Michał KwiatkowskiMichał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick) poniósł dzisiaj straty, które uniemożliwią mu walkę o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. O to co powiedział po mecie były mistrz Polski.

“Od początku byłem w czołowej grupie wraz z Bakelantsem. Wraz z Nibalim w czołowej grupce było nas około czterdziestu. Próbowałem pomóc Bake zabrać się do odjazdu, ale nie udało się. Zostaliśmy więc w peletonie”, powiedział Kwiatkowski.

“Moje odczucia były dobre, ale kiedy grupa przyspieszyła na półtorej kilometra przed szczytem Col d’Isoard – nie mogłem już utrzymać tempa. Tony Martin i Baki byli ze mną do końca. Ostatnie 10 kilometrów wyścigu było naprawdę trudne, ale miałem kompanów, którzy mnie wspierali. Powoli będziemy analizować ten występ i myśleć, jak poprawić się w przyszłości”.

“Klasyfikacja generalna już nie jest dla mnie, ale jesteśmy bardzo zmotywowani, by walczyć o etapy. Muszę też powiedzieć, że jestem bardzo szczęśliwy z powodu zwycięstwa Rafała. To dopiero drugie zwycięstwo etapowe polskiego kolarza na Tourze. To niesamowite. On jest wielkim talentem, który poprawia się z roku na rok. Dla mnie jest mistrzem i chciałbym mu bardzo pogratulować”, zakończył 24-letni kolarz, który po 14. etapie Wielkiej Pętli zajmuje 17. miejsce ze stratą blisko 20 minut do Vincenzo Nibaliego (Astana).

 

Fot: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa