anaconaAnacona z drużyny Lampre-Merida był dziś zdecydowanie najsilniejszym kolarzem z ucieczki zwyciężając 9. etap. Dzięki atakowi, sekundy nadrobił Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), a koszulkę lidera założył Nairo Quintana (Movistar). 

Kolarze pokonali dziś 185 kilometrów z Carboneras de Guadazón do stacji narciarskiej Aramón Valdelinares. Po drodze wjechali na trzy premie górskie – kolejno III, II i I kategorii. Finałowy podjazd liczył 8 kilometrów, średnie nachylenie wynosiło 6,6%, a maksymalne 8,5% i ten najtrudniejszy odcinek znajdował się od 6. do 7. kilometra podjazdu.

Ucieczka liczyła aż 31 kolarzy: Winner Anacona,  Damiano Cunego (Lampre-Merida), Maxime Bouet, Rinaldo Nocentini (AG2R), Alexey Lutsenko (Astana), Paul Martens (Belkin), Dominik Nerz,  Danilo Wyss (BMC), Peio Bilbao, Lluis Mas Bonet (Caja Rural), Jerome Coppel,  Romain Zingle (Cofidis), Natnael Berhane, Jérôme Cousin, Yannick Martinez (Europcar), Ryder Hesjedal,  Johan Van Summeren (Garmin-Sharp), Nikias Arndt (Giant-Shimano), Pirmin Lang (IAM Cycling), Eduard Vorganov (Katusha), Adam Hansen (Lotto-Belisol), Javier Moreno (Movistar), Daniel Teklehaimanot, Jay Robert Thomson (MTN-Qhubeka), Tom Boonen, Carlos Verona (Omega Pharma-Quick Step), Sam Bewley (Orica), Dario Cataldo (Sky), Julian David Arredondo , Fabio Felline,  Bob Jungels (Trek).

Peleton, w którym jechał lider wyścigu – Alejandro Valverde nie spieszył się z odrabianiem straty do harcowników, spośród których wirtualnym liderem był Winner Anacona mający 2 minuty i 50 sekund straty. 20 kilometrów przed metą przewaga prowadzącej grupy wynosiła aż ponad 6 minut!

Warto odnotować, że drastycznej zmianie uległy warunki atmosferyczne. W ostatniej części etapu zawodnikom dokuczała burza i ulewa. Ale także na trasie całego etapu pojawiło się więcej chmur i spadła temperatura.

Zagrażający Valverde Anacona na podjeździe pod premię II kategorii, wraz z Moreno i Jungelsem, odjechał od towarzyszy z ucieczki. 15 kilometrów przed metą trio miało około 30 sekund przewagi.

W tym czasie nadawanie tempa w peletonie od Movistaru przejęła drużyna Sky, która wydawała się najbardziej przejmować dużą przewagą uciekinierów. Chwilę później uaktywniła się także Omega Pharma-Quick Step. Rządy objął Tony Martin, a chwilę później na czele pojawił się wezwany z ucieczki Boonen. Za ich plecami chował się Rigoberto Uran.

Na początku finałowego podjazdu z czołówki odpadł Jungels, a Anacona zawzięcie próbował odjechać od Moreno, którego towarzyszenie Kolumbijczykowi było zagadkowe w kontekście posiadania przez ekipę Movistar koszulki lidera wyścigu.

5 kilometrów przed metą sytuacja na szosie wyglądała następująco: na czele samotnie jechał Winner Anacona, który miał około 15 sekund przewagi nad Moreno, a peleton, w którym na czele ponownie  mocno pracowała drużyna Sky, miał około 4 minut straty do “pozostałości” ucieczki.

Z peletonu zaatakował Alberto Contador (Tinkoff-Saxo). Za nim zdecydowali się pojechać tylko Nairo Quintana (Movistar) i Joaquim Rodriguez (Katusha).

Tymczasem Anacona zdołał utrzymać przewagę i wygrał etap, ale nie dał rady objąć prowadzenia w wyścigu. Zrobił to za to Nairo Quintana, który przejął czerwoną koszulkę od kolegi z drużyny.

Wyniki etapu:

1. ANACONA, Winner Lampre Merida 4h 34′ 14”
2. LUTSENKO, Alexey Astana Pro Team + 45”
3. CUNEGO, Damiano Lampre Merida + 50”
4. MORENO, Javier Movistar Team + 1′ 04”
5. BILBAO, Peio Caja Rural Seguros RGA + 1′ 12”
6. COPPEL, Jerome Cofidis Solutions Crédits + 1′ 21”
7. HESJEDAL, Ryder Garmin Sharp + 1′ 33”
8. HANSEN, Adam Lotto Belisol + 1′ 45”
9. JUNGELS, Bob Trek Factory Racing + 1′ 49”
10. FELLINE, Fabio Trek Factory Racing + 2′ 08”
11. COUSIN, Jerome Team Europcar + 2′ 13”
12. CONTADOR, Alberto Tinkoff – Saxo + 2′ 16”
13. RODRIGUEZ, Joaquin Team Katusha + 2′ 16”
14. QUINTANA, Nairo Alexander Movistar Team + 2′ 16”
15. VORGANOV, Eduard Team Katusha + 2′ 22”
16. VALVERDE, Alejandro Movistar Team + 2′ 39”
17. ARU, Fabio Astana Pro Team + 2′ 39”
18. FROOME, Christopher Team SKY + 2′ 39”
19. URAN, Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step + 2′ 39”
20. MARTIN, Daniel Garmin Sharp + 2′ 39”
21. NAVARRO, Daniel Cofidis Solutions Crédits + 2′ 49”
22. MORENO, Daniel Team Katusha + 2′ 49”
23. NOCENTINI, Rinaldo AG2R La Mondiale + 2′ 51′
24. GESINK, Robert Belkin Pro Cycling Team + 2′ 55”
25. NIEVE, Mikel Team SKY + 2′ 55”
26. CARUSO, Damiano Cannondale Pro Cycling + 2′ 55”
27. NERZ, Dominik BMC Racing Team + 2′ 55”
28. SÁNCHEZ, Samuel BMC Racing Team + 2′ 55”
29. VERONA, Carlos Omega Pharma – Quick-Step + 2′ 55”
30. BARGUIL, Warren Team Giant – Shimano + 2′ 55”
31. TEKLEHAIMANOT, Daniel MTN – Qhubeka + 2′ 58”
32. KELDERMAN, Wilco Belkin Pro Cycling Team + 3′ 14”
33. MARTINEZ, Yannick Team Europcar + 3′ 16”
34. CHAVES RUBIO, Esteban Orica GreenEdge + 3′ 24”
35. SICARD, Romain Team Europcar + 3′ 31”
36. SERRY, Pieter Omega Pharma – Quick-Step + 3′ 36”
37. CARUSO, Giampaolo Team Katusha + 3′ 44”
38. MONFORT, Maxime Lotto Belisol + 4′ 01”
39. BOUET, Maxime AG2R La Mondiale + 4′ 37”
40. NIEMIEC, Przemyslaw Lampre Merida + 4′ 47”
41. ARROYO, David Caja Rural Seguros RGA + 4′ 47”
42. MATE, Luis Angel Cofidis Solutions Crédits + 4′ 47”
43. PARDILLA, Sergio MTN – Qhubeka + 4′ 52”
44. CARDOSO, Andre Fernando Garmin Sharp + 5′ 50”
45. TXURRUKA, Amets Caja Rural Seguros RGA + 5′ 50”
46. POELS, Wouter Omega Pharma – Quick-Step + 5′ 50”
47. ZAUGG, Oliver Tinkoff – Saxo + 5′ 50”
48. HERNÁNDEZ, Jesús Tinkoff – Saxo + 5′ 50”
49. LANDA, Mikel Astana Pro Team + 5′ 57”
50. MORABITO, Steve BMC Racing Team + 6′ 03”
51. LEVARLET, Guillaume Cofidis Solutions Crédits + 6′ 12”
52. TEN DAM, Laurens Belkin Pro Cycling Team + 6′ 12”
53. BRAMBILLA, Gianluca Omega Pharma – Quick-Step + 6′ 18”
54. CATALDO, Dario Team SKY + 6′ 23”
55. GILBERT, Philippe BMC Racing Team + 6′ 55”
56. DUPONT, Hubert AG2R La Mondiale + 6′ 55”
57. SÖRENSEN, Chris Anker Tinkoff – Saxo + 6′ 55”
58. LE MEVEL, Christophe Cofidis Solutions Crédits + 6′ 55”
59. PINOT, Thibaut FDJ.fr + 7′ 18”
60. CLEMENT, Stef Belkin Pro Cycling Team + 7′ 26”
61. ARNDT, Nikias Team Giant – Shimano + 7′ 43”
62. MEINTJES, Louis MTN – Qhubeka + 7′ 44”
63. ZINGLE, Romain Cofidis Solutions Crédits + 7′ 53”
64. DEIGNAN, Philip Team SKY + 7′ 55”
65. VAN DEN BROECK, Jurgen Lotto Belisol + 8′ 22”
66. VAN RENSBURG, Jacques MTN – Qhubeka + 9′ 31”
67. MARTIN, Tony Omega Pharma – Quick-Step + 9′ 48”
68. HAGA, Chad Team Giant – Shimano + 9′ 48”
69. KENNAUGH, Peter Team SKY + 10′ 46”
70. YATES, Adam Orica GreenEdge + 10′ 46”
71. BOONEN, Tom Omega Pharma – Quick-Step + 11′ 03”
72. BEWLEY, Sam Orica GreenEdge + 11′ 03”
73. CASTROVIEJO, Jonathan Movistar Team + 11′ 07”
74. LOSADA, Alberto Team Katusha + 11′ 07”
75. WYSS, Danilo BMC Racing Team + 11′ 07”
76. CLARKE, Simon Orica GreenEdge + 11′ 07”
77. LUDVIGSSON, Tobias Team Giant – Shimano + 11′ 07”
78. LE BON, Johan FDJ.fr + 11′ 07”
79. AMADOR, Andrey Movistar Team + 11′ 07”
80. BERHANE, Natnael Team Europcar + 11′ 07”
81. CANCELLARA, Fabian Trek Factory Racing + 11′ 20”
82. KOLOBNEV, Alexandr Team Katusha + 11′ 30”
83. HERRADA, José Movistar Team + 11′ 35”
84. SÁNCHEZ, Luis León Caja Rural Seguros RGA + 11′ 35”
85. TALANSKY, Andrew Garmin Sharp + 12′ 02”
86. KIRYIENKA, Vasil Team SKY + 12′ 35”
87. LANG, Pirmin IAM Cycling + 14′ 01”
88. MARTENS, Paul Belkin Pro Cycling Team + 14′ 01”
89. PINEAU, Cédric FDJ.fr + 14′ 01”
90. FERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo Garmin Sharp + 15′ 05”
91. VELITS, Martin Omega Pharma – Quick-Step + 15′ 05”
92. ZUBELDIA, Haimar Trek Factory Racing + 15′ 05”
93. WARBASSE, Lawrence BMC Racing Team + 15′ 05”
94. DE CLERCQ, Bart Lotto Belisol + 15′ 05”
95. SIUTSOU, Kanstantsin Team SKY + 15′ 05”
96. KEIZER, Martijn Belkin Pro Cycling Team + 15′ 05”
97. ARMEE, Sander Lotto Belisol + 15′ 05”
98. FRÖHLINGER, Johannes Team Giant – Shimano + 15′ 05”
99. JEROME, Vincent Team Europcar + 15′ 26”
100. BROWN, Nathan Garmin Sharp + 15′ 40”
101. BENNETT, George Cannondale Pro Cycling + 15′ 40”
102. THOMSON, Jay Robert MTN – Qhubeka + 16′ 21”
103. MEDEREL, Maxime Team Europcar + 16′ 21”
104. EVANS, Cadel BMC Racing Team + 16′ 30”
105. DE MARCHI, Alessandro Cannondale Pro Cycling + 16′ 35”
106. POPOVYCH, Yaroslav Trek Factory Racing + 18′ 47”
107. SERGENT, Jesse Trek Factory Racing + 18′ 47”
108. MAS BONET, Luis Caja Rural Seguros RGA + 18′ 47”
109. ARREDONDO MORENO, Julian David Trek Factory Racing + 18′ 47”
110. KANGERT, Tanel Astana Pro Team + 19′ 01”
111. ZEITS, Andrey Astana Pro Team + 19′ 01”
112. REYNES, Vicente IAM Cycling + 19′ 01”
113. AREGGER, Marcel IAM Cycling + 19′ 01”
114. HINAULT, Sébastien IAM Cycling + 19′ 01”
115. MONDORY, Lloyd AG2R La Mondiale + 19′ 01”
116. ANDERSEN, Michael Valgren Tinkoff – Saxo + 19′ 01”
117. HARDY, Romain Cofidis Solutions Crédits + 19′ 01”
118. GRETSCH, Patrick AG2R La Mondiale + 19′ 01”
119. BREEN, Vegard Lotto Belisol + 19′ 01”
120. POZZATO, Filippo Lampre Merida + 19′ 01”
121. LANCASTER, Brett Orica GreenEdge + 19′ 01”
122. DEBUSSCHERE, Jens Lotto Belisol + 19′ 01”
123. QUINZIATO, Manuel BMC Racing Team + 19′ 01”
124. MAES, Nikolas Omega Pharma – Quick-Step + 19′ 01”
125. STUYVEN, Jasper Trek Factory Racing + 19′ 01”
126. KOZONTCHUK, Dmitry Team Katusha + 19′ 01”
127. ROVNY, Ivan Tinkoff – Saxo + 19′ 01”
128. CRADDOCK, Lawson Team Giant – Shimano + 19′ 01”
129. CHERNETSKI, Sergei Team Katusha + 19′ 01”
130. VANDEWALLE, Kristof Trek Factory Racing + 19′ 01”
131. DE KORT, Koen Team Giant – Shimano + 19′ 01”
132. LONGO BORGHINI, Paolo Cannondale Pro Cycling + 19′ 01”
133. PAULINHO, Sergio Miguel Tinkoff – Saxo + 19′ 01”
134. SBARAGLI, Kristian MTN – Qhubeka + 19′ 01”
135. TSCHOPP, Johann IAM Cycling + 19′ 01”
136. HAAS, Nathan Garmin Sharp + 19′ 01”
137. BENNATI, Daniele Tinkoff – Saxo + 19′ 01”
138. TOSATTO, Matteo Tinkoff – Saxo + 19′ 01”
139. ERVITI, Imanol Movistar Team + 19′ 01”
140. CIOLEK, Gerald MTN – Qhubeka + 19′ 01”
141. VENTER, Jaco MTN – Qhubeka + 19′ 01”
142. VAN SUMMEREN, Johan Garmin Sharp + 19′ 01”
143. TROFIMOV, Yury Team Katusha + 19′ 01”
144. BODNAR, Maciej Cannondale Pro Cycling + 19′ 01”
145. TIRALONGO, Paolo Astana Pro Team + 22′ 42”
146. IZAGIRRE, Gorka Movistar Team + 23′ 28”
147. KNEES, Christian Team SKY + 26′ 42”
148. ENGOULVENT, Jimmy Team Europcar + 26′ 42”
149. SINKELDAM, Ramon Team Giant – Shimano + 26′ 42”
150. KUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi MTN – Qhubeka + 26′ 42”
151. DENNIS, Rohan BMC Racing Team + 26′ 42”
152. LASCA, Francesco Caja Rural Seguros RGA + 26′ 42”
153. BETANCUR, Carlos Alberto AG2R La Mondiale + 26′ 42”
154. GUARNIERI, Jacopo Astana Pro Team + 26′ 42”
155. MALORI, Adriano Movistar Team + 26′ 42”
156. PELUCCHI, Matteo IAM Cycling + 26′ 42”
157. HUTAROVICH, Yauheni AG2R La Mondiale + 26′ 42”
158. DEGENKOLB, John Team Giant – Shimano + 26′ 42”
159. MILLAR, David Garmin Sharp + 26′ 42”
160. GAUDIN, Damien AG2R La Mondiale + 26′ 42”
161. BOIVIN, Guillaume Cannondale Pro Cycling + 26′ 42”
162. CONTI, Valerio Lampre Merida + 26′ 42”
163. BOUHANNI, Nacer FDJ.fr + 26′ 42”
164. BAGOT, Yohan Cofidis Solutions Crédits + 26′ 42”
165. ELISSONDE, Kenny FDJ.fr + 26′ 42”
166. WAGNER, Robert Belkin Pro Cycling Team + 26′ 42”
167. HENDERSON, Gregory Lotto Belisol + 26′ 42”
168. MATTHEWS, Michael Orica GreenEdge + 26′ 42”
169. SAGAN, Peter Cannondale Pro Cycling + 26′ 42”
170. GATTO, Oscar Cannondale Pro Cycling + 26′ 42”
171. KRIZEK, Matthias Cannondale Pro Cycling + 26′ 42”
172. SOUPE, Geoffrey FDJ.fr + 26′ 42”
173. FUMEAUX, Jonathan IAM Cycling + 26′ 42”
174. ARAMENDIA, Francisco Javier Caja Rural Seguros RGA + 26′ 42”
175. FOMINYKH, Daniil Astana Pro Team + 26′ 42”
176. RICHEZE, Maximiliano Ariel Lampre Merida + 26′ 42”
177. CRAVEN, Dan Team Europcar + 26′ 42”
178. DOMAGALSKI, Karol Caja Rural Seguros RGA + 26′ 42”
179. PIEDRA, Antonio Caja Rural Seguros RGA + 26′ 42”
180. ROWE, Luke Team SKY + 26′ 50”
181. DOCKER, Mitchell Orica GreenEdge + 26′ 50”
182. MANGEL, Laurent FDJ.fr + 26′ 50”
183. TURGOT, Sébastien AG2R La Mondiale + 26′ 50”
184. JOEAAR, Gert Cofidis Solutions Crédits + 26′ 50”
185. FERRARI, Roberto Lampre Merida + 26′ 50”
186. TJALLINGII, Maarten Belkin Pro Cycling Team + 26′ 50”
187. FISCHER, Murilo FDJ.fr + 26′ 50”
188. MEYER, Cameron Orica GreenEdge + 26′ 50”
189. FAVILLI, Elia Lampre Merida + 26′ 50”
190. SERPA PEREZ, Jose Rodolfo Lampre Merida + 26′ 50”
191. LIGTHART, Pim Lotto Belisol + 26′ 53”
192. ROUX, Anthony FDJ.fr + 26′ 53”
193. KLEMME, Dominic IAM Cycling + 29′ 37”
194. GUARDINI, Andrea Astana Pro Team + 32′ 28”

Klasyfikacja generalna:

1. QUINTANA, Nairo Alexander Movistar Team 35h 58′ 05”
2. CONTADOR, Alberto Tinkoff – Saxo + 3”
3. VALVERDE, Alejandro Movistar Team + 8”
4. ANACONA, Winner Lampre Merida + 9”
5. FROOME, Christopher Team SKY + 28”
6. RODRIGUEZ, Joaquin Team Katusha + 30”
7. ARU, Fabio Astana Pro Team + 1′ 06”
8. GESINK, Robert Belkin Pro Cycling Team + 1′ 19”
9. URAN, Rigoberto Omega Pharma – Quick-Step + 1′ 26”
10. BARGUIL, Warren Team Giant – Shimano + 1′ 26”
11. NIEVE, Mikel Team SKY + 1′ 33”
12. CHAVES RUBIO, Esteban Orica GreenEdge + 1′ 34”
13. SÁNCHEZ, Samuel BMC Racing Team + 1′ 35”
14. CARUSO, Damiano Cannondale Pro Cycling + 1′ 36”
15. MARTIN, Daniel Garmin Sharp + 1′ 42”
16. KELDERMAN, Wilco Belkin Pro Cycling Team + 1′ 49”
17. NAVARRO, Daniel Cofidis Solutions Crédits + 2′ 37”
18. MORENO, Daniel Team Katusha + 3′ 17”
19. MONFORT, Maxime Lotto Belisol + 4′ 16”
20. PARDILLA, Sergio MTN – Qhubeka + 4′ 33”
21. CARDOSO, Andre Fernando Garmin Sharp + 5′ 49”
22. ARROYO, David Caja Rural Seguros RGA + 5′ 53”
23. CARUSO, Giampaolo Team Katusha + 6′ 00”
24. TEN DAM, Laurens Belkin Pro Cycling Team + 6′ 06”
25. MORABITO, Steve BMC Racing Team + 6′ 42”
26. SERRY, Pieter Omega Pharma – Quick-Step + 6′ 53”
27. ZAUGG, Oliver Tinkoff – Saxo + 7′ 04”
28. POELS, Wouter Omega Pharma – Quick-Step + 7′ 06”
29. NIEMIEC, Przemyslaw Lampre Merida + 7′ 08”
30. LANDA, Mikel Astana Pro Team + 7′ 36”
31. SICARD, Romain Team Europcar + 8′ 03”
32. NERZ, Dominik BMC Racing Team + 8′ 43”
33. HESJEDAL, Ryder Garmin Sharp + 9′ 15”
34. MATE, Luis Angel Cofidis Solutions Crédits + 10′ 38”
35. BOUET, Maxime AG2R La Mondiale + 11′ 11”
36. LE MEVEL, Christophe Cofidis Solutions Crédits + 11′ 20”
37. VORGANOV, Eduard Team Katusha + 12′ 31”
38. SÖRENSEN, Chris Anker Tinkoff – Saxo + 14′ 34”
39. ZUBELDIA, Haimar Trek Factory Racing + 16′ 02”
40. COPPEL, Jerome Cofidis Solutions Crédits + 16′ 08”
41. KOLOBNEV, Alexandr Team Katusha + 17′ 21”
42. AMADOR, Andrey Movistar Team + 17′ 37”
43. HANSEN, Adam Lotto Belisol + 18′ 55”
44. VAN DEN BROECK, Jurgen Lotto Belisol + 20′ 58”
45. HERNÁNDEZ, Jesús Tinkoff – Saxo + 21′ 48”
46. BRAMBILLA, Gianluca Omega Pharma – Quick-Step + 21′ 55”
47. EVANS, Cadel BMC Racing Team + 22′ 37”
48. LOSADA, Alberto Team Katusha + 23′ 04”
49. KANGERT, Tanel Astana Pro Team + 24′ 31”
50. MONDORY, Lloyd AG2R La Mondiale + 25′ 32”
51. GILBERT, Philippe BMC Racing Team + 25′ 48”
52. MARTENS, Paul Belkin Pro Cycling Team + 26′ 15”
53. TXURRUKA, Amets Caja Rural Seguros RGA + 26′ 35”
54. WYSS, Danilo BMC Racing Team + 27′ 17”
55. DEIGNAN, Philip Team SKY + 28′ 56”
56. TIRALONGO, Paolo Astana Pro Team + 29′ 26”
57. DUPONT, Hubert AG2R La Mondiale + 29′ 58”
58. SÁNCHEZ, Luis León Caja Rural Seguros RGA + 31′ 22”
59. HERRADA, José Movistar Team + 32′ 04”
60. IZAGIRRE, Gorka Movistar Team + 32′ 07”
61. HAGA, Chad Team Giant – Shimano + 32′ 10”
62. TEKLEHAIMANOT, Daniel MTN – Qhubeka + 32′ 23”
63. ELISSONDE, Kenny FDJ.fr + 33′ 10”
64. QUINZIATO, Manuel BMC Racing Team + 33′ 21”
65. HARDY, Romain Cofidis Solutions Crédits + 33′ 36”
66. TALANSKY, Andrew Garmin Sharp + 33′ 56”
67. REYNES, Vicente IAM Cycling + 34′ 48”
68. LUDVIGSSON, Tobias Team Giant – Shimano + 35′ 21”
69. YATES, Adam Orica GreenEdge + 35′ 51”
70. PAULINHO, Sergio Miguel Tinkoff – Saxo + 36′ 35”
71. SIUTSOU, Kanstantsin Team SKY + 36′ 44”
72. BOONEN, Tom Omega Pharma – Quick-Step + 36′ 58”
73. MATTHEWS, Michael Orica GreenEdge + 37′ 03”
74. KENNAUGH, Peter Team SKY + 38′ 17”
75. BENNETT, George Cannondale Pro Cycling + 38′ 53”
76. ZINGLE, Romain Cofidis Solutions Crédits + 39′ 14”
77. MARTIN, Tony Omega Pharma – Quick-Step + 40′ 28”
78. DE KORT, Koen Team Giant – Shimano + 40′ 29”
79. STUYVEN, Jasper Trek Factory Racing + 41′ 01”
80. SBARAGLI, Kristian MTN – Qhubeka + 41′ 16”
81. JUNGELS, Bob Trek Factory Racing + 42′ 45”
82. ROVNY, Ivan Tinkoff – Saxo + 43′ 04”
83. BILBAO, Peio Caja Rural Seguros RGA + 43′ 07”
84. WARBASSE, Lawrence BMC Racing Team + 43′ 08”
85. CLARKE, Simon Orica GreenEdge + 43′ 21”
86. LEVARLET, Guillaume Cofidis Solutions Crédits + 43′ 33”
87. COUSIN, Jerome Team Europcar + 43′ 41”
88. VERONA, Carlos Omega Pharma – Quick-Step + 44′ 27”
89. CASTROVIEJO, Jonathan Movistar Team + 45′ 15”
90. DE MARCHI, Alessandro Cannondale Pro Cycling + 46′ 02”
91. MEDEREL, Maxime Team Europcar + 46′ 03”
92. CONTI, Valerio Lampre Merida + 47′ 06”
93. MARTINEZ, Yannick Team Europcar + 47′ 23”
94. VAN RENSBURG, Jacques MTN – Qhubeka + 47′ 24”
95. LE BON, Johan FDJ.fr + 47′ 47”
96. DE CLERCQ, Bart Lotto Belisol + 47′ 54”
97. KEIZER, Martijn Belkin Pro Cycling Team + 48′ 33”
98. FERNÁNDEZ DE LARREA, Koldo Garmin Sharp + 48′ 48”
99. POZZATO, Filippo Lampre Merida + 49′ 02”
100. MORENO, Javier Movistar Team + 49′ 45”
101. PINEAU, Cédric FDJ.fr + 50′ 15”
102. LUTSENKO, Alexey Astana Pro Team + 50′ 40”
103. ERVITI, Imanol Movistar Team + 51′ 50”
104. BENNATI, Daniele Tinkoff – Saxo + 51′ 50”
105. TROFIMOV, Yury Team Katusha + 52′ 09”
106. PINOT, Thibaut FDJ.fr + 52′ 36”
107. MAES, Nikolas Omega Pharma – Quick-Step + 54′ 09”
108. ZEITS, Andrey Astana Pro Team + 55′ 00”
109. DENNIS, Rohan BMC Racing Team + 55′ 42”
110. DEGENKOLB, John Team Giant – Shimano + 55′ 48”
111. FRÖHLINGER, Johannes Team Giant – Shimano + 56′ 45”
112. CUNEGO, Damiano Lampre Merida + 58′ 46”
113. FELLINE, Fabio Trek Factory Racing + 58′ 49”
114. DEBUSSCHERE, Jens Lotto Belisol + 58′ 52”
115. KIRYIENKA, Vasil Team SKY + 59′ 14”
116. MAS BONET, Luis Caja Rural Seguros RGA + 59′ 33”
117. MEINTJES, Louis MTN – Qhubeka + 1h 00′ 28”
118. FAVILLI, Elia Lampre Merida + 1h 00′ 55”
119. CLEMENT, Stef Belkin Pro Cycling Team + 1h 01′ 59”
120. HINAULT, Sébastien IAM Cycling + 1h 02′ 24”
121. ARNDT, Nikias Team Giant – Shimano + 1h 02′ 48”
122. CANCELLARA, Fabian Trek Factory Racing + 1h 03′ 07”
123. KOZONTCHUK, Dmitry Team Katusha + 1h 03′ 08”
124. CRADDOCK, Lawson Team Giant – Shimano + 1h 04′ 02”
125. POPOVYCH, Yaroslav Trek Factory Racing + 1h 04′ 23”
126. TSCHOPP, Johann IAM Cycling + 1h 04′ 54”
127. AREGGER, Marcel IAM Cycling + 1h 05′ 11”
128. LONGO BORGHINI, Paolo Cannondale Pro Cycling + 1h 06′ 07”
129. SERPA PEREZ, Jose Rodolfo Lampre Merida + 1h 07′ 33”
130. DOMAGALSKI, Karol Caja Rural Seguros RGA + 1h 08′ 38”
131. PIEDRA, Antonio Caja Rural Seguros RGA + 1h 08′ 42”
132. BODNAR, Maciej Cannondale Pro Cycling + 1h 08′ 51”
133. TOSATTO, Matteo Tinkoff – Saxo + 1h 09′ 22”
134. ANDERSEN, Michael Valgren Tinkoff – Saxo + 1h 10′ 29”
135. CATALDO, Dario Team SKY + 1h 11′ 45”
136. HENDERSON, Gregory Lotto Belisol + 1h 12′ 11”
137. KUDUS GHEBREMEDHIN, Merhawi MTN – Qhubeka + 1h 12′ 12”
138. LIGTHART, Pim Lotto Belisol + 1h 12′ 12”
139. GATTO, Oscar Cannondale Pro Cycling + 1h 12′ 45”
140. BROWN, Nathan Garmin Sharp + 1h 12′ 46”
141. ARREDONDO, Julian David Trek Factory Racing + 1h 13′ 12”
142. NOCENTINI, Rinaldo AG2R La Mondiale + 1h 13′ 14”
143. CHERNETSKI, Sergei Team Katusha + 1h 14′ 13”
144. KNEES, Christian Team SKY + 1h 14′ 15”
145. ARMEE, Sander Lotto Belisol + 1h 14′ 17”
146. BOUHANNI, Nacer FDJ.fr + 1h 14′ 48”
147. VANDEWALLE, Kristof Trek Factory Racing + 1h 17′ 05”
148. JEROME, Vincent Team Europcar + 1h 17′ 10”
149. CIOLEK, Gerald MTN – Qhubeka + 1h 17′ 20”
150. KRIZEK, Matthias Cannondale Pro Cycling + 1h 17′ 26”
151. VELITS, Martin Omega Pharma – Quick-Step + 1h 17′ 32”
152. SAGAN, Peter Cannondale Pro Cycling + 1h 18′ 25”
153. BREEN, Vegard Lotto Belisol + 1h 18′ 56”
154. GRETSCH, Patrick AG2R La Mondiale + 1h 20′ 23”
155. SINKELDAM, Ramon Team Giant – Shimano + 1h 20′ 44”
156. VENTER, Jaco MTN – Qhubeka + 1h 20′ 53”
157. FERRARI, Roberto Lampre Merida + 1h 21′ 02”
158. HAAS, Nathan Garmin Sharp + 1h 21′ 34”
159. RICHEZE, Maximiliano Ariel Lampre Merida + 1h 21′ 37”
160. MILLAR, David Garmin Sharp + 1h 21′ 47”
161. MEYER, Cameron Orica GreenEdge + 1h 22′ 08”
162. HUTAROVICH, Yauheni AG2R La Mondiale + 1h 22′ 22”
163. BEWLEY, Sam Orica GreenEdge + 1h 23′ 15”
164. MALORI, Adriano Movistar Team + 1h 23′ 24”
165. SOUPE, Geoffrey FDJ.fr + 1h 23′ 34”
166. GAUDIN, Damien AG2R La Mondiale + 1h 23′ 55”
167. BOIVIN, Guillaume Cannondale Pro Cycling + 1h 24′ 18”
168. LANG, Pirmin IAM Cycling + 1h 25′ 35”
169. LASCA, Francesco Caja Rural Seguros RGA + 1h 26′ 37”
170. BAGOT, Yohan Cofidis Solutions Crédits + 1h 27′ 09”
171. VAN SUMMEREN, Johan Garmin Sharp + 1h 27′ 47”
172. LANCASTER, Brett Orica GreenEdge + 1h 28′ 00”
173. SERGENT, Jesse Trek Factory Racing + 1h 30′ 25”
174. CRAVEN, Dan Team Europcar + 1h 30′ 30”
175. TURGOT, Sébastien AG2R La Mondiale + 1h 30′ 39”
176. FISCHER, Murilo FDJ.fr + 1h 30′ 57”
177. BERHANE, Natnael Team Europcar + 1h 31′ 42”
178. TJALLINGII, Maarten Belkin Pro Cycling Team + 1h 32′ 23”
179. ARAMENDIA, Francisco Javier Caja Rural Seguros RGA + 1h 33′ 03”
180. DOCKER, Mitchell Orica GreenEdge + 1h 33′ 18”
181. JOEAAR, Gert Cofidis Solutions Crédits + 1h 37′ 46”
182. FOMINYKH, Daniil Astana Pro Team + 1h 40′ 02”
183. THOMSON, Jay Robert MTN – Qhubeka + 1h 41′ 58”
184. GUARNIERI, Jacopo Astana Pro Team + 1h 42′ 44”
185. MANGEL, Laurent FDJ.fr + 1h 43′ 22”
186. FUMEAUX, Jonathan IAM Cycling + 1h 44′ 56”
187. WAGNER, Robert Belkin Pro Cycling Team + 1h 45′ 17”
188. ROUX, Anthony FDJ.fr + 1h 45′ 41”
189. GUARDINI, Andrea Astana Pro Team + 1h 45′ 43”
190. ROWE, Luke Team SKY + 1h 49′ 53”
191. ENGOULVENT, Jimmy Team Europcar + 1h 50′ 43”
192. BETANCUR, Carlos Alberto AG2R La Mondiale + 2h 01′ 42”
193. KLEMME, Dominic IAM Cycling + 2h 04′ 17”
194. PELUCCHI, Matteo IAM Cycling + 2h 09′ 10”

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska