Sabrina StultiensSabrina Stultiens została mistrzynią Europy orliczek ze startu wspólnego, a Edoardo Affini wygrał w gronie juniorów.

Europejski czempionat odbywa się w tym roku na pagórkowatej trasie w Nyonie. Zarówno kobiety poniżej 23 roku życia oraz juniorzy, do przejechania mieli blisko 130 kilometrów.

Sabrina Stultiens, która na co dzień ściga się dla Rabobank-Liv, zdobyła dla reprezentacji Holandii złoto w wyścigu Pań. Srebro wywalczyła Elena Cecchini (Włochy), a brąz Annabelle Dreville z Francji. Trójka oderwała się od reszty stawki i między sobą walczyła o niebieską koszulkę w złote gwiazdy. Najlepiej z Polek spisała się 24. na mecie – Anna Plichta (TKK Pacific Toruń).

W gronie juniorów mistrzowski tytuł wywalczył zawodnik z Włoch – Edoardo Affini. Na podium stanęli jeszcze Jordi Warlop z Belgii oraz Pierre Idjouadiene z Francji. Najlepszy z Polaków – Damian Sławek był dwudziesty.

Wyniki orliczek:

1 Stultiens Sabrina Netherlands les 129,6 km en 3h32’35” (moy. 36.6 km/h)
2 Cecchini Elena Italy 0   
3 Dreville Annabelle France 0   
4 De Jong Thalita Netherlands 41.  
5 Koster Anouska Netherlands 41.   
6 Indergand Linda Switzerland 41.   
7 Mackaij Floortje Netherlands 41.   
8 Bravard Charlotte France 41.   
9 Chekina Aleksandra Russia 41.   
10 Ratto Rossella Italy 41.   
11 Gonzalez Blanco Alicia Spain 41.  
12 Zorzi Susanna Italy 41.   
13 Bjørnsrud Miriam Norway 41.   
14 Pader Lucie France 41.   
15 Druyts Demmy Belgium 41.   
16 Thuhai Ksenia Belarus 41.   
17 Jankauskaitė Milda Lithuania 41.   
18 Eraud Severine France 41.   
19 Van Der Meer Janine Netherlands 41.  
20 Pavin Michela Italy 41.   
21 Demey Valerie Belgium 41.   
22 Fischer Lisa Germany 41.   
23 Vieceli Lara Italy 41.   
24 Plichta Anna Pologne 41.   
25 Bartelloni Beatrice Italy 41.   
26 Van Glabeke Shana Belgium 41.  
27 Wilkos Katarzyna Pologne 41.   
28 Arianna Fidanza Italy 41.   
29 Nilsson Hanna Sweden 41.   
30 Cornolti Veronica Italy 41.   
31 De Jong Demi Netherlands 41.  
32 Lechner Corinna Germany 41.   
33 Christoforou Antri Chypre 41.   
34 Reis Daniela Portugal 41.   
35 Mashtalerova Kristina Russia 41.   
36 Sicot Marion France 41.   
37 Duval Eugenie France 41.   
38 Stijns Kyara Netherlands 41.   
39 Uttrup Ludwig Cecilie Denmark 41.  
40 Strappazzon Marine France 41.   
41 Zavershinskaya Anna Russia 41.   
42 Baur Caroline Switzerland 41.   
43 Brustad Eline Norway 41.   
44 Dobrynina Olga Russia 41.   
45 Anzhela Prymak Ukraine 41.   
46 Van Den Steen Kelly Belgium 41.  
47 Shamanova Tatiana Russia 41.   
48 Ortmüller Madeleine Germany 41.   
49 Zur Monika Pologne 41.   
50 Vasilieva Svetlana Russia 49.   
51 Badykova Gulnaz Russia 49.   
52 Stricker Anna Zita Maria Italy 1:00.  
53 Rodriguez Sanchez Gloria Spain 1:12.  
54 Ludwig Marie-Therese Germany 1:12.   
55 Faryn Milena Pologne 1:12.   
56 Bruehwiler Larissa Switzerland 1:26.   
57 Titenytė Žavinta Lithuania 1:26.   
58 Dobrynina Kseniia Russia 3:58.   
59 Kormos Veronika Anna Hungary 5:11.  
60 Malarikova Michaela Slovakia 6:23.   
61 Morytko Natalia Pologne 6:25.   
62 Kuijpers Evy Netherlands 8:42.   
63 Waldis Andrea Switzerland 11:31.   
64 Kardas Aleksandra Pologne 11:31.   
65 Kosmecka Anna Pologne 11:31.   
66 Bartosova Denisa Czechrepublic 11:31.   
67 Hofmann Sarah-Lena Germany 14:16.   
68 Kattinger Luisa Germany 14:16.   
69 Imstepf Rita Switzerland 14:16.   
     
Nie wystartowały :     
Druyts Jessy Belgium    
     
Wycofane :     
Van Severen Celine Belgium    
Souyris Manon France    
Siggaard Christina Denmark    
Gutierrez Ruiz Sheyla Spain    
Van Oijen Alisa Austria    
Pocytė Rasa Lithuania    

 

Wyniki juniorów:

1 Affini Edoardo Italy les 129.6 km en 3h09’38” (moy. 41.00 km/h)
2 Warlop Jordi Belgium 03:09:38.
3 Idjouadiene Pierre France 03:09:40. 2.  
4 Maeder Gino Switzerland 03:09:43. 5.  
5 Wirtgen Tom Luxembourg 03:09:43. 5.  
6 Plebani Davide Italy 03:09:47. 9.  
7 Romano Francesco Italy 03:09:47. 9.  
8 Welten Bram Netherlands 03:09:47. 9.  
9 Kumar Kristjan Slovenia 03:09:47. 9.  
10 Bouhanni Rayane France 03:09:47. 9.  
11 Touzé Damien France 03:09:47. 9.  
12 Alizada Elgun Azerbaijan 03:09:47. 9.  
13 Planckaert Emiel Belgium 03:09:47. 9.  
14 Geniets Kevin Luxembourg 03:09:47. 9.  
15 Zhyhunou Dzmitry Belarus 03:09:47. 9.  
16 Wouters Enzo Belgium 03:09:47. 9.  
17 Cornelisse Mitchell Netherlands 03:09:47. 9.  
18 Olieslagers Bob Netherlands 03:09:47. 9.  
19 Rajovic Dusan Serbia 03:09:47. 9.  
20 Slawek Damian Pologne 03:09:47. 9.  
21 Paret-Peintre Aurelien France 03:09:47. 9.  
22 Gorecki Patryk Pologne 03:09:47. 9.  
23 Blikra Erlend Norway 03:09:47. 9.  
24 David Zverko Slovakia 03:09:47. 9.  
25 Dunbar Edward Ireland 03:09:47. 9.  
26 Prostokishin Andrey Russia 03:09:47. 9.  
27 Mark Padun Ukraine 03:09:47. 9.  
28 Eriksson Lucas Sweden 03:09:47. 9.  
29 Mueller Patrick Switzerland 03:09:47. 9.  
30 Brkic Benjamin Austria 03:09:47. 9.  
31 Fåglum Karlsson Alexander Sweden 03:09:47. 9.  
32 Ivashkin Anton Belarus 03:09:47. 9.  
33 Anderberg Hampus Sweden 03:09:47. 9.  
34 Schaeppi Martin Switzerland 03:09:47. 9.  
35 Carvalho André Portugal 03:09:47. 9.  
36 Bax Sjoerd Netherlands 03:09:47. 9.  
37 Banzer Gordian Liechtenstein 03:09:47. 9.  
38 Rochas Rémy France 03:09:47. 9.  
39 Oliveira Rui Portugal 03:09:47. 9.  
40 Petrovski Andrej Macedonia 03:09:47. 9.  
41 Valvasori Larry Luxembourg 03:09:47. 9.  
42 Per Gorazd Slovenia 03:09:47. 9.  
43 Lenderink Pieter Netherlands 03:09:47. 9.  
44 Gamper Patrick Austria 03:09:47. 9.  
45 Foss Tobias Norway 03:09:47. 9.  
46 Vlasov Alexander Russia 03:09:47. 9.  
47 Jakobsen Fabio Netherlands 03:09:47. 9.  
48 Palm Martin Belgium 03:09:47. 9.  
49 Penko Izidor Slovenia 03:09:47. 9.  
50 Giannelli Gabriele Italy 03:09:47. 9.  
51 Madouas Valentin France 03:09:47. 9.  
52 Wegierski Pawel Pologne 03:09:47. 9.  
53 Fortunato Lorenzo Italy 03:09:47. 9.  
54 Rocchetti Filippo Italy 03:09:47. 9.  
55 Bevilacqua Simone Italy 03:09:58. 20.  
56 Leysen Senne Belgium 03:10:04. 26.  
57 Spengler Mario Switzerland 03:10:11. 33.  
58 Antunes Tiago Portugal 03:10:15. 37.  
59 Balkan Onur Turkey 03:10:17. 39.  
60 Pereira João Portugal 03:10:17. 39.  
61 Castrique Jonas Belgium 03:10:17. 39.  
62 Kurianov Stepan Russia 03:10:19. 41.  
63 Toman Vojtech Czechrepublic 03:10:21. 43.  
64 Olei Federico San Marino 03:10:21. 43.  
65 Tschany Daniel Austria 03:10:26. 48.  
66 Volkau Ilya Belarus 03:10:26. 48.  
67 Vahtra Norman Estonia 03:10:26. 48.  
68 Vosman Ekke-Kaur Estonia 03:10:26. 48.  
69 Sunnen Philip Luxembourg 03:10:26. 48.  
70 Ghys Robbe Belgium 03:10:26. 48.  
71 Huber Marcel Austria 03:11:10. 1:32.  
72 Ruegg Lukas Switzerland 03:12:25. 2:47.  
73 Wærsted Syver Norway 03:13:30. 3:52.  
74 Hänninen Jaakko Finland 03:19:16. 9:38.  
75 Sajnok Szymon Pologne 03:19:16. 9:38.  
     
Limit czasu:    
76 Oliveira Ivo Portugal 1 Tr.  
77 Niemi Marco-Tapio Finland 1 Tr.  
78 Charnahorstau Dzianis Belarus 1 Tr.  
79 Fernandes Venceslau Portugal 1 Tr.  
80 Lašinis Venatas Lithuania 1 Tr.  
81 Vaga Kristo Enn Estonia 1 Tr.  
82 Karaliok Yauheni Belarus 1 Tr.  
83 Stasikėlis Martynas Lithuania 1 Tr.  
84 Gahramanli Kanan Azerbaijan 1 Tr.  
85 Rublevskis Aleksandrs Latvia 1 Tr.  
86 Relanto Erik Finland 1 Tr.  
87 Vangen Martin Norway 1 Tr.  
88 Piashkun Aliaksei Belarus 1 Tr.  
89 Kniha Ladislav Slovakia 1 Tr.  
90 Belevics Arturs Latvia 1 Tr.  
91 Papastathis Konstantinos Greece 1 Tr.  
92 Weyrich Maxim Luxembourg 1 Tr.  
93 Bozic Jon Slovenia 1 Tr.  
94 Kal Celalettin Turkey 1 Tr.  
95 Maas Jan Netherlands 1 Tr.  
96 Okka Mucahit Kursat Turkey 1 Tr.  
97 Cotar Luka Slovenia 1 Tr.  
98 Hänninen Aleksi Finland 1 Tr.  
99 Rubenis Klavs Latvia 1 Tr.  
100 Kyriakos Petrou Cyprus 1 Tr.  
101 Poliak Yam Israel 1 Tr.  
102 Neuhauser Marcel Austria 1 Tr.  
103 Feeley Daire Ireland 1 Tr.  
104 Shanahan Stephen Ireland 1 Tr.  
105 Rinat Udod Ukraine 1 Tr.  
106 Kelderis Nils Latvia 1 Tr.  
107 Sartzetakis Greece 1 Tr.   
108 Ermenault Corentin France 2 Tr.  
109 Martyshev Alexander Russia 2 Tr.  
110 Gavars Eriks-Toms Latvia 2 Tr.  
111 Zawistowski Kamil Pologne 2 Tr.  
112 Turek Kamil Pologne 2 Tr.  
113 Timur Maleev Ukraine 3 Tr.  
114 Lunin Nichita Moldova 3 Tr.  
115 Putti Riccardo San Marino 3 Tr.  
116 Zegklis Nikolaos Greece 3 Tr.  
117 Seniūnas Gerardas Lithuania 3 Tr.  
118 Soulios Zisi Greece 3 Tr.  
119 Andreas Miltiadis Cyprus 3 Tr.  
120 Koski Lauri Finland 3 Tr.  
121 Juss Janar Estonia 3 Tr.  
122 Koc Suleyman Turkey 3 Tr.  
123 Poruban Dominik Slovakia 3 Tr.  
124 Einhorn Itamar Israel 3 Tr.  
125 Christodoulos Michael Cyprus 3 Tr.  
126 Torun Emre Turkey 3 Tr.  
127 Kvietok Pavol Slovakia 3 Tr.  
128 Andrej Strmiska Slovakia 3 Tr.  
129 Alcaide Bermudez Miguel Angel Spain 3 Tr.  
     
Wycofani:    
Pezlar Vojtech Czechrepublic    
Rikunov Petr Russia    
Rostovtsev Sergey Russia    
Juraj Bellan Slovakia    
Banaszek Alan Pologne    
Lendel Arūnas Lithuania    
Martinez Ribes Vicent Spain    
Aytekin Tunahan Turkey    
Veber Matic Slovenia    
Tiller Rasmus Norway    
Vendelin Karl-Arnold Estonia    
Kiser Valentin Switzerland    
Buga Lucian Romania    
Selenati Nico Switzerland    
Bumbu Dumitru Moldova    
Geamana Liviu Moldova    
Skjolden Glenn Marius Norway    
Hammerschmid Raphael Austria    
Toupalik Adam Czechrepublic    
Axelsson Adam Sweden    
O’Loughlin Michael Ireland    
Andersson Gustaf Sweden    
Arabidze Giorgi Georgia    
Koc Sedat Turkey    
Lauk Karl Patrick Estonia    
Jerkik Zan Slovenia    
Sleen Torjus Norway    
Svetikas Gintaras Lithuania    
Noia Carlo San Marino    
Menicucci Samuele San Marino    
Iliichev Nikolay Russia    

Fot: corvospro.com

Andrzej Gucwa