ghyselinckJan Ghyselinck (Wanty-Groupe Gobert) wygrał 35. edycję La Poly Normande. To pierwsze zawodowe zwycięstwo belgijskiego zawodnika.

Ponad 170 kilometrów mieli dziś do pokonania kolarze walczący we francuskiej jednodniówce. Po krótkim dojeździe zawodnicy pokonywali jedenaście rund wokół Saint-Martin-de-Landelles. Teren był pagórkowaty i sprzyjał ciągłym atakom.

W sporą ucieczkę zabrali się: Romain Hardy (Cofidis), Thomas Vaubourzeix (La Pomme Marseille 13), Jan Ghyselinck (Wanty-Groupe Gobert), Arnaud Courteille (FDJ.fr), Steve Chainel i Damien Gaudin (obaj AG2R La Mondiale), Stijn Steels (TopSport Vlaanderen), Antoine Duchesne (Europcar), Anthony Delaplace i Jean Marc Bideau (obaj Bretagne-Séché Environnement), Sebastien Delfosse (Wallonie-Bruxelles), Stephane Rossetto (BigMat-Auber 93), Quentin Jauregui (Roubaix-Lille Métropole) i Yann Guyot (Francja).

Peleton cały czas kontrolował sytuację i nie pozwolił harcownikom na uzyskanie przewagi większej niż cztery minuty. 45 kilometrów przed metą uciekająca grupa miała tylko 2 minuty przewagi nad peletonem. 26 kilometrów przed metą z czołówki zaatakował Delaplace, ale został szybko złapany przez współtowarzyszy. 11 kilometrów przed metą ucieczka miała przewagę dwóch minut nad peletonem i to wśród tej grupki był zwycięzca tego wyścigu.

Najwięcej sił zachował Jan Ghyselinck (Wanty-Groupe Gobert) i to on mógł cieszyć się z pierwszego zawodowego zwycięstwa. Drugie miejsce zajął Antoine Duchesne (Europcar), a trzecie Quentin Jauregui (Roubaix-Lille Métropole).

Wyniki:

1 25 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 03:56:40
2 64 * Antoine DUCHESNE Team Europcar 00:00:08
3 104 * Quentin JAUREGUI Roubaix Lille Metropole 00:00:12
4 121 Yann GUYOT EQUIPE DE FRANCE 00:00:12
5 84 Sébastien DELFOSSE Wallonie – Bruxelles 00:00:12
6 4 Romain HARDY Cofidis, Solutions Crédits 00:00:12
7 57 * Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:00:12
8 71 * Anthony DELAPLACE Bretagne Séché Environnement 00:00:12
9 91 Stéphane ROSSETTO BigMat – Auber 93 00:00:12
10 33 * Arnaud COURTEILLE FDJ.fr 00:00:12
11 44 Damien GAUDIN AG2R La Mondiale 00:00:25
12 72 Jean-Marc BIDEAU Bretagne Séché Environnement 00:00:36
13 23 Jérome BAUGNIES Wanty-Groupe Gobert 00:01:50
14 24 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 00:01:50
15 43 Samuel DUMOULIN AG2R La Mondiale 00:01:52
16 1 Julien SIMON Cofidis, Solutions Crédits 00:01:52
17 48 Sébastien TURGOT AG2R La Mondiale 00:01:52
18 58 * Tom VAN ASBROECK Topsport Vlaanderen-Baloise 00:01:52
19 98 Steven TRONET BigMat – Auber 93 00:01:52
20 74 * Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 00:01:52
21 27 * Marco MINNAARD Wanty-Groupe Gobert 00:01:52
22 126 * Jérémy LEVEAU EQUIPE DE FRANCE 00:01:52
23 68 Yannick MARTINEZ Team Europcar 00:01:52
24 16 * Clement SAINT MARTIN Team La Pomme Marseille 13 00:01:52
25 124 * Romain COMBAUD EQUIPE DE FRANCE 00:01:52
26 102 * Jimmy TURGIS Roubaix Lille Metropole 00:01:52
27 97 * Maxime RENAULT BigMat – Auber 93 00:01:52
28 122 * Francois BIDARD EQUIPE DE FRANCE 00:01:52
29 87 * Christophe PREMONT Wallonie – Bruxelles 00:01:52
30 6 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 00:01:52
31 53 * Eliot LIETAER Topsport Vlaanderen-Baloise 00:01:57
32 21 Michel KREDER Wanty-Groupe Gobert 00:01:57
33 86 Jonathan DUFRASNE Wallonie – Bruxelles 00:01:57
34 73 * Vegard Stake LAENGEN Bretagne Séché Environnement 00:01:57
35 36 Yoann OFFREDO FDJ.fr 00:01:58
36 88 * Laurent EVRARD Wallonie – Bruxelles 00:01:58
37 18 * Paulius SISKEVICIUS Team La Pomme Marseille 13 00:01:58
38 12 Julien ANTOMARCHI Team La Pomme Marseille 13 00:01:58
39 127 * Cedric DELAPLACE EQUIPE DE FRANCE 00:01:58
40 62 * Natnael BERHANE Team Europcar 00:01:58
41 31 Anthony GESLIN FDJ.fr 00:01:58
42 92 Fréderic BRUN BigMat – Auber 93 00:01:58
43 47 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 00:01:58
44 94 * Pierre GOUAULT BigMat – Auber 93 00:01:58
45 125 * Pierre-Roger LATOUR EQUIPE DE FRANCE 00:01:58
46 61 Vincent JEROME Team Europcar 00:02:05
47 128 * Alexis DULIN EQUIPE DE FRANCE 00:02:05
48 77 Florian VACHON Bretagne Séché Environnement 00:02:05
49 95 Alo JAKIN BigMat – Auber 93 00:02:08
50 2 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 00:02:10
51 42 * Alexis GOUGEARD AG2R La Mondiale 00:02:19
52 46 * Jimmy RAIBAUD AG2R La Mondiale 00:02:19
53 81 * Loic PESTIAUX Wallonie – Bruxelles 00:02:19
54 75 Arnaud GÉRARD Bretagne Séché Environnement 00:02:19
55 55 * Thomas SPRENGERS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:02:19
56 76 Pierre Luc PERICHON Bretagne Séché Environnement 00:02:26
57 133 * Oleg ZEMLYAKOV Vino 4ever 00:02:26
58 11 * Thomas VAUBOURZEIX Team La Pomme Marseille 13 00:02:31
59 85 Julien STASSEN Wallonie – Bruxelles 00:02:35
60 123 * Loic CHETOUT EQUIPE DE FRANCE 00:02:35
61 96 * Yannis YSSAAD BigMat – Auber 93 00:02:35
62 54 * Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 00:02:37
63 7 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 00:02:43
64 65 * Romain GUILLEMOIS Team Europcar 00:02:44
65 66 Tony HUREL Team Europcar 00:02:44
66 116 Joaquin SOBRINO Team Differdange – Losch 00:03:49
67 115 Ruben MENENDEZ VELASCO Team Differdange – Losch 00:03:49
68 108 Baptiste PLANCKAERT Roubaix Lille Metropole 00:03:49
69 135 * Vitaliy MARUKHIN Vino 4ever 00:03:49
70 103 * Julien DUVAL Roubaix Lille Metropole 00:03:49
71 56 * Edward THEUNS Topsport Vlaanderen-Baloise 00:03:49
72 38 Geoffrey SOUPE FDJ.fr 00:04:36
73 28 Frederik VEUCHELEN Wanty-Groupe Gobert 00:04:36
74 101 * Rudy BARBIER Roubaix Lille Metropole 00:04:36
75 52 * Tim DECLERCQ Topsport Vlaanderen-Baloise 00:04:36
76 45 * Nico DENZ AG2R La Mondiale 00:13:12
77 17 Evaldas SISKEVICIUS Team La Pomme Marseille 13 00:15:07
15 Thomas ROSTOLLAN Team La Pomme Marseille 13 Abandon
35 Francis MOUREY FDJ.fr Abandon
14 Justin JULES Team La Pomme Marseille 13 Abandon
107 Franck VERMEULEN Roubaix Lille Metropole Abandon
136 * Kirill PROLUBNIKOV Vino 4ever Abandon
13 Benjamin GIRAUD Team La Pomme Marseille 13 Abandon
8 * Florian SENECHAL Cofidis, Solutions Crédits Abandon
3 Julien FOUCHARD Cofidis, Solutions Crédits Abandon
105 * Rudy KOWALSKI Roubaix Lille Metropole Abandon
22 * Frederik BACKAERT Wanty-Groupe Gobert Abandon
5 * Christophe LAPORTE Cofidis, Solutions Crédits Abandon
83 * Olivier CHEVALIER Wallonie – Bruxelles Abandon
138 * Taras VOROPAYEV Vino 4ever Abandon
114 * Kevin SUAREZ MARTINEZ Team Differdange – Losch Abandon
113 * Sebastiano FRASSETTO Team Differdange – Losch Abandon
67 Morgan LAMOISSON Team Europcar Abandon
51 * Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise Abandon
93 * Flavien DASSONVILLE BigMat – Auber 93 Abandon
82 * Maxime ANCIAUX Wallonie – Bruxelles Abandon
134 * Timur KAZANTSEV Vino 4ever Abandon
112 Vytautas KAUPAS Team Differdange – Losch Abandon
41 Steve CHAINEL AG2R La Mondiale Abandon
37 * Marc SARREAU FDJ.fr Abandon
111 * Sven FRITSCH Team Differdange – Losch Abandon
131 Alexandre SHUSHEMOIN Vino 4ever Abandon
132 * Stepan ASTAFYEV Vino 4ever Abandon
26 Jerome GILBERT Wanty-Groupe Gobert Abandon
78 Christophe LABORIE Bretagne Séché Environnement Abandon
106 Maxime VANTOMME Roubaix Lille Metropole Non Partant

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com