Adian KurekAdrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) po finiszu z peletonu został triumfatorem drugiego etapu Tour of Estonia. W całym wyścigu zwyciężył Eduard Grosu (Vini-Fantini).

Kolarze mieli dziś do pokonania 150 kilometrów po ulicach miejscowości Tartu.

O losach wyścigu zdecydował finisz z peletonu, który wygrał Polak. Adrian Kurek pokonał wczorajszego zwycięzcę etapowego Eduarda Grosu, który dzięki drugiej pozycji zwyciężył w całym wyścigu.

W pierwszej dziesiątce na etapie znalazło się jeszcze dwóch Polaków, dziewiąty był Mateusz Komar (BDC MarcPol), tuż za nim Grzegorz Stępniak (CCC Polsat).

W klasyfikacji generalnej Adrian Kurek zajął drugą lokatę, dziewiąty był jego klubowy kolega – Tomasz Kiendyś, zaś dziesiąty Robert Radosz (BDC MarcPol).

Wyniki 2 etapu:

1.105POL19880329KUREK AdrianCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)3h22’40”0h00’00”
2.31ROU19920904GROSU Eduard MichaelVINI FANTINI NIPPO (VFN)3h22’40”0h00’00”
3.1EST19870709JÕEÄÄR GertNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)3h22’40”0h00’00”
4.12RUS19891122BOEV IgorRUSVELO (RVL)3h22’40”0h00’00”
5.16RUS19880124KRASNOV LeonidRUSVELO (RVL)3h22’40”0h00’00”
6.115GER19831216SCHWEIZER MichaelSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)3h22’40”0h00’00”
7.4EST19930915LAAS MartinNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)3h22’40”0h00’00”
8.47LAT19921029LIEPINS EmilsRIETUMU – DELFIN (RBD)3h22’40”0h00’00”
9.26POL19850718KOMAR MateuszBDC – MARCPOL TEAM (BDC)3h22’40”0h00’00”
10.107POL19890324STEPNIAK GrzegorzCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)3h22’40”0h00’00”
11.36ITA19860605DE NEGRI Pier PaoloVINI FANTINI NIPPO (VFN)3h22’40”0h00’00”
12.78LTU19900720DZERVUS DarijusNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)3h22’40”0h00’00”
13.52LTU19870501BERNATONIS MariusALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)3h22’40”0h00’00”
14.106POL19770623KIENDYS TomaszCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)3h22’40”0h00’00”
15.84FIN19920720MANNINEN MattiNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)3h22’40”0h00’00”
16.65BLR19950630AKHRAMENKA YauheniNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)3h22’40”0h00’00”
17.53LAT19911119BOGDANOVICS MarisALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)3h22’40”0h00’00”
18.22POL19931021BANASZEK AdrianBDC – MARCPOL TEAM (BDC)3h22’40”0h00’00”
19.75LTU19910428SAVICKAS ZydrunasNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)3h22’40”0h00’00”
20.3EST19940811NISU OskarNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)3h22’40”0h00’00”
21.2EST19930703RÄIM MihkelNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)3h22’40”0h00’00”
22.93ESP19920606GONZALEZ SALAS MarioACTIVEJET TEAM (AJT)3h22’40”0h00’00”
23.7EST19940823VAIDEM JostenNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)3h22’40”0h00’00”
24.21POL19750708RADOSZ RobertBDC – MARCPOL TEAM (BDC)3h22’40”0h00’00”
25.35SWE19920831MAGNUSSON KimVINI FANTINI NIPPO (VFN)3h22’40”0h00’00”
26.46LAT19920626VOSEKALNS AndrisRIETUMU – DELFIN (RBD)3h22’40”0h00’00”
27.14RUS19900717POMOSHNIKOV SergeyRUSVELO (RVL)3h22’40”0h00’00”
28.44LAT19900206SMIRNOVS AndrisRIETUMU – DELFIN (RBD)3h22’40”0h00’00”
29.13RUS19800707KLIMOV SergeyRUSVELO (RVL)3h22’40”0h00’00”
30.5EST19900626RAID RistoNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)3h22’40”0h00’00”
31.82FIN19920731PAAJANEN MikkoNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)3h22’40”0h00’00”
32.101POL19840911MATYSIAK BartlomiejCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)3h22’40”0h00’00”
33.77LTU19930907ŠIŠKEVICIUS PauliusNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)3h22’53”0h00’13”
34.32ITA19870922MALAGUTI AlessandroVINI FANTINI NIPPO (VFN)3h22’54”0h00’14”
35.41LAT19910116BECIS ArmandsRIETUMU – DELFIN (RBD)3h22’54”0h00’14”
36.43LTU19890225KOVALIOVAS EdgarasRIETUMU – DELFIN (RBD)3h23’14”0h00’34”
37.103BUL19880408MIHAYLOV NikolayCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)3h23’18”0h00’38”
38.102POL19900325GAWRONSKI PiotrCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)3h23’21”0h00’41”
39.42LAT19910318FLAKSIS AndzsRIETUMU – DELFIN (RBD)3h23’22”0h00’42”
40.45EST19890716PRUUS PeeterRIETUMU – DELFIN (RBD)3h23’28”0h00’48”
41.51LAT19890221BEKMANIS IndulisALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)3h23’28”0h00’48”
42.8EST19950516MÄOMA SilverNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)3h23’49”0h01’09”
43.104POL19881014CHARUCKI PawelCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)3h23’49”0h01’09”
44.72LTU19950504RACIUNAS MykolasNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)3h23’49”0h01’09”
45.6EST19930612PUNTSO EndrikNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)3h23’49”0h01’09”
46.71LTU19890816MANIUSIS MartynasNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)3h23’49”0h01’09”
47.66BLR19950816TSISHCHANKA HardzeiNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)3h24’19”0h01’39”
48.112GER19860304SCHWEIZER ChristophSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)3h24’21”0h01’41”
49.11RUS19870124KRITSKIY TimofeyRUSVELO (RVL)3h24’50”0h02’10”
50.24POL19900524BERNAS PawelBDC – MARCPOL TEAM (BDC)3h25’52”0h03’12”
51.83FIN19950807VAINIONPÄÄ OskariNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)3h25’54”0h03’14”
52.33ITA19911108STACCHIOTTI RiccardoVINI FANTINI NIPPO (VFN)3h27’28”0h04’48”
53.37ITA19850307BISOLTI AlessandroVINI FANTINI NIPPO (VFN)3h28’30”0h05’50”
54.114UKR19851128AVERIN MaksymSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)3h28’37”0h05’57”
55.55LAT19930103SAVICKIS MartinsALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)3h34’26”0h11’46”
56.61BLR19930628AHIYEVICH AlehNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)3h35’32”0h12’52”
57.56LAT19790717KORNILOVS VitalijsALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)3h38’25”0h15’45”
58.86FIN19940903KANERVA HiskiNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)3h38’25”0h15’45”
59.62BLR19951210BARAVIK ValiantsinNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)3h42’17”0h19’37”
60.63BLR19940721SHEMETAU MikhailNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)3h42’17”0h19’37”
0.15RUS19910420TATARINOV GennadyRUSVELO (RVL)
0.113GER19911229KLEMME DanielSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)
0.38JPN19910601AKIMARU YuyaVINI FANTINI NIPPO (VFN)
0.95ESP19901130EZQUERRA MUELA JesusACTIVEJET TEAM (AJT)
0.116AUS19900508DAVISON LukeSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)
0.58LAT19740219SPILLERS LaurisALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)
0.57LAT19890128EISLERS IngusALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)
0.54LAT19951005KANEPEJS DeinsALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)
0.34ITA19900921VIOLA AntonioVINI FANTINI NIPPO (VFN)
0.111IRL19880720MCCONVEY ConnorSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)
0.64BLR19941202TSISHKOU RamanNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)
0.73LTU19921008PECIULIS AndriusNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)
0.85FIN19850824SIMOLA MikaNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)
0.92POL19910601CHRZANOWSKI SlawomirACTIVEJET TEAM (AJT)
0.91POL19890216DABKOWSKI KonradACTIVEJET TEAM (AJT)
0.74LTU19941130PELAITIS ArnasNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)
0.87FIN19930209NURMI RoopeNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)
0.76LTU19760523VILENISKIS DeividasNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)
0.48BLR19880106PAPOK SiarheiRIETUMU – DELFIN (RBD)
0.23POL19930629GRONKIEWICZ KacperBDC – MARCPOL TEAM (BDC)
0.81FIN19900814PÖKÄLÄ SamuelNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)

Klasyfikacja generalna:

1.31ROU19920904GROSU Eduard MichaelVINI FANTINI NIPPO (VFN)7h43’26”0h00’00”
2.105POL19880329KUREK AdrianCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)7h43’32”0h00’06”
3.47LAT19921029LIEPINS EmilsRIETUMU – DELFIN (RBD)7h43’36”0h00’10”
4.44LAT19900206SMIRNOVS AndrisRIETUMU – DELFIN (RBD)7h43’36”0h00’10”
5.115GER19831216SCHWEIZER MichaelSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)7h43’38”0h00’12”
6.1EST19870709JÕEÄÄR GertNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)7h43’38”0h00’12”
7.2EST19930703RÄIM MihkelNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)7h43’38”0h00’12”
8.36ITA19860605DE NEGRI Pier PaoloVINI FANTINI NIPPO (VFN)7h43’38”0h00’12”
9.106POL19770623KIENDYS TomaszCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)7h43’39”0h00’13”
10.21POL19750708RADOSZ RobertBDC – MARCPOL TEAM (BDC)7h43’39”0h00’13”
11.82FIN19920731PAAJANEN MikkoNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)7h43’41”0h00’15”
12.16RUS19880124KRASNOV LeonidRUSVELO (RVL)7h43’42”0h00’16”
13.12RUS19891122BOEV IgorRUSVELO (RVL)7h43’42”0h00’16”
14.78LTU19900720DZERVUS DarijusNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)7h43’42”0h00’16”
15.22POL19931021BANASZEK AdrianBDC – MARCPOL TEAM (BDC)7h43’42”0h00’16”
16.84FIN19920720MANNINEN MattiNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)7h43’42”0h00’16”
17.52LTU19870501BERNATONIS MariusALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)7h43’42”0h00’16”
18.53LAT19911119BOGDANOVICS MarisALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)7h43’42”0h00’16”
19.26POL19850718KOMAR MateuszBDC – MARCPOL TEAM (BDC)7h43’42”0h00’16”
20.5EST19900626RAID RistoNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)7h43’42”0h00’16”
21.65BLR19950630AKHRAMENKA YauheniNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)7h43’42”0h00’16”
22.46LAT19920626VOSEKALNS AndrisRIETUMU – DELFIN (RBD)7h43’42”0h00’16”
23.35SWE19920831MAGNUSSON KimVINI FANTINI NIPPO (VFN)7h43’42”0h00’16”
24.3EST19940811NISU OskarNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)7h43’42”0h00’16”
25.14RUS19900717POMOSHNIKOV SergeyRUSVELO (RVL)7h43’42”0h00’16”
26.13RUS19800707KLIMOV SergeyRUSVELO (RVL)7h43’42”0h00’16”
27.107POL19890324STEPNIAK GrzegorzCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)7h43’42”0h00’16”
28.75LTU19910428SAVICKAS ZydrunasNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)7h43’42”0h00’16”
29.7EST19940823VAIDEM JostenNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)7h43’42”0h00’16”
30.93ESP19920606GONZALEZ SALAS MarioACTIVEJET TEAM (AJT)7h43’42”0h00’16”
31.4EST19930915LAAS MartinNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)7h43’42”0h00’16”
32.101POL19840911MATYSIAK BartlomiejCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)7h43’42”0h00’16”
33.77LTU19930907ŠIŠKEVICIUS PauliusNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)7h43’55”0h00’29”
34.32ITA19870922MALAGUTI AlessandroVINI FANTINI NIPPO (VFN)7h43’56”0h00’30”
35.41LAT19910116BECIS ArmandsRIETUMU – DELFIN (RBD)7h43’56”0h00’30”
36.43LTU19890225KOVALIOVAS EdgarasRIETUMU – DELFIN (RBD)7h44’16”0h00’50”
37.103BUL19880408MIHAYLOV NikolayCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)7h44’20”0h00’54”
38.102POL19900325GAWRONSKI PiotrCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)7h44’23”0h00’57”
39.42LAT19910318FLAKSIS AndzsRIETUMU – DELFIN (RBD)7h44’24”0h00’58”
40.51LAT19890221BEKMANIS IndulisALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)7h44’30”0h01’04”
41.8EST19950516MÄOMA SilverNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)7h44’51”0h01’25”
42.71LTU19890816MANIUSIS MartynasNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)7h44’51”0h01’25”
43.72LTU19950504RACIUNAS MykolasNATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)7h44’51”0h01’25”
44.104POL19881014CHARUCKI PawelCCC POLSAT POLKOWICE (CCC)7h44’51”0h01’25”
45.6EST19930612PUNTSO EndrikNATIONAL TEAM ESTONIA (NTE)7h44’51”0h01’25”
46.66BLR19950816TSISHCHANKA HardzeiNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)7h45’21”0h01’55”
47.112GER19860304SCHWEIZER ChristophSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)7h45’23”0h01’57”
48.45EST19890716PRUUS PeeterRIETUMU – DELFIN (RBD)7h45’49”0h02’23”
49.11RUS19870124KRITSKIY TimofeyRUSVELO (RVL)7h45’52”0h02’26”
50.24POL19900524BERNAS PawelBDC – MARCPOL TEAM (BDC)7h46’54”0h03’28”
51.83FIN19950807VAINIONPÄÄ OskariNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)7h46’56”0h03’30”
52.33ITA19911108STACCHIOTTI RiccardoVINI FANTINI NIPPO (VFN)7h48’30”0h05’04”
53.37ITA19850307BISOLTI AlessandroVINI FANTINI NIPPO (VFN)7h49’32”0h06’06”
54.114UKR19851128AVERIN MaksymSYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)7h49’39”0h06’13”
55.55LAT19930103SAVICKIS MartinsALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)7h55’28”0h12’02”
56.61BLR19930628AHIYEVICH AlehNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)7h56’34”0h13’08”
57.56LAT19790717KORNILOVS VitalijsALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)7h59’27”0h16’01”
58.86FIN19940903KANERVA HiskiNATIONAL TEAM FINLAND (NTF)7h59’27”0h16’01”
59.63BLR19940721SHEMETAU MikhailNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)8h03’19”0h19’53”
60.62BLR19951210BARAVIK ValiantsinNATIONAL TEAM BELARUS (NTB)8h03’19”0h19’53”

Foto: Tour of Estonia