Sylwester SzmydMovistar potwierdził, że Alejandro Valverde nie wystartuje w Crterium du Daupine. W składzie znalazł się za to Sylwester Szmyd.

Szmyd, który został pominięty przy wyborze składu hiszpańskiej ekipy na wyścig Giro d`Italia, w najbliższym czasie wystąpi w Criterium du Dauphine oraz w innej francuskiej imprezie – Route du Sud.

W górskim wyścigu który odbędzie się od 20 do 22 czerwca, pojedzie także szykujący się na Tour de France Alejandro Valverde. Hiszpan, który nie przypinał numeru do koszulki od wyścigu Liege-Bastogne-Liege, zrezygnował ze startu w “Delfinacie”.

Składy Movistaru na najbliższe wyścigi:

Critérium du Dauphiné: Igor Antón, Imanol Erviti, John Gadret, Iván Gutiérrez, Beñat Intxausti, Enrique Sanz, Sylwester Szmyd oraz Giovanni Visconti.

Tour de Suisse: Eros Capecchi, Alex Dowsett, Ion Izagirre, Pablo Lastras, Juanjo Lobato, Javi Moreno, Rubén Plaza oraz José Joaquín Rojas.

Route du Sud: Alejandro Valverde, Iván Gutiérrez, Jesús Herrada, Adriano Malori, Jasha Sütterlin, Jonathan Castroviejo, Sylwester Szmyd oraz Giovanni Visconti.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa