blel kadriFrancuz z drużyny AG2R jechał w ucieczce dnia, a potem na pierwszym podjeździe zaatakował, co przyniosło mu etapowy triumf. Ładną walkę o drugie miejsce stoczyli Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) i lider wyścigu – Vincenzo Nibali (Astana). Michał Kwiatkowski mimo kłopotów, utrzymał 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i został liderem klasyfikacji młodzieżowej!

Etap 8. był pierwszym w tegorocznej edycji wyścigu kończącym się na podjeździe. Kolarze mieli do przejechania 161 km z Tomblaine do Gerardmer. Na trasie znajdowały się trzy premie górskie – dwie drugiej i jedna trzeciej kategorii. I to właśnie ta najłatwiejsza prowadziła na metę. Podjazd Côte de La Mauselaine to niemal dwukilometrowa wspinaczka o średnim nachyleniu 10,3 %. 

Ucieczka dnia liczyła pięciu zawodników: Sylvain Chavanel (IAM), Niki Terpstra (OPQS), Blel Kadri (AG2R), Adrien Petit (Cofidis) oraz Simon Yates (Orica).

Harcownicy przez długi czas utrzymywali przewagę oscylującą wokół 11 minut. Dzięki temu – nawet po przyspieszeniu peletonu – zdołali obronić się przed doścignięciem.

Wobec tego walka o zwycięstwo etapowe toczyła się między wyżej wymienioną piątką. Po raz pierwszy akcję ofensywną podjęli Chavanel i Kadri, jednak doświadczony Francuz nie wytrzymał tempa narzuconego przez rodaka, który po trzech kilometrach samotnie ruszył do przodu. Na szczycie przedostatniej premii górskiej miał półtorej minuty przewagi nad Chavanelem, a także wiedzę, że po etapie uda się na podium, by założyć koszulkę lidera klasyfikacji górskiej. Kadri nie dał się złapać i w pięknym stylu zwyciężył etap.

W peletonie w najważniejszym momencie etapu rządy objęła ekipa Tinkoff-Saxo z Rafałem Majką. I to właśnie podczas pracy Polaka od głównej grupy zaczął odpadać Michał Kwiatkowski. Ale kłopoty miał nie tylko “Kwiatek”, bowiem jechać w głównej grupie nie zdołali także inni kolarze zajmujący czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

Liderem wyścigu pozostał Vincenzo Nibali.

Wyniki etapu:

1. FRAKADRI Blel 86 AG2R LA MONDIALE 03h 49′ 28”
2. ESPCONTADOR Alberto 31 TINKOFF-SAXO 03h 51′ 45” + 02′ 17”
3. ITANIBALI Vincenzo 41 ASTANA PRO TEAM 03h 51′ 48” + 02′ 20”
4. AUSPORTE Richie 7 TEAM SKY 03h 51′ 52” + 02′ 24”
5. FRAPINOT Thibaut 127 FDJ.FR 03h 51′ 56” + 02′ 28”
6. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 81 AG2R LA MONDIALE 03h 51′ 56” + 02′ 28”
7. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 11 MOVISTAR TEAM 03h 52′ 04” + 02′ 36”
8. USAVAN GARDEREN Tejay 141 BMC RACING TEAM 03h 52′ 08” + 02′ 40”
9. FRABARDET Romain 82 AG2R LA MONDIALE 03h 52′ 16” + 02′ 48”
10. FRACHAVANEL Sylvain 192 IAM CYCLING 03h 52′ 22” + 02′ 54”
11. NEDMOLLEMA Bauke 61 BELKIN PRO CYCLING 03h 52′ 23” + 02′ 55”
12. PORCOSTA Rui Alberto 111 LAMPRE – MERIDA 03h 52′ 29” + 03′ 01”
13. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel 5 TEAM SKY 03h 52′ 29” + 03′ 01”
14. NEDTERPSTRA Niki 78 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 03h 52′ 56” + 03′ 28”
15. FRAFEILLU Brice 211 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 03h 53′ 01” + 03′ 33”
16. IRLROCHE Nicolas 37 TINKOFF-SAXO 03h 53′ 01” + 03′ 33”
17. FRAGADRET John 13 MOVISTAR TEAM 03h 53′ 03” + 03′ 35”
18. BELVAN DEN BROECK Jurgen 131 LOTTO-BELISOL 03h 53′ 05” + 03′ 37”
19. FRAROLLAND Pierre 151 TEAM EUROPCAR 03h 53′ 05” + 03′ 37”
20. FRAJEANNESSON Arnold 124 FDJ.FR 03h 53′ 05” + 03′ 37”
21. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 171 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 53′ 12” + 03′ 44”
22. GBRTHOMAS Geraint 8 TEAM SKY 03h 53′ 12” + 03′ 44”
23. ITASCARPONI Michele 47 ASTANA PRO TEAM 03h 53′ 15” + 03′ 47”
24. NEDTEN DAM Laurens 67 BELKIN PRO CYCLING 03h 53′ 19” + 03′ 51”
25. LUXSCHLECK Frank 161 TREK FACTORY RACING 03h 53′ 19” + 03′ 51”
26. FRAGAUTIER Cyril 154 TEAM EUROPCAR 03h 53′ 23” + 03′ 55”
27. POLKWIATKOWSKI Michal 74 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 03h 53′ 24” + 03′ 56”
28. ESTKANGERT Tanel 46 ASTANA PRO TEAM 03h 53′ 30” + 04′ 02”
29. DENFUGLSANG Jakob 42 ASTANA PRO TEAM 03h 53′ 30” + 04′ 02”
30. FRAGALLOPIN Tony 134 LOTTO-BELISOL 03h 53′ 30” + 04′ 02”
31. USAHORNER Christopher 114 LAMPRE – MERIDA 03h 53′ 47” + 04′ 19”
32. RUSTROFIMOV Yury 29 TEAM KATUSHA 03h 53′ 47” + 04′ 19”
33. NEDKRUIJSWIJK Steven 64 BELKIN PRO CYCLING 03h 53′ 56” + 04′ 28”
34. PORMACHADO Tiago 206 TEAM NETAPP-ENDURA 03h 53′ 56” + 04′ 28”
35. USATALANSKY Andrew 91 GARMIN – SHARP 03h 54′ 05” + 04′ 37”
36. AUSROGERS Michael 38 TINKOFF-SAXO 03h 54′ 24” + 04′ 56”
37. NEDSLAGTER Tom Jelte 98 GARMIN – SHARP 03h 54′ 32” + 05′ 04”
38. CZEKONIG Leopold 201 TEAM NETAPP-ENDURA 03h 54′ 38” + 05′ 10”
39. ESPINTXAUSTI Benat 15 MOVISTAR TEAM 03h 54′ 42” + 05′ 14”
40. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 169 TREK FACTORY RACING 03h 54′ 42” + 05′ 14”
41. GERMARTIN Tony 75 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 03h 54′ 54” + 05′ 26”
42. ESPMATE MARDONES Luis Angel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 03h 55′ 07” + 05′ 39”
43. GBRYATES Simon 189 ORICA GREENEDGE 03h 55′ 27” + 05′ 59”
44. ITAVISCONTI Giovanni 19 MOVISTAR TEAM 03h 56′ 17” + 06′ 49”
45. FRAVOECKLER Thomas 159 TEAM EUROPCAR 03h 57′ 17” + 07′ 49”
46. FRAVICHOT Arthur 129 FDJ.FR 03h 57′ 17” + 07′ 49”
47. BELBAKELANTS Jan 72 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 03h 57′ 35” + 08′ 07”
48. ESPLOPEZ GARCIA David 4 TEAM SKY 04h 00′ 02” + 10′ 34”
49. USAKING Benjamin 95 GARMIN – SHARP 04h 00′ 02” + 10′ 34”
50. BLRKIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY 04h 00′ 02” + 10′ 34”
51. POLMAJKA Rafal 34 TINKOFF-SAXO 04h 00′ 02” + 10′ 34”
52. FRACHEREL Mikael 83 AG2R LA MONDIALE 04h 00′ 02” + 10′ 34”
53. LUXGASTAUER Ben 85 AG2R LA MONDIALE 04h 00′ 02” + 10′ 34”
54. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 16 MOVISTAR TEAM 04h 00′ 02” + 10′ 34”
55. SVKVELITS Peter 149 BMC RACING TEAM 04h 00′ 02” + 10′ 34”
56. FRAMOINARD Amaël 144 BMC RACING TEAM 04h 00′ 02” + 10′ 34”
57. FRAPETIT Adrien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 00′ 11” + 10′ 43”
58. NEDWESTRA Lieuwe 49 ASTANA PRO TEAM 04h 00′ 22” + 10′ 54”
59. NEDDUMOULIN Tom 106 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 00′ 58” + 11′ 30”
60. FRAGUILLOU Florian 217 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 00′ 58” + 11′ 30”
61. CRODURASEK Kristijan 113 LAMPRE – MERIDA 04h 00′ 58” + 11′ 30”
62. COLSERPA José 118 LAMPRE – MERIDA 04h 00′ 58” + 11′ 30”
63. NEDTANKINK Bram 66 BELKIN PRO CYCLING 04h 00′ 58” + 11′ 30”
64. FRAPINEAU Jérôme 197 IAM CYCLING 04h 02′ 25” + 12′ 57”
65. SUIWYSS Marcel 199 IAM CYCLING 04h 02′ 25” + 12′ 57”
66. ESPVALLS Rafael 119 LAMPRE – MERIDA 04h 02′ 25” + 12′ 57”
67. FRAQUEMENEUR Perrig 157 TEAM EUROPCAR 04h 03′ 02” + 13′ 34”
68. ESTTAARAMÄE Rein 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 04′ 16” + 14′ 48”
69. FRAROY Jérémy 128 FDJ.FR 04h 04′ 16” + 14′ 48”
70. USASTETINA Peter 147 BMC RACING TEAM 04h 04′ 16” + 14′ 48”
71. POLGOLAS Michal 73 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 04′ 45” + 15′ 17”
72. BELROELANDTS Jurgen 138 LOTTO-BELISOL 04h 05′ 41” + 16′ 13”
73. AUSHANSEN Adam 136 LOTTO-BELISOL 04h 05′ 41” + 16′ 13”
74. FRALADAGNOUS Matthieu 125 FDJ.FR 04h 05′ 41” + 16′ 13”
75. ESPRODRIGUEZ Joaquim 21 TEAM KATUSHA 04h 05′ 50” + 16′ 22”
76. ESPROJAS GIL José Joaquin 18 MOVISTAR TEAM 04h 05′ 50” + 16′ 22”
77. POROLIVEIRA Nelson 116 LAMPRE – MERIDA 04h 05′ 50” + 16′ 22”
78. SUISCHÄR Michael 146 BMC RACING TEAM 04h 05′ 50” + 16′ 22”
79. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 36 TINKOFF-SAXO 04h 05′ 50” + 16′ 22”
80. ESPDE LA CRUZ MELGAREJO David 203 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 06′ 34” + 17′ 06”
81. BELVAN SUMMEREN Johan 99 GARMIN – SHARP 04h 07′ 19” + 17′ 51”
82. NEDDE KORT Koen 103 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 07′ 19” + 17′ 51”
83. RUSISAICHEV Vladimir 22 TEAM KATUSHA 04h 07′ 19” + 17′ 51”
84. FRAPINEAU Cedric 126 FDJ.FR 04h 07′ 19” + 17′ 51”
85. NEDCURVERS Roy 102 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 07′ 19” + 17′ 51”
86. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 07′ 19” + 17′ 51”
87. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 164 TREK FACTORY RACING 04h 07′ 19” + 17′ 51”
88. FRALEMOINE Cyril 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 07′ 19” + 17′ 51”
89. FRADELAPLACE Anthony 213 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 07′ 19” + 17′ 51”
90. CANMEIER Christian 187 ORICA GREENEDGE 04h 07′ 19” + 17′ 51”
91. AUSGERRANS Simon 181 ORICA GREENEDGE 04h 07′ 19” + 17′ 51”
92. FRAJARRIER Benoit 218 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 07′ 19” + 17′ 51”
93. AUSCLARKE Simon 183 ORICA GREENEDGE 04h 07′ 19” + 17′ 51”
94. UKRGRIVKO Andriy 43 ASTANA PRO TEAM 04h 07′ 19” + 17′ 51”
95. FRAFONSECA Armindo 215 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 07′ 19” + 17′ 51”
96. BELKEUKELEIRE Jens 186 ORICA GREENEDGE 04h 07′ 19” + 17′ 51”
97. NEDTIMMER Albert 108 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 07′ 19” + 17′ 51”
98. BELVAN AVERMAET Greg 148 BMC RACING TEAM 04h 07′ 19” + 17′ 51”
99. AUSDURBRIDGE Luke 184 ORICA GREENEDGE 04h 07′ 19” + 17′ 51”
100. COLACEVEDO CALLE Janier Alexis 92 GARMIN – SHARP 04h 07′ 19” + 17′ 51”
101. CZEBARTA Jan 202 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 07′ 19” + 17′ 51”
102. SUIHOLLENSTEIN Reto 195 IAM CYCLING 04h 07′ 19” + 17′ 51”
103. PORPIMENTA COSTA MENDES José 207 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 07′ 19” + 17′ 51”
104. SUIRAST Gregory 165 TREK FACTORY RACING 04h 07′ 19” + 17′ 51”
105. SUICANCELLARA Fabian 163 TREK FACTORY RACING 04h 07′ 19” + 17′ 51”
106. RUSPORSEV Alexander 25 TEAM KATUSHA 04h 07′ 19” + 17′ 51”
107. ESPERVITI OLLO Imanol 12 MOVISTAR TEAM 04h 07′ 19” + 17′ 51”
108. FRAGERARD Arnaud 216 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 07′ 19” + 17′ 51”
109. ESPHERRADA LOPEZ Jesus 14 MOVISTAR TEAM 04h 07′ 19” + 17′ 51”
110. CANTUFT Svein 188 ORICA GREENEDGE 04h 07′ 19” + 17′ 51”
111. FRAVACHON Florian 219 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 07′ 19” + 17′ 51”
112. DENBAK Lars 132 LOTTO-BELISOL 04h 07′ 19” + 17′ 51”
113. BELWYNANTS Maarten 69 BELKIN PRO CYCLING 04h 07′ 19” + 17′ 51”
114. DENMORKOV Michael 35 TINKOFF-SAXO 04h 07′ 19” + 17′ 51”
115. FRAPICHOT Alexandre 156 TEAM EUROPCAR 04h 07′ 19” + 17′ 51”
116. AUSHAUSSLER Heinrich 194 IAM CYCLING 04h 07′ 19” + 17′ 51”
117. FRADELAGE Mickaël 123 FDJ.FR 04h 07′ 19” + 17′ 51”
118. NEDBOOM Lars 62 BELKIN PRO CYCLING 04h 07′ 19” + 17′ 51”
119. GERVOIGT Jens 168 TREK FACTORY RACING 04h 07′ 19” + 17′ 51”
120. ITATOSATTO Matteo 39 TINKOFF-SAXO 04h 07′ 19” + 17′ 51”
121. ITAOSS Daniel 145 BMC RACING TEAM 04h 07′ 19” + 17′ 51”
122. AUSHAYMAN Mathew 185 ORICA GREENEDGE 04h 07′ 52” + 18′ 24”
123. NEDLANGEVELD Sebastian 96 GARMIN – SHARP 04h 08′ 46” + 19′ 18”
124. GERBURGHARDT Marcus 143 BMC RACING TEAM 04h 08′ 58” + 19′ 30”
125. ITAPETACCHI Alessandro 76 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 09′ 13” + 19′ 45”
126. FRACOQUARD Bryan 153 TEAM EUROPCAR 04h 09′ 16” + 19′ 48”
127. FRAREZA Kévin 158 TEAM EUROPCAR 04h 09′ 16” + 19′ 48”
128. NEDLEEZER Thomas 65 BELKIN PRO CYCLING 04h 09′ 16” + 19′ 48”
129. ITASABATINI Fabio 58 CANNONDALE 04h 09′ 21” + 19′ 53”
130. SVKSAGAN Peter 51 CANNONDALE 04h 09′ 21” + 19′ 53”
131. ITAMARCATO Marco 56 CANNONDALE 04h 09′ 21” + 19′ 53”
132. AUSRENSHAW Mark 77 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 09′ 21” + 19′ 53”
133. USAHOWES Alex 94 GARMIN – SHARP 04h 09′ 21” + 19′ 53”
134. ITAVANOTTI Alessandro 48 ASTANA PRO TEAM 04h 09′ 33” + 20′ 05”
135. SLOKOREN Kristijan 55 CANNONDALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
136. GERKLUGE Roger 196 IAM CYCLING 04h 10′ 00” + 20′ 32”
137. USAKING Edward 54 CANNONDALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
138. GERGREIPEL André 135 LOTTO-BELISOL 04h 10′ 00” + 20′ 32”
139. GERSIEBERG Marcel 139 LOTTO-BELISOL 04h 10′ 00” + 20′ 32”
140. SUIREICHENBACH Sébastien 198 IAM CYCLING 04h 10′ 00” + 20′ 32”
141. SLOSPILAK Simon 28 TEAM KATUSHA 04h 10′ 00” + 20′ 32”
142. FRAFEILLU Romain 214 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 10′ 00” + 20′ 32”
143. SUIELMIGER Martin 193 IAM CYCLING 04h 10′ 00” + 20′ 32”
144. LATSMUKULIS Gatis 27 TEAM KATUSHA 04h 10′ 00” + 20′ 32”
145. FRAMOLARD Rudy 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 10′ 00” + 20′ 32”
146. GERDEGENKOLB John 104 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 10′ 00” + 20′ 32”
147. POLHUZARSKI Bartosz 205 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 10′ 00” + 20′ 32”
148. GERVOSS Paul 209 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 10′ 00” + 20′ 32”
149. AUSDEMPSTER Zakkari 204 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 10′ 00” + 20′ 32”
150. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 10′ 00” + 20′ 32”
151. SUIALBASINI Michael 182 ORICA GREENEDGE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
152. GERKITTEL Marcel 101 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 10′ 00” + 20′ 32”
153. USABUSCHE Matthew 162 TREK FACTORY RACING 04h 10′ 00” + 20′ 32”
154. GERSCHILLINGER Andreas 208 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 10′ 00” + 20′ 32”
155. ITAVIVIANI Elia 59 CANNONDALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
156. ITADE MARCHI Alessandro 53 CANNONDALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
157. FRAGENE Yohann 155 TEAM EUROPCAR 04h 10′ 00” + 20′ 32”
158. ESPPLAZA MOLINA Ruben 17 MOVISTAR TEAM 04h 10′ 00” + 20′ 32”
159. FRARIBLON Christophe 89 AG2R LA MONDIALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
160. ITAMONTAGUTI Matteo 88 AG2R LA MONDIALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
161. FRAMINARD Sébastien 87 AG2R LA MONDIALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
162. FRADUMOULIN Samuel 84 AG2R LA MONDIALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
163. JPNARASHIRO Yukiya 152 TEAM EUROPCAR 04h 10′ 00” + 20′ 32”
164. NORKRISTOFF Alexander 23 TEAM KATUSHA 04h 10′ 00” + 20′ 32”
165. FRAMARINO Jean Marc 57 CANNONDALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
166. POLBODNAR Maciej 52 CANNONDALE 04h 10′ 00” + 20′ 32”
167. ITATRENTIN Matteo 79 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 10′ 00” + 20′ 32”
168. FRASIMON Julien 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 10′ 00” + 20′ 32”
169. FRADEMARE Arnaud 121 FDJ.FR 04h 10′ 00” + 20′ 32”
170. FRABONNET William 122 FDJ.FR 04h 10′ 00” + 20′ 32”
171. FRABIDEAU Jean-Marc 212 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 10′ 00” + 20′ 32”
172. USAPATE Danny 6 TEAM SKY 04h 10′ 00” + 20′ 32”
173. AUTEISEL Bernhard 2 TEAM SKY 04h 10′ 00” + 20′ 32”
174. KAZGRUZDEV Dmitriy 44 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 00” + 20′ 32”
175. KAZIGLINSKIY Maxim 45 ASTANA PRO TEAM 04h 10′ 00” + 20′ 32”
176. NEDVEELERS Tom 109 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 10′ 15” + 20′ 47”
177. ITABENNATI Daniele 32 TINKOFF-SAXO 04h 10′ 15” + 20′ 47”
178. BELVANMARCKE Sep 68 BELKIN PRO CYCLING 04h 10′ 21” + 20′ 53”
179. BELDEVENYNS Dries 105 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 10′ 21” + 20′ 53”
180. ITAPAOLINI Luca 24 TEAM KATUSHA 04h 10′ 36” + 21′ 08”
181. NZLBAUER Jack 93 GARMIN – SHARP 04h 10′ 52” + 21′ 24”
182. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 97 GARMIN – SHARP 04h 10′ 52” + 21′ 24”
183. ITACIMOLAI Davide 112 LAMPRE – MERIDA 04h 11′ 11” + 21′ 43”
184. CHNJI Cheng 107 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 11′ 32” + 22′ 04”

Klasyfikacja generalna: 

1. ITANIBALI Vincenzo 41 ASTANA PRO TEAM 33h 48′ 52”
2. DENFUGLSANG Jakob 42 ASTANA PRO TEAM 33h 50′ 36” + 01′ 44”
3. AUSPORTE Richie 7 TEAM SKY 33h 50′ 50” + 01′ 58”
4. POLKWIATKOWSKI Michal 74 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 33h 51′ 18” + 02′ 26”
5. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 11 MOVISTAR TEAM 33h 51′ 19” + 02′ 27”
6. ESPCONTADOR Alberto 31 TINKOFF-SAXO 33h 51′ 26” + 02′ 34”
7. FRABARDET Romain 82 AG2R LA MONDIALE 33h 51′ 31” + 02′ 39”
8. PORCOSTA Rui Alberto 111 LAMPRE – MERIDA 33h 51′ 44” + 02′ 52”
9. NEDMOLLEMA Bauke 61 BELKIN PRO CYCLING 33h 51′ 54” + 03′ 02”
10. BELVAN DEN BROECK Jurgen 131 LOTTO-BELISOL 33h 51′ 54” + 03′ 02”
11. FRAGALLOPIN Tony 134 LOTTO-BELISOL 33h 52′ 19” + 03′ 27”
12. FRAPINOT Thibaut 127 FDJ.FR 33h 52′ 24” + 03′ 32”
13. USAVAN GARDEREN Tejay 141 BMC RACING TEAM 33h 52′ 26” + 03′ 34”
14. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 81 AG2R LA MONDIALE 33h 52′ 29” + 03′ 37”
15. GBRTHOMAS Geraint 8 TEAM SKY 33h 52′ 46” + 03′ 54”
16. USATALANSKY Andrew 91 GARMIN – SHARP 33h 53′ 14” + 04′ 22”
17. RUSTROFIMOV Yury 29 TEAM KATUSHA 33h 53′ 30” + 04′ 38”
18. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel 5 TEAM SKY 33h 54′ 01” + 05′ 09”
19. NEDTEN DAM Laurens 67 BELKIN PRO CYCLING 33h 54′ 36” + 05′ 44”
20. PORMACHADO Tiago 206 TEAM NETAPP-ENDURA 33h 54′ 59” + 06′ 07”
21. USAHORNER Christopher 114 LAMPRE – MERIDA 33h 55′ 04” + 06′ 12”
22. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 169 TREK FACTORY RACING 33h 55′ 45” + 06′ 53”
23. FRAROLLAND Pierre 151 TEAM EUROPCAR 33h 56′ 26” + 07′ 34”
24. CZEKONIG Leopold 201 TEAM NETAPP-ENDURA 33h 56′ 27” + 07′ 35”
25. FRAGAUTIER Cyril 154 TEAM EUROPCAR 33h 57′ 03” + 08′ 11”
26. ESTKANGERT Tanel 46 ASTANA PRO TEAM 33h 57′ 05” + 08′ 13”
27. FRAFEILLU Brice 211 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 33h 59′ 15” + 10′ 23”
28. LUXSCHLECK Frank 161 TREK FACTORY RACING 33h 59′ 35” + 10′ 43”
29. NEDKRUIJSWIJK Steven 64 BELKIN PRO CYCLING 34h 00′ 12” + 11′ 20”
30. NEDDUMOULIN Tom 106 TEAM GIANT-SHIMANO 34h 00′ 27” + 11′ 35”
31. BELBAKELANTS Jan 72 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 34h 01′ 42” + 12′ 50”
32. FRAVICHOT Arthur 129 FDJ.FR 34h 03′ 46” + 14′ 54”
33. NEDTANKINK Bram 66 BELKIN PRO CYCLING 34h 04′ 50” + 15′ 58”
34. IRLROCHE Nicolas 37 TINKOFF-SAXO 34h 05′ 41” + 16′ 49”
35. SVKVELITS Peter 149 BMC RACING TEAM 34h 05′ 58” + 17′ 06”
36. AUSROGERS Michael 38 TINKOFF-SAXO 34h 06′ 14” + 17′ 22”
37. SUICANCELLARA Fabian 163 TREK FACTORY RACING 34h 06′ 43” + 17′ 51”
38. SVKSAGAN Peter 51 CANNONDALE 34h 07′ 09” + 18′ 17”
39. GERMARTIN Tony 75 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 34h 07′ 19” + 18′ 27”
40. FRAGADRET John 13 MOVISTAR TEAM 34h 09′ 04” + 20′ 12”
41. SUIALBASINI Michael 182 ORICA GREENEDGE 34h 10′ 33” + 21′ 41”
42. LUXGASTAUER Ben 85 AG2R LA MONDIALE 34h 10′ 33” + 21′ 41”
43. BELKEUKELEIRE Jens 186 ORICA GREENEDGE 34h 11′ 29” + 22′ 37”
44. ITAMARCATO Marco 56 CANNONDALE 34h 11′ 59” + 23′ 07”
45. GERVOSS Paul 209 TEAM NETAPP-ENDURA 34h 12′ 11” + 23′ 19”
46. ITAOSS Daniel 145 BMC RACING TEAM 34h 13′ 43” + 24′ 51”
47. FRACHAVANEL Sylvain 192 IAM CYCLING 34h 15′ 50” + 26′ 58”
48. CRODURASEK Kristijan 113 LAMPRE – MERIDA 34h 16′ 00” + 27′ 08”
49. NEDTERPSTRA Niki 78 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 34h 17′ 20” + 28′ 28”
50. BELVAN AVERMAET Greg 148 BMC RACING TEAM 34h 17′ 31” + 28′ 39”
51. BELROELANDTS Jurgen 138 LOTTO-BELISOL 34h 18′ 11” + 29′ 19”
52. ITASCARPONI Michele 47 ASTANA PRO TEAM 34h 18′ 39” + 29′ 47”
53. POLGOLAS Michal 73 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 34h 19′ 02” + 30′ 10”
54. NEDSLAGTER Tom Jelte 98 GARMIN – SHARP 34h 19′ 12” + 30′ 20”
55. ITATRENTIN Matteo 79 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 34h 19′ 27” + 30′ 35”
56. NEDWESTRA Lieuwe 49 ASTANA PRO TEAM 34h 19′ 30” + 30′ 38”
57. SUISCHÄR Michael 146 BMC RACING TEAM 34h 22′ 08” + 33′ 16”
58. FRALEMOINE Cyril 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 22′ 20” + 33′ 28”
59. AUSCLARKE Simon 183 ORICA GREENEDGE 34h 22′ 23” + 33′ 31”
60. GBRYATES Simon 189 ORICA GREENEDGE 34h 22′ 27” + 33′ 35”
61. SUIRAST Gregory 165 TREK FACTORY RACING 34h 22′ 43” + 33′ 51”
62. ESPROJAS GIL José Joaquin 18 MOVISTAR TEAM 34h 23′ 12” + 34′ 20”
63. FRAJEANNESSON Arnold 124 FDJ.FR 34h 24′ 12” + 35′ 20”
64. AUSGERRANS Simon 181 ORICA GREENEDGE 34h 24′ 48” + 35′ 56”
65. ITAVISCONTI Giovanni 19 MOVISTAR TEAM 34h 25′ 16” + 36′ 24”
66. SUIELMIGER Martin 193 IAM CYCLING 34h 25′ 17” + 36′ 25”
67. NORKRISTOFF Alexander 23 TEAM KATUSHA 34h 25′ 37” + 36′ 45”
68. NEDDE KORT Koen 103 TEAM GIANT-SHIMANO 34h 25′ 56” + 37′ 04”
69. SUIWYSS Marcel 199 IAM CYCLING 34h 26′ 05” + 37′ 13”
70. ESPINTXAUSTI Benat 15 MOVISTAR TEAM 34h 26′ 43” + 37′ 51”
71. FRAPINEAU Jérôme 197 IAM CYCLING 34h 27′ 32” + 38′ 40”
72. ESPHERRADA LOPEZ Jesus 14 MOVISTAR TEAM 34h 27′ 39” + 38′ 47”
73. NEDBOOM Lars 62 BELKIN PRO CYCLING 34h 28′ 03” + 39′ 11”
74. ITASABATINI Fabio 58 CANNONDALE 34h 28′ 33” + 39′ 41”
75. FRADUMOULIN Samuel 84 AG2R LA MONDIALE 34h 28′ 35” + 39′ 43”
76. AUSHAUSSLER Heinrich 194 IAM CYCLING 34h 29′ 29” + 40′ 37”
77. UKRGRIVKO Andriy 43 ASTANA PRO TEAM 34h 29′ 29” + 40′ 37”
78. RUSPORSEV Alexander 25 TEAM KATUSHA 34h 29′ 39” + 40′ 47”
79. FRAREZA Kévin 158 TEAM EUROPCAR 34h 30′ 23” + 41′ 31”
80. FRALADAGNOUS Matthieu 125 FDJ.FR 34h 30′ 37” + 41′ 45”
81. BELVANMARCKE Sep 68 BELKIN PRO CYCLING 34h 30′ 46” + 41′ 54”
82. FRAMOINARD Amaël 144 BMC RACING TEAM 34h 30′ 53” + 42′ 01”
83. COLSERPA José 118 LAMPRE – MERIDA 34h 31′ 33” + 42′ 41”
84. NEDLANGEVELD Sebastian 96 GARMIN – SHARP 34h 32′ 32” + 43′ 40”
85. ESPVALLS Rafael 119 LAMPRE – MERIDA 34h 32′ 37” + 43′ 45”
86. POLBODNAR Maciej 52 CANNONDALE 34h 32′ 53” + 44′ 01”
87. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 16 MOVISTAR TEAM 34h 32′ 58” + 44′ 06”
88. FRACOQUARD Bryan 153 TEAM EUROPCAR 34h 33′ 20” + 44′ 28”
89. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 171 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 33′ 29” + 44′ 37”
90. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 164 TREK FACTORY RACING 34h 33′ 38” + 44′ 46”
91. AUSHANSEN Adam 136 LOTTO-BELISOL 34h 33′ 41” + 44′ 49”
92. FRAMOLARD Rudy 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 34′ 01” + 45′ 09”
93. FRAGUILLOU Florian 217 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 34h 34′ 30” + 45′ 38”
94. POROLIVEIRA Nelson 116 LAMPRE – MERIDA 34h 34′ 31” + 45′ 39”
95. AUSHAYMAN Mathew 185 ORICA GREENEDGE 34h 34′ 34” + 45′ 42”
96. BELWYNANTS Maarten 69 BELKIN PRO CYCLING 34h 35′ 14” + 46′ 22”
97. BELVAN SUMMEREN Johan 99 GARMIN – SHARP 34h 35′ 21” + 46′ 29”
98. FRAKADRI Blel 86 AG2R LA MONDIALE 34h 36′ 19” + 47′ 27”
99. ESPMATE MARDONES Luis Angel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 36′ 24” + 47′ 32”
100. FRAROY Jérémy 128 FDJ.FR 34h 36′ 57” + 48′ 05”
101. USASTETINA Peter 147 BMC RACING TEAM 34h 37′ 02” + 48′ 10”
102. GERVOIGT Jens 168 TREK FACTORY RACING 34h 37′ 29” + 48′ 37”
103. ITAMONTAGUTI Matteo 88 AG2R LA MONDIALE 34h 37′ 35” + 48′ 43”
104. ITADE MARCHI Alessandro 53 CANNONDALE 34h 38′ 42” + 49′ 50”
105. FRAVOECKLER Thomas 159 TEAM EUROPCAR 34h 39′ 02” + 50′ 10”
106. SUIHOLLENSTEIN Reto 195 IAM CYCLING 34h 39′ 09” + 50′ 17”
107. POLHUZARSKI Bartosz 205 TEAM NETAPP-ENDURA 34h 39′ 19” + 50′ 27”
108. FRASIMON Julien 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 39′ 44” + 50′ 52”
109. FRAVACHON Florian 219 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 34h 39′ 51” + 50′ 59”
110. FRAMINARD Sébastien 87 AG2R LA MONDIALE 34h 39′ 54” + 51′ 02”
111. AUSRENSHAW Mark 77 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 34h 40′ 14” + 51′ 22”
112. BLRKIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY 34h 40′ 35” + 51′ 43”
113. ITABENNATI Daniele 32 TINKOFF-SAXO 34h 40′ 41” + 51′ 49”
114. SUIREICHENBACH Sébastien 198 IAM CYCLING 34h 40′ 46” + 51′ 54”
115. USAKING Benjamin 95 GARMIN – SHARP 34h 40′ 53” + 52′ 01”
116. FRAGENE Yohann 155 TEAM EUROPCAR 34h 41′ 04” + 52′ 12”
117. CZEBARTA Jan 202 TEAM NETAPP-ENDURA 34h 41′ 11” + 52′ 19”
118. DENBAK Lars 132 LOTTO-BELISOL 34h 41′ 12” + 52′ 20”
119. FRAPICHOT Alexandre 156 TEAM EUROPCAR 34h 41′ 26” + 52′ 34”
120. GERBURGHARDT Marcus 143 BMC RACING TEAM 34h 41′ 33” + 52′ 41”
121. FRABIDEAU Jean-Marc 212 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 34h 42′ 00” + 53′ 08”
122. KAZGRUZDEV Dmitriy 44 ASTANA PRO TEAM 34h 42′ 35” + 53′ 43”
123. JPNARASHIRO Yukiya 152 TEAM EUROPCAR 34h 42′ 36” + 53′ 44”
124. ESPLOPEZ GARCIA David 4 TEAM SKY 34h 42′ 38” + 53′ 46”
125. AUTEISEL Bernhard 2 TEAM SKY 34h 42′ 59” + 54′ 07”
126. FRADELAPLACE Anthony 213 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 34h 43′ 37” + 54′ 45”
127. NEDVEELERS Tom 109 TEAM GIANT-SHIMANO 34h 44′ 16” + 55′ 24”
128. GERSIEBERG Marcel 139 LOTTO-BELISOL 34h 45′ 15” + 56′ 23”
129. NEDCURVERS Roy 102 TEAM GIANT-SHIMANO 34h 45′ 17” + 56′ 25”
130. AUSDURBRIDGE Luke 184 ORICA GREENEDGE 34h 46′ 02” + 57′ 10”
131. KAZIGLINSKIY Maxim 45 ASTANA PRO TEAM 34h 46′ 32” + 57′ 40”
132. GERSCHILLINGER Andreas 208 TEAM NETAPP-ENDURA 34h 46′ 46” + 57′ 54”
133. LATSMUKULIS Gatis 27 TEAM KATUSHA 34h 47′ 05” + 58′ 13”
134. ESPERVITI OLLO Imanol 12 MOVISTAR TEAM 34h 47′ 25” + 58′ 33”
135. SLOSPILAK Simon 28 TEAM KATUSHA 34h 47′ 40” + 58′ 48”
136. RUSISAICHEV Vladimir 22 TEAM KATUSHA 34h 48′ 00” + 59′ 08”
137. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 36 TINKOFF-SAXO 34h 48′ 15” + 59′ 23”
138. FRACHEREL Mikael 83 AG2R LA MONDIALE 34h 48′ 16” + 59′ 24”
139. GERKLUGE Roger 196 IAM CYCLING 34h 48′ 29” + 59′ 37”
140. ITAPAOLINI Luca 24 TEAM KATUSHA 34h 48′ 45” + 59′ 53”
141. ESTTAARAMÄE Rein 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 48′ 56” + 01h 00′ 04”
142. NZLBAUER Jack 93 GARMIN – SHARP 34h 49′ 01” + 01h 00′ 09”
143. CANMEIER Christian 187 ORICA GREENEDGE 34h 49′ 28” + 01h 00′ 36”
144. ESPPLAZA MOLINA Ruben 17 MOVISTAR TEAM 34h 50′ 00” + 01h 01′ 08”
145. AUSDEMPSTER Zakkari 204 TEAM NETAPP-ENDURA 34h 50′ 01” + 01h 01′ 09”
146. CANTUFT Svein 188 ORICA GREENEDGE 34h 50′ 14” + 01h 01′ 22”
147. ESPRODRIGUEZ Joaquim 21 TEAM KATUSHA 34h 50′ 29” + 01h 01′ 37”
148. NEDLEEZER Thomas 65 BELKIN PRO CYCLING 34h 50′ 53” + 01h 02′ 01”
149. FRAQUEMENEUR Perrig 157 TEAM EUROPCAR 34h 51′ 08” + 01h 02′ 16”
150. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 97 GARMIN – SHARP 34h 51′ 37” + 01h 02′ 45”
151. ITATOSATTO Matteo 39 TINKOFF-SAXO 34h 51′ 59” + 01h 03′ 07”
152. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 52′ 06” + 01h 03′ 14”
153. SLOKOREN Kristijan 55 CANNONDALE 34h 52′ 08” + 01h 03′ 16”
154. GERGREIPEL André 135 LOTTO-BELISOL 34h 53′ 26” + 01h 04′ 34”
155. USAPATE Danny 6 TEAM SKY 34h 53′ 30” + 01h 04′ 38”
156. FRADELAGE Mickaël 123 FDJ.FR 34h 53′ 40” + 01h 04′ 48”
157. USAHOWES Alex 94 GARMIN – SHARP 34h 53′ 41” + 01h 04′ 49”
158. GERDEGENKOLB John 104 TEAM GIANT-SHIMANO 34h 53′ 43” + 01h 04′ 51”
159. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 53′ 48” + 01h 04′ 56”
160. FRAJARRIER Benoit 218 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 34h 54′ 36” + 01h 05′ 44”
161. FRAFONSECA Armindo 215 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 34h 54′ 48” + 01h 05′ 56”
162. COLACEVEDO CALLE Janier Alexis 92 GARMIN – SHARP 34h 55′ 10” + 01h 06′ 18”
163. FRAPINEAU Cedric 126 FDJ.FR 34h 55′ 28” + 01h 06′ 36”
164. DENMORKOV Michael 35 TINKOFF-SAXO 34h 55′ 57” + 01h 07′ 05”
165. FRAFEILLU Romain 214 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 34h 56′ 48” + 01h 07′ 56”
166. FRAMARINO Jean Marc 57 CANNONDALE 34h 57′ 07” + 01h 08′ 15”
167. ITAPETACCHI Alessandro 76 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 34h 57′ 09” + 01h 08′ 17”
168. GERKITTEL Marcel 101 TEAM GIANT-SHIMANO 34h 57′ 48” + 01h 08′ 56”
169. FRAGERARD Arnaud 216 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 34h 58′ 47” + 01h 09′ 55”
170. FRAPETIT Adrien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 34h 58′ 58” + 01h 10′ 06”
171. FRABONNET William 122 FDJ.FR 34h 59′ 06” + 01h 10′ 14”
172. PORPIMENTA COSTA MENDES José 207 TEAM NETAPP-ENDURA 34h 59′ 40” + 01h 10′ 48”
173. NEDTIMMER Albert 108 TEAM GIANT-SHIMANO 35h 00′ 33” + 01h 11′ 41”
174. FRADEMARE Arnaud 121 FDJ.FR 35h 01′ 34” + 01h 12′ 42”
175. POLMAJKA Rafal 34 TINKOFF-SAXO 35h 02′ 05” + 01h 13′ 13”
176. ITACIMOLAI Davide 112 LAMPRE – MERIDA 35h 02′ 14” + 01h 13′ 22”
177. BELDEVENYNS Dries 105 TEAM GIANT-SHIMANO 35h 03′ 03” + 01h 14′ 11”
178. USABUSCHE Matthew 162 TREK FACTORY RACING 35h 03′ 06” + 01h 14′ 14”
179. ITAVANOTTI Alessandro 48 ASTANA PRO TEAM 35h 05′ 45” + 01h 16′ 53”
180. ITAVIVIANI Elia 59 CANNONDALE 35h 09′ 40” + 01h 20′ 48”
181. ESPDE LA CRUZ MELGAREJO David 203 TEAM NETAPP-ENDURA 35h 09′ 52” + 01h 21′ 00”
182. FRARIBLON Christophe 89 AG2R LA MONDIALE 35h 13′ 24” + 01h 24′ 32”
183. CHNJI Cheng 107 TEAM GIANT-SHIMANO 35h 23′ 32” + 01h 34′ 40”
184. USAKING Edward 54 CANNONDALE 35h 23′ 39” + 01h 34′ 47”

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska