Cyril GauterCyril Gautier (Europcar) pokonał Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice) na mecie drugiego etapu Tour du Limousin. Liderem pozostał Björn Leukemans (Wanty Groupe Gobert).

Drugi dzień ścigania we francuskiej etapówce, to pofałdowany odcinek do Grèzes. Meta znajdowała się na szczycie 4 kilometrowego podjazdu o średnim nachyleniu 5 %.

Jeszcze przed finałowym podjazdem, atakował m.in Sylvain Chavanel (IAM Cycling). W ślady doświadczonego Francuza poszli także: Angelo Tulik (Europcar) oraz Marco Frapporti (Androni Giocattoli), ale żadnemu z nich nie udało się dojechać jako pierwszemu na szczyt.

Po zaciętej końcówce wygrał Cyril Gautier. Tuż za nim uplasował się kolarz CCC Polsat Polkowice – Davide Rebellin, a trzeci był Rein Taaramae (Cofidis). 

Wyniki:

1.    GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR 4:13:59
2.    REBELLIN Davide CCC POLSAT POLKOWICE + 00′ 00”
3.    TAARAMAE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 00”
4.    PARRINELLO Antonio ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 00′ 02”
5.    FINETTO Mauro NERI SOTTOLI + 00′ 02”
6.    REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 00′ 02”
7.    SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 02”
8.    LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 02”
9.    VICHOT Arthur FDJ.FR + 00′ 02”
10.    DI GREGORIO Rémy TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 02”
11.    SPRENGERS Thomas TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 02”
12.    BONGIORNO Francesco Manuel BARDIANI CSF + 00′ 02”
13.    ZARDINI Edoardo BARDIANI CSF + 00′ 02”
14.    HNIK Karel MTN – QHUBEKA + 00′ 06”
15.    FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 08”
16.    TURGIS Jimmy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 00′ 08”
17.    FERNANDEZ Ruben CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 08”
18.    WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 08”
19.    KERN Christophe TEAM EUROPCAR + 00′ 08”
20.    DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 12”
21.    GONÇALVES José TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 15”
22.    GARCIA Marcos CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 15”
23.    VALENCIA Juan Pablo COLOMBIA + 00′ 15”
24.    VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 15”
25.    KONOVALOVAS Ignatas MTN – QHUBEKA + 00′ 22”
26.    DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT + 00′ 30”
27.    ROSSETTO Stéphane BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 35”
28.    EL FARES Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 35”
29.    BERARD Julien AG2R LA MONDIALE + 00′ 35”
30.    REZA Kevin TEAM EUROPCAR + 00′ 49”
31.    GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTN – QHUBEKA + 00′ 58”
32.    RENAULT Maxime BIGMAT – AUBER 93 + 01′ 02”
33.    MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 01′ 09”
34.    BAUGNIES Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 17”
35.    CHAINEL Steve AG2R LA MONDIALE + 01′ 22”
36.    VAN NIEKERK Dennis MTN – QHUBEKA + 01′ 24”
37.    DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA + 01′ 31”
38.    MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE + 01′ 31”
39.    DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT + 01′ 31”
40.    FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 01′ 31”
41.    MOLINA Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 01′ 31”
42.    FEDI Andrea NERI SOTTOLI + 01′ 31”
43.    CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 01′ 31”
44.    LE ROUX Romain ROUBAIX LILLE METROPOLE + 01′ 31”
45.    EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 01′ 36”
46.    ZORDAN Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 01′ 37”
47.    TULIK Angelo TEAM EUROPCAR + 01′ 37”
48.    ISTA Kevin IAM CYCLING + 01′ 37”
49.    PELLIZOTTI Franco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 01′ 39”
50.    SAINT MARTIN Clement TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 01′ 55”
51.    FEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 01′ 55”
52.    TRONET Steven BIGMAT – AUBER 93 + 01′ 55”
53.    FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01′ 55”
54.    BRUN Frédéric BIGMAT – AUBER 93 + 01′ 55”
55.    DASSONVILLE Flavien BIGMAT – AUBER 93 + 01′ 55”
56.    SALOMEIN Jarl TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 02′ 55”
57.    ANTOMARCHI Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 03′ 07”
58.    COLBRELLI Sonny BARDIANI CSF + 03′ 07”
59.    VERGAERDE Otto TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 03′ 39”
60.    HOOGERLAND Johnny ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 03′ 42”
61.    BATTAGLIN Enrico BARDIANI CSF + 03′ 42”
62.    KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE + 04′ 12”
63.    MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 04′ 12”
64.    ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 04′ 41”
65.    BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 05′ 30”
66.    FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 05′ 30”
67.    GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 05′ 39”
68.    KREDER Michel WANTY – GROUPE GOBERT + 05′ 53”
69.    SEELDRAEYERS Kevin WANTY – GROUPE GOBERT + 05′ 53”
70.    LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 05′ 59”
71.    GESLIN Anthony FDJ.FR + 05′ 59”
72.    ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA + 05′ 59”
73.    MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 05′ 59”
74.    PIRAZZI Stefano BARDIANI CSF + 05′ 59”
75.    JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 05′ 59”
76.    KIENDYS Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE + 05′ 59”
77.    QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 05′ 59”
78.    BERNAUDEAU Giovanni TEAM EUROPCAR + 05′ 59”
79.    BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE + 05′ 59”
80.    BESCOND Jérémy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 05′ 59”
81.    NIYONSHUTI Adrien MTN – QHUBEKA + 05′ 59”
82.    DELAGE Mickael FDJ.FR + 05′ 59”
83.    ROSTOLLAN Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 05′ 59”
84.    SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 05′ 59”
85.    FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 06′ 11”
86.    DEMARE Arnaud FDJ.FR + 06′ 13”
87.    BERTAZZO Omar ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 06′ 19”
88.    BANDIERA Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 07′ 34”
89.    HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 07′ 34”
90.    DANIEL Maxime AG2R LA MONDIALE + 08′ 34”
91.    DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE + 08′ 36”
92.    BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT + 08′ 36”
93.    SISKEVICIUS Evaldas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 08′ 36”
94.    PAREDES Jonathan COLOMBIA + 08′ 36”
95.    VAUBOURZEIX Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 08′ 36”
96.    LEVEAU Jérémy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 08′ 36”
97.    VERMEULEN Franck ROUBAIX LILLE METROPOLE + 08′ 36”
98.    CONTI Samuele NERI SOTTOLI + 08′ 36”
99.    PARRA BUSTAMENTE Heiner CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 08′ 36”
100.    GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 08′ 36”
101.    VIGANO Davide CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 08′ 36”
102.    LECUISINIER Pierre-Henri FDJ.FR + 08′ 36”
103.    BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 08′ 36”
104.    PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 08′ 54”
105.    BONNET William FDJ.FR + 09′ 42”
106.    CAMMAERTS Edwig COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 09′ 42”
107.    TABORRE Fabio NERI SOTTOLI + 10′ 59”
108.    STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 12′ 17”
109.    CAMPENAERTS Victor TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 12′ 17”
110.    PONZI Simone NERI SOTTOLI + 13′ 02”
111.    RABOTTINI Matteo NERI SOTTOLI + 13′ 02”
112.    DE PAUW Moreno TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 16′ 07”
113.    DUVAL Julien ROUBAIX LILLE METROPOLE + 17′ 57”
114.    YSSAAD Yannis BIGMAT – AUBER 93 + 17′ 57”
115.    DAL COL Andrea NERI SOTTOLI + 17′ 57”
116.    IMHOF Claudio IAM CYCLING + 17′ 57”
117.    MENUT David BIGMAT – AUBER 93 + 17′ 57”
118.    STAUFF Andreas MTN – QHUBEKA + 17′ 57”
119.    DIAZ CARDENAS Edward Fabian COLOMBIA + 17′ 57”
120.    LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 17′ 57”
121.    LABORIE Christophe BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 17′ 57”
122.    KOWALSKI Rudy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 17′ 57”
123.    CHICCHI Francesco NERI SOTTOLI + 17′ 57”
124.    BOEM Nicola BARDIANI CSF + 17′ 57”
125.    RUFFONI Nicola BARDIANI CSF + 17′ 57”
126.    QUINTERO Duber COLOMBIA + 17′ 57”
127.    PIECHELE Andrea BARDIANI CSF + 17′ 57”
128.    CHARUCKI Pawel CCC POLSAT POLKOWICE + 18′ 11”
129.    AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA + 20′ 14

Klasyfikacja generalna:
1.    LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT 8:36:11
2.    FINETTO Mauro NERI SOTTOLI + 00′ 14”
3.    GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 00′ 15”
4.    DI GREGORIO Rémy TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 18”
5.    REBELLIN Davide CCC POLSAT POLKOWICE + 00′ 19”
6.    TAARAMAE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 00′ 21”
7.    KERN Christophe TEAM EUROPCAR + 00′ 24”
8.    PARRINELLO Antonio ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 00′ 27”
9.    VICHOT Arthur FDJ.FR + 00′ 27”
10.    BONGIORNO Francesco Manuel BARDIANI CSF + 00′ 27”
11.    TURGIS Jimmy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 00′ 32”
12.    WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 00′ 33”
13.    FERNANDEZ Ruben CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 00′ 33”
14.    GONÇALVES José TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 00′ 40”
15.    VACHON Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 00′ 40”
16.    ROSSETTO Stéphane BIGMAT – AUBER 93 + 00′ 45”
17.    DELAPLACE Anthony BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 01′ 19”
18.    DUQUE Leonardo Fabio COLOMBIA + 02′ 29”
19.    REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING + 07′ 07”
20.    SPRENGERS Thomas TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 07′ 07”
21.    SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 07′ 07”
22.    ZARDINI Edoardo BARDIANI CSF + 07′ 07”
23.    HNIK Karel MTN – QHUBEKA + 07′ 11”
24.    FEILLU Romain BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 07′ 13”
25.    VALENCIA Juan Pablo COLOMBIA + 07′ 20”
26.    GARCIA Marcos CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 07′ 20”
27.    KONOVALOVAS Ignatas MTN – QHUBEKA + 07′ 27”
28.    DEGAND Thomas WANTY – GROUPE GOBERT + 07′ 35”
29.    EL FARES Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 07′ 40”
30.    RENAULT Maxime BIGMAT – AUBER 93 + 08′ 07”
31.    BAUGNIES Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT + 08′ 22”
32.    CHAINEL Steve AG2R LA MONDIALE + 08′ 27”
33.    MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE + 08′ 36”
34.    DE GREEF Francis WANTY – GROUPE GOBERT + 08′ 36”
35.    FEDI Andrea NERI SOTTOLI + 08′ 36”
36.    FERRARI BARCELO Fabricio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 08′ 36”
37.    EDET Nicolas COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 08′ 41”
38.    TULIK Angelo TEAM EUROPCAR + 08′ 42”
39.    PELLIZOTTI Franco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 08′ 44”
40.    DASSONVILLE Flavien BIGMAT – AUBER 93 + 08′ 57”
41.    FONSECA Armindo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 09′ 00”
42.    TRONET Steven BIGMAT – AUBER 93 + 09′ 00”
43.    MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 11′ 13”
44.    BERARD Julien AG2R LA MONDIALE + 11′ 23”
45.    REZA Kevin TEAM EUROPCAR + 11′ 37”
46.    ARASHIRO Yukiya TEAM EUROPCAR + 11′ 46”
47.    CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 12′ 19”
48.    FRAPPORTI Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 12′ 35”
49.    GUILLOU Florian BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 12′ 41”
50.    FEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 12′ 43”
51.    KREDER Michel WANTY – GROUPE GOBERT + 12′ 58”
52.    QUEMENEUR Perrig TEAM EUROPCAR + 13′ 00”
53.    MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT + 13′ 04”
54.    GESLIN Anthony FDJ.FR + 13′ 04”
55.    LADAGNOUS Matthieu FDJ.FR + 13′ 04”
56.    FRAILE MATARRANZA Omar CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 13′ 16”
57.    PONZI Simone NERI SOTTOLI + 13′ 27”
58.    VERGAERDE Otto TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 14′ 26”
59.    HOOGERLAND Johnny ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 14′ 30”
60.    HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING + 14′ 39”
61.    LEVEAU Jérémy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 15′ 41”
62.    VIGANO Davide CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 15′ 41”
63.    SEELDRAEYERS Kevin WANTY – GROUPE GOBERT + 16′ 41”
64.    BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE + 16′ 47”
65.    BESCOND Jérémy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 16′ 47”
66.    SEPULVEDA Eduardo BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 16′ 47”
67.    TABORRE Fabio NERI SOTTOLI + 18′ 04”
68.    MADRAZO RUIZ Angel CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 18′ 59”
69.    VAN NIEKERK Dennis MTN – QHUBEKA + 19′ 17”
70.    DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE + 19′ 20”
71.    MOLINA Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 19′ 24”
72.    VAUBOURZEIX Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 19′ 24”
73.    ZORDAN Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 19′ 30”
74.    ISTA Kevin IAM CYCLING + 19′ 30”
75.    PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 19′ 42”
76.    SAINT MARTIN Clement TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 19′ 47”
77.    BRUN Frédéric BIGMAT – AUBER 93 + 19′ 48”
78.    COLBRELLI Sonny BARDIANI CSF + 21′ 00”
79.    BATTAGLIN Enrico BARDIANI CSF + 21′ 35”
80.    KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE + 22′ 05”
81.    BELLETTI Manuel ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 23′ 23”
82.    PIRAZZI Stefano BARDIANI CSF + 23′ 52”
83.    BERNAUDEAU Giovanni TEAM EUROPCAR + 23′ 52”
84.    KIENDYS Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE + 23′ 52”
85.    ROSTOLLAN Thomas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 23′ 52”
86.    DEMARE Arnaud FDJ.FR + 24′ 06”
87.    DUVAL Julien ROUBAIX LILLE METROPOLE + 25′ 02”
88.    GRMAY Tsgabu Gebremaryam MTN – QHUBEKA + 25′ 08”
89.    BANDIERA Marco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 25′ 27”
90.    LE ROUX Romain ROUBAIX LILLE METROPOLE + 25′ 41”
91.    DELAGE Mickael FDJ.FR + 26′ 02”
92.    ARANGO CARVAJAL Juan Esteban COLOMBIA + 26′ 04”
93.    NIYONSHUTI Adrien MTN – QHUBEKA + 26′ 04”
94.    BERTAZZO Omar ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA + 26′ 22”
95.    BACKAERT Frederik WANTY – GROUPE GOBERT + 26′ 26”
96.    DANIEL Maxime AG2R LA MONDIALE + 26′ 27”
97.    PAREDES Jonathan COLOMBIA + 26′ 29”
98.    PARRA BUSTAMENTE Heiner CAJA RURAL – SEGUROS RGA + 26′ 29”
99.    BIDEAU Jean-Marc BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 26′ 29”
100.    SALOMEIN Jarl TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 27′ 05”
101.    ANTOMARCHI Julien TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 27′ 17”
102.    BONNET William FDJ.FR + 27′ 35”
103.    SISKEVICIUS Evaldas TEAM LA POMME MARSEILLE 13 + 28′ 39”
104.    LECUISINIER Pierre-Henri FDJ.FR + 28′ 39”
105.    GARCIA ECHEGUIBEL Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 28′ 41”
106.    JACOBS Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 30′ 09”
107.    RABOTTINI Matteo NERI SOTTOLI + 30′ 55”
108.    CONTI Samuele NERI SOTTOLI + 32′ 46”
109.    VERMEULEN Franck ROUBAIX LILLE METROPOLE + 32′ 46”
110.    CAMMAERTS Edwig COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 33′ 52”
111.    LABORIE Christophe BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT + 35′ 47”
112.    DIAZ CARDENAS Edward Fabian COLOMBIA + 35′ 50”
113.    PIECHELE Andrea BARDIANI CSF + 35′ 50”
114.    BOEM Nicola BARDIANI CSF + 35′ 50”
115.    CAMPENAERTS Victor TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 36′ 27”
116.    STEELS Stijn TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 36′ 33”
117.    LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 38′ 02”
118.    RUFFONI Nicola BARDIANI CSF + 38′ 02”
119.    AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades COLOMBIA + 38′ 07”
120.    DE PAUW Moreno TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE + 40′ 17”
121.    STAUFF Andreas MTN – QHUBEKA + 42′ 07”
122.    YSSAAD Yannis BIGMAT – AUBER 93 + 42′ 07”
123.    IMHOF Claudio IAM CYCLING + 42′ 07”
124.    MENUT David BIGMAT – AUBER 93 + 42′ 07”
125.    CHICCHI Francesco NERI SOTTOLI + 42′ 07”
126.    DAL COL Andrea NERI SOTTOLI + 42′ 07”
127.    KOWALSKI Rudy ROUBAIX LILLE METROPOLE + 42′ 07”
128.    QUINTERO Duber COLOMBIA + 42′ 07”
129.    CHARUCKI Pawel CCC POLSAT POLKOWICE + 42′ 21”

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa