skyDrużyna obrońcy tytułu zwycięzcy setnej edycji Tour de France, ogłosiła skład na tegoroczną Wielką Pętlę. Oprócz nieobecności Bradleya Wigginsa, o której było wiadomo wcześniej, nie ma także Edvalda Boassona Hagena czy Petera Kennaugha. 

Oto jak absencję Wigginsa tłumaczy szef Sky – Dave Brailsford: – To bardzo, bardzo ciężka decyzja. On był świetnym czempionem, on jest świetnym czempionem. Ale moim zadaniem było wybrać drużynę, która zwycięży- mówi.

Dalej, w oficjalnym oświadczeniu drużyny czytamy:

– Team Sky jedzie na Tour de France po trzeci tytuł z rzędu, a drugi dla Chrisa Froome`a, który jest niesamowicie utalentowanym, znakomitym kolarzem na wyścigi etapowe i będzie naszym liderem. Wiemy jak ciężko jest wygrać ten wyścig, dlatego skoncentrowaliśmy się na powołaniu takich kolarzy, którzy są w stanie sprostać temu zadaniu. Każdy będzie miał inną rolę i oczekujemy od niego totalnego poświęcenia dla drużyny, która na Polach Elizejskich ma mieć żółtą koszulkę. 

Pełny skład Team Sky na Tour de France 2014: Chris Froome, Richie Porte, Geraint Thomas, Mikel Nieve, Vasil Kiryienka, David Lopez, Bernhard Eisel, Xabier Zandio, Danny Pate. 

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska