Przemysław KasperkiewiczZnamy skład Reprezentacji Polski i listę startową Tour de l`Avenir. “Mały wyścig Tour de France” rozpocznie się już jutro.

Nasz kraj we Francji reprezentować będą: Arkadiusz Owsian (ActiveJet), Eryk Latoń (BDC MarcPol), Bartosz Wachoł (TKK Pacific Toruń), Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht Author), Jakub Kaczmarek (Telco`m-Gimex) oraz Patryk Stosz (Chrobry Głogów).

W tym roku w „młodzieżowym Tour de France” pojedzie dwadzieścia jeden reprezentacji. Francuski wyścig zaliczany jest do klasyfikacji Pucharu Narodów U-23 i składa się z prologu i siedmiu etapów. Po trzech sezonach przerwy, na trasę wraca młodzieżowa kadra Polski! Po raz ostatni „biało-czerwoni” ścigali się w tej imprezie w 2010 roku.

Od wielu lat Tour de l`Avenir dla młodych kolarzy jest przepustką do zawodowego peletonu. Na liście zwycięzców są m.in: Warren Barguil, Nairo Quintana, Bauke Mollema oraz Jan Bakelandts.

Trasa:

Prolog  »  Saint-Flour › Saint-Flour
Etap 1  »  Saint-Flour › Brioude, 145km
Etap 2  »  Brioude › Saint-Galmier, 143km
Etap 3  »  Montrond-les-Bains › Paray-le-Monial, 143km
Etap 4  »  Saint-Vulbas › Plateau de Solaison
Etap 5  »  Bons-en-Chablais › Les Carroz d\’Arraches
Etap 6  »  Saint-Gervais › La Rosičre, 108km
Etap 7  »  Saint-Michel-de-Maurienne › La Toussuire, 94km

Lista startowa:

FRANCJA
1    Loïc CHETOUT
2    Pierre GOUAULT
3    Quentin JAUREGUI
4    Pierre-Roger LATOUR
5    Guillaume MARTIN
6    Jérémy MAISON
R    Lilian CALMEJANE
R    Alexis DULIN
R    Quentin PACHER

SZWAJCARIA
11    Stefan KUENG
12    Thery SCHIR
13    Tom BOHLI
14    Fabian LIENHARD
15    Dylan PAGE
16    Lukas SPENGLER
R    Valentin BAILLIFARD
R    Gabriel CHAVANNE
R    Lars SCHNYDER

BELGIA
21    Tiesj BENOOT
22    Floris DE TIER
23    Dylan TEUNS
24    Loïc VLIEGEN
25    Louis VERVAEKE
26    Jean-Albert CARNEVALI
R    Benjamin DECLERCQ
R    Xandro MEURISSE

DANIA
31    Magnus Cort NIELSEN
32    Mads PEDERSEN
33    Michael Carbel SVENDGAARD
34    Soren KRAGH ANDERSEN
35    Asbjorn KRAGH ANDERSEN
36    Patrick OLESEN
R    Frederik Lind PLESNER
R    Mads Wurtz SCHMIDT
R    Emil Nygaard VINJEBO

NORWEGIA
41    Oskar SVENDSEN
42    Odd Christian EIKING
43    Sindre LUNKE
44    Sven Erik BYSTROM
45    Fridtjof ROINAAS
46    Kristoffer SKJERPING
R    Fredrik Strand GALTA
R    Markus HOELGAARD

POLSKA
51    Arkadiusz OWSIAN
52    Eryk LATON
53    Bartosz WARCHOL
54    Przemyslaw KASPERKIEWICZ
55    Jakub KACZMAREK
56    Patryk STOSZ
R    Piotr BROZYNA
R    Szymon REKITA
R    Gracjan SZELAG

HOLANDIA
61    Sjoerd GINNEKEN VAN
62    Derk Abel BECKERINGH
63    Sam OOMEN
64    Timo ROOSEN
65    Martijn TUSVELD
66    Lennard HOFSTEDE
R    Piotr HAVIK
R    Mike TEUNISSEN

ROSJA
71    Alexander FOLIFOROV
72    Ildar ARSLANOV
73    Matvey MAMYKIN
74    Artem NYCH
75    Kirill SVESHNIKOV
76    Evgeny SHALUNOV
R    Mikhail AKIMOV
R    Roman KUSTADINCHEV
R    Alexey RIBALKIN

KAZACHSTAN
81    Maxat AYAZBAYEV
82    Bakhtiyar KOZHATAYEV
83    Ilya DAVIDENOK
84    Artur FEDOSSEYEV
85    Viktor OKISHEV
86    Oleg ZEMLYAKOV
R    Galim AKHMETOV
R    Roman SEMYONOV

AUSTRIA
91    Michael GROSZSCHARTNER
92    Felix BOSMAN
93    Patrick GOGL
94    Dennis PAULUS
95    Lukas POSTLBERGER
96    Sebastian SCHONBERGER
R    Maximilian KUEN
R    Daniel LEHNER
R    Lukas ZELLER

WIELKA BRYTANIA
91    Michael GROSZSCHARTNER
92    Felix BOSMAN
93    Patrick GOGL
94    Dennis PAULUS
95    Lukas POSTLBERGER
96    Sebastian SCHONBERGER
R    Maximilian KUEN
R    Daniel LEHNER
R    Lukas ZELLER

WŁOCHY
91    Iuri FILOSI
92    Davide MARTINELLI
93    Gianni MOSCON
94    Manuel SENNI
95    Julio CICCONE
96    Federico ZURLO
R
R
R

HISZPANIA
121    Mikel ARISTI GARDOKI
122    Oscar GONZALEZ DEL CAMPO GARCIA
123    Alvaro TRUEBA DIEGO
124    Mikel ITURRIA SEGUROLA
125    Jaime ROSON GARCIA
126    Marc SOLER GIMENEZ
R    Jorge ARCAS PENA
R    Manuel SOLA ARJONA
R    Arnau SOLE VALL

STANY ZJEDNOCZONE
131    Taylor (TJ) EISENHART
132    Alexey VERMEULEN
133    Tyler WILLIAMS
134    Logan OWEN
135    Yannick ECKMANN
136    Jeffrey PERRIN
R    Colin JOYCE
R    Tobin ORTENBLAD
R    Torey PHILLIP

LUKSEMBURG
141    Alex KIRSCH
142    Kevin FEIEREISEN
143    Sven FRITSCH
144    Michel HUBSCH
145    Massimo MORABITO
146    Luc TURCHI
R    Jérôme THEIS

KOLUMBIA
151    Miguel Angel LOPEZ
152    Brayan RAMIREZ
153    Carlos Mario RAMIREZ
154    Daniel ROZO
155    Rodrigo CONTRERAS
156    Fernando GAVIRIA
R    Hernando BOHORQUEZ
R    Edwar DIAZ
R    Juan Sebastian MOLANO

NIEMCY
161    Emanuel BUCHMANN
162    Silvio HERKLOTZ
163    Matthias PLARRE
164    Maximilian SCHACHMANN
165    Mario VOGT
166    Christian MAGER
R    Jan BROCKHOFF
R    Nico DENZ
R    Jan DIETEREN

AUSTRALIA
171    Caleb EWAN
172    Alexander CLEMENTS
173    Jack HAIG
174    Robert POWER
175    Campbell FLAKEMORE
176    Samuel SPOKES
R    Thomas HAMILTON
R    Robert John MC CARTHY
R    Nikolas SCHULTZ

PORTUGALIA
181    Joaquim SILVA
182    Carlos RIBEIRO
183    Nuno MATOS
184    Ricardo FERREIRA
185    Rafael REIS
186    Samuel MAGALHAES
R    Ruben GUERREIRO
R    Rui RODRIGUES
R    Hugo VAZ

SŁOWENIA
191    Luka PIBERNIK
192    Domen NOVAK
193    Gasper KATRASNIK
194    Martin OTONICAR
195    Rok KOROSEC
196    Luka KOVACIC
R    David PER
R    Matej RAZINGAR
R    Ziga RUCIGAJ

SZKÓŁKA UCI
201    Royner NAVARRO CALLE
202    Joao Marcelo GASPAR PEREIRA
203    Caio GODOY ORMENESE
204    Cristofer JURADO LOPEZ
205    Anass AIT EL ABDIA
206    Till DROBISCH
R    Raul COSTA SEIBEB
R    Valens NDAYISENGA
R    Oliver STAPLETON COTTON

 

Fot: tourdepologne.pl

Andrzej Gucwa