Mark RenshawMark Renshaw (Omega Pharma – Quick Step) wygrał drugi etap Tour of Britain! W końcówce atakował Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step), który był szósty.

Drugi etap Tour of Britain rozpoczynał się w miejscowości Knowsley, a kończył się w Llandundo. Profil był pofałdowany, a do pokonania było 200 kilometrów. Przez dłuższy czas na czele utrzymywała się trzyosobowa czołówka, ale doścignięto ją na ostatnich 10 kilometrach.

Wtedy z rozciągniętego peletonu, na zjeździe zaatakował Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Pogoń prowadziły ekipy Sky Team oraz NetApp Endura. Pościg niestety okazał się skuteczny i Polaka skasowano na dwa i pół kilometra przed metą.

Później atakował jeszcze Alex Dowsett (Movistar), ale Brytyjczyk nie dał rady jako pierwszy  przekroczyć linię mety. Finisz po etapowy triumf zaliczył Mark Renshaw (Omega Pharma – Quick Step), który pokonał Bena Swifta (Sky Team) oraz Sama Benneta (NetApp Endura).

Kwiatkowski zameldował się na szóstym miejscu. Australijczyk został nowym liderem wyścigu.

Wyniki:

1 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 4:38:54
2 Ben SWIFT Team Sky 0:00:00
3 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:00:00
4 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:00:00
5 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:00:00
6 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
7 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:00
8 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
9 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:00:00
10 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:00:00
11 Bradley WIGGINS Team Sky 0:00:00
12 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 0:00:00
13 Alex PETERS Madison Genesis 0:00:00
14 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:00:00
15 Jack BAUER Garmin-Sharp 0:00:00
16 Adam BLYTHE NFTO 0:00:00
17 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:00
18 Matthieu BOULO Team Raleigh 0:00:00
19 Alex DOWSETT Movistar Team 0:00:00
20 Daniel MCLAY Great Britain 0:00:00
21 Dylan TEUNS BMC Racing Team 0:00:00
22 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
23 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:00
24 Bram TANKINK Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
25 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:00
26 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 0:00:00
27 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:00:00
28 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:00:00
29 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:00
30 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:00:00
31 Kristian HOUSE Rapha Condor JLT 0:00:00
32 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:00:00
33 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:00:00
34 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
35 Chris OPIE Rapha Condor JLT 0:00:00
36 Thomas STEWART Madison Genesis 0:00:00
37 Richard HANDLEY Rapha Condor JLT 0:00:00
38 Mark CHRISTIAN Team Raleigh 0:00:00
39 Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF 0:00:00
40 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction 0:00:00
41 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
42 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:00:00
43 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:00
44 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:00:00
45 Morgan KNEISKY Team Raleigh 0:00:00
46 Sebastian LANDER BMC Racing Team 0:00:00
47 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:00:00
48 Owain DOULL An Post – Chainreaction 0:00:00
49 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:00:00
50 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:00:00
51 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:00
52 Ian WILKINSON Team Raleigh 0:00:00
53 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:00:00
54 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:00
55 Dylan VAN BAARLE Garmin-Sharp 0:00:00
56 Michael James NORTHEY Madison Genesis 0:00:00
57 Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
58 Ignatas KONOVALOVAS MTN – Qhubeka 0:00:10
59 Steve LAMPIER Giordana Racing Team 0:00:00
60 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:00:10
61 Peter VELITS BMC Racing Team 0:00:10
62 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:00:10
63 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:00:13
64 Sebastian HENAO GOMEZ Team Sky 0:00:13
65 Dylan GIRDLESTONE Garmin-Sharp 0:00:16
66 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:00:16
67 Tao GEOGHEGAN HART Great Britain 0:00:00
68 Liam HOLOHAN Madison Genesis 0:00:16
69 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:00:16
70 Karel HNIK MTN – Qhubeka 0:00:16
71 George ATKINS Team Raleigh 0:00:24
72 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:00:26
73 Michael CUMING Rapha Condor JLT 0:00:26
74 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:00:33
75 Ryan MULLEN An Post – Chainreaction 0:00:44
76 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:00:44
77 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:00:44
78 Thomas MOSES Rapha Condor JLT 0:00:44
79 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:44
80 Lasse Norman HANSEN Garmin-Sharp 0:00:44
81 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:00:44
82 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:00:44
83 Marcin BIALOBLOCKI Giordana Racing Team 0:00:44
84 Mark MCNALLY An Post – Chainreaction 0:00:44
85 Nathan EDMONDSON Giordana Racing Team 0:00:54
86 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:54
87 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:01:05
88 Yanto BARKER Team Raleigh 0:01:31
89 Dale APPLEBY NFTO 0:01:31
90 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:01:31
91 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:02:37
92 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:03:12
93 Christopher LATHAM Great Britain 0:03:12
94 Thomas SCULLY Madison Genesis 0:03:12
95 Rasmus GULDHAMMER Tinkoff-Saxo 0:03:12
96 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:03:12
97 Bradley MORGAN Giordana Racing Team 0:03:12
98 James MOSS Giordana Racing Team 0:03:12
99 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:03:12
100 Kevin ISTA IAM Cycling 0:03:12
101 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:04:46
102 Glen O’SHEA An Post – Chainreaction 0:04:58
103 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:05:07
104 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 0:05:09
105 Robert PARTRIDGE Giordana Racing Team 0:05:13
106 Joshua HUNT NFTO 0:06:01
107 Jonathan MOULD NFTO 0:06:01
108 Songezo JIM MTN – Qhubeka 0:06:12
109 Ian BIBBY Madison Genesis 0:06:25
110 James LOWSLEY WILLIAMS NFTO 0:09:55
111 Bernhard EISEL Team Sky 0:09:55
112 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 0:09:55
113 Samuel HARRISON NFTO 0:10:17
114 Charles PLANET Team Novo Nordisk 0:10:41
115 Christopher LAWLESS Great Britain 0:11:55
116 Germain BURTON Great Britain 0:11:55
117 Jack WILSON An Post – Chainreaction 0:11:55
Hugh CARTHY Rapha Condor JLT Abandon
Daniel PEARSON Great Britain Abandon
Ian STANNARD Team Sky Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 6:55:19
2 Ben SWIFT Team Sky 0:00:04
3 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:00:04
4 Sam BENNETT Team NetApp-Endura 0:00:06
5 Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep 0:00:06
6 Alex DOWSETT Movistar Team 0:00:07
7 Richard HANDLEY Rapha Condor JLT 0:00:07
8 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:00:10
9 Heinrich HAUSSLER IAM Cycling 0:00:10
10 Rick ZABEL BMC Racing Team 0:00:10
11 Nikolay TRUSOV Tinkoff-Saxo 0:00:10
12 Alex PETERS Madison Genesis 0:00:10
13 Daniel MCLAY Great Britain 0:00:10
14 Jérôme PINEAU IAM Cycling 0:00:10
15 Adam BLYTHE NFTO 0:00:10
16 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
17 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
18 Matthieu BOULO Team Raleigh 0:00:10
19 Bram TANKINK Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
20 Chris OPIE Rapha Condor JLT 0:00:10
21 Sebastian LANDER BMC Racing Team 0:00:10
22 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:00:10
23 Morgan KNEISKY Team Raleigh 0:00:10
24 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:00:10
25 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:10
26 Sylvain CHAVANEL IAM Cycling 0:00:10
27 Owain DOULL An Post – Chainreaction 0:00:10
28 Thomas STEWART Madison Genesis 0:00:10
29 Rory SUTHERLAND Tinkoff-Saxo 0:00:10
30 Kristian HOUSE Rapha Condor JLT 0:00:10
31 Ian WILKINSON Team Raleigh 0:00:10
32 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
33 Andreas STAUFF MTN – Qhubeka 0:00:10
34 Dylan TEUNS BMC Racing Team 0:00:10
35 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:10
36 Bradley WIGGINS Team Sky 0:00:10
37 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:00:10
38 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 0:00:10
39 Francesco Manuel BONGIORNO Bardiani CSF 0:00:10
40 Thomas DEKKER Garmin-Sharp 0:00:10
41 Edoardo ZARDINI Bardiani CSF 0:00:10
42 Enrico BATTAGLIN Bardiani CSF 0:00:10
43 Manuele BOARO Tinkoff-Saxo 0:00:10
44 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:00:10
45 Dylan VAN BAARLE Garmin-Sharp 0:00:10
46 Maarten WYNANTS Belkin Pro Cycling Team 0:00:10
47 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:10
48 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:00:10
49 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:10
50 Jack BAUER Garmin-Sharp 0:00:10
51 Mark CHRISTIAN Team Raleigh 0:00:10
52 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:10
53 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:00:10
54 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:00:10
55 Shane ARCHBOLD An Post – Chainreaction 0:00:10
56 Steve LAMPIER Giordana Racing Team 0:00:10
57 Michael James NORTHEY Madison Genesis 0:00:10
58 Tao GEOGHEGAN HART Great Britain 0:00:10
59 Ignatas KONOVALOVAS MTN – Qhubeka 0:00:20
60 Peter VELITS BMC Racing Team 0:00:20
61 Stephen CUMMINGS BMC Racing Team 0:00:20
62 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 0:00:20
63 Sebastian HENAO GOMEZ Team Sky 0:00:23
64 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:00:23
65 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:00:26
66 Karel HNIK MTN – Qhubeka 0:00:26
67 Linus GERDEMANN MTN – Qhubeka 0:00:26
68 Dylan GIRDLESTONE Garmin-Sharp 0:00:26
69 Liam HOLOHAN Madison Genesis 0:00:26
70 Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team 0:00:30
71 George ATKINS Team Raleigh 0:00:34
72 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:00:36
73 Michael CUMING Rapha Condor JLT 0:00:36
74 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:00:43
75 Lasse Norman HANSEN Garmin-Sharp 0:00:50
76 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 0:00:52
77 Barry MARKUS Belkin Pro Cycling Team 0:00:54
78 Thomas MOSES Rapha Condor JLT 0:00:54
79 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:00:54
80 Ryan MULLEN An Post – Chainreaction 0:00:54
81 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 0:00:54
82 Mark MCNALLY An Post – Chainreaction 0:00:54
83 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:00:54
84 Marcin BIALOBLOCKI Giordana Racing Team 0:00:54
85 Rick FLENS Belkin Pro Cycling Team 0:01:04
86 Nathan EDMONDSON Giordana Racing Team 0:01:04
87 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:01:15
88 Enrique SANZ UNZUE Movistar Team 0:01:41
89 Yanto BARKER Team Raleigh 0:01:41
90 Dale APPLEBY NFTO 0:01:41
91 Andrea PERON Team Novo Nordisk 0:02:47
92 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:03:12
93 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:03:13
94 Thomas SCULLY Madison Genesis 0:03:21
95 Christopher LATHAM Great Britain 0:03:22
96 Rasmus GULDHAMMER Tinkoff-Saxo 0:03:22
97 Bradley MORGAN Giordana Racing Team 0:03:22
98 Kevin ISTA IAM Cycling 0:03:22
99 James MOSS Giordana Racing Team 0:03:22
100 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 0:03:22
101 Jetse BOL Belkin Pro Cycling Team 0:04:56
102 Glen O’SHEA An Post – Chainreaction 0:05:08
103 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:05:17
104 Andrea PIECHELE Bardiani CSF 0:05:19
105 Robert PARTRIDGE Giordana Racing Team 0:05:23
106 Jonathan MOULD NFTO 0:06:05
107 Joshua HUNT NFTO 0:06:11
108 Songezo JIM MTN – Qhubeka 0:06:22
109 Ian BIBBY Madison Genesis 0:06:31
110 James LOWSLEY WILLIAMS NFTO 0:10:05
111 Bernhard EISEL Team Sky 0:10:05
112 Samuel HARRISON NFTO 0:10:27
113 Charles PLANET Team Novo Nordisk 0:10:51
114 Christopher LAWLESS Great Britain 0:12:01
115 Germain BURTON Great Britain 0:12:05
116 Jack WILSON An Post – Chainreaction 0:12:05
117 Brian BULGAC Team Giant-Shimano 0:15:06

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa