Wyścig Pokoju JuniorówWłoch Gianmarco Begnoni, po finiszu z peletonu, zwyciężył pierwszy etap Course de la Paix Juniors. Najlepszy z Polaków, Patryk Górecki zajął 17 miejsce.

Pierwszy etap 43 edycji Wyścigu Pokoju Juniorów, zaliczanego do Pucharu Narodów, liczył 99 kilometrów i wiódł wokół czeskiej miejscowości Litomerice. Kolarze po drodze musieli pokonać dwie premie górskie.

O zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z peletonu. Najszybszy okazał się Begnoni, który pokonał Norwega Erlenda Blikra oraz Duńczyka Magnusa Klarisa.

Jak twierdzi Waldemar Cebula, trener naszej kadry, to najtrudniejszy wyścig zaliczany do Pucharu Narodów. O jego trudach już na pierwszy etapie mogli się przekonać Szymon Sajnok (strata 3:41), Paweł Przewieda (strata 15:45) i Daniel Staniszewski, który został wycofany z wyścigu, gdyż nie zmieścił się w limicie czasu (strata 33:31).

W peletonie, bez strat przyjechali Patryk Górecki (17), Damian Sławek (28) i Patryk Soliński (61).

Jutro dwa etapu. Najpierw młodzi kolarze pojadą w 63-kilometrowym, stosunkowo płaskim etapie, ale z finiszem na lekkim wzniesieniu, a potem w 11,6-kilometrowej czasówce, z jednym pagórkiem na początku i krótkim podjazdem na metę.

Wyniki 1 etapu > tutaj