Nairo QuintanaNairo Quintana na szóstym etapie Vuelta a Espana z metą na szczycie La Zubia, zajął piąte miejsce. Kolumbijczyk stracił kilka sekund do swoich najgroźniejszych konkurentów.

Kolarz Movistaru stracił dwanaście sekund do zwycięzcy – Alejandro Valverde, Chrisa Froome`a oraz Alberto Contadora.  “Alejandro wykonał dziś wielką pracę, ale niestety w tym upale nie mogłem pojechać tak, jakbym tego oczekiwał”, powiedział Kolumbijczyk na mecie. “Nie straciłem zbyt wiele czasu i nie przykładam do tego zbyt dużej wagi w kontekście całego wyścigu”, dodał.

Zwycięzca Giro d`Italia od maja wystartował tylko w wyścigu Vuelta a Burgos. Filigranowy góral zauważa w tym problem, dla którego nie był w stanie wczoraj walczyć o etapowy triumf. Wciąż brakuje mi trochę wyścigowego rytmu i można było to zobaczyć na ostatnim kilometrze. Nadal nie jestem w mojej najlepszej formie, ale mam nadzieję, że wróci na najważniejsze etapy. Najważniejsze dla nas jest to, aby zwycięstwo zostało w zespole. Nie ważne, czy wygrywam ja, czy Alejandro. Liczy się to, że realizujemy cel naszej drużyny”, zakończył. 

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa