paweł bernasKolarz BDC MarcPol – Paweł Bernas po pięknym ataku, uciekając przez 25 kilometrów, został zwycięzcą trzeciego wyścigu z cyklu “Visegrad 4 Bicycle Race” – GP Slovakia (kat. 1.2. UCI).

Na starcie do GP Slovakia stanęło 120 zawodników, z Polski pojawiły się ekipy: ActiveJet, BDC MarcPol, Mexller Team i Reprezentacja Polski. Kolarze musieli pokonać 150 kilometrów  z miejscowości Skalnica do Bratysławy.

Już na pierwszy podjeździe peleton podzielił się na dwie grupy, w każdej z nich jechało po około 60 zawodników. Na ostatnim podjeździe na atak zdecydował się Adam Stachowiak (BDC MarcPol), do którego dojechał kolarz ekipy Butnecht-Author.

Gdy do mety pozostał 40 kilometrów na kontratak z peletonu zdecydowała się grupa siedmiu kolarzy, wśród których było dwóch Polaków – Arkadiusz Owsian (ActiveJet) i Paweł Bernas.

Dwie czołowe grupy “zjechały” się i wówczas samotnie od prowadzącej grupy odjechał Paweł Bernas. Było to 25 kilometrów przed metą.

“Berni” w pięknym stylu samotnie mknął do mety i to on dziś uniósł ręce w geście triumfu.

Z tyłu peleton napędzany przez kolarzy Mexller Team dogonił uciekinierów, z którego wysoko na mecie zameldowali Arkadiusz Owsian (ActiveJet) i Robert Radosz (BDC MarcPol).

Pełne wyniki > tutaj

Foto: www.roadcycling.cz