Adian KurekAdrian Kurek (CCC Polsat Polkowice) po finiszu z peletonu został triumfatorem drugiego etapu Tour of Estonia. W całym wyścigu zwyciężył Eduard Grosu (Vini-Fantini).

Kolarze mieli dziś do pokonania 150 kilometrów po ulicach miejscowości Tartu.

O losach wyścigu zdecydował finisz z peletonu, który wygrał Polak. Adrian Kurek pokonał wczorajszego zwycięzcę etapowego Eduarda Grosu, który dzięki drugiej pozycji zwyciężył w całym wyścigu.

W pierwszej dziesiątce na etapie znalazło się jeszcze dwóch Polaków, dziewiąty był Mateusz Komar (BDC MarcPol), tuż za nim Grzegorz Stępniak (CCC Polsat).

W klasyfikacji generalnej Adrian Kurek zajął drugą lokatę, dziewiąty był jego klubowy kolega – Tomasz Kiendyś, zaś dziesiąty Robert Radosz (BDC MarcPol).

Wyniki 2 etapu:

1. 105 POL19880329 KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 3h22’40” 0h00’00”
2. 31 ROU19920904 GROSU Eduard Michael VINI FANTINI NIPPO (VFN) 3h22’40” 0h00’00”
3. 1 EST19870709 JÕEÄÄR Gert NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 3h22’40” 0h00’00”
4. 12 RUS19891122 BOEV Igor RUSVELO (RVL) 3h22’40” 0h00’00”
5. 16 RUS19880124 KRASNOV Leonid RUSVELO (RVL) 3h22’40” 0h00’00”
6. 115 GER19831216 SCHWEIZER Michael SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP) 3h22’40” 0h00’00”
7. 4 EST19930915 LAAS Martin NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 3h22’40” 0h00’00”
8. 47 LAT19921029 LIEPINS Emils RIETUMU – DELFIN (RBD) 3h22’40” 0h00’00”
9. 26 POL19850718 KOMAR Mateusz BDC – MARCPOL TEAM (BDC) 3h22’40” 0h00’00”
10. 107 POL19890324 STEPNIAK Grzegorz CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 3h22’40” 0h00’00”
11. 36 ITA19860605 DE NEGRI Pier Paolo VINI FANTINI NIPPO (VFN) 3h22’40” 0h00’00”
12. 78 LTU19900720 DZERVUS Darijus NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 3h22’40” 0h00’00”
13. 52 LTU19870501 BERNATONIS Marius ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 3h22’40” 0h00’00”
14. 106 POL19770623 KIENDYS Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 3h22’40” 0h00’00”
15. 84 FIN19920720 MANNINEN Matti NATIONAL TEAM FINLAND (NTF) 3h22’40” 0h00’00”
16. 65 BLR19950630 AKHRAMENKA Yauheni NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 3h22’40” 0h00’00”
17. 53 LAT19911119 BOGDANOVICS Maris ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 3h22’40” 0h00’00”
18. 22 POL19931021 BANASZEK Adrian BDC – MARCPOL TEAM (BDC) 3h22’40” 0h00’00”
19. 75 LTU19910428 SAVICKAS Zydrunas NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 3h22’40” 0h00’00”
20. 3 EST19940811 NISU Oskar NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 3h22’40” 0h00’00”
21. 2 EST19930703 RÄIM Mihkel NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 3h22’40” 0h00’00”
22. 93 ESP19920606 GONZALEZ SALAS Mario ACTIVEJET TEAM (AJT) 3h22’40” 0h00’00”
23. 7 EST19940823 VAIDEM Josten NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 3h22’40” 0h00’00”
24. 21 POL19750708 RADOSZ Robert BDC – MARCPOL TEAM (BDC) 3h22’40” 0h00’00”
25. 35 SWE19920831 MAGNUSSON Kim VINI FANTINI NIPPO (VFN) 3h22’40” 0h00’00”
26. 46 LAT19920626 VOSEKALNS Andris RIETUMU – DELFIN (RBD) 3h22’40” 0h00’00”
27. 14 RUS19900717 POMOSHNIKOV Sergey RUSVELO (RVL) 3h22’40” 0h00’00”
28. 44 LAT19900206 SMIRNOVS Andris RIETUMU – DELFIN (RBD) 3h22’40” 0h00’00”
29. 13 RUS19800707 KLIMOV Sergey RUSVELO (RVL) 3h22’40” 0h00’00”
30. 5 EST19900626 RAID Risto NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 3h22’40” 0h00’00”
31. 82 FIN19920731 PAAJANEN Mikko NATIONAL TEAM FINLAND (NTF) 3h22’40” 0h00’00”
32. 101 POL19840911 MATYSIAK Bartlomiej CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 3h22’40” 0h00’00”
33. 77 LTU19930907 ŠIŠKEVICIUS Paulius NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 3h22’53” 0h00’13”
34. 32 ITA19870922 MALAGUTI Alessandro VINI FANTINI NIPPO (VFN) 3h22’54” 0h00’14”
35. 41 LAT19910116 BECIS Armands RIETUMU – DELFIN (RBD) 3h22’54” 0h00’14”
36. 43 LTU19890225 KOVALIOVAS Edgaras RIETUMU – DELFIN (RBD) 3h23’14” 0h00’34”
37. 103 BUL19880408 MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 3h23’18” 0h00’38”
38. 102 POL19900325 GAWRONSKI Piotr CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 3h23’21” 0h00’41”
39. 42 LAT19910318 FLAKSIS Andzs RIETUMU – DELFIN (RBD) 3h23’22” 0h00’42”
40. 45 EST19890716 PRUUS Peeter RIETUMU – DELFIN (RBD) 3h23’28” 0h00’48”
41. 51 LAT19890221 BEKMANIS Indulis ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 3h23’28” 0h00’48”
42. 8 EST19950516 MÄOMA Silver NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 3h23’49” 0h01’09”
43. 104 POL19881014 CHARUCKI Pawel CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 3h23’49” 0h01’09”
44. 72 LTU19950504 RACIUNAS Mykolas NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 3h23’49” 0h01’09”
45. 6 EST19930612 PUNTSO Endrik NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 3h23’49” 0h01’09”
46. 71 LTU19890816 MANIUSIS Martynas NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 3h23’49” 0h01’09”
47. 66 BLR19950816 TSISHCHANKA Hardzei NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 3h24’19” 0h01’39”
48. 112 GER19860304 SCHWEIZER Christoph SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP) 3h24’21” 0h01’41”
49. 11 RUS19870124 KRITSKIY Timofey RUSVELO (RVL) 3h24’50” 0h02’10”
50. 24 POL19900524 BERNAS Pawel BDC – MARCPOL TEAM (BDC) 3h25’52” 0h03’12”
51. 83 FIN19950807 VAINIONPÄÄ Oskari NATIONAL TEAM FINLAND (NTF) 3h25’54” 0h03’14”
52. 33 ITA19911108 STACCHIOTTI Riccardo VINI FANTINI NIPPO (VFN) 3h27’28” 0h04’48”
53. 37 ITA19850307 BISOLTI Alessandro VINI FANTINI NIPPO (VFN) 3h28’30” 0h05’50”
54. 114 UKR19851128 AVERIN Maksym SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP) 3h28’37” 0h05’57”
55. 55 LAT19930103 SAVICKIS Martins ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 3h34’26” 0h11’46”
56. 61 BLR19930628 AHIYEVICH Aleh NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 3h35’32” 0h12’52”
57. 56 LAT19790717 KORNILOVS Vitalijs ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 3h38’25” 0h15’45”
58. 86 FIN19940903 KANERVA Hiski NATIONAL TEAM FINLAND (NTF) 3h38’25” 0h15’45”
59. 62 BLR19951210 BARAVIK Valiantsin NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 3h42’17” 0h19’37”
60. 63 BLR19940721 SHEMETAU Mikhail NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 3h42’17” 0h19’37”
0. 15 RUS19910420 TATARINOV Gennady RUSVELO (RVL)
0. 113 GER19911229 KLEMME Daniel SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)
0. 38 JPN19910601 AKIMARU Yuya VINI FANTINI NIPPO (VFN)
0. 95 ESP19901130 EZQUERRA MUELA Jesus ACTIVEJET TEAM (AJT)
0. 116 AUS19900508 DAVISON Luke SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)
0. 58 LAT19740219 SPILLERS Lauris ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)
0. 57 LAT19890128 EISLERS Ingus ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)
0. 54 LAT19951005 KANEPEJS Deins ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB)
0. 34 ITA19900921 VIOLA Antonio VINI FANTINI NIPPO (VFN)
0. 111 IRL19880720 MCCONVEY Connor SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP)
0. 64 BLR19941202 TSISHKOU Raman NATIONAL TEAM BELARUS (NTB)
0. 73 LTU19921008 PECIULIS Andrius NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)
0. 85 FIN19850824 SIMOLA Mika NATIONAL TEAM FINLAND (NTF)
0. 92 POL19910601 CHRZANOWSKI Slawomir ACTIVEJET TEAM (AJT)
0. 91 POL19890216 DABKOWSKI Konrad ACTIVEJET TEAM (AJT)
0. 74 LTU19941130 PELAITIS Arnas NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)
0. 87 FIN19930209 NURMI Roope NATIONAL TEAM FINLAND (NTF)
0. 76 LTU19760523 VILENISKIS Deividas NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL)
0. 48 BLR19880106 PAPOK Siarhei RIETUMU – DELFIN (RBD)
0. 23 POL19930629 GRONKIEWICZ Kacper BDC – MARCPOL TEAM (BDC)
0. 81 FIN19900814 PÖKÄLÄ Samuel NATIONAL TEAM FINLAND (NTF)

Klasyfikacja generalna:

1. 31 ROU19920904 GROSU Eduard Michael VINI FANTINI NIPPO (VFN) 7h43’26” 0h00’00”
2. 105 POL19880329 KUREK Adrian CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 7h43’32” 0h00’06”
3. 47 LAT19921029 LIEPINS Emils RIETUMU – DELFIN (RBD) 7h43’36” 0h00’10”
4. 44 LAT19900206 SMIRNOVS Andris RIETUMU – DELFIN (RBD) 7h43’36” 0h00’10”
5. 115 GER19831216 SCHWEIZER Michael SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP) 7h43’38” 0h00’12”
6. 1 EST19870709 JÕEÄÄR Gert NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 7h43’38” 0h00’12”
7. 2 EST19930703 RÄIM Mihkel NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 7h43’38” 0h00’12”
8. 36 ITA19860605 DE NEGRI Pier Paolo VINI FANTINI NIPPO (VFN) 7h43’38” 0h00’12”
9. 106 POL19770623 KIENDYS Tomasz CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 7h43’39” 0h00’13”
10. 21 POL19750708 RADOSZ Robert BDC – MARCPOL TEAM (BDC) 7h43’39” 0h00’13”
11. 82 FIN19920731 PAAJANEN Mikko NATIONAL TEAM FINLAND (NTF) 7h43’41” 0h00’15”
12. 16 RUS19880124 KRASNOV Leonid RUSVELO (RVL) 7h43’42” 0h00’16”
13. 12 RUS19891122 BOEV Igor RUSVELO (RVL) 7h43’42” 0h00’16”
14. 78 LTU19900720 DZERVUS Darijus NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 7h43’42” 0h00’16”
15. 22 POL19931021 BANASZEK Adrian BDC – MARCPOL TEAM (BDC) 7h43’42” 0h00’16”
16. 84 FIN19920720 MANNINEN Matti NATIONAL TEAM FINLAND (NTF) 7h43’42” 0h00’16”
17. 52 LTU19870501 BERNATONIS Marius ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 7h43’42” 0h00’16”
18. 53 LAT19911119 BOGDANOVICS Maris ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 7h43’42” 0h00’16”
19. 26 POL19850718 KOMAR Mateusz BDC – MARCPOL TEAM (BDC) 7h43’42” 0h00’16”
20. 5 EST19900626 RAID Risto NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 7h43’42” 0h00’16”
21. 65 BLR19950630 AKHRAMENKA Yauheni NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 7h43’42” 0h00’16”
22. 46 LAT19920626 VOSEKALNS Andris RIETUMU – DELFIN (RBD) 7h43’42” 0h00’16”
23. 35 SWE19920831 MAGNUSSON Kim VINI FANTINI NIPPO (VFN) 7h43’42” 0h00’16”
24. 3 EST19940811 NISU Oskar NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 7h43’42” 0h00’16”
25. 14 RUS19900717 POMOSHNIKOV Sergey RUSVELO (RVL) 7h43’42” 0h00’16”
26. 13 RUS19800707 KLIMOV Sergey RUSVELO (RVL) 7h43’42” 0h00’16”
27. 107 POL19890324 STEPNIAK Grzegorz CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 7h43’42” 0h00’16”
28. 75 LTU19910428 SAVICKAS Zydrunas NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 7h43’42” 0h00’16”
29. 7 EST19940823 VAIDEM Josten NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 7h43’42” 0h00’16”
30. 93 ESP19920606 GONZALEZ SALAS Mario ACTIVEJET TEAM (AJT) 7h43’42” 0h00’16”
31. 4 EST19930915 LAAS Martin NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 7h43’42” 0h00’16”
32. 101 POL19840911 MATYSIAK Bartlomiej CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 7h43’42” 0h00’16”
33. 77 LTU19930907 ŠIŠKEVICIUS Paulius NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 7h43’55” 0h00’29”
34. 32 ITA19870922 MALAGUTI Alessandro VINI FANTINI NIPPO (VFN) 7h43’56” 0h00’30”
35. 41 LAT19910116 BECIS Armands RIETUMU – DELFIN (RBD) 7h43’56” 0h00’30”
36. 43 LTU19890225 KOVALIOVAS Edgaras RIETUMU – DELFIN (RBD) 7h44’16” 0h00’50”
37. 103 BUL19880408 MIHAYLOV Nikolay CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 7h44’20” 0h00’54”
38. 102 POL19900325 GAWRONSKI Piotr CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 7h44’23” 0h00’57”
39. 42 LAT19910318 FLAKSIS Andzs RIETUMU – DELFIN (RBD) 7h44’24” 0h00’58”
40. 51 LAT19890221 BEKMANIS Indulis ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 7h44’30” 0h01’04”
41. 8 EST19950516 MÄOMA Silver NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 7h44’51” 0h01’25”
42. 71 LTU19890816 MANIUSIS Martynas NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 7h44’51” 0h01’25”
43. 72 LTU19950504 RACIUNAS Mykolas NATIONAL TEAM LITHUANIA (NTL) 7h44’51” 0h01’25”
44. 104 POL19881014 CHARUCKI Pawel CCC POLSAT POLKOWICE (CCC) 7h44’51” 0h01’25”
45. 6 EST19930612 PUNTSO Endrik NATIONAL TEAM ESTONIA (NTE) 7h44’51” 0h01’25”
46. 66 BLR19950816 TSISHCHANKA Hardzei NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 7h45’21” 0h01’55”
47. 112 GER19860304 SCHWEIZER Christoph SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP) 7h45’23” 0h01’57”
48. 45 EST19890716 PRUUS Peeter RIETUMU – DELFIN (RBD) 7h45’49” 0h02’23”
49. 11 RUS19870124 KRITSKIY Timofey RUSVELO (RVL) 7h45’52” 0h02’26”
50. 24 POL19900524 BERNAS Pawel BDC – MARCPOL TEAM (BDC) 7h46’54” 0h03’28”
51. 83 FIN19950807 VAINIONPÄÄ Oskari NATIONAL TEAM FINLAND (NTF) 7h46’56” 0h03’30”
52. 33 ITA19911108 STACCHIOTTI Riccardo VINI FANTINI NIPPO (VFN) 7h48’30” 0h05’04”
53. 37 ITA19850307 BISOLTI Alessandro VINI FANTINI NIPPO (VFN) 7h49’32” 0h06’06”
54. 114 UKR19851128 AVERIN Maksym SYNERGY BAKU CYCLING PROJECT (BCP) 7h49’39” 0h06’13”
55. 55 LAT19930103 SAVICKIS Martins ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 7h55’28” 0h12’02”
56. 61 BLR19930628 AHIYEVICH Aleh NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 7h56’34” 0h13’08”
57. 56 LAT19790717 KORNILOVS Vitalijs ALPHA BALTIC – UNITYMARATHONS.COM (ALB) 7h59’27” 0h16’01”
58. 86 FIN19940903 KANERVA Hiski NATIONAL TEAM FINLAND (NTF) 7h59’27” 0h16’01”
59. 63 BLR19940721 SHEMETAU Mikhail NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 8h03’19” 0h19’53”
60. 62 BLR19951210 BARAVIK Valiantsin NATIONAL TEAM BELARUS (NTB) 8h03’19” 0h19’53”

Foto: Tour of Estonia