Adrian BanaszekAdrian Banaszek w orlikach i Alan Banaszek w juniorach triumfowali na 1. etapie Wyścigu o Puchar Bałtyku. Dla kolarzy z kategorii U23 jest to finał Pucharu Polski.

Etap ten miał formę kryterium i odbył się w miejscowości Karlino. Orlicy jechali 56 kilometrów i na tym dystansie, Adrian Banaszek (BDC MarcPol) zdobył 22 punkty. Bartosz Pilis (Mexller) miał 6 punktów mniej, a z 11 oczkami, trzecią lokatę zajął Dominik Oborski (TKK Pacific Toruń). Adrian Banaszek wygrał też dwie premie lotne.

W juniorach (49 km) całe podium zajęli kolarze BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Alan Banaszek – kuzyn Adriana, minimalnie wyprzedził Stanisława Aniołkowskiego. Z nieco większą stratą rywalizację ukończył Norbert Banaszek.

Wyniki 1. etapu – orlik

Wyniki 1. etapu – junior

Źródło: pzkol.pl

Poprzedni artykułTour de France 2014: Zaskakujące zwycięstwo Navardauskasa i kolejne kraksy
Następny artykułGorka Izagirre wygrywa Prueba Villafranca po raz trzeci w karierze