navarroDaniel Navarro (Cofidis) zrobił to, czego nie dał rady jego kolega z drużyny Luis Angel Mate. Hiszpan wykorzystał bardzo wymagającą końcówkę do ataku i wygrał  etap. Drugie miejsce zajął dzisiejszy jubilat – Daniel Moreno (Katusha), a trzecie Wilco Kelderman (Belkin). 

Trzynasty odcinek to swoista rozgrzewka przed nadchodzącym górskim weekendem na hiszpańskiej Vuelcie. W drodze z Belorado do Obregón (prawie 190 km) kolarze pokonali trzy premie górskie: dwie III i jedną II kategorii. Najtrudniejsza i zarazem ostatnia – Alto de Caracol – znajdowała się na 152. km. Podjazd ten miał długość 10,5 km, a średnie nachylenie wynosiło 5,5%.

Po przejechaniu siedmiu kilometrów w ucieczkę zabrało się czternastu kolarzy, ale ostatecznie pozostało w niej jedenastu. A byli to: Alexey Lutsenko (Astana), Jay Thomson (MTN-Qhubeka), Peter Sagan (Cannondale), Paolo Longo (Cannondale), Jasper Stuyven (Trek Factory Racing), Damiano Cunego (Lampre-Merida), Stef Clement (Belkin), Luis Leon Sanchez (Caja Rural), Danilo Wyss (BMC), Damien Gaudin (Ag2r-La Mondiale) oraz Vegard Breen (Lotto-Belisol).

Na podjeździe pod Alto de Caracol harcownicy zaczęli się dzielić. W tym momencie ich przewaga wynosiła około 2 minut, więc jasne było, że peleton nie odpuścił tej akcji.

Z głównej grupy próbowali odjechać Luis Angel Mate (Cofidis) i Cedric Pineau (FDJ.fr), ale akcje te nie przyniosły rezultatu. Także przewaga ucieczki coraz bardziej malała, a na przedzie pozostała tylko piątka uciekających: Gaudin, Lutsenko, Cunego, Wyss i Sanchez, która 15 km przed metą miała tylko 40 sekund nad peletonem.

Widząc, że akcja ta jest skazana na porażkę, atak przypuścił Alexey Lutsenko. Kazach przez chwilę samotnie przewodził wyścigowi, ale 7 km przed metą został wchłonięty.

2,5 km przed końcem znajdował się krótki, ale momentami aż 14%  podjazd. Wymagającą końcówkę wykorzystał Daniel Navarro, który jako jedyny przeprowadził skuteczny atak z peletonu, sprawiając, że kolarze ekipy Cofidis zaliczyli dziś udany dzień (wcześniej atakował też Luis Angel Mate).

W grupie zawodników zajmujących czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej nie powstały żadne różnice. Wszyscy najważniejsi przyjechali ze stratą 5 sekund do Navarro.

Top 180 etapu: 

1. ESPNAVARRO, Daniel 71 Cofidis Solutions Crédits 4h 21′ 04”
2. ESPMORENO, Daniel 137 Team Katusha 4h 21′ 06” + 2”
3. NEDKELDERMAN, Wilco 31 Belkin Pro Cycling Team 4h 21′ 06” + 2”
4. ESPVALVERDE, Alejandro 151 Movistar Team 4h 21′ 09” + 5”
5. FRABOUHANNI, Nacer 91 FDJ.fr 4h 21′ 09” + 5”
6. ITACARUSO, Damiano 65 Cannondale Pro Cycling 4h 21′ 09” + 5”
7. ESPCONTADOR, Alberto 201 Tinkoff – Saxo 4h 21′ 09” + 5”
8. NEDGESINK, Robert 34 Belkin Pro Cycling Team 4h 21′ 09” + 5”
9. IRLMARTIN, Daniel 102 Garmin Sharp 4h 21′ 09” + 5”
10. ITABRAMBILLA, Gianluca 172 Omega Pharma – Quick-Step 4h 21′ 09” + 5”
11. ESPRODRIGUEZ, Joaquin 131 Team Katusha 4h 21′ 09” + 5”
12. COLURAN, Rigoberto 177 Omega Pharma – Quick-Step 4h 21′ 09” + 5”
13. GBRFROOME, Christopher 191 Team SKY 4h 21′ 09” + 5”
14. ESPSÁNCHEZ, Samuel 41 BMC Racing Team 4h 21′ 09” + 5”
15. ESPBILBAO, Peio 54 Caja Rural Seguros RGA 4h 21′ 09” + 5”
16. ITAARU, Fabio 21 Astana Pro Team 4h 21′ 09” + 5”
17. FRABARGUIL, Warren 111 Team Giant – Shimano 4h 21′ 09” + 5”
18. ITACARUSO, Giampaolo 132 Team Katusha 4h 21′ 09” + 5”
19. ESPPARDILLA, Sergio 161 MTN – Qhubeka 4h 21′ 09” + 5”
20. FRAMONDORY, Lloyd 17 AG2R La Mondiale 4h 21′ 20” + 16”
21. ITAPOZZATO, Filippo 7 Lampre Merida 4h 21′ 24” + 20”
22. COLANACONA, Winner 2 Lampre Merida 4h 21′ 24” + 20”
23. RUSKOLOBNEV, Alexandr 134 Team Katusha 4h 21′ 24” + 20”
24. BELDEBUSSCHERE, Jens 145 Lotto Belisol 4h 21′ 24” + 20”
25. PORCARDOSO, Andre Fernando 106 Garmin Sharp 4h 21′ 24” + 20”
26. COLCHAVES RUBIO, Esteban 182 Orica GreenEdge 4h 21′ 24” + 20”
27. BELGILBERT, Philippe 44 BMC Racing Team 4h 21′ 24” + 20”
28. FRASICARD, Romain 81 Team Europcar 4h 21′ 24” + 20”
29. BELSERRY, Pieter 176 Omega Pharma – Quick-Step 4h 21′ 24” + 20”
30. GERNERZ, Dominik 46 BMC Racing Team 4h 21′ 24” + 20”
31. ESPARROYO, David 53 Caja Rural Seguros RGA 4h 21′ 24” + 20”
32. BELMONFORT, Maxime 149 Lotto Belisol 4h 21′ 24” + 20”
33. NEDPOELS, Wouter 175 Omega Pharma – Quick-Step 4h 21′ 24” + 20”
34. ESPNIEVE, Mikel 197 Team SKY 4h 21′ 24” + 20”
35. ESPLOSADA, Alberto 136 Team Katusha 4h 21′ 24” + 20”
36. ESTKANGERT, Tanel 25 Astana Pro Team 4h 21′ 24” + 20”
37. POLNIEMIEC, Przemyslaw 6 Lampre Merida 4h 21′ 24” + 20”
38. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel 166 MTN – Qhubeka 4h 21′ 24” + 20”
39. RSAVAN RENSBURG, Jacques 168 MTN – Qhubeka 4h 21′ 24” + 20”
40. FRACOPPEL, Jerome 72 Cofidis Solutions Crédits 4h 21′ 24” + 20”
41. ITACATALDO, Dario 192 Team SKY 4h 21′ 24” + 20”
42. LUXJUNGELS, Bob 214 Trek Factory Racing 4h 21′ 24” + 20”
43. CRCAMADOR, Andrey 152 Movistar Team 4h 21′ 24” + 20”
44. ESPMATE, Luis Angel 77 Cofidis Solutions Crédits 4h 21′ 32” + 28”
45. FRALEVARLET, Guillaume 76 Cofidis Solutions Crédits 4h 21′ 32” + 28”
46. ESPHERRADA, José 155 Movistar Team 4h 21′ 32” + 28”
47. RSAMEINTJES, Louis 164 MTN – Qhubeka 4h 21′ 34” + 30”
48. AUSMATTHEWS, Michael 186 Orica GreenEdge 4h 21′ 38” + 34”
49. BELVANDEWALLE, Kristof 218 Trek Factory Racing 4h 21′ 43” + 39”
50. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi 163 MTN – Qhubeka 4h 21′ 43” + 39”
51. FRALE MEVEL, Christophe 75 Cofidis Solutions Crédits 4h 21′ 55” + 51”
52. BELZINGLE, Romain 79 Cofidis Solutions Crédits 4h 21′ 55” + 51”
53. ESPREYNES, Vicente 127 IAM Cycling 4h 21′ 55” + 51”
54. ITATIRALONGO, Paolo 28 Astana Pro Team 4h 21′ 55” + 51”
55. FRASOUPE, Geoffrey 99 FDJ.fr 4h 21′ 55” + 51”
56. ESPARAMENDIA, Francisco Javier 52 Caja Rural Seguros RGA 4h 22′ 17” + 1′ 13”
57. FRAJEROME, Vincent 86 Team Europcar 4h 22′ 37” + 1′ 33”
58. ESPTXURRUKA, Amets 59 Caja Rural Seguros RGA 4h 22′ 37” + 1′ 33”
59. ESPVERONA, Carlos 179 Omega Pharma – Quick-Step 4h 22′ 37” + 1′ 33”
60. FRACOUSIN, Jerome 83 Team Europcar 4h 22′ 37” + 1′ 33”
61. ITAFAVILLI, Elia 4 Lampre Merida 4h 22′ 37” + 1′ 33”
62. SWELUDVIGSSON, Tobias 118 Team Giant – Shimano 4h 22′ 44” + 1′ 40”
63. AUSHANSEN, Adam 146 Lotto Belisol 4h 22′ 44” + 1′ 40”
64. SUIZAUGG, Oliver 209 Tinkoff – Saxo 4h 22′ 44” + 1′ 40”
65. ESPZUBELDIA, Haimar 219 Trek Factory Racing 4h 22′ 44” + 1′ 40”
66. USABROWN, Nathan 105 Garmin Sharp 4h 22′ 44” + 1′ 40”
67. USAHAGA, Chad 117 Team Giant – Shimano 4h 22′ 44” + 1′ 40”
68. KAZZEITS, Andrey 29 Astana Pro Team 4h 22′ 44” + 1′ 40”
69. NEDCLEMENT, Stef 32 Belkin Pro Cycling Team 4h 23′ 00” + 1′ 56”
70. SUIFUMEAUX, Jonathan 122 IAM Cycling 4h 23′ 00” + 1′ 56”
71. ITAFELLINE, Fabio 213 Trek Factory Racing 4h 23′ 00” + 1′ 56”
72. ESPLANDA, Mikel 26 Astana Pro Team 4h 23′ 03” + 1′ 59”
73. AUSEVANS, Cadel 43 BMC Racing Team 4h 23′ 03” + 1′ 59”
74. ITAQUINZIATO, Manuel 47 BMC Racing Team 4h 23′ 03” + 1′ 59”
75. RSAVENTER, Jaco 169 MTN – Qhubeka 4h 23′ 03” + 1′ 59”
76. RUSROVNY, Ivan 206 Tinkoff – Saxo 4h 23′ 03” + 1′ 59”
77. USAWARBASSE, Lawrence 48 BMC Racing Team 4h 23′ 03” + 1′ 59”
78. SUIWYSS, Danilo 49 BMC Racing Team 4h 23′ 03” + 1′ 59”
79. GERMARTENS, Paul 36 Belkin Pro Cycling Team 4h 23′ 18” + 2′ 14”
80. DENSÖRENSEN, Chris Anker 207 Tinkoff – Saxo 4h 23′ 25” + 2′ 21”
81. NEDDE KORT, Koen 114 Team Giant – Shimano 4h 23′ 25” + 2′ 21”
82. GERARNDT, Nikias 112 Team Giant – Shimano 4h 23′ 25” + 2′ 21”
83. FRAMEDEREL, Maxime 88 Team Europcar 4h 23′ 25” + 2′ 21”
84. BELDE CLERCQ, Bart 144 Lotto Belisol 4h 23′ 25” + 2′ 21”
85. FRAROUX, Anthony 98 FDJ.fr 4h 23′ 25” + 2′ 21”
86. FRAPINEAU, Cédric 96 FDJ.fr 4h 23′ 25” + 2′ 21”
87. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo 9 Lampre Merida 4h 23′ 25” + 2′ 21”
88. RUSVORGANOV, Eduard 139 Team Katusha 4h 23′ 25” + 2′ 21”
89. ITALONGO BORGHINI, Paolo 69 Cannondale Pro Cycling 4h 23′ 25” + 2′ 21”
90. IRLDEIGNAN, Philip 193 Team SKY 4h 23′ 30” + 2′ 26”
91. GERKNEES, Christian 196 Team SKY 4h 23′ 40” + 2′ 36”
92. CANHESJEDAL, Ryder 101 Garmin Sharp 4h 24′ 08” + 3′ 04”
93. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo 103 Garmin Sharp 4h 24′ 09” + 3′ 05”
94. AUSCLARKE, Simon 183 Orica GreenEdge 4h 24′ 09” + 3′ 05”
95. FRALE BON, Johan 94 FDJ.fr 4h 24′ 39” + 3′ 35”
96. ESPERVITI, Imanol 154 Movistar Team 4h 25′ 11” + 4′ 07”
97. ITAMALORI, Adriano 157 Movistar Team 4h 25′ 11” + 4′ 07”
98. ESPMORENO, Javier 158 Movistar Team 4h 25′ 11” + 4′ 07”
99. RUSKOZONTCHUK, Dmitry 135 Team Katusha 4h 25′ 11” + 4′ 07”
100. RUSTROFIMOV, Yury 138 Team Katusha 4h 25′ 11” + 4′ 07”
101. RUSCHERNETSKI, Sergei 133 Team Katusha 4h 25′ 11” + 4′ 07”
102. ESPPIEDRA, Antonio 58 Caja Rural Seguros RGA 4h 25′ 34” + 4′ 30”
103. ESPSÁNCHEZ, Luis León 51 Caja Rural Seguros RGA 4h 25′ 34” + 4′ 30”
104. ITADE MARCHI, Alessandro 66 Cannondale Pro Cycling 4h 25′ 38” + 4′ 34”
105. BLRSIUTSOU, Kanstantsin 199 Team SKY 4h 25′ 57” + 4′ 53”
106. ITATOSATTO, Matteo 208 Tinkoff – Saxo 4h 25′ 57” + 4′ 53”
107. ITABENNATI, Daniele 203 Tinkoff – Saxo 4h 26′ 08” + 5′ 04”
108. POLBODNAR, Maciej 63 Cannondale Pro Cycling 4h 26′ 08” + 5′ 04”
109. NEDTEN DAM, Laurens 33 Belkin Pro Cycling Team 4h 26′ 21” + 5′ 17”
110. FRAGAUDIN, Damien 14 AG2R La Mondiale 4h 26′ 23” + 5′ 19”
111. NZLBENNETT, George 62 Cannondale Pro Cycling 4h 27′ 03” + 5′ 59”
112. AUSDOCKER, Mitchell 184 Orica GreenEdge 4h 27′ 03” + 5′ 59”
113. USATALANSKY, Andrew 108 Garmin Sharp 4h 27′ 03” + 5′ 59”
114. ITANOCENTINI, Rinaldo 18 AG2R La Mondiale 4h 27′ 03” + 5′ 59”
115. AUSDENNIS, Rohan 42 BMC Racing Team 4h 27′ 39” + 6′ 35”
116. ESPHERNÁNDEZ, Jesús 204 Tinkoff – Saxo 4h 27′ 51” + 6′ 47”
117. PORPAULINHO, Sergio Miguel 205 Tinkoff – Saxo 4h 27′ 51” + 6′ 47”
118. ESPIZAGIRRE, Gorka 156 Movistar Team 4h 27′ 51” + 6′ 47”
119. NORBREEN, Vegard 143 Lotto Belisol 4h 28′ 33” + 7′ 29”
120. GBRKENNAUGH, Peter 194 Team SKY 4h 29′ 01” + 7′ 57”
121. KAZLUTSENKO, Alexey 27 Astana Pro Team 4h 29′ 02” + 7′ 58”
122. ITACUNEGO, Damiano 3 Lampre Merida 4h 30′ 53” + 9′ 49”
123. ESPCASTROVIEJO, Jonathan 153 Movistar Team 4h 30′ 54” + 9′ 50”
124. BELBOONEN, Tom 171 Omega Pharma – Quick-Step 4h 35′ 47” + 14′ 43”
125. UKRPOPOVYCH, Yaroslav 215 Trek Factory Racing 4h 35′ 47” + 14′ 43”
126. BLRHUTAROVICH, Yauheni 16 AG2R La Mondiale 4h 35′ 47” + 14′ 43”
127. RSATHOMSON, Jay Robert 167 MTN – Qhubeka 4h 35′ 47” + 14′ 43”
128. ERIBERHANE, Natnael 82 Team Europcar 4h 35′ 47” + 14′ 43”
129. ITASBARAGLI, Kristian 165 MTN – Qhubeka 4h 35′ 47” + 14′ 43”
130. NEDTJALLINGII, Maarten 38 Belkin Pro Cycling Team 4h 35′ 47” + 14′ 43”
131. NEDSINKELDAM, Ramon 119 Team Giant – Shimano 4h 35′ 47” + 14′ 43”
132. SUIAREGGER, Marcel 121 IAM Cycling 4h 35′ 47” + 14′ 43”
133. FRAHINAULT, Sébastien 123 IAM Cycling 4h 35′ 47” + 14′ 43”
134. SUICANCELLARA, Fabian 211 Trek Factory Racing 4h 35′ 47” + 14′ 43”
135. SVKVELITS, Martin 178 Omega Pharma – Quick-Step 4h 35′ 47” + 14′ 43”
136. BELSTUYVEN, Jasper 217 Trek Factory Racing 4h 35′ 47” + 14′ 43”
137. USACRADDOCK, Lawson 113 Team Giant – Shimano 4h 35′ 47” + 14′ 43”
138. ESPMAS BONET, Luis 57 Caja Rural Seguros RGA 4h 35′ 47” + 14′ 43”
139. KAZFOMINYKH, Daniil 22 Astana Pro Team 4h 35′ 47” + 14′ 43”
140. NZLBEWLEY, Sam 181 Orica GreenEdge 4h 35′ 47” + 14′ 43”
141. NZLSERGENT, Jesse 216 Trek Factory Racing 4h 35′ 47” + 14′ 43”
142. GERWAGNER, Robert 39 Belkin Pro Cycling Team 4h 35′ 47” + 14′ 43”
143. NEDKEIZER, Martijn 37 Belkin Pro Cycling Team 4h 35′ 47” + 14′ 43”
144. COLBETANCUR, Carlos Alberto 12 AG2R La Mondiale 4h 35′ 47” + 14′ 43”
145. DENANDERSEN, Michael Valgren 202 Tinkoff – Saxo 4h 35′ 47” + 14′ 43”
146. COLARREDONDO MORENO, Julian David 212 Trek Factory Racing 4h 35′ 47” + 14′ 43”
147. GERFRÖHLINGER, Johannes 116 Team Giant – Shimano 4h 35′ 47” + 14′ 43”
148. GERGRETSCH, Patrick 15 AG2R La Mondiale 4h 35′ 47” + 14′ 43”
149. NAMCRAVEN, Dan 84 Team Europcar 4h 35′ 47” + 14′ 43”
150. SUILANG, Pirmin 125 IAM Cycling 4h 35′ 47” + 14′ 43”
151. FRAMANGEL, Laurent 95 FDJ.fr 4h 35′ 47” + 14′ 43”
152. FRADUPONT, Hubert 11 AG2R La Mondiale 4h 35′ 47” + 14′ 43”
153. BELMAES, Nikolas 173 Omega Pharma – Quick-Step 4h 35′ 47” + 14′ 43”
154. FRAHARDY, Romain 73 Cofidis Solutions Crédits 4h 35′ 47” + 14′ 43”
155. ITAGUARNIERI, Jacopo 24 Astana Pro Team 4h 35′ 47” + 14′ 43”
156. FRABAGOT, Yohan 78 Cofidis Solutions Crédits 4h 35′ 47” + 14′ 43”
157. NEDLIGTHART, Pim 148 Lotto Belisol 4h 35′ 47” + 14′ 43”
158. NZLHENDERSON, Gregory 147 Lotto Belisol 4h 35′ 47” + 14′ 43”
159. GBRMILLAR, David 107 Garmin Sharp 4h 35′ 47” + 14′ 43”
160. FRAENGOULVENT, Jimmy 85 Team Europcar 4h 35′ 47” + 14′ 43”
161. BELVAN SUMMEREN, Johan 109 Garmin Sharp 4h 35′ 47” + 14′ 43”
162. CANBOIVIN, Guillaume 64 Cannondale Pro Cycling 4h 35′ 47” + 14′ 43”
163. BELARMEE, Sander 142 Lotto Belisol 4h 35′ 47” + 14′ 43”
164. POLDOMAGALSKI, Karol 55 Caja Rural Seguros RGA 4h 35′ 47” + 14′ 43”
165. ITAGATTO, Oscar 67 Cannondale Pro Cycling 4h 35′ 47” + 14′ 43”
166. GERCIOLEK, Gerald 162 MTN – Qhubeka 4h 35′ 47” + 14′ 43”
167. AUTKRIZEK, Matthias 68 Cannondale Pro Cycling 4h 35′ 47” + 14′ 43”
168. GERMARTIN, Tony 174 Omega Pharma – Quick-Step 4h 35′ 47” + 14′ 43”
169. BLRKIRYIENKA, Vasil 195 Team SKY 4h 35′ 47” + 14′ 43”
170. GBRYATES, Adam 189 Orica GreenEdge 4h 35′ 47” + 14′ 43”
171. SUITSCHOPP, Johann 129 IAM Cycling 4h 35′ 47” + 14′ 43”
172. AUSMEYER, Cameron 187 Orica GreenEdge 4h 35′ 47” + 14′ 43”
173. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel 8 Lampre Merida 4h 35′ 47” + 14′ 43”
174. FRATURGOT, Sébastien 19 AG2R La Mondiale 4h 35′ 47” + 14′ 43”
175. ESTJOEAAR, Gert 74 Cofidis Solutions Crédits 4h 35′ 47” + 14′ 43”
176. GBRROWE, Luke 198 Team SKY 4h 36′ 20” + 15′ 16”
177. GERDEGENKOLB, John 115 Team Giant – Shimano 4h 36′ 20” + 15′ 16”
178. ITAFERRARI, Roberto 5 Lampre Merida 4h 36′ 20” + 15′ 16”
179. SVKSAGAN, Peter 61 Cannondale Pro Cycling 4h 36′ 47” + 15′ 43”
180. ITACONTI, Valerio 1 Lampre Merida 4h 36′ 47” + 15′ 43”

Top 180 klasyfikacji generalnej:

1. ESPCONTADOR, Alberto 201 Tinkoff – Saxo 48h 59′ 23”
2. ESPVALVERDE, Alejandro 151 Movistar Team 48h 59′ 43” + 20”
3. COLURAN, Rigoberto 177 Omega Pharma – Quick-Step 49h 00′ 31” + 1′ 08”
4. GBRFROOME, Christopher 191 Team SKY 49h 00′ 43” + 1′ 20”
5. ESPRODRIGUEZ, Joaquin 131 Team Katusha 49h 00′ 58” + 1′ 35”
6. ESPSÁNCHEZ, Samuel 41 BMC Racing Team 49h 01′ 15” + 1′ 52”
7. ITAARU, Fabio 21 Astana Pro Team 49h 01′ 36” + 2′ 13”
8. COLANACONA, Winner 2 Lampre Merida 49h 02′ 00” + 2′ 37”
9. NEDGESINK, Robert 34 Belkin Pro Cycling Team 49h 02′ 18” + 2′ 55”
10. ITACARUSO, Damiano 65 Cannondale Pro Cycling 49h 03′ 14” + 3′ 51”
11. IRLMARTIN, Daniel 102 Garmin Sharp 49h 03′ 22” + 3′ 59”
12. ESPNAVARRO, Daniel 71 Cofidis Solutions Crédits 49h 03′ 34” + 4′ 11”
13. NEDKELDERMAN, Wilco 31 Belkin Pro Cycling Team 49h 04′ 16” + 4′ 53”
14. FRABARGUIL, Warren 111 Team Giant – Shimano 49h 04′ 19” + 4′ 56”
15. ESPMORENO, Daniel 137 Team Katusha 49h 05′ 24” + 6′ 01”
16. ESPNIEVE, Mikel 197 Team SKY 49h 06′ 57” + 7′ 34”
17. ESPPARDILLA, Sergio 161 MTN – Qhubeka 49h 08′ 10” + 8′ 47”
18. COLCHAVES RUBIO, Esteban 182 Orica GreenEdge 49h 08′ 22” + 8′ 59”
19. BELMONFORT, Maxime 149 Lotto Belisol 49h 08′ 53” + 9′ 30”
20. BELSERRY, Pieter 176 Omega Pharma – Quick-Step 49h 09′ 57” + 10′ 34”
21. POLNIEMIEC, Przemyslaw 6 Lampre Merida 49h 10′ 25” + 11′ 02”
22. FRASICARD, Romain 81 Team Europcar 49h 11′ 02” + 11′ 39”
23. PORCARDOSO, Andre Fernando 106 Garmin Sharp 49h 12′ 09” + 12′ 46”
24. GERNERZ, Dominik 46 BMC Racing Team 49h 12′ 26” + 13′ 03”
25. ITACARUSO, Giampaolo 132 Team Katusha 49h 13′ 07” + 13′ 44”
26. ESPARROYO, David 53 Caja Rural Seguros RGA 49h 14′ 14” + 14′ 51”
27. ESPLANDA, Mikel 26 Astana Pro Team 49h 14′ 45” + 15′ 22”
28. NEDPOELS, Wouter 175 Omega Pharma – Quick-Step 49h 15′ 28” + 16′ 05”
29. FRALE MEVEL, Christophe 75 Cofidis Solutions Crédits 49h 15′ 50” + 16′ 27”
30. SUIZAUGG, Oliver 209 Tinkoff – Saxo 49h 16′ 11” + 16′ 48”
31. ESPMATE, Luis Angel 77 Cofidis Solutions Crédits 49h 19′ 59” + 20′ 36”
32. NEDTEN DAM, Laurens 33 Belkin Pro Cycling Team 49h 21′ 44” + 22′ 21”
33. ESTKANGERT, Tanel 25 Astana Pro Team 49h 27′ 19” + 27′ 56”
34. DENSÖRENSEN, Chris Anker 207 Tinkoff – Saxo 49h 27′ 34” + 28′ 11”
35. ESPZUBELDIA, Haimar 219 Trek Factory Racing 49h 28′ 17” + 28′ 54”
36. RUSKOLOBNEV, Alexandr 134 Team Katusha 49h 28′ 47” + 29′ 24”
37. CANHESJEDAL, Ryder 101 Garmin Sharp 49h 29′ 36” + 30′ 13”
38. FRACOPPEL, Jerome 72 Cofidis Solutions Crédits 49h 29′ 39” + 30′ 16”
39. AUSEVANS, Cadel 43 BMC Racing Team 49h 33′ 00” + 33′ 37”
40. ESPLOSADA, Alberto 136 Team Katusha 49h 34′ 00” + 34′ 37”
41. AUSHANSEN, Adam 146 Lotto Belisol 49h 34′ 43” + 35′ 20”
42. ITABRAMBILLA, Gianluca 172 Omega Pharma – Quick-Step 49h 35′ 01” + 35′ 38”
43. ESPTXURRUKA, Amets 59 Caja Rural Seguros RGA 49h 35′ 21” + 35′ 58”
44. CRCAMADOR, Andrey 152 Movistar Team 49h 35′ 40” + 36′ 17”
45. ESPHERNÁNDEZ, Jesús 204 Tinkoff – Saxo 49h 36′ 03” + 36′ 40”
46. BELGILBERT, Philippe 44 BMC Racing Team 49h 36′ 10” + 36′ 47”
47. RUSVORGANOV, Eduard 139 Team Katusha 49h 38′ 30” + 39′ 07”
48. ITATIRALONGO, Paolo 28 Astana Pro Team 49h 38′ 36” + 39′ 13”
49. ESPHERRADA, José 155 Movistar Team 49h 39′ 05” + 39′ 42”
50. SUIWYSS, Danilo 49 BMC Racing Team 49h 39′ 08” + 39′ 45”
51. ERITEKLEHAIMANOT, Daniel 166 MTN – Qhubeka 49h 40′ 21” + 40′ 58”
52. GERMARTENS, Paul 36 Belkin Pro Cycling Team 49h 40′ 27” + 41′ 04”
53. FRAMONDORY, Lloyd 17 AG2R La Mondiale 49h 42′ 38” + 43′ 15”
54. ESPSÁNCHEZ, Luis León 51 Caja Rural Seguros RGA 49h 44′ 44” + 45′ 21”
55. ESPIZAGIRRE, Gorka 156 Movistar Team 49h 44′ 57” + 45′ 34”
56. ESPREYNES, Vicente 127 IAM Cycling 49h 46′ 02” + 46′ 39”
57. USAHAGA, Chad 117 Team Giant – Shimano 49h 46′ 16” + 46′ 53”
58. BLRSIUTSOU, Kanstantsin 199 Team SKY 49h 49′ 39” + 50′ 16”
59. ITAQUINZIATO, Manuel 47 BMC Racing Team 49h 49′ 58” + 50′ 35”
60. IRLDEIGNAN, Philip 193 Team SKY 49h 50′ 13” + 50′ 50”
61. AUSMATTHEWS, Michael 186 Orica GreenEdge 49h 51′ 45” + 52′ 22”
62. PORPAULINHO, Sergio Miguel 205 Tinkoff – Saxo 49h 53′ 41” + 54′ 18”
63. RSAVAN RENSBURG, Jacques 168 MTN – Qhubeka 49h 54′ 02” + 54′ 39”
64. SWELUDVIGSSON, Tobias 118 Team Giant – Shimano 49h 54′ 10” + 54′ 47”
65. BELZINGLE, Romain 79 Cofidis Solutions Crédits 49h 54′ 38” + 55′ 15”
66. FRADUPONT, Hubert 11 AG2R La Mondiale 49h 54′ 46” + 55′ 23”
67. FRAMEDEREL, Maxime 88 Team Europcar 49h 54′ 51” + 55′ 28”
68. BELDE CLERCQ, Bart 144 Lotto Belisol 49h 55′ 02” + 55′ 39”
69. LUXJUNGELS, Bob 214 Trek Factory Racing 49h 55′ 20” + 55′ 57”
70. USAWARBASSE, Lawrence 48 BMC Racing Team 49h 55′ 41” + 56′ 18”
71. FRALEVARLET, Guillaume 76 Cofidis Solutions Crédits 49h 55′ 58” + 56′ 35”
72. USATALANSKY, Andrew 108 Garmin Sharp 49h 58′ 30” + 59′ 07”
73. NEDDE KORT, Koen 114 Team Giant – Shimano 49h 59′ 20” + 59′ 57”
74. FRACOUSIN, Jerome 83 Team Europcar 50h 00′ 28” + 1h 01′ 05”
75. RUSROVNY, Ivan 206 Tinkoff – Saxo 50h 01′ 17” + 1h 01′ 54”
76. FRAHARDY, Romain 73 Cofidis Solutions Crédits 50h 02′ 41” + 1h 03′ 18”
77. FRAPINEAU, Cédric 96 FDJ.fr 50h 02′ 52” + 1h 03′ 29”
78. NZLBENNETT, George 62 Cannondale Pro Cycling 50h 04′ 01” + 1h 04′ 38”
79. KAZZEITS, Andrey 29 Astana Pro Team 50h 04′ 52” + 1h 05′ 29”
80. ESPBILBAO, Peio 54 Caja Rural Seguros RGA 50h 05′ 01” + 1h 05′ 38”
81. ITAPOZZATO, Filippo 7 Lampre Merida 50h 05′ 12” + 1h 05′ 49”
82. ESPMORENO, Javier 158 Movistar Team 50h 05′ 22” + 1h 05′ 59”
83. ESPVERONA, Carlos 179 Omega Pharma – Quick-Step 50h 05′ 29” + 1h 06′ 06”
84. BELBOONEN, Tom 171 Omega Pharma – Quick-Step 50h 05′ 52” + 1h 06′ 29”
85. ESPERVITI, Imanol 154 Movistar Team 50h 06′ 29” + 1h 07′ 06”
86. AUSCLARKE, Simon 183 Orica GreenEdge 50h 06′ 38” + 1h 07′ 15”
87. RSAMEINTJES, Louis 164 MTN – Qhubeka 50h 07′ 34” + 1h 08′ 11”
88. FRALE BON, Johan 94 FDJ.fr 50h 09′ 27” + 1h 10′ 04”
89. GBRKENNAUGH, Peter 194 Team SKY 50h 11′ 03” + 1h 11′ 40”
90. GBRYATES, Adam 189 Orica GreenEdge 50h 11′ 09” + 1h 11′ 46”
91. GERMARTIN, Tony 174 Omega Pharma – Quick-Step 50h 12′ 28” + 1h 13′ 05”
92. ESPCASTROVIEJO, Jonathan 153 Movistar Team 50h 12′ 28” + 1h 13′ 05”
93. ESPFERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo 103 Garmin Sharp 50h 13′ 04” + 1h 13′ 41”
94. NEDCLEMENT, Stef 32 Belkin Pro Cycling Team 50h 13′ 23” + 1h 14′ 00”
95. ITASBARAGLI, Kristian 165 MTN – Qhubeka 50h 13′ 38” + 1h 14′ 15”
96. ITADE MARCHI, Alessandro 66 Cannondale Pro Cycling 50h 15′ 45” + 1h 16′ 22”
97. BELDEBUSSCHERE, Jens 145 Lotto Belisol 50h 17′ 48” + 1h 18′ 25”
98. BELSTUYVEN, Jasper 217 Trek Factory Racing 50h 17′ 53” + 1h 18′ 30”
99. ITACONTI, Valerio 1 Lampre Merida 50h 18′ 23” + 1h 19′ 00”
100. NEDKEIZER, Martijn 37 Belkin Pro Cycling Team 50h 18′ 41” + 1h 19′ 18”
101. ITABENNATI, Daniele 203 Tinkoff – Saxo 50h 18′ 42” + 1h 19′ 19”
102. RUSTROFIMOV, Yury 138 Team Katusha 50h 18′ 55” + 1h 19′ 32”
103. ITAFELLINE, Fabio 213 Trek Factory Racing 50h 20′ 54” + 1h 21′ 31”
104. AUSDENNIS, Rohan 42 BMC Racing Team 50h 20′ 59” + 1h 21′ 36”
105. GERARNDT, Nikias 112 Team Giant – Shimano 50h 21′ 31” + 1h 22′ 08”
106. ITACATALDO, Dario 192 Team SKY 50h 21′ 41” + 1h 22′ 18”
107. KAZLUTSENKO, Alexey 27 Astana Pro Team 50h 23′ 44” + 1h 24′ 21”
108. ITACUNEGO, Damiano 3 Lampre Merida 50h 24′ 09” + 1h 24′ 46”
109. BELMAES, Nikolas 173 Omega Pharma – Quick-Step 50h 24′ 19” + 1h 24′ 56”
110. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi 163 MTN – Qhubeka 50h 24′ 44” + 1h 25′ 21”
111. ITALONGO BORGHINI, Paolo 69 Cannondale Pro Cycling 50h 25′ 57” + 1h 26′ 34”
112. ITAFAVILLI, Elia 4 Lampre Merida 50h 25′ 58” + 1h 26′ 35”
113. BLRKIRYIENKA, Vasil 195 Team SKY 50h 26′ 58” + 1h 27′ 35”
114. USABROWN, Nathan 105 Garmin Sharp 50h 27′ 46” + 1h 28′ 23”
115. ESPMAS BONET, Luis 57 Caja Rural Seguros RGA 50h 27′ 57” + 1h 28′ 34”
116. GERFRÖHLINGER, Johannes 116 Team Giant – Shimano 50h 28′ 05” + 1h 28′ 42”
117. ESPPIEDRA, Antonio 58 Caja Rural Seguros RGA 50h 28′ 08” + 1h 28′ 45”
118. BELVANDEWALLE, Kristof 218 Trek Factory Racing 50h 29′ 37” + 1h 30′ 14”
119. GERKNEES, Christian 196 Team SKY 50h 30′ 20” + 1h 30′ 57”
120. SUICANCELLARA, Fabian 211 Trek Factory Racing 50h 30′ 22” + 1h 30′ 59”
121. COLSERPA PEREZ, Jose Rodolfo 9 Lampre Merida 50h 30′ 42” + 1h 31′ 19”
122. ITANOCENTINI, Rinaldo 18 AG2R La Mondiale 50h 32′ 01” + 1h 32′ 38”
123. POLDOMAGALSKI, Karol 55 Caja Rural Seguros RGA 50h 32′ 35” + 1h 33′ 12”
124. RUSKOZONTCHUK, Dmitry 135 Team Katusha 50h 33′ 08” + 1h 33′ 45”
125. POLBODNAR, Maciej 63 Cannondale Pro Cycling 50h 33′ 16” + 1h 33′ 53”
126. FRABOUHANNI, Nacer 91 FDJ.fr 50h 33′ 45” + 1h 34′ 22”
127. GERDEGENKOLB, John 115 Team Giant – Shimano 50h 34′ 24” + 1h 35′ 01”
128. ITATOSATTO, Matteo 208 Tinkoff – Saxo 50h 34′ 43” + 1h 35′ 20”
129. FRAHINAULT, Sébastien 123 IAM Cycling 50h 35′ 07” + 1h 35′ 44”
130. UKRPOPOVYCH, Yaroslav 215 Trek Factory Racing 50h 35′ 24” + 1h 36′ 01”
131. SUITSCHOPP, Johann 129 IAM Cycling 50h 35′ 33” + 1h 36′ 10”
132. FRAJEROME, Vincent 86 Team Europcar 50h 36′ 05” + 1h 36′ 42”
133. SUIAREGGER, Marcel 121 IAM Cycling 50h 37′ 55” + 1h 38′ 32”
134. RUSCHERNETSKI, Sergei 133 Team Katusha 50h 38′ 46” + 1h 39′ 23”
135. DENANDERSEN, Michael Valgren 202 Tinkoff – Saxo 50h 40′ 05” + 1h 40′ 42”
136. COLARREDONDO MORENO, Julian David 212 Trek Factory Racing 50h 40′ 31” + 1h 41′ 08”
137. BELARMEE, Sander 142 Lotto Belisol 50h 40′ 40” + 1h 41′ 17”
138. ITAMALORI, Adriano 157 Movistar Team 50h 41′ 10” + 1h 41′ 47”
139. NORBREEN, Vegard 143 Lotto Belisol 50h 41′ 53” + 1h 42′ 30”
140. FRASOUPE, Geoffrey 99 FDJ.fr 50h 42′ 16” + 1h 42′ 53”
141. NZLHENDERSON, Gregory 147 Lotto Belisol 50h 42′ 21” + 1h 42′ 58”
142. RSAVENTER, Jaco 169 MTN – Qhubeka 50h 42′ 27” + 1h 43′ 04”
143. FRAGAUDIN, Damien 14 AG2R La Mondiale 50h 44′ 11” + 1h 44′ 48”
144. AUTKRIZEK, Matthias 68 Cannondale Pro Cycling 50h 46′ 01” + 1h 46′ 38”
145. ESPARAMENDIA, Francisco Javier 52 Caja Rural Seguros RGA 50h 46′ 10” + 1h 46′ 47”
146. SVKVELITS, Martin 178 Omega Pharma – Quick-Step 50h 46′ 40” + 1h 47′ 17”
147. GERGRETSCH, Patrick 15 AG2R La Mondiale 50h 48′ 23” + 1h 49′ 00”
148. FRABAGOT, Yohan 78 Cofidis Solutions Crédits 50h 50′ 47” + 1h 51′ 24”
149. NEDLIGTHART, Pim 148 Lotto Belisol 50h 51′ 40” + 1h 52′ 17”
150. NEDSINKELDAM, Ramon 119 Team Giant – Shimano 50h 52′ 09” + 1h 52′ 46”
151. GBRMILLAR, David 107 Garmin Sharp 50h 53′ 22” + 1h 53′ 59”
152. ITAGATTO, Oscar 67 Cannondale Pro Cycling 50h 53′ 48” + 1h 54′ 25”
153. USACRADDOCK, Lawson 113 Team Giant – Shimano 50h 54′ 24” + 1h 55′ 01”
154. BLRHUTAROVICH, Yauheni 16 AG2R La Mondiale 50h 54′ 25” + 1h 55′ 02”
155. NZLSERGENT, Jesse 216 Trek Factory Racing 50h 54′ 32” + 1h 55′ 09”
156. GERCIOLEK, Gerald 162 MTN – Qhubeka 50h 56′ 04” + 1h 56′ 41”
157. AUSMEYER, Cameron 187 Orica GreenEdge 50h 56′ 46” + 1h 57′ 23”
158. NZLBEWLEY, Sam 181 Orica GreenEdge 50h 56′ 58” + 1h 57′ 35”
159. BELVAN SUMMEREN, Johan 109 Garmin Sharp 50h 57′ 12” + 1h 57′ 49”
160. SVKSAGAN, Peter 61 Cannondale Pro Cycling 50h 57′ 19” + 1h 57′ 56”
161. SUIFUMEAUX, Jonathan 122 IAM Cycling 50h 59′ 06” + 1h 59′ 43”
162. ARGRICHEZE, Maximiliano Ariel 8 Lampre Merida 50h 59′ 30” + 2h 00′ 07”
163. ITAFERRARI, Roberto 5 Lampre Merida 50h 59′ 41” + 2h 00′ 18”
164. SUILANG, Pirmin 125 IAM Cycling 51h 00′ 29” + 2h 01′ 06”
165. AUSDOCKER, Mitchell 184 Orica GreenEdge 51h 00′ 36” + 2h 01′ 13”
166. NAMCRAVEN, Dan 84 Team Europcar 51h 02′ 35” + 2h 03′ 12”
167. CANBOIVIN, Guillaume 64 Cannondale Pro Cycling 51h 03′ 03” + 2h 03′ 40”
168. NEDTJALLINGII, Maarten 38 Belkin Pro Cycling Team 51h 04′ 05” + 2h 04′ 42”
169. FRATURGOT, Sébastien 19 AG2R La Mondiale 51h 04′ 25” + 2h 05′ 02”
170. ERIBERHANE, Natnael 82 Team Europcar 51h 06′ 53” + 2h 07′ 30”
171. KAZFOMINYKH, Daniil 22 Astana Pro Team 51h 09′ 19” + 2h 09′ 56”
172. ESTJOEAAR, Gert 74 Cofidis Solutions Crédits 51h 10′ 18” + 2h 10′ 55”
173. FRAROUX, Anthony 98 FDJ.fr 51h 12′ 35” + 2h 13′ 12”
174. RSATHOMSON, Jay Robert 167 MTN – Qhubeka 51h 15′ 47” + 2h 16′ 24”
175. ITAGUARNIERI, Jacopo 24 Astana Pro Team 51h 17′ 53” + 2h 18′ 30”
176. GERWAGNER, Robert 39 Belkin Pro Cycling Team 51h 21′ 15” + 2h 21′ 52”
177. FRAMANGEL, Laurent 95 FDJ.fr 51h 23′ 47” + 2h 24′ 24”
178. GBRROWE, Luke 198 Team SKY 51h 24′ 18” + 2h 24′ 55”
179. COLBETANCUR, Carlos Alberto 12 AG2R La Mondiale 51h 35′ 45” + 2h 36′ 22”
180. FRAENGOULVENT, Jimmy 85 Team Europcar 51h 35′ 58” + 2h 36′ 35”

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska