Alan BanaszekAlan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.) po finiszu z peletonu wygrał ostatni, czwarty etap Wyścigu Juniorów o Puchar Prezydenta Grudziądza.

Ostatni odcinek XXVI Międzynarodowego Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza rozegrano wokół Grudziądza. Kolarze musieli pokonać prawie 110 kilometrów.

W klasyfikacji generalnej Alan Banaszek tracił do Van den Berga 25 sekund. Od startu młody kolarz z Nowego Dworu Mazowieckiego jechał bardzo ambitnie, zdobywając bonifikaty na lotnych premiach.

Dodatkowo wygrał etap, jednak zebrane sekundy z bonifikat nie wystarczyły do przeskoczenia Holendra w klasyfikacji generalnej.

Na etapie drugi był Louis Rohde (RSC Cottbus), zaś trzeci Jorn Bunning (Willeborg).

W generalce Van den Berg o 8 sekund pokonał Alana Banaszka i o 28 sekund Maxima Satlikova (Kazachstan).

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułTour of Turkey: Mark Cavendish najszybszy w Stambule. Cały wyścig zwycięża Adam Yates
Następny artykułTour de Romandie: Chris Froome odbiera Spilakowi zwycięstwo i wygrywa czasówkę!