Alberto ContadorAlberto Contador powiedział dla cyclingnews.com, że powita Petera Sagana w Tinkoff-Saxo z otwartymi ramionami, jeśli Słowak zasili szeregi ekipy Olega Tinkova.

Zapytany przez dziennikarzy przed startem czwartego etapu Criterium Dauphine o co raz głośniejszy transfer Sagana do duńskiej ekipy, Contador odpowiedział. “Jeśli Sagan dołączy do zespołu, to byłoby coś niesamowitego”

Zwycięzca klasyfikacji punktowej w dwóch ostatnich odsłonach Wielkiej Pętli, prawdopodobnie odejdzie z Cannondale po obecnym sezonie. Tinkoff-Saxo lub ekipa Fernando Alonso – to dwa, najczęściej wymieniane kierunki dla młodego kolarza zza naszej południowej granicy. Już zimą dziennikarze dochodzili do informacji z potwierdzonych źródeł, które sugerowały, że Sagan zdecyduje się na Tinkoff-Saxo i dołączy do Rafała Majki i Pawła Poljańskiego w 2015 roku.

“To zawodnik z dużą klasą. Jest bardzo silny i skuteczny. Ma wiele zwycięstw w każdym roku”, wypowiadał się “El-Pistolero” o swoim młodszym konkurencie.   “On może kontrolować wyścig, a także może je wygrywać. Jeśli przyjdzie do naszego zespołu, to będzie bardzo dobra wiadomość. Myślę, że w gronie moich kolegów, jest bardzo mile widziany”.

“Nie sądzę, żeby powstał jakiś problem jeśli chodzi o podział ról. Kalendarz jest bardzo długi i bogaty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy razem startować w Wielkich Tourach. Pamiętajcie, że Peter pomagał Vincenzo Nibaliemu w Tour de France 2012, gdzie zajął trzecie miejsce, a on sam wygrał zieloną koszulkę”, dodał.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa