Vuelta a EspanaKolarski wyścig Vuelta a Espana to trzecia w sezonie impreza zaliczana do tzw. wielkich tourów. W tym roku wystąpi w niej światowa czołówka w tym ci, którzy mieli walczyć o zwycięstwo w Tour de France – Alberto Contador i Christopher Froome.

Na liście startowej są także najlepsi kolarze tegorocznego Giro d’Italia – Nairo Quintana, Rigoberto Uran i Fabio Aru. Podczas trwających trzy tygodnie zmagań kibice oglądać będą trzech Polaków –Przemysława Niemca, Macieja Bodnara i Karola Domagalskiego. Eurosport pokaże wszystkie etapy na żywo. Komentować je będą Tomasz Jaroński, Krzysztof Wyrzykowski i Adam Probosz.

69. edycja Vuelty zapowiada się niezwykle interesująco. Kandydatów do zwycięstwa jest kilku, ale dla większości kibiców najciekawiej zapowiada się rywalizacja Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo) z Chrisem Froome’m (Sky). Hiszpan i Brytyjczyk byli największymi faworytami tegorocznego Tour de France, jednak obaj z powodu kontuzji musieli wycofać się z Wielkiej Pętli. Od soboty walczyć będą na trasach w Hiszpanii, choć ich forma jest wielką niewiadomą. Być może skorzystają na tym inni kolarze, którzy po Giro d’Italia przygotowywali się właśnie na Vueltę. W peletonie nie zabraknie bardzo utytułowanych zawodników. Na liście startowej są między innymi Nairo Quintana, Rigoberto Uran, Fabio Aru (pierwsza trójka tegorocznego Giro d’Italia), Alejandro Valverde (5 razy na podium Vuelty), Chris Horner (zwycięzca Vuelty w 2013 r.), a także Cadel Evans, Ryder Hesjedal, Joaquim Rodriguez.

W tegorocznej odsłonie Vuelty wystąpi trzech Polaków. Największe szanse na zajęcie wysokiego miejsca ma Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) – piąty kolarz w tegorocznym Tour de Pologne. Oprócz niego zobaczymy również Macieja Bodnara (Cannondale Cycling) i Karola Domagalskiego (Caja Rural Seguros RGA).

Vuelta rozpocznie się 23 sierpnia drużynową jazdą na czas w Jerez de la Fronera. Organizatorzy zaplanowali urozmaiconą trasę z trzema „czasówkami” i wieloma etapami górskimi. Wyścig zakończy się 14 września.

Wyścig komentować będą Tomasz Jaroński, Krzysztof Wyrzykowski i Adam Probosz.

Informacja prasowa