Ekipa CCC Polsat Polkowice podała skład w jakim pojedzie w rozpoczynającym się w następną niedzielę 71 Tour de Pologne 2014.

CCC Polsat - Tour de Pologne 2014

Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski, Mateusz Taciak, Grzegorz Stępniak, Branislau Samoilau, Davide Rebellin i Tomasz Marczyński wystartują w 71. edycji Tour de Pologne. Rozpocznie się ona za 10 dni, 3 sierpnia w Gdańsku.

Wyścig dookoła Polski będzie dla CCC Polsat Polkowice czwartym wyścigiem zaliczanym do cyklu UCI WorldTour, po Wyścigu dookoła Katalonii, Amstel Gold Race oraz Tour de Suisse.

Podczas pierwszych czterech, stosunkowo płaskich etapów naszego narodowego touru, główne role powinni odgrywać sprinterzy. Będzie to zatem okazja dla Grzegorza Stępniaka, by zaprezentować swoje umiejętności na finiszu. Dobrze w takim terenie czują się również bardzo szybcy i lubiący aktywną jazdę Bartłomiej Matysiak, aktualny mistrz Polski oraz Maciej Paterski, zwycięzca wyścigu Tour of Norway.

Piątego dnia rywalizacji peleton wjedzie w góry. W trudnym terenie walczyć będzie pozostała czwórka. Marek Rutkiewicz znakomicie zna specyfikę Tour de Pologne, gdyż wystartuje w nim już po raz dwunasty. Białorusin Branislau Samoilau jest obecnie w bardzo dobrej dyspozycji, na co wskazuje zwycięstwo etapowe i 4. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej w bardzo wymagającym Sibiu Cycling Tour, które zakończyło się w niedzielę, 20 lipca. Davide Rebellin był w tym wyścigu jeszcze wyżej, bo uplasował się na drugiej pozycji. Włoch prezentuje wysoką formę praktycznie przez cały sezon.

Co prawda Tomasz Marczyński startował w lipcu tylko w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków (2-5.07), ale jest to typ zawodnika, który potrafi przygotować się do ważnego wyścigu tylko poprzez treningi. Finał Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie. W tej konkurencji specjalizuje się Mateusz Taciak, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski z Zawonii.

W rezerwie na 71. Tour de Pologne (3-9.08) pozostają Jarosław Marycz, Adrian Honkisz i Nikolay Mihaylov.

Źródło: CCC Polsat

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments