michał kwiatkowski 2Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) po pięknym ataku wygrał czwarty etap Tour of Britain! Polak został nowym liderem imprezy.

Czwarty etap Tour of Britain rozpoczynał się w Worcester, a kończył w Bristol. Ostatnie kilometry prowadziły lekko pod górę. Przez większość 180 kilometrowego odcinka, na czele kręciła 9-osobowa grupka z której najdłużej na czele utrzymał się Albert Timmer (Giant-Shimano).

Na ostatnim podjeździe do Holendra doskoczył Jack Bauer (Garmin-Sharp). Wydawało się, że duet jako pierwszy zdoła przekroczyć linię mety, ale ostatnich 200 metrach po piorunującym ataku doszedł do nich Michał Kwiatkowski! Kolarz Omega Pharma – Quick Step wyprzedził rywali i spokojnie przejechał linię mety z uniesionymi rękami w geście triumfu. Drugi był Timmer, a trzeci Dylan Tuens (BMC Racing).

Polak objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Obecnie wyprzedza o 3 sekundy Edoardo Zardiniego (Bardiani-CSF) oraz o 14 sekund Dylana Tuensa (BMC Racing).

Wyniki:

1 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 4:19:09
2 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:00
3 Dylan TEUNS BMC Racing Team 0:00:00
4 Jack BAUER Garmin-Sharp 0:00:00
5 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:00
6 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:00
7 Ben SWIFT Team Sky 0:00:06
8 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:00:06
9 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:00:06
10 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:06
11 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:06
12 Matthieu BOULO Team Raleigh 0:00:06
13 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:00:06
14 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 0:00:06
15 Peter VELITS BMC Racing Team 0:00:06
16 Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team 0:00:06
17 Dylan VAN BAARLE Garmin-Sharp 0:00:06
18 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:00:06
19 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:00:06
20 Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF 0:00:06
21 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:00:06
22 Karel HNIK MTN – Qhubeka 0:00:06
23 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:00:06
24 Alex DOWSETT Movistar Team 0:00:06
25 Bram TANKINK Belkin Pro Cycling Team 0:00:06
26 Kevin ISTA IAM Cycling 0:00:06
27 Alex PETERS Madison Genesis 0:00:06
28 Tao GEOGHEGAN HART Great Britain 0:00:06
29 Germain BURTON Great Britain 0:00:06
30 Steve LAMPIER Giordana Racing Team 0:00:06
31 Ignatas KONOVALOVAS MTN – Qhubeka 0:00:06
32 Richard HANDLEY Rapha Condor JLT 0:00:06
33 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:06
34 Bradley WIGGINS Team Sky 0:00:06
35 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:00:06
36 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:00:06
37 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:00:06
38 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:06
39 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:00:06
40 Sebastian HENAO GOMEZ Team Sky 0:00:25
41 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:00:25
42 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:00:25
43 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:25
44 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:00:25
45 Liam HOLOHAN Madison Genesis 0:00:25
46 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:00:25
47 Marcin BIALOBLOCKI Giordana Racing Team 0:00:42
48 Thomas STEWART Madison Genesis 0:00:42
49 George ATKINS Team Raleigh 0:00:42
50 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:00:42
51 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:00:52
52 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:01:05
53 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:01:05
54 Nathan EDMONDSON Giordana Racing Team 0:01:20
55 Robert PARTRIDGE Giordana Racing Team 0:01:20
56 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction 0:01:20
57 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:01:20
58 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:00:06
59 Lasse Norman HANSEN Garmin-Sharp 0:01:42
60 Ian BIBBY Madison Genesis 0:01:44
61 Adam BLYTHE NFTO 0:01:44
62 Thomas MOSES Rapha Condor JLT 0:01:44
63 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:01:44
64 Dale APPLEBY NFTO 0:01:44
65 Glen O’SHEA An Post – Chainreaction 0:01:44
66 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:01:48
67 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:01:48
68 Daniel MCLAY Great Britain 0:01:56
69 Songezo JIM MTN – Qhubeka 0:02:03
70 Morgan KNEISKY Team Raleigh 0:02:03
71 Owain DOULL An Post – Chainreaction 0:02:03
72 Thomas SCULLY Madison Genesis 0:02:06
73 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:02:36
74 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:02:44
75 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:02:44
76 Dylan GIRDLESTONE Garmin-Sharp 0:03:07
77 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:03:22
78 Bernhard EISEL Team Sky 0:03:22
79 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:03:22
80 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:03:22
81 Mark MCNALLY An Post – Chainreaction 0:03:22
82 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:03:26
83 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:03:26
84 Kristian HOUSE Rapha Condor JLT 0:03:26
85 Sebastian LANDER BMC Racing Team 0:03:26
86 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:03:26
87 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:03:26
88 Michael James NORTHEY Madison Genesis 0:03:26
89 Mark CHRISTIAN Team Raleigh 0:03:29
90 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:00:06
91 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:04:34
92 Samuel HARRISON NFTO 0:04:35
93 Jonathan MOULD NFTO 0:04:35
94 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:04:55
95 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:04:55
96 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 0:04:55
97 Yanto BARKER Team Raleigh 0:06:09
98 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:06:56
99 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:07:52
100 James LOWSLEY WILLIAMS NFTO 0:18:02
101 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:18:02
102 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 0:18:02
103 Christopher LAWLESS Great Britain 0:18:02
104 Charles PLANET Team Novo Nordisk 0:18:02
105 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:18:02
106 Jack WILSON An Post – Chainreaction 0:18:02
107 Christopher LATHAM Great Britain 0:18:02
108 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:18:02
109 Rasmus GULDHAMMER Tinkoff-Saxo 0:18:02
110 Bradley MORGAN Giordana Racing Team 0:18:02
111 Ryan MULLEN An Post – Chainreaction 0:18:02
112 Chris OPIE Rapha Condor JLT 0:18:02
113 James MOSS Giordana Racing Team 0:18:02
114 Joshua HUNT NFTO 0:18:02
115 Ian WILKINSON Team Raleigh 0:18:02
Brian BULGAC Team Giant-Shimano Abandon
Michael CUMING Rapha Condor JLT Abandon

Klasyfikacja generalna:
1 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 15:49:33
2 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:00:03
3 Dylan TEUNS BMC Racing Team 0:00:14
4 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:14
5 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:23
6 Bradley WIGGINS Team Sky 0:00:27
7 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:27
8 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 0:00:29
9 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:29
10 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:45
11 Dylan VAN BAARLE Garmin-Sharp 0:00:48
12 Jack BAUER Garmin-Sharp 0:00:54
13 Steve LAMPIER Giordana Racing Team 0:00:58
14 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:01:00
15 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:01:03
16 Tao GEOGHEGAN HART Great Britain 0:01:03
17 Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF 0:01:05
18 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:01:10
19 Alex PETERS Madison Genesis 0:01:13
20 Karel HNIK MTN – Qhubeka 0:01:14
21 Alex DOWSETT Movistar Team 0:01:25
22 Matthieu BOULO Team Raleigh 0:01:26
23 Richard HANDLEY Rapha Condor JLT 0:01:28
24 Bram TANKINK Belkin Pro Cycling Team 0:01:31
25 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:01:31
26 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:01:41
27 Ignatas KONOVALOVAS MTN – Qhubeka 0:01:41
28 Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team 0:01:51
29 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:01:54
30 Liam HOLOHAN Madison Genesis 0:02:08
31 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:02:23
32 Ben SWIFT Team Sky 0:02:26
33 Sebastian HENAO GOMEZ Team Sky 0:02:30
34 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:02:42
35 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:02:51
36 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:03:04
37 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:03:17
38 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:03:53
39 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:03:53
40 Marcin BIALOBLOCKI Giordana Racing Team 0:04:12
41 George ATKINS Team Raleigh 0:04:23
42 Mark CHRISTIAN Team Raleigh 0:04:28
43 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:05:10
44 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:05:32
45 Dylan GIRDLESTONE Garmin-Sharp 0:05:49
46 Michael James NORTHEY Madison Genesis 0:06:45
47 Peter VELITS BMC Racing Team 0:06:49
48 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:06:55
49 Dale APPLEBY NFTO 0:07:02
50 Kristian HOUSE Rapha Condor JLT 0:07:11
51 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:07:16
52 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:07:46
53 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:07:53
54 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:07:53
55 Morgan KNEISKY Team Raleigh 0:07:54
56 Thomas STEWART Madison Genesis 0:08:04
57 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:08:20
58 Nathan EDMONDSON Giordana Racing Team 0:08:22
59 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:08:34
60 Owain DOULL An Post – Chainreaction 0:08:36
61 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:08:38
62 Adam BLYTHE NFTO 0:08:48
63 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:08:58
64 Thomas MOSES Rapha Condor JLT 0:09:32
65 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:09:42
66 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:09:57
67 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:09:57
68 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:09:59
69 Daniel MCLAY Great Britain 0:10:05
70 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:10:15
71 Lasse Norman HANSEN Garmin-Sharp 0:10:28
72 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:10:55
73 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:10:57
74 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:11:01
75 Sebastian LANDER BMC Racing Team 0:11:19
76 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:11:41
77 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:11:42
78 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction 0:11:59
79 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:12:15
80 Robert PARTRIDGE Giordana Racing Team 0:12:41
81 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 0:12:52
82 Thomas SCULLY Madison Genesis 0:13:26
83 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:13:53
84 Kevin ISTA IAM Cycling 0:13:57
85 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:14:28
86 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:14:37
87 Mark MCNALLY An Post – Chainreaction 0:14:44
88 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:15:27
89 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:15:29
90 Ian BIBBY Madison Genesis 0:16:34
91 Germain BURTON Great Britain 0:16:46
92 Jonathan MOULD NFTO 0:16:49
93 Songezo JIM MTN – Qhubeka 0:17:05
94 Glen O’SHEA An Post – Chainreaction 0:17:21
95 Yanto BARKER Team Raleigh 0:18:19
96 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:18:38
97 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:19:12
98 Ryan MULLEN An Post – Chainreaction 0:22:33
99 Bernhard EISEL Team Sky 0:23:56
100 Ian WILKINSON Team Raleigh 0:25:06
101 Samuel HARRISON NFTO 0:25:31
102 Chris OPIE Rapha Condor JLT 0:26:11
103 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:26:55
104 Rasmus GULDHAMMER Tinkoff-Saxo 0:27:47
105 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:27:47
106 Bradley MORGAN Giordana Racing Team 0:28:18
107 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:28:35
108 James MOSS Giordana Racing Team 0:29:23
109 Christopher LATHAM Great Britain 0:31:53
110 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 0:33:50
111 Joshua HUNT NFTO 0:34:42
112 James LOWSLEY WILLIAMS NFTO 0:35:24
113 Jack WILSON An Post – Chainreaction 0:38:06
114 Christopher LAWLESS Great Britain 0:40:32
115 Charles PLANET Team Novo Nordisk 0:43:31

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa