giant-shimanoKolejne zespoły podają szerokie składy na wyścig Vuelta a España. Tym razem listę trzynastu zawodników ujawniła drużyna Giant-Shimano, która tym razem nie zamierza stawiać tylko na sprinty.

Co prawda i na takie finisze będą przygotowani, zabierając ze sobą szybkiego i wytrzymałego Johna Degenkolba. Przypomnijmy, że hiszpański Wielki Tour wyjątkowo odpowiada niemieckiemu kolarzowi, który w 2012 roku wygrał tam aż pięć etapów.

O klasyfikację generalną powalczy natomiast 22-letni Francuz, Warren Barguil. To zeszłoroczny zwycięzca dwóch górskich etapów Vuelty, przy czym warto zaznaczyć, że był to jego pierwszy Wielki Tour w karierze. W tym roku Barguil przygotowywał się do Wyścigu Dookoła Hiszpanii między innymi na Tour de Pologne, gdzie zajął czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pozostali zawodnicy, którzy zostali wstępnie zgłoszeni na wyścig to: Lawson Craddock, Chad Haga, Nikias Arndt, Thomas Damuseau, Johannes Fröhlinger, Thierry Hupond, Reinardt Janse van Rensburg, Koen de Kort, Tobias Ludvigsson, Ramon Sinkeldam i Tom Stamsnijder. Ostateczną decyzję poznamy na tydzień przed rozpoczęciem wyścigu. Jak mówi jeden z trenerów ekipy, Christian Guiberteau:

Jedziemy na Vueltę z dwoma celami. Po pierwsze, chcemy pomóc Warrenowi w zajęciu dobrego miejsca w klasyfikacji generalnej. To nie tylko pomoże Warrenowi dojrzeć na pozycji lidera, ale także nauczy młodych zawodników jak każdego dnia pracować na ostateczny cel. Poza tym celujemy w zwycięstwa sprinterskie, ale jest tylko kilka możliwości i są od siebie bardzo oddalone. 

Ania Gmaj