ZardiniEdoardo Zardini (Bardiani-CSF) w pięknym stylu wygrał ciężki etap Tour of Britain. Teraz młody Włoch będzie chciał utrzymać koszulkę lidera wyścigu.

Zardini był najlepszy na etapie, który kończył się podjazdem pod The Tumble. Pokonał Michała Kwiatkowskiego (OPQS), który traci do niego trzynaście sekund w klasyfikacji generalnej. Przed nimi jeszcze kilka dni ścigania, w tym krótka czasówka na ulicach Londynu.

“Przyjechaliśmy na ToB, aby powalczyć na etapach i w generalce. Teraz za wszelką cenę chcę utrzymać koszulkę lidera. Nie jestem jakimś doskonałym czasowcem, dlatego na pozostałych etapach muszę szukać szansy na powiększenie przewagi nad konkurentami. Wczorajsze zwycięstwo było moim drugim triumfem w tym sezonie i mam nadzieję, że nie ostatnim. W kwietniu wygrałem etap na Giro del Trentino (na San Giacomo di Brentonico drugi był Przemysław Niemiec), a później dobrze prezentowałem się na Giro d’Italia. To dopiero mój drugi profesjonalny sezon, ale mam prawo być z niego zadowolony.

Jesteśmy bardzo młodym zespołem, ale w każdym wyścigu chcemy dać z siebie wszystko. Wiemy, że musimy konkurować z najlepszymi, ale nigdy się nie poddajemy. Moje wczorajsze zwycięstwo było dziesiątym triumfem ekipy Bardiani – CSF w tym sezonie. Teraz musimy dołożyć starań, aby koszulkę lidera Tour of Britain utrzymać do końca wyścigu.” zakończył Edoardo Zardini.

 

@ArekWaluga77

Foto:Artur Machnik