Tour de Pologne AmatorówZnakomita frekwencja, wspaniała walka na trasie i wielkie emocje na mecie – tak w skrócie wyglądał Tour de Pologne Amatorów.

Ponad 1400 uczestników stanęło na starcie wyścigu w BUKOVINA Terma Hotel Spa. Wszyscy kolarze mieli do pokonania bardzo wymagającą trasę z podjazdami pod Ząb, Ścianę BUKOVINA z finałowym podjazdem do Bukowiny Tatrzańskiej.

Zwycięzcą okazał się Andrzej Kaiser. Pogoda była super, nie było gorąco, nie padało, więc jechało się idealnie. Przede wszystkim wspaniali byli kibice, zwłaszcza na podjeździe pod Gliczarów. Jestem niezwykle zadowolony dyspozycji i z wyniku – mówił zwycięzca. Drugie miejsce zajął Piotr Sułek, a trzecie Krystian Piróg. Najlepszą zawodniczką była Sara Peplińska, drugie miejsce zajęła Agnieszka Skalniak, a trzecie Katarzyna Woźniak.

W klasyfikacji TAURON CUP I Mistrzostwa Polski Energetyków w kolarstwie szosowym triumfował Szczepan Szczepkowski z Tauron Vip, a wśród kobiet najlepsza okazała się Izabela Dominiak z TAURON Team.

W klasyfikacji Mistrzostwa Polski PSP pierwsze miejsce zajął mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim Zbigniew Bródka, a w Mistrzostwach Polski Rynku Kapitałowego zwyciężyli Monika Luberadzka i Piotr Bieliński. Z kolei w klasyfikacji Puchar BUKOVINA pierwsze miejsca zajęli Katarzyna Woźniak i Zbigniew Bródka. To była wymagająca trasa z trudnymi podjazdami, ale byłem dobrze przygotowany. Ten przejazd był dla Natalii Czerwonki, wszyscy trzymamy kciuki, aby jak najszybciej wróciła do zdrowia.

Ze świetnym czasem i w świetnym humorze na metę wpadł Czesław Lang. “Jestem szczęśliwy, że coraz więcej ludzi bawi się w ten sposób. Bo to przecież zabawa i wielkie święto. Cieszę się, że rower jest w Polsce coraz bardziej popularny i myślę, że z roku na rok będzie nas coraz więcej” – mówił Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej postawy!

Pełne wyniki > tutaj

Źródło: www.tourdepologneamatorow.pl