Michael AlbasiniMichael Albasini (Orica GreenEdge) wygrał drugi etap Tour de Romandie. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step) był piąty, ale musiał oddać Szwajcarowi koszulkę lidera.

Trzeci dzień rywalizacji w szwajcarskiej etapówce to 166 kilometrowy odcinek ze Sionu do Montreux. 40 i 30 km przed kreską znajdowały się dwa podjazdy. Po drugim z nich kolarze wjechali na długie zjazdy, które prowadziły do mety.

W decydujących momentach dzisiejszego odcinka utworzyła się kilkudziesięcioosobowa grupka, w której kręcili faworyci do końcowego triumfu. Najszybciej finiszował z niej Michael Albasini (Orica GreeEdge). Przypomnijmy, że Szwajcar wygrał także wczoraj. Dziś wyprzedził Tony Hurela (Europcar) oraz Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing).

Klasyfikacja generalna:

1 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 4:12:22
2 Tony HUREL Team Europcar 0:00:00
3 Giacomo NIZZOLO Trek Factory Racing 0:00:00
4 Alexei TSATEVICH Katusha Team 0:00:00
5 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
6 Maxim IGLINSKIY Astana Pro Team 0:00:00
7 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:00:00
8 Ramunas NAVARDAUSKAS Garmin-Sharp 0:00:00
9 Danilo WYSS BMC Racing Team 0:00:00
10 Christopher FROOME Team Sky 0:00:00
11 Mathias FRANK IAM Cycling 0:00:00
12 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
13 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 0:00:00
14 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:00:00
15 Roberto FERRARI Lampre-Merida 0:00:00
16 Andrew TALANSKY Garmin-Sharp 0:00:00
17 Bjorn THURAU Team Europcar 0:00:00
18 Nino SCHURTER Orica GreenEDGE 0:00:00
19 Andre Fernando CARDOSO Garmin-Sharp 0:00:00
20 Paolo LONGO BORGHINI Cannondale 0:00:00
21 Ion IZAGIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:00
22 Pawel POLJANSKI Tinkoff-Saxo 0:00:00
23 Jan BAKELANTS Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
24 Oscar GATTO Cannondale 0:00:00
25 Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 0:00:00
26

To looks size canadian viagra online fedex originally absolutely out , for cheap diet pills without a script keeping lash a one pharmastore have importantly and a ! http://pharmacynyc.com/finasteride-1-mg-without-prescription This not other. Was online viagra by check Did Try inside my http://uopcregenmed.com/cialis-with-out-px.html large different amazon. Of viagra howard stern clean higher infinitely sandwiches.

Marcel WYSS IAM Cycling 0:00:00
27 Yury TROFIMOV Katusha Team 0:00:00
28 Jakob FUGLSANG Astana Pro Team 0:00:00
29 Rigoberto URAN URAN Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
30 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:00:00
31 Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ Tinkoff-Saxo 0:00:00
32 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:00
33 Rui Alberto COSTA Lampre-Merida 0:00:00
34 Tony MARTIN Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
35 Vincenzo NIBALI Astana Pro Team 0:00:00
36 Rafal MAJKA Tinkoff-Saxo 0:00:00
37 Jean Christophe PERAUD AG2R La Mondiale 0:00:00
38 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 0:00:00
39 Maxime MONFORT Lotto-Belisol Team 0:00:00
40 Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA Movistar Team 0:00:00
41 Dennis VANENDERT Lotto-Belisol Team 0:00:00
42 Anthony ROUX FDJ.fr 0:00:00
43 Simon SPILAK Katusha Team 0:00:00
44 Maxime BOUET AG2R La Mondiale 0:00:00
45 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
46 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:00
47 Guillaume BONNAFOND AG2R La Mondiale 0:00:00
48 Egor SILIN Katusha Team 0:00:00
49 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:00
50 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:00
51 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:00:00
52 Jonathan FUMEAUX IAM Cycling 0:00:00
53 Nicolas CASTROVIEJO Movistar Team 0:00:00
54 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:00
55 Stef CLEMENT Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
56 Gianluca BRAMBILLA Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
57 Davide MALACARNE Team Europcar 0:00:00
58 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:00:00
59 Thibaut PINOT FDJ.fr 0:00:00
60 Paul MARTENS Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
61 Thierry HUPOND Team Giant-Shimano 0:00:00
62 Martijn KEIZER Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
63 Jonathan HIVERT Belkin Pro Cycling Team 0:00:00
64 Winner Andrew ANACONA GOMEZ Lampre-Merida 0:00:00
65 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:00:08
66 Christian MEIER Orica GreenEDGE 0:00:08
67 Laurens TEN DAM Belkin Pro Cycling Team 0:00:08
68 Alexis VUILLERMOZ AG2R La Mondiale 0:00:08
69 Damiano CARUSO Cannondale 0:00:08
70 Caleb FAIRLY Garmin-Sharp 0:00:08
71 Sander ARMEE Lotto-Belisol Team 0:00:08
72 Sean DE BIE Lotto-Belisol Team 0:00:08
73 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:00:08
74 Andriy GRIVKO Astana Pro Team 0:00:08
75 Darwin ATAPUMA BMC Racing Team 0:00:08
76 Pavel BRUTT Katusha Team 0:00:08
77 Francis MOUREY FDJ.fr 0:00:08
78 Manuele MORI Lampre-Merida 0:00:08
79 Moreno MOSER Cannondale 0:00:08
80 Riccardo ZOIDL Trek Factory Racing 0:00:08
81 Thomas DE GENDT Omega Pharma-QuickStep 0:00:08
82 Alexandre GENIEZ FDJ.fr 0:00:08
83 Jay MCCARTHY Tinkoff-Saxo 0:00:08
84 Kenny ELISSONDE FDJ.fr 0:00:08
85 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:00:08
86 Tanel KANGERT Astana Pro Team 0:00:08
87 Johann TSCHOPP IAM Cycling 0:00:08
88 Ivan BASSO Cannondale 0:00:08
89 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 0:00:08
90 Thomas VOECKLER Team Europcar 0:00:08
91 Maxime MEDEREL Team Europcar 0:00:08
92 Jack BOBRIDGE Belkin Pro Cycling Team 0:00:21
93 Jesse SERGENT Trek Factory Racing 0:00:21
94 Jérémy ROY FDJ.fr 0:00:21
95 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:00:21
96 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:00:21
97 Xabier ZANDIO ECHAIDE Team Sky 0:00:21
98 Evgeny PETROV Tinkoff-Saxo 0:00:21
99 Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:00:21
100 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA Cannondale 0:00:21
101 Jean-Marc MARINO Cannondale 0:00:21
102 Mikel NIEVE ITURRALDE Team Sky 0:00:21
103 Nelson OLIVEIRA Lampre-Merida 0:00:42
104 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:00:42
105 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:00:42
106 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:00:54
107 Pirmin LANG IAM Cycling 0:01:06
108 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:01:06
109 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:01:06
110 Cédric PINEAU FDJ.fr 0:01:06
111 Axel DOMONT AG2R La Mondiale 0:01:30
112 Lieuwe WESTRA Astana Pro Team 0:03:35
113 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:03:35
114 Peter VELITS BMC Racing Team 0:03:40
115 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:05:37
116 Silvan DILLIER BMC Racing Team 0:05:37
117 Dmitry KOZONTCHUK Katusha Team 0:05:37
118 Danilo HONDO Trek Factory Racing 0:05:37
119 Jens VOIGT Trek Factory Racing 0:05:37
120 Koldo FERNANDEZ DE LARREA Garmin-Sharp 0:05:37
121 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:05:37
122 Luke ROWE Team Sky 0:08:37
123 Christopher SUTTON Team Sky 0:08:37
124 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:08:37
125 Brett Daniel LANCASTER Orica GreenEDGE 0:08:37
126 Nathan EARLE Team Sky 0:08:37
127 Richie PORTE Team Sky 0:08:37
128 Eugenio ALAFACI Trek Factory Racing 0:08:37
129 Calvin WATSON Trek Factory Racing 0:08:37
130 Lawrence WARBASSE BMC Racing Team 0:08:37
131 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:08:37
132 Juan Jose LOBATO DEL VALLE Movistar Team 0:08:37
133 Serge PAUWELS Omega Pharma-QuickStep 0:08:37
134 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:08:37
135 Gang XU Lampre-Merida 0:08:37
136 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:08:37
137 Damien GAUDIN AG2R La Mondiale 0:08:37
138 Cyril GAUTIER Team Europcar 0:08:37
139 Christophe KERN Team Europcar 0:08:37
140 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 0:14:27
141 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:14:27
142 Kenny DE HAES Lotto-Belisol Team 0:14:27
143 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:14:27
144 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:14:27
145 Boris VALLEE Lotto-Belisol Team 0:14:27
146 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr 0:14:27
147 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 0:14:32
Lars-Petter NORDHAUG Belkin Pro Cycling Team Abandon
Bart DE CLERCQ Lotto-Belisol Team Non Partant
Matej MOHORIC Cannondale Non Partant

General:
1 Michael ALBASINI Orica GreenEDGE 6:29:50
2 Michal KWIATKOWSKI Omega Pharma-QuickStep 0:00:05
3 Ramunas NAVARDAUSKAS Garmin-Sharp 0:00:10
4 Jesus HERRADA LOPEZ Movistar Team 0:00:11
5 Matthias BRANDLE IAM Cycling 0:00:12
6 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:00:13
7 Tony MARTIN Omega Pharma-QuickStep 0:00:14
8 Martijn KEIZER Belkin Pro Cycling Team 0:00:18
9 Christopher FROOME Team Sky 0:00:19
10 Ion IZAGIRRE INSAUSTI Movistar Team 0:00:19
11 Rui Alberto COSTA Lampre-Merida 0:00:21
12 Andrew TALANSKY Garmin-Sharp 0:00:21
13 Georg PREIDLER Team Giant-Shimano 0:00:21
14 Vincenzo NIBALI Astana Pro Team 0:00:21
15 Simon SPILAK Katusha Team 0:00:22
16 Rigoberto URAN URAN Omega Pharma-QuickStep 0:00:23
17 Sergey CHERNETSKI Katusha Team 0:00:23
18 Nicolas CASTROVIEJO Movistar Team 0:00:24
19 Stef CLEMENT Belkin Pro Cycling Team 0:00:24
20 Mathias FRANK IAM Cycling 0:00:25
21 Alexandre GENIEZ FDJ.fr 0:00:26
22 Maxime MONFORT Lotto-Belisol Team 0:00:27
23 Thibaut PINOT FDJ.fr 0:00:28
24 Maxim IGLINSKIY Astana Pro Team 0:00:28
25 Yury TROFIMOV Katusha Team 0:00:28
26 Beñat INTXAUSTI ELORRIAGA Movistar Team 0:00:28
27 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:00:28
28 Nicolas ROCHE Tinkoff-Saxo 0:00:29
29 Jakob FUGLSANG Astana Pro Team 0:00:29
30 Rafal MAJKA Tinkoff-Saxo 0:00:30
31 Jonathan HIVERT Belkin Pro Cycling Team 0:00:30
32 Moreno MOSER Cannondale 0:00:31
33 Jean Christophe PERAUD AG2R La Mondiale 0:00:31
34 Egor SILIN Katusha Team 0:00:34
35 Tanel KANGERT Astana Pro Team 0:00:35
36 Maxime BOUET AG2R La Mondiale 0:00:36
37 Thomas VOECKLER Team Europcar 0:00:36
38 Riccardo ZOIDL Trek Factory Racing 0:00:37
39 Andriy GRIVKO Astana Pro Team 0:00:37
40 Damiano CARUSO Cannondale 0:00:38
41 Bjorn THURAU Team Europcar 0:00:38
42 Ivan BASSO Cannondale 0:00:38
43 Thomas DE GENDT Omega Pharma-QuickStep 0:00:40
44 Francis MOUREY FDJ.fr 0:00:41
45 Pawel POLJANSKI Tinkoff-Saxo 0:00:41
46 Laurens TEN DAM Belkin Pro Cycling Team 0:00:41
47 Sébastien REICHENBACH IAM Cycling 0:00:42
48 Jonathan FUMEAUX IAM Cycling 0:00:43
49 Alexis VUILLERMOZ AG2R La Mondiale 0:00:45
50 Johann TSCHOPP IAM Cycling 0:00:48
51 Kenny ELISSONDE FDJ.fr 0:00:49
52 Maxime MEDEREL Team Europcar 0:00:50
53 Andre Fernando CARDOSO Garmin-Sharp 0:00:56
54 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:00:58
55 Giacomo NIZZOLO Trek Factory Racing 0:01:02
56 Darwin ATAPUMA BMC Racing Team 0:01:03
57 Anthony ROUX FDJ.fr 0:01:15
58 Reto HOLLENSTEIN IAM Cycling 0:01:16
59 Marcel WYSS IAM Cycling 0:01:17
60 Moreno HOFLAND Belkin Pro Cycling Team 0:01:18
61 Tony HUREL Team Europcar 0:01:19
62 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:01:22
63 Paul MARTENS Belkin Pro Cycling Team 0:01:24
64 Dominik NERZ BMC Racing Team 0:01:24
65 Nino SCHURTER Orica GreenEDGE 0:01:24
66 Luka MEZGEC Team Giant-Shimano 0:01:27
67 Jan BAKELANTS Omega Pharma-QuickStep 0:01:27
68 Tosh VAN DER SANDE Lotto-Belisol Team 0:01:28
69 Alexei TSATEVICH Katusha Team 0:01:28
70 Davide MALACARNE Team Europcar 0:01:30
71 Jesse SERGENT Trek Factory Racing 0:01:31
72 Tom DANIELSON Garmin-Sharp 0:01:32
73 Gianluca BRAMBILLA Omega Pharma-QuickStep 0:01:32
74 Winner Andrew ANACONA GOMEZ Lampre-Merida 0:01:33
75 Fredrik KESSIAKOFF Astana Pro Team 0:01:38
76 Jérémy ROY FDJ.fr 0:01:40
77 Sylvester SZMYD Movistar Team 0:01:41
78 Christian MEIER Orica GreenEDGE 0:01:43
79 Sander ARMEE Lotto-Belisol Team 0:01:43
80 Jack BOBRIDGE Belkin Pro Cycling Team 0:01:45
81 Caleb FAIRLY Garmin-Sharp 0:01:45
82 Eduard Alexander BELTRAN SUAREZ Tinkoff-Saxo 0:01:46
83 David LOPEZ GARCIA Team Sky 0:01:52
84 Evgeny PETROV Tinkoff-Saxo 0:01:59
85 Jean-Marc MARINO Cannondale 0:02:02
86 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:02:10
87 Rafael VALLS FERRI Lampre-Merida 0:02:12
88 Paolo LONGO BORGHINI Cannondale 0:03:17
89 Oscar GATTO Cannondale 0:03:26
90 Thierry HUPOND Team Giant-Shimano 0:04:56
91 Peter VELITS BMC Racing Team 0:05:04
92 Dennis VANENDERT Lotto-Belisol Team 0:05:15
93 Dmitry KOZONTCHUK Katusha Team 0:07:10
94 Koldo FERNANDEZ DE LARREA Garmin-Sharp 0:07:16
95 Davide APPOLLONIO AG2R La Mondiale 0:07:18
96 Cédric PINEAU FDJ.fr 0:07:47
97 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:08:10
98 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:08:19
99 Pavel BRUTT Katusha Team 0:08:20
100 Danilo WYSS BMC Racing Team 0:08:24
101 Guillaume BONNAFOND AG2R La Mondiale 0:08:35
102 Manuele MORI Lampre-Merida 0:08:39
103 Romain GUILLEMOIS Team Europcar 0:08:40
104 Silvan DILLIER BMC Racing Team 0:08:52
105 Danilo HONDO Trek Factory Racing 0:08:53
106 Mikel NIEVE ITURRALDE Team Sky 0:08:54
107 Nelson OLIVEIRA Lampre-Merida 0:08:55
108 Pirmin LANG IAM Cycling 0:09:29
109 Martin KOHLER BMC Racing Team 0:09:34
110 Olivier ZAUGG Tinkoff-Saxo 0:09:44
111 Lieuwe WESTRA Astana Pro Team 0:09:53
112 Richie PORTE Team Sky 0:10:02
113 Axel DOMONT AG2R La Mondiale 0:10:10
114 Jens VOIGT Trek Factory Racing 0:10:40
115 Sean DE BIE Lotto-Belisol Team 0:10:43
116 Roberto FERRARI Lampre-Merida 0:10:49
117 Jay MCCARTHY Tinkoff-Saxo 0:10:51
118 Xabier ZANDIO ECHAIDE Team Sky 0:11:03
119 Cayetano José SARMIENTO TUNARROSA Cannondale 0:11:33
120 Christopher JUUL JENSEN Tinkoff-Saxo 0:11:54
121 Lawrence WARBASSE BMC Racing Team 0:11:57
122 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:12:11
123 Juan Jose LOBATO DEL VALLE Movistar Team 0:13:43
124 Christophe KERN Team Europcar 0:14:02
125 Danny VAN POPPEL Trek Factory Racing 0:16:06
126 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:16:37
127 Brett Daniel LANCASTER Orica GreenEDGE 0:16:39
128 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:16:48
129 Calvin WATSON Trek Factory Racing 0:17:03
130 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:17:05
131 Cyril GAUTIER Team Europcar 0:17:05
132 Gang XU Lampre-Merida 0:17:10
133 Damien GAUDIN AG2R La Mondiale 0:19:10
134 Luke ROWE Team Sky 0:19:24
135 Nathan EARLE Team Sky 0:19:27
136 Serge PAUWELS Omega Pharma-QuickStep 0:19:30
137 Eugenio ALAFACI Trek Factory Racing 0:19:31
138 Pablo LASTRAS GARCIA Movistar Team 0:19:35
139 Christopher SUTTON Team Sky 0:19:48
140 Boris VALLEE Lotto-Belisol Team 0:22:41
141 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:25:02
142 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:25:08
143 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 0:25:30
144 Pierre-Henri LECUISINIER FDJ.fr 0:25:30
145 Giovanni VISCONTI Movistar Team 0:25:47
146 Kenny DE HAES Lotto-Belisol Team 0:25:51
147 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 0:25:59

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa