Kamil GradekKamil Gradek (BDC MarcPol) po samotnym ataku, został triumfatorem trzeciego etapu Tour of China I i został liderem wyścigu! Tuż za nim w generalce plasuje się Paweł Bernas (BDC MarcPol).

Trzeci odcinek Tour of China liczył 123 kilometry, a po drodze kolarze musieli się zmierzyć z dwiema premiami górskimi. Pierwsza zaplanowana była już na 9 kilometrze (kat. 1), druga  na 44 kilometrze (kat. HC). Kolejne kilometry to płaski teren.

Właśnie w górach na atak zdecydował się kolarz BDC MarcPol – Kamil Gradek. “Gradziu” samotnie dojechał do mety, wyprzedzając o 38 sekund Marco Zanottiego (Parkhotel Valkenburg CT), trzeci był Jack Beckinsale (Avanti Racing Team).

Kamil Gardek został nowym liderem wyścigu, a wyprzedza swojego kolegę z zespołu Pawła Bernasa, dotychczasowego lidera wyścigu. Trzeci ze stratą 42 sekund jest Matthew Braimer (Synergy Baku Cycling Project), który jeszcze rok temu ścigał się dla Omega Pharma – Quick Step.

Wyniki:

1 GRADEK KamilBDC Marcpol2:14:38
2 ZANOTTI MarcoParkhotel Valkenburg CT0:38
3 BECKINSALE JackAvanti Racing Team,,
4 VAN DER PLOEG NeilAvanti Racing Team,,
5 CLARKE WilliamDrapac Professional Cycling,,
6 HOFER AndreasTeam Vorarlberg,,
7 SIMÓN CASULLERAS JordiTeam Ecuador,,
8 BRAMMEIER MatthewSynergy Baku Cycling Project,
9 DOMINGUEZ BARRAGAN DanielChristina Watches – Kuma,,
10 SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
11 BERNAS PawelBDC Marcpol,,
12 ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
13 HOLLER NikodemusTeam Stuttgart,,
14 ANDERSON JackDrapac Professional Cycling,,
15 GATSKIY PavelContinental Team Astana,,
16 EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project,,
17 KADLEC MilanTeam Dukla Praha,,
18 BIZHIGITOV ZhandosContinental Team Astana,,
19 NOHALES NIETO EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
20 OCKELOEN JasperParkhotel Valkenburg CT,,
21 ZHAO JingbiaoHengxiang Cycling Team,,
22 LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
23 BUTS VitaliyKolss Cycling Team,,
24 STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
25 WINTER NicolasTeam Vorarlberg,,
26 SCHUMACHER StefanChristina Watches – Kuma,,
27 GUAMA ByronTeam Ecuador,,
28 SCARTEZZINI MicheleContinental Team Astana,,
29 MIZUROV AndreyRTS-Santic Racing Team,,
30 NAVARRETE SegundoTeam Ecuador,,
31 HOEM Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
32 MEYER TravisDrapac Professional Cycling,,
33 POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
34 SŘRENSEN JimmiChristina Watches – Kuma,,
35 NIŃO CORREDOR VictorRTS-Santic Racing Team,,
36 GABROVSKI IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team0:59
37 KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team1:05
38 KULYK AndriyKolss Cycling Team3:39
39 DE JULIAN VAZQUEZ AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines6:18
40 WANG MeiyinHengxiang Cycling Team,,
41 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project6:20
42 JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg,,
43 HAM Seok HyunSeoul Cycling Team,,
44 HACECKY VojtechTeam Dukla Praha,,
45 SHPILEVSKY BorisRTS-Santic Racing Team,,
46 MŘRLAND MortenTeam Sparebanken Sřr,,
47 CAYUBIT Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
48 GALEDO Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
49 LEE Ki SeokSeoul Cycling Team9:00
50 AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sřr9:03
51 WU NanGiant-Champion System Pro Cycling,,
52 ALTANSUKH AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
53 ZHENG ZhangHengxiang Cycling Team,,
54 LIU JianpengHengxiang Cycling Team,,
55 BLOKKER JorisParkhotel Valkenburg CT9:05
56 TANNER JakeChristina Watches – Kuma,,
57 KRAUS JanTeam Dukla Praha,,
58 REINERT MartinTeam Stuttgart,,
59 RAGONESSI JoseTeam Ecuador,,
60 GIACOPPO AnthonyAvanti Racing Team,,
61 RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
62 LARSEN ThomasTeam Sparebanken Sřr,,
63 MUCHE ChristopherTeam Stuttgart,,
64 NOLTEN BramParkhotel Valkenburg CT9:10
65 FORKE SebastianChristina Watches – Kuma,,
66 HOEKSTRA MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
67 WALSLEBEN MaxTeam Stuttgart,,
68 THÖMEL TinoTeam Stuttgart,,
69 RADOSZ RobertBDC Marcpol,,
70 KULIMBETOV NurbolatContinental Team Astana,,
71 BENFATTO MarcoContinental Team Astana,,
72 KOSTYUK DenysKolss Cycling Team,,
73 SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg9:16
74 DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
75 KOGUT VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP,,
76 GALEYEV VadimContinental Team Astana,,
77 WIPPERT WouterDrapac Professional Cycling9:21
78 GAO ZhikangHengxiang Cycling Team14:21
79 SUN XiaolongTeam Lvshan Landscape,,
80 JOVEN ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
81 PARK Kyoung HoSeoul Cycling Team,,
82 JÄGER PatrickTeam Vorarlberg,,
83 NOWAK FlorianTeam Stuttgart,,
84 DONNELLY AaronAvanti Racing Team,,
85 DAVIS SamAvanti Racing Team,,
86 GARBY Marc ChristianChristina Watches – Kuma,,
87 KARIMOV RuslanRTS-Santic Racing Team,,
88 STACHOWIAK AdamBDC Marcpol,,
89 JANIACZYK BlazejBDC Marcpol,,
90 KLIMIANKOU KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
91 GRONDAHL JANSEN AmundTeam Sparebanken Sřr,,
92 JUNG Ha JeonSeoul Cycling Team,,
93 WANG BoHengxiang Cycling Team,,
94 BATMUNKH Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
95 ZHURKIN NikolayRTS-Santic Racing Team,,
96 JUMABEKOV NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
97 ERDENESUREN MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
98 BLAHA MartinTeam Dukla Praha,,
99 TORRES BARCELO AlbertTeam Ecuador,,
100 MING XING XueNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
101 KWON Jun-ohSeoul Cycling Team14:40
102 BAI Li JunGiant-Champion System Pro Cycling23:42
103 GAO PengNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
104 VAN BREDA RickParkhotel Valkenburg CT,,
DNF JIANG Zhi HuiGiant-Champion System Pro Cycling-
DNF ROBINSON ThomasAvanti Racing Team-
DNF KIM Ok CheolSeoul Cycling Team-
OTL JIANG KunTeam Lvshan Landscape-
OTL RUDOLPH MalcolmDrapac Professional Cycling-
OTL RUGOVAC DenisTeam Dukla Praha-
OTL HOCHMANN JiriTeam Dukla Praha-
OTL BANASZEK AdrianBDC Marcpol-
OTL GAVAZZI MattiaAmore & Vita – Selle SMP-
OTL KOVALEV IvanRTS-Santic Racing Team-
OTL XUE Chao HuaGiant-Champion System Pro Cycling-
OTL GU Ying ChuanGiant-Champion System Pro Cycling-
OTL JULLIEN SébastienChina Wuxi Jilun Cycling Team-
OTL AIA KarloChina Wuxi Jilun Cycling Team-
OTL ORSET JonasChina Wuxi Jilun Cycling Team-

 

Klasyfikacja generalna:

1(54) GRADEK KamilBDC Marcpol87:00:46
2(1) BERNAS PawelBDC Marcpol0:36
3(5) BRAMMEIER MatthewSynergy Baku Cycling Project0:42
4(2) POLIVODA OleksandrKolss Cycling Team,,
5(19) ZANOTTI MarcoParkhotel Valkenburg CT0:44
6(4) VAN DER PLOEG NeilAvanti Racing Team,,
7(6) HOFER AndreasTeam Vorarlberg0:45
8(42) BECKINSALE JackAvanti Racing Team0:46
9(10) ZHAO JingbiaoHengxiang Cycling Team0:47
10(12) BIZHIGITOV ZhandosContinental Team Astana0:48
11(31) EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project0:49
12(13) GATSKIY PavelContinental Team Astana,,
13(15) BUTS VitaliyKolss Cycling Team,,
14(21) HOLLER NikodemusTeam Stuttgart0:50
15(24) ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sřr,,
16(26) KADLEC MilanTeam Dukla Praha,,
17(29) SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
18(33) ANDERSON JackDrapac Professional Cycling,,
19(32) SCARTEZZINI MicheleContinental Team Astana,,
20(35) GUAMA ByronTeam Ecuador,,
21(34) HOEM Bjorn ToreTeam Sparebanken Sřr,,
22(47) OCKELOEN JasperParkhotel Valkenburg CT,,
23(64) CLARKE WilliamDrapac Professional Cycling,,
24(48) SCHUMACHER StefanChristina Watches – Kuma,,
25(58) NAVARRETE SegundoTeam Ecuador,,
26(63) MIZUROV AndreyRTS-Santic Racing Team,,
27(69) STORTONI SimoneAmore & Vita – Selle SMP,,
28(77) DOMINGUEZ BARRAGAN DanielChristina Watches – Kuma,,
29(76) WINTER NicolasTeam Vorarlberg,,
30(81) LAGKUTI SergiyKolss Cycling Team,,
31(80) NIŃO CORREDOR VictorRTS-Santic Racing Team,,
32(99) SIMÓN CASULLERAS JordiTeam Ecuador,,
33(100) NOHALES NIETO EdgarTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
34(97) SŘRENSEN JimmiChristina Watches – Kuma,,
35(67) GABROVSKI IvailoChina Wuxi Jilun Cycling Team1:11
36(109) MEYER TravisDrapac Professional Cycling1:14
37(14) KONONENKO MykhayloKolss Cycling Team1:16
38(18) KULYK AndriyKolss Cycling Team3:51
39(3) SHPILEVSKY BorisRTS-Santic Racing Team6:24
40(9) WANG MeiyinHengxiang Cycling Team6:27
41(20) DE JULIAN VAZQUEZ AngelTeam 7 Eleven Road Bike Philippines6:30
42(28) HACECKY VojtechTeam Dukla Praha6:32
43(38) JANORSCHKE GrischaTeam Vorarlberg,,
44(43) ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
45(51) CAYUBIT Boots RyanTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
46(75) MŘRLAND MortenTeam Sparebanken Sřr,,
47(79) GALEDO Mark John LexerTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
48(71) LEE Ki SeokSeoul Cycling Team9:12
49(46) AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sřr9:15
50(72) ALTANSUKH AltanzulNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
51(82) ZHENG ZhangHengxiang Cycling Team,,
52(102) WU NanGiant-Champion System Pro Cycling,,
53(101) LIU JianpengHengxiang Cycling Team,,
54(23) LARSEN ThomasTeam Sparebanken Sřr9:17
55(41) REINERT MartinTeam Stuttgart,,
56(49) TANNER JakeChristina Watches – Kuma,,
57(50) MUCHE ChristopherTeam Stuttgart,,
58(53) GIACOPPO AnthonyAvanti Racing Team,,
59(55) RAGONESSI JoseTeam Ecuador,,
60(68) BLOKKER JorisParkhotel Valkenburg CT,,
61(73) RAIM MihkelAmore & Vita – Selle SMP,,
62(88) KRAUS JanTeam Dukla Praha,,
63(8) THÖMEL TinoTeam Stuttgart9:19
64(11) NOLTEN BramParkhotel Valkenburg CT9:20
65(17) BENFATTO MarcoContinental Team Astana9:22
66(27) KULIMBETOV NurbolatContinental Team Astana,,
67(45) HOEKSTRA MarcoParkhotel Valkenburg CT,,
68(60) FORKE SebastianChristina Watches – Kuma,,
69(61) RADOSZ RobertBDC Marcpol,,
70(89) KOSTYUK DenysKolss Cycling Team,,
71(103) WALSLEBEN MaxTeam Stuttgart,,
72(7) GALEYEV VadimContinental Team Astana9:24
73(22) SCHNAIDT FabianTeam Vorarlberg9:28
74(86) DI BATTISTA AntonioAmore & Vita – Selle SMP,,
75(95) WIPPERT WouterDrapac Professional Cycling9:33
76(16) PARK Kyoung HoSeoul Cycling Team14:33
77(36) JÄGER PatrickTeam Vorarlberg,,
78(37) JANIACZYK BlazejBDC Marcpol,,
79(40) JUNG Ha JeonSeoul Cycling Team,,
80(52) GRONDAHL JANSEN AmundTeam Sparebanken Sřr,,
81(62) KLIMIANKOU KanstantsinAmore & Vita – Selle SMP,,
82(74) JOVEN ChrisTeam 7 Eleven Road Bike Philippines,,
83(70) BATMUNKH Maral-erdeneNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
84(78) SUN XiaolongTeam Lvshan Landscape,,
85(87) DAVIS SamAvanti Racing Team,,
86(84) STACHOWIAK AdamBDC Marcpol,,
87(91) NOWAK FlorianTeam Stuttgart,,
88(83) ERDENESUREN MunkhtulgaNingxia Sports Lottery Cycling Team,,
89(98) GAO ZhikangHengxiang Cycling Team,,
90(94) JUMABEKOV NazarChina Wuxi Jilun Cycling Team,,
91(90) TORRES BARCELO AlbertTeam Ecuador,,
92(92) BLAHA MartinTeam Dukla Praha,,
93(96) ZHURKIN NikolayRTS-Santic Racing Team,,
94(104) WANG BoHengxiang Cycling Team,,
95(108) KARIMOV RuslanRTS-Santic Racing Team,,
96(110) GARBY Marc ChristianChristina Watches – Kuma15:34
97(114) HAM Seok HyunSeoul Cycling Team16:18
98(111) DONNELLY AaronAvanti Racing Team16:26
99(117) KOGUT VolodymyrAmore & Vita – Selle SMP19:14
100(105) VAN BREDA RickParkhotel Valkenburg CT23:54
101(106) BAI Li JunGiant-Champion System Pro Cycling,,
102(115) MING XING XueNingxia Sports Lottery Cycling Team24:19
103(119) KWON Jun-ohSeoul Cycling Team24:38
104(118) GAO PengNingxia Sports Lottery Cycling Team33:40

Foto: Poland Bike Maraton