Chris FroomeChristopher Froome (Sky) po pięknej walce wygrał drugi etap Critérium du Dauphiné. Drugie miejsce zajął Alberto Contador (Tinkoff – Saxo), a trzecie Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling).

Już w drugim dniu tegorocznego Critérium du Dauphiné organizatorzy przygotowali bardzo ciężki etap. Liczył on 156 kilometrów, a na kolarzy czekało aż sześć górskich premii. Zwieńczeniem dnia był podjazd najwyższej kategorii pod Col du Béal – 13,6 km długości, o średnim nachyleniu 6,6%.

We wczesną ucieczkę zabrali się dziś: Kevin Reza (Europcar), Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Matthias Brändle (IAM Cycling), Alessandro De Marchi (Cannondale) i Thomas Damuseau (Giant-Shimano). Premie górskie upodobał sobie Reza, który wygrał wszystkie pięć usytuowanych przed metą. Francuz został zdecydowanym liderem tej klasyfikacji. Natomiast lotny finisz wygrał Brändle przed Damuseau.

Peleton prowadzony przez ekipę Sky na 23 kilometry przed metą tracił ponad 3 minuty do piątki uciekinierów. Od samego początku finałowego podjazdu grupa faworytów podkręciła tempo i przewaga malała w bardzo szybkim tempie. 10 kilometrów przed szczytem na czele kręcił samotny De Marchi. Grupka szybko malała, a odpadli z niej między innymi Richie Porte (Sky), Ryder Hesjedal (Garmin – Sharp) i Jean-Christophe Peraud (AG2R La Mondiale). Ucieczka dnia przeszła do historii na 8 kilometrów przed metą.

Niestety kilkaset metrów dalej “strzelił” także Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Tempo dyktowane przez Mikela Nieve (Sky) spowodowało, że na 5,5 kilometra przed metą w grupie prowadzącej mieliśmy tylko kilkunastu zawodników. Chwilę później zaatakował Christopher Froome (Sky), a za nim pognał Alberto Contador (Tinkoff – Saxo). Za tą dwójką jechali: Vincenzo Nibali (Astana), Jurgen van den Broeck (Lotto – Belisol) i Wilco Kelderman (Belkin Pro Cycling). Grupki się zjechał na 4,5 kilometra przed kreską i swoich sił spróbował Kelderman. Holendra złapano 1500 metrów dalej, a swoje chwile kryzysu przeżywał Nibali.

2,5 kilometra przed metą do grupki dojechali Nibali i Andrew Talansky (Garmin – Sharp).  Po chwili szachowania się na ostatnim kilometrze po raz kolejny zaatakował Froome. Na kole został mu tylko Contador. Zawodnik Sky na dużym zmęczeniu nie dał szans Hiszpanowi i umocnił się na prowadzeniu w generalce. Trzecie miejsce zajął Kelderman.

Michał Kwiatkowski stracił dziś dwie minuty i jedenaście sekund, zajmując 23 miejsce. Bartosz Huzarski (NetApp Endura) był 35, ze stratą prawie 3 minut.

Wyniki:

1 Christopher FROOME TEAM SKY 4:24:41
2 Alberto CONTADOR TINKOFF-SAXO 0:00:00
3 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:00:04
4 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:10
5 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:12
6 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:27
7 Igor ANTON MOVISTAR TEAM 0:00:40
8 Adam YATES ORICA GREENEDGE 0:00:42
9 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:00:44
10 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:45
11 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING 0:00:45
12 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:00:51
13 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:00:53
14 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 0:00:55
15 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:01:04
16 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:17
17 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:01:27
18 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:01:27
19 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:01:33
20 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TINKOFF-SAXO 0:01:33
21 George BENNETT CANNONDALE 0:01:33
22 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:01:51
23 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:11
24 John Darwin ATAPUMA BMC RACING TEAM 0:02:11
25 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:02:11
26 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:02:11
27 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:02:11
28 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:33
29 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA 0:02:33
30 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:02:33
31 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:02:38
32 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:02:38
33 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:02:38
34 Yoann BAGOT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:57
35 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:02:57
36 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:03:05
37 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:03:05
38 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:05
39 Ryder HESJEDAL GARMIN – SHARP 0:03:55
40 Winner ANACONA GOMEZ LAMPRE – MERIDA 0:04:15
41 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 0:04:20
42 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 0:04:20
43. ALAPHILIPPE Julian OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 04′ 26”
44. HAGA Chad TEAM GIANT-SHIMANO + 04′ 47”
45. LE MEVEL Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 04′ 47”
46. TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA + 04′ 47”
47. SILIN Egor TEAM KATUSHA + 04′ 47”
48. WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM + 05′ 20”
49. PAULINHO Sergio Miguel Moreira TINKOFF-SAXO + 05′ 20”
50. GAUTIER Cyril TEAM EUROPCAR + 05′ 20”
51. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING + 05′ 20”
52. KOREN Kristijan CANNONDALE + 05′ 20”
53. VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM + 05′ 20”
54. GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM + 05′ 55”
55. CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE + 06′ 54”
56. PÉRAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE + 06′ 54”
57. MATE MARDONES Luis Angel COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 06′ 54”
58. VERONA QUINTANILLA Carlos OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 06′ 54”
59. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 06′ 54”
60. CARUSO Damiano CANNONDALE + 06′ 54”
61. OLIVIER Daan TEAM GIANT-SHIMANO + 07′ 28”
62. MOINARD Amaël BMC RACING TEAM + 08′ 06”
63. VELITS Peter BMC RACING TEAM + 08′ 06”
64. BELTRAN SUAREZ Eduard Alexander TINKOFF-SAXO + 08′ 06”
65. KOZONTCHUK Dmitry TEAM KATUSHA + 08′ 20”
66. MILLAR David GARMIN – SHARP + 08′ 49”
67. NORDHAUG Lars-Peter BELKIN PRO CYCLING + 10′ 27”
68. HOWSON Damien ORICA GREENEDGE + 10′ 27”
69. PORTE Richie TEAM SKY + 10′ 27”
70. DENIFL Stefan IAM CYCLING + 10′ 27”
71. LOPEZ GARCIA David TEAM SKY + 10′ 27”
72. THOMAS Geraint TEAM SKY + 10′ 27”
73. DAMUSEAU Thomas TEAM GIANT-SHIMANO + 10′ 27”
74. IRIZAR ARRANBURU Markel TREK FACTORY RACING + 10′ 48”
75. MARTINEZ Yannick TEAM EUROPCAR + 10′ 48”
76. JUNGELS Bob TREK FACTORY RACING + 10′ 48”
77. PADOUR Frantisek TEAM NETAPP-ENDURA + 10′ 48”
78. REZA Kévin TEAM EUROPCAR + 10′ 48”
79. VICHOT Arthur FDJ.FR + 11′ 14”
80. PINEAU Jérôme IAM CYCLING + 11′ 14”
81. BARTA Jan TEAM NETAPP-ENDURA + 11′ 14”
82. GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE + 11′ 14”
83. BEPPU Fumiyuki TREK FACTORY RACING + 11′ 14”
84. BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE + 11′ 14”
85. ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM + 11′ 14”
86. SZMYD Sylvester MOVISTAR TEAM + 11′ 14”
87. KEUKELEIRE Jens ORICA GREENEDGE + 11′ 14”
88. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM + 11′ 14”
89. BOOM Lars BELKIN PRO CYCLING + 12′ 11”
90. DE WEERT Kevin OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 12′ 18”
91. OFFREDO Yoann FDJ.FR + 12′ 18”
92. SUTHERLAND Rory TINKOFF-SAXO + 12′ 18”
93. GUTIERREZ PALACIOS José Ivan MOVISTAR TEAM + 12′ 18”
94. MEERSMAN Gianni OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 12′ 18”
95. SARMIENTO TUNARROSA Cayetano José CANNONDALE + 12′ 18”
96. NERZ Dominik BMC RACING TEAM + 12′ 18”
97. BROECKX Stig LOTTO-BELISOL + 12′ 18”
98. SIMON Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 12′ 18”
99. TAARAMÄE Rein COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS + 12′ 18”
100. SPILAK Simon TEAM KATUSHA + 12′ 18”
101. TANKINK Bram BELKIN PRO CYCLING + 12′ 18”
102. SARAMOTINS Aleksejs IAM CYCLING + 12′ 18”
103. SORENSEN Nicki TINKOFF-SAXO + 12′ 18”
104. BERHANE Natnael TEAM EUROPCAR + 12′ 18”
105. LIGTHART Pim LOTTO-BELISOL + 12′ 18”
106. GOLAS Michal OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 12′ 18”
107. KEIZER Martijn BELKIN PRO CYCLING + 12′ 36”
108. INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOVISTAR TEAM + 12′ 55”
109. VOIGT Jens TREK FACTORY RACING + 12′ 58”
110. ROELANDTS Jurgen LOTTO-BELISOL + 13′ 02”
111. GERRANS Simon ORICA GREENEDGE + 13′ 51”
112. FEDRIGO Pierrick FDJ.FR + 13′ 51”
113. HIVERT Jonathan BELKIN PRO CYCLING + 13′ 51”
114. STYBAR Zdenek OMEGA PHARMA-QUICK STEP + 14′ 10”
115. KADRI Blel AG2R LA MONDIALE + 15′ 02”
116. GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE + 15′ 02”
117. MEIER Christian ORICA GREENEDGE + 15′ 02”
118. NAVARDAUSKAS Ramunas GARMIN – SHARP + 15′ 04”
119. BRÄNDLE Matthias IAM CYCLING + 15′ 06”
120 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:18:34
121 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:18:34
122 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 0:18:41
123 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:18:41
124 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:18:41
125 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:18:41
126 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:18:41
127 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 0:18:41
128 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:18:41
129 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:18:41
130 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO 0:18:41
131 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:18:41
132 Marco MARCATO CANNONDALE 0:18:41
133 William BONNET FDJ.FR 0:18:41
134 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:18:41
135 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 0:18:41
136 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:18:41
137 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:18:41
138 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:18:41
139 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:18:41
140 Damiano CUNEGO LAMPRE – MERIDA 0:18:41
141 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 0:18:41
142 Lachlan MORTON GARMIN – SHARP 0:18:41
143 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:18:41
144 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:18:41
145 Jack BOBRIDGE BELKIN PRO CYCLING 0:18:41
146 Jean Marc MARINO CANNONDALE 0:18:41
147 Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING 0:19:12
148 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:20:09
149 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:20:09
150 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:20:09
151 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:20:09
152 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:20:09
153 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 0:20:09
154 Thor HUSHOVD BMC RACING TEAM 0:20:09
155 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 0:20:09
156 Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 0:20:09
157 Danny PATE TEAM SKY 0:20:09
158 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:20:09
159 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 0:20:09
160 Luca WACKERMANN LAMPRE – MERIDA 0:20:09
161 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:20:14
162 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:20:17
163 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 0:20:43
164 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:22:45
165 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 0:22:53
166 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:31:25
167 Xabier ZANDIO TEAM SKY 0:31:44
* A falta de David Boucher (FDJ)

Klasyfikacja generalna:
1 Christopher FROOME TEAM SKY 4:37:44
2 Alberto CONTADOR TINKOFF-SAXO 0:00:12
3 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:00:21
4 Andrew TALANSKY GARMIN – SHARP 0:00:33
5 Jurgen VAN DEN BROECK LOTTO-BELISOL 0:00:35
6 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:50
7 Haimar ZUBELDIA TREK FACTORY RACING 0:01:22
8 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:01:22
9 Adam YATES ORICA GREENEDGE 0:01:31
10 Tanel KANGERT ASTANA PRO TEAM 0:01:35
11 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:01:40
12 Daniel NAVARRO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:43
13 Leopold KONIG TEAM NETAPP-ENDURA 0:01:44
14 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:01:56
15 Kenny ELISSONDE FDJ.FR 0:02:01
16 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:02:19
17 Mikel NIEVE ITURRALDE TEAM SKY 0:02:24
18 Kristijan DURASEK LAMPRE – MERIDA 0:02:32
19 Igor ANTON MOVISTAR TEAM 0:02:34
20 Michal KWIATKOWSKI OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:02:37
21 George BENNETT CANNONDALE 0:02:37
22 Daniel MORENO FERNANDEZ TEAM KATUSHA 0:02:42
23 Maxime BOUET AG2R LA MONDIALE 0:02:43
24 Bart DE CLERCQ LOTTO-BELISOL 0:02:47
25 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:02:49
26 Tejay VAN GARDEREN BMC RACING TEAM 0:03:01
27 Jesus HERNANDEZ BLAZQUEZ TINKOFF-SAXO 0:03:06
28 Nicolas EDET COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:24
29 Valerio CONTI LAMPRE – MERIDA 0:03:24
30 Ivan SANTAROMITA ORICA GREENEDGE 0:03:28
31 John Darwin ATAPUMA BMC RACING TEAM 0:03:31
32 Gustav LARSSON IAM CYCLING 0:03:35
33 Bartosz HUZARSKI TEAM NETAPP-ENDURA 0:03:37
34 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:39
35 Yoann BAGOT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:03:45
36 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:03:54
37 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:04:01
38 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:04:01
39 Ryder HESJEDAL GARMIN – SHARP 0:04:29
40 Julian ALAPHILIPPE OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:04:50
41 Winner ANACONA GOMEZ LAMPRE – MERIDA 0:05:07
42 Romain SICARD TEAM EUROPCAR 0:05:15
43 Alexander RYBAKOV TEAM KATUSHA 0:05:19
44 Chad HAGA TEAM GIANT-SHIMANO 0:05:28
45 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:05:31
46 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 0:05:46
47 Kristijan KOREN CANNONDALE 0:05:52
48 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:05:52
49 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:06:02
50 Christophe LE MEVEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:08
51 Giovanni VISCONTI MOVISTAR TEAM 0:06:12
52 Andriy GRIVKO ASTANA PRO TEAM 0:06:28
53 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:06:37
54 Sergio PAULINHO TINKOFF-SAXO 0:06:48
55 Jan BAKELANTS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:07:33
56 Jean-Christophe PERAUD AG2R LA MONDIALE 0:07:43
57 Damiano CARUSO CANNONDALE 0:07:45
58 Carlos VERONA OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:07:48
59 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:07:51
60 Daan OLIVIER TEAM GIANT-SHIMANO 0:08:09
61 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:09:01
62 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:09:10
63 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:09:24
64 Dmitry KOZONTCHUK TEAM KATUSHA 0:09:37
65 David MILLAR GARMIN – SHARP 0:09:41
66 Edwald SUAREZ BELTRAN TINKOFF-SAXO 0:09:54
67 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:10:51
68 Richie PORTE TEAM SKY 0:10:56
69 Damien HOWSON ORICA GREENEDGE 0:10:58
70 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:11:01
71 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:11:07
72 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 0:11:07
73 Markel IRIZAR TREK FACTORY RACING 0:11:25
74 Jan BARTA TEAM NETAPP-ENDURA 0:11:37
75 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:11:47
76 Thomas DAMUSEAU TEAM GIANT-SHIMANO 0:11:47
77 Yannick MARTINEZ TEAM EUROPCAR 0:11:49
78 Kévin REZA TEAM EUROPCAR 0:11:49
79 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:11:56
80 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:12:05
81 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:12:06
82 Fumiyuki BEPPU TREK FACTORY RACING 0:12:07
83 Jérôme PINEAU IAM CYCLING 0:12:09
84 Frantisek PADOUR TEAM NETAPP-ENDURA 0:12:17
85 Sylvester SZMYD MOVISTAR TEAM 0:12:18
86 Ben GASTAUER AG2R LA MONDIALE 0:12:18
87 Lars BOOM BELKIN PRO CYCLING 0:12:33
88 Aleksejs SARAMOTINS IAM CYCLING 0:12:42
89 Arthur VICHOT FDJ.FR 0:12:50
90 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:12:50
91 Guillaume BONNAFOND AG2R LA MONDIALE 0:12:51
92 Rein TAARAMAE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:12:55
93 Rory SUTHERLAND TINKOFF-SAXO 0:13:00
94 Martijn KEIZER BELKIN PRO CYCLING 0:13:01
95 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:13:12
96 Gianni MEERSMAN OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:13:18
97 Benat INTXAUSTI MOVISTAR TEAM 0:13:19
98 Nicki SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:13:19
99 Bram TANKINK BELKIN PRO CYCLING 0:13:23
100 José Ivan GUTIERREZ MOVISTAR TEAM 0:13:24
101 Natnael BERHANE TEAM EUROPCAR 0:13:29
102 Dominik NERZ BMC RACING TEAM 0:13:29
103 Yoann OFFREDO FDJ.FR 0:13:30
104 Michal GOLAS OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:13:30
105 Jens VOIGT TREK FACTORY RACING 0:13:41
106 Stig BROECKX LOTTO-BELISOL 0:13:42
107 Jurgen ROELANDTS LOTTO-BELISOL 0:13:48
108 Kevin DE WEERT OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:13:52
109 Cayetano SARMIENTO TUNARROSA CANNONDALE 0:14:02
110 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:14:15
111 Simon GERRANS ORICA GREENEDGE 0:14:31
112 Pierrick FEDRIGO FDJ.FR 0:14:54
113 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 0:15:01
114 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP 0:15:01
115 Matthias BRANDLE IAM CYCLING 0:15:29
116 Christian MEIER ORICA GREENEDGE 0:15:48
117 Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 0:15:51
118 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 0:16:04
119 Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 0:16:08
120 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 0:19:03
121 Maciej BODNAR CANNONDALE 0:19:04
122 Daryl IMPEY ORICA GREENEDGE 0:19:08
123 Jack BOBRIDGE BELKIN PRO CYCLING 0:19:22
124 William BONNET FDJ.FR 0:19:23
125 Dmitriy GRUZDEV ASTANA PRO TEAM 0:19:26
126 Anton VOROBYEV TEAM KATUSHA 0:19:28
127 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:19:35
128 Andrey ZEITS ASTANA PRO TEAM 0:19:40
129 Marco MARCATO CANNONDALE 0:19:42
130 Cesare BENEDETTI TEAM NETAPP-ENDURA 0:19:45
131 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:19:47
132 Nikias ARNDT TEAM GIANT-SHIMANO 0:19:49
133 Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING 0:19:53
134 Filippo POZZATO LAMPRE – MERIDA 0:19:56
135 Scott THWAITES TEAM NETAPP-ENDURA 0:19:57
136 Jean Marc MARINO CANNONDALE 0:19:59
137 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:20:04
138 Bruno PIRES TINKOFF-SAXO 0:20:06
139 Johannes FRÖHLINGER TEAM GIANT-SHIMANO 0:20:08
140 Daniel SCHORN TEAM NETAPP-ENDURA 0:20:09
141 Yaroslav POPOVYCH TREK FACTORY RACING 0:20:10
142 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:20:13
143 Hayden ROULSTON TREK FACTORY RACING 0:20:14
144 Lachlan MORTON GARMIN – SHARP 0:20:15
145 Nicky VAN DER LIJKE BELKIN PRO CYCLING 0:20:22
146 Damiano CUNEGO LAMPRE – MERIDA 0:20:26
147 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 0:20:28
148 Michael Valgren ANDERSEN TINKOFF-SAXO 0:21:05
149 Danny PATE TEAM SKY 0:21:07
150 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:21:14
151 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:21:16
152 Arnaud DEMARE FDJ.FR 0:21:19
153 Kris BOECKMANS LOTTO-BELISOL 0:21:25
154 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:21:27
155 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:21:32
156 Ralf MATZKA TEAM NETAPP-ENDURA 0:21:34
157 Frederik WILLEMS LOTTO-BELISOL 0:21:36
158 Thor HUSHOVD BMC RACING TEAM 0:21:41
159 Jack BAUER GARMIN – SHARP 0:21:46
160 Davide CIMOLAI LAMPRE – MERIDA 0:21:56
161 Mickaël DELAGE FDJ.FR 0:21:56
162 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 0:22:09
163 Luca WACKERMANN LAMPRE – MERIDA 0:22:28
164 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:23:18
165 Enrique SANZ UNZUE MOVISTAR TEAM 0:24:59
166 Leigh HOWARD ORICA GREENEDGE 0:32:28
167 Xabier ZANDIO TEAM SKY 0:32:32

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net