Czesław LangCzesław Lang został nagrodzony tytułem Ambasadora Sportu Polskiego. – Nie byłoby tego wyróżnienia gdyby nie ludzie, którzy walczyli o naszą wolność. Bardzo im dziękuję – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour. 

Gala plebiscytu Sportowy Sukces 25-lecia odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nie zabrakło na niej prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz premiera Donalda Tuska. Sportowcami 25-lecia zostali Adam Małysz i Justyna Kowalczyk.

Czesław Lang został wyróżniony nagrodą Ambasadora Sportu Polskiego. – To wielkie wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla całego polskiego kolarstwa. Tour de Pologne stał się jednym z najważniejszych wyścigów na świecie i uważam to za mój największy sukces w karierze – mówi dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

Dodaje, że jest bardzo wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do walki o wolną Polskę. – Ci ludzie postawili sobie cel, którym była walka o naszą wolność. To właśnie wolność otworzyła mi drogę do realizacji własnych marzeń. Jestem im ogromnie wdzięczny – wyjaśnia Czesław Lang.

Takie same wyróżnienia otrzymali Ryszard Krauze, Jacek Krawiec, Jan Kulczyk i sponsor ekipy CCC Polsat Polkowice – Dariusz Miłek.

71. Tour de Pologne będzie wyjątkowy. Honorowym patronem startu  został laureat pokojowej Nagrody Nobla Prezydent Lech Wałęsa. Miejsce rozpoczęcia wyścigu również jest nieprzypadkowe. Kolarze wyruszą właśnie spod bramy Stoczni Gdańskiej, by uczcić właśnie 25. rocznicę wolnych wyborów w Polsce.

Źródło: Lang Team