PetlaTorunska_D1_mobile (15)W weekend pod 500 zawodników wzięło udział w dwudniowym święcie kolarstwa. Setki dzieci oraz amatorów ścigało się  w podtoruńskim Łążynie.

Galeria zdjęć > tutaj

Organizatorem wyścigu o Puchar Michała Kwiatkowskiego było Toruńskie Towarzystwo Cyklistów oraz Uczniowski Klub Sportowy Copernicus – Akademia Michała Kwiatkowskiego.

Dwudniowe święto kolarstwa w podtoruńskim Łążynie zakończyło się sukcesem – ponad 500 startujących w ciągu dwóch dni (sobota/niedziela), w tym 150 dzieci w dniu pierwszym i 350 dorosłych „amatorów” / „mastersów” w wieku od 18-80 lat! (Jazda indywidualna na czas o Puchar Michała Kwiatkowskiego).

Poza “Kwiatkiem” pojawił się drugi kolarz Omega Pharma Quick Step – Michał Gołaś, a także Arek Owsian z ekipy ActiveJet, która współpracuje z Copernicusem. Ale nie tylko.

„Wielu znakomitych gości mieliśmy pierwszego dnia (Jazda na czas, w tym impreza dla dzieci) w miasteczku Copernicus –  powiedział Michał Jackowiak, prezes TTC i Copernicus. Oczywiście Michał Kwiatkowski jako gospodarz, ale również: Piotr Bieliński szef ActiveJet Team i przyjaciel Akademii, Michał Gołaś wybitny kolarz i przede wszystkim niezwykle sympatyczny i ciepły człowiek, Grzegorz Dziadowiec z Veloart czyli guru rowerowej mechaniki i bike fittingu, Arek Owsian zawodnik ActiveJet… oraz wielu innych, których nie sposób wymienić! Generalnie śmietanka polskiego kolarstwa” – dodał.

Jak się okazało największe emocje były podczas zawodów dla dzieci, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem, przyjechały zarówno zorganizowane drużyny jak i rodzice ze swoimi pociechami, ponad 150 uczestników i 42 puchary rozdane w 7 kategoriach wiekowych w podziale dziewczynki / chłopcy – dzieci rywalizowały na dystansie od 1 – 2 km (zawody dla dzieci organizowała Akademia Copernicus).

Drugiego dnia na starcie stanęło ponad 200 zawodników na trzech dystansach od 39 do 117 km, zwycięzcy dekorowani zgodnie z tradycją zawodowych wyścigów jak Tour de France – czyli koszulką Skoda z podpisem Michała Kwiatkowskiego.

Copernicus zaprasza wszystkich na kolejne imprezy dla uczniów szkół podstawowych na terenie Torunia, gminy Obrowo i Zła Wieś Wielka – szukamy talentów na miarę Michała Kwiatkowskiego, najlepsi będą się uczyć w Szkole Mistrzostwa Sportowego –  wielki finał na MotoArenie 26.05.

Informacja prasowa

Foto: © 2014 Copernicus – Akademia Michała Kwiatkowskiego