Bartosz WarchołBartosz Warchoł (Reprezentacja Polski) zajął doskonałe, trzecie miejsce na królewskim etapie Wyścigu Pokoju kolarzy do lat 23. Liderem został etapowy zwycięzca Samuel Spokes (Etixx).

Drugi etap Wyścigu Pokoju rozpoczął się w Głuchołazach, a meta usytuowana została na podjeździe pod Praded liczącym 13 kilometrów. W sumie kolarze pokonać musieli dystans 93 kilometrów. Przypomnijmy, że w koszulce lidera do etapu przystąpił zwycięzca pierwszego odcinka – Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht-Author).

Przez większość etapu na czele jechał samotny kolarz z ekipy Dukla Praha – Nikolai Pietrula. Jednak podczas finałowej wspinaczki nie wytrzymał tempa przerzedzonego peletonu napędzanego przez ekipę Etixx.

Podczas finałowej wspinaczki na atak zdecydował się Bartosz Warchoł, jednak na mecie pierwszy zameldował się Samuel Spokes (Etixx), drugi był Bram van Broeckhoven (VL Technics Abutriek), a trzeci Bartosz.

Identycznie przedstawia się pierwsza trójka klasyfikacji generalnej. Przemek Kasperkiewicz spadł na 21 pozycję.

Jutro ostatni etap wokół miejscowości Jesenik liczący 160 kilometrów. Trzymamy kciuki za Polaków!