stage_11_map_670Jedenasty etap Giro d`Italia powinien być gratką dla harcowników. Górzysta trasa i długi dystans z pewnością sprzyjają powodzeniu ucieczki.

Kolarze wystartują z Collecchio, by po aż 249 kilometrach dojechać do Savony. Od samego startu droga leciutko unosi się do góry.  Na 66 kilometrze, zostaną rozdane punkty na premii górskiej 2. kategorii – Paso Cento Croci. Po 40 kilometrach zjazdów, cała stawka dojedzie do Sestri Levante, gdzie zawodnicy odbiją w prawo i będą kierować się wzdłuż wybrzeża.  30 kilometrów przed kreską, wyznaczono kolejną górską premię 2. kategorii – Naso di Gatto. Ze szczytu do mety pozostają już tylko zjazdy.

Profil:

stage_11_profile_670

Ostatnie kilometry:

T11_Savona_ukm

 Kto powalczy?

Trasa idealnie pasuje do długiej, spektakularnej ucieczki. Na tak długim dystansie, ekipa BMC Racing z pewnością nie będzie miała zamiaru podjąć się próby kontroli rywalizacji. Sprinterzy raczej też nie będą zainteresowani, zważywszy na premię górską 2. kategorii znajdującą się 30 km od mety. Szansę zyskają szybcy kolarze, który zabiorą się w odjazd i przetrwają dwie góry.

Faworyci według naszosie.pl:

1. Edvald Boasson Hagen (Sky Team)
2. Daniele Ratto (Cannondale)
3. Mauro Finetto (Bardiani CSF)

Relacja w Eurosporcie od 14:30

 

mapki: RCS Sport

Andrzej Gucwa