kristoffDrugi etap Tour des Fjords zakończył się finiszem z peletonu, gdzie najszybszy okazał się Norweg Alexander Kristoff z Katushy. Na 12. miejscu przyjechał Paweł Franczak, natomiast przez większość etapu uciekał Łukasz Bodnar.

 

Od startu tempo peletonu było bardzo wysokie. Każdy miał nadzieję, że dzisiejszego dnia odjazd może dojść do mety. Przez pierwszą godzinę kolarze przejechali 47 kilometrów i nikt nie był w stanie uzyskać choćby kilkunastosekundowej przewagi.

Udało się to jednak Łukaszowi Bodnarowi wraz z trzema innymi zawodnikami. Gdy odjechali w peletonie nastąpiło rozprężenie i to tak duże, że uciekinierzy szybko zaczęli zyskiwać przewagę i to aż do maksymalnie 12 minut.

W tym momencie na swoje barki ciężar gonienia musieli wziąć kolarze lidera z grupy Wanty-Groupe Gobert. Przewaga w drugiej części etapu tak szybko jak rosła zaczęła spadać. Do pogoni zaczęli włączać się też inni zawodnicy.

Z czołówki samotnego ataku próbował jeszcze Etiopczyk Tsgabu Gebremaryam Grmay z MTN-Qhubeka, ale i on musiał na ostatnich 10 kilometrach spasować.

Za rozprowadzanie swojego lidera wzięli się kolarze Katushy i zrobili to perfekcyjnie. Kristoff nie tylko zgarnął etap, ale i też został nowym liderem wyścigu. Na 12. miejscu przyjechał Paweł Franczak: – Czułem się dziś dobrze, dlatego postanowiłem walczyć na finiszu. Niestety byłem trochę za daleko w ostatnim zakręcie i trochę brakło do czołowej “10”. 

TOP 10:

1 Kristoff AlexanderTeam Katusha 16205:01:04
2 Van Asbroeck TomTopsport Vlaanderen – Baloise1112,,
3 Enger Sondre HolstTeam Sparebanken Sřr67,,
4 Trusov NikolayTinkoff-Saxo55,,
5 Sprengers ThomasTopsport Vlaanderen – Baloise44,,
6 Bazzana AlessandroUnitedHealthcare 23,,
7 Lasca FrancescoCaja Rural – Seguros RGA2,,
8 Sbaragli KristianMTN – Qhubeka1,,
9 Marcato MarcoCannondale ,,
10 Gerts FlorisRabobank Development Team,
Źródło: ActiveJet Team