Sobota to przedostatni dzień rywalizacji w Mistrzostwach Polski w Sobótce. Na trasie pojawią się orlicy oraz elita kobiet.

profil

Program sobotnich wyścigów:

09:00 – 14:00 – zbiórka uczestników odpowiednio w kategoriach ze startu wspólnego,
10:00 – START kat. Orlik dyst. 176,0 km
 15.00 – START kat. Orliczka i Elita Kobiet – dyst. 110,0 km,
15:15 – dekoracja medalistów w kat. Orlik scena główna obok hotelu Sobotel 15. 30 – konferencja prasowa, pierwsza trójka w kat. Orlik,
18:15 – dekoracja medalistek w kat .Orliczka i Elita Kobiet scena główna obok hotelu Sobotel
18.30 – konferencja prasowa, pierwsza trójka kat. Orliczka i Elita kobiet,
19:00 – 19:45 – weryfikacja zawodników do wyścigu ze startu wspólnego Elita M,
20:00 – odprawa techniczna w biurze zawodów.

Faworyci:

Wyścig młodzieżowców jak zwykle zapowiada się bardzo ciekawie. W wyrównanej stawce ciężko wskazać jednego, wyraźnego faworyta do końcowego triumfu. Groźni z pewnością będą medaliści z czasówki, czyli Szymon Rekita (GFDD Altopack), Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author) oraz Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń), którzy może liczyć na wsparcie kolegów z ekipy.

Arek Owsian i Tomasz Mickiewicz (ActiveJet Team) pokazywali już nie raz w tym sezonie, że wyścigach młodzieżowców potrafią pojechać na własne konto. To samo tyczy się Kuby Kaczmarka (Telcom-Gimex), który błyszczał formą w Hiszpanii. Bardzo mocna może być ekipa Tarnovia Tarnowo Podgórne. Złożona na MP głównie z kolarzy ścigających się za granicą, liczy zwłaszcza na Wojciecha Sykałę.

Nie zapominajmy o zawodnikach z polskich najsilniejszych ekip, czyli Patryku Stoszu i Bartku Zającu (TC Chrobry Głogów), Mateuszu Nowaku (CCC Polsat Polkowice) oraz tercecie BDC MarcPol, czyli Kacper Gronkiewicz, Eryk Latoń, Adrian Banaszek.

W wyścigu kobiet mistrzowskiego tytułu bronić będzie Eugenia Bujak (BTC Ljubljana). Zawodniczka z Górnego Śląska pewnie wygrała środową czasówkę. Na własnym terenie groźne będą siostry Paulina i Monika Brzeźne (TKK Pacific Toruń) oraz ich klubowa koleżanka Anna Plichta, walcząca o medal także w kategorii młodzieżowej. Dobrą dyspozycję przed MP prezentowała także Natalia Mielnik (Atom Boxmet Dzierżoniów). Nie można zapominać o byłych mistrzyniach kraju, Kasi Pawłowskiej (Boels Dolmans) i Małgorzacie Jasińskiej (MCipollini). Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv), może dorzucić kolejne dwa medale do swojego konta na tych mistrzostwach

 

mapki: kolarstwo.sobotka.pl

Andrzej Gucwa