Basso Nibali Scarponi EvansOrganizatorzy Giro d`Italia opublikowali już wstępną listę  startową nachodzącej odsłony Rosa Corsa. Na liście znalazło się czterech polskich zawodników.

Spośród naszych rodaków, pewniakami do startu w Giro są: Rafał Majka i Paweł Poljański (obaj Tinkoff-Saxo), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) oraz Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step). W szerokim składzie Movistaru na tę imprezę jest Sylwester Szmyd, jednak póki co jego nazwisko nie pojawiło się na liście. Miejmy nadzieję, że stanie się to po górskich etapach Giro del Trentino.

Głównymi pretendentami do triumfu w rozgrywanej od 9 maja do 1 czerwca imprezie, będą z pewnością: Nairo Quintana (Movistar), Joaquim Rodríguez (Katusha), Cadel Evans (BMC Racing), Rigoberto Urán (Omega Pharma – Quick Step), Michele Scarponi (Astana) oraz Ryder Hesjedal (Garmin-Sharp)

 

Wstępna lista startowa Giro d`Italia 2014:

Astana Pro Team
SCARPONI Michele
AGNOLI Valerio
ARU Fabio
BRAJKOVIC Janez
GASPAROTTO Enrico
IGLINSKIY Maxim
LANDA MEANA Mikel
TIRALONGO Paolo
ZEITS Andrey

AG2R La Mondiale
POZZOVIVO Domenico
APPOLLONIO Davide
BERARD Julien
BOUET Maxime
DOMONT Axel
DUPONT Hubert
GRETSCH Patrick
MONTAGUTI Matteo
VUILLERMOZ Alexis

Androni Giocattoli-Venezuela
PELLIZOTTI Franco
BELLETTI Manuel
FRAPPORTI Marco
GODOY Yonder
HOOGERLAND Johnny
OCHOA Carlos Jose
RODRIGUEZ Jackson
ROSA Diego
SELLA Emanuele

Bardiani-CSF
PIRAZZI Stefano
BATTAGLIN Enrico
BOEM Nicola
BONGIORNO Francesco Manuel
CANOLA Marco
COLBRELLI Sonny
LOCATELLI Stefano
PAGANI Angelo
ZARDINI Edoardo

Belkin Pro Cycling Team
KELDERMAN Wilco
BOL Jetse
FLENS Rick
GOOS Marc
KEIZER Martijn
KRUIJSWIJK Steven
TANNER David
TJALLINGII Maarten
VAN EMDEN Jos

BMC Racing Team
EVANS Cadel
BOOKWALTER Brent
EIJSSEN Yannick
HERMANS Ben
MORABITO Steve
OSS Daniel
QUINZIATO Manuel
SANCHEZ  Samuel
WYSS Danilo

Cannondale
BASSO Ivan
GATTO Oscar
KOCH Michel
LONGO BORGHINI Paolo
MARANGONI Alan
MOSER Moreno
RATTO Daniele
VILLELLA Davide
VIVIANI Elia

Colombia
DUARTE  Fabio Andres
ARANGO  Juan Esteban
AVILA  Edwin Alcibiad
CHALAPUD  Robinson Edua
DUQUE Leonardo
PANTANO  Jarlinson
QUINTERO  Carlos Julian
ROMERO  Jeffry Johan
RUBIANO  Miguel Angel

FDJ.fr
BOUHANNI Nacer
CHAVANEL Sébastien
COURTEILLE Arnaud
FISCHER Murilo Antonio
GENIEZ Alexandre
LE BON Johan
MOUREY Francis
PICHON Laurent
SOUPE Geoffrey

Garmin-Sharp
HESJEDAL Ryder
CARDOSO Andre
DEKKER Thomas
FARRAR Tyler
FERNANDEZ DE LARREA Koldo
HAAS Nathan
MARTIN Daniel
SLAGTER Tom Jelte
WEGMANN Fabian

Lampre-Merida
CUNEGO Damiano
ANACONA GOMEZ Winner
BONO Matteo
CATTANEO Mattia
FERRARI Roberto
MORI Manuele
NIEMIEC Przemyslaw
POZZATO Filippo
ULISSI Diego

Lotto-Belisol
ARMEE Sander
BAK Lars Ytting
DE HAES Kenny
DOCKX Gert
HANSEN Adam
MONFORT Maxime
VAN DER SANDE Tosh
WELLENS Tim
WILLEMS Frederik

Movistar Team
QUINTANA  Nairo
AMADOR  Andrey
ANTON  Igor
CAPECCHI Eros
CASTROVIEJO  Jonathan
HERRADA  José
IZAGUIRRE  Gorka
LASTRAS Pablo
MALORI Adriano

Neri Sottoli
RABOTTINI Matteo
ANDRIATO Rafael
CARRETERO Ramon
CHICCHI Francesco
COLLI Daniele
FEDI Andrea
FINETTO Mauro
MONSALVE Jonathan
PONZI Simone

Omega Pharma-Quick Step
URAN  Rigoberto
BRAMBILLA Gianluca
DE GENDT Thomas
GOLAS Michal
PAUWELS Serge
PETACCHI Alessandro
POELS Wouter
SERRY Pieter
VERMOTE Julien

Orica-GreenEdge
SANTAROMITA Ivan
DURBRIDGE Luke
HEPBURN Michael
LANCASTER Brett
MATTHEWS Michael
MEYER Cameron
MOURIS Jens
TUFT Svein
WEENING Pieter

Team Europcar
ROLLAND Pierre
ARASHIRO Yukiya
BERNAUDEAU Giovanni
HUREL Tony
MALACARNE Davide
MEDEREL Maxime
QUEMENEUR Perrig
SICARD Romain
THURAU Bjorn

Team Giant-Shimano
KITTEL Marcel
DE BACKER Bert
GESCHKE Simon
LUDVIGSSON Tobias
MEZGEC Luka
PREIDLER Georg
STAMSNIJDER Tom
TIMMER Albert
VEELERS Tom

Team Katusha
RODRIGUEZ  Joaquin
BELKOV Maxim
CARUSO Giampaolo
GUSEV Vladimir
LOSADA  Alberto
MORENO Daniel
PAOLINI Luca
VICIOSO ARCOS Angel
VORGANOV Eduard

Team Sky
CATALDO Dario
BOASSON HAGEN Edvald
DEIGNAN Philip
EISEL Bernhard
HENAO  Sebastian
KENNAUGH Peter
PUCCIO Salvatore
SIUTSOU Kanstantsin
SWIFT Ben

Tinkoff-Saxo
ROCHE Nicholas
JUUL JENSEN Christopher
MAJKA Rafal
PETROV Daniel
POLJANSKI Pawel
ROVNY Ivan
SÖRENSEN Chris Anker
SUAREZ Edward
TRUSOV Nikolay

Trek Factory Racing
KISERLOVSKI Robert
ALAFACI Eugenio
ARREDONDO Julian David
FELLINE Fabio
HONDO Danilo
NIZZOLO Giacomo
VAN POPPEL Boy
VANDEWALLE Kristof
ZOIDL Riccardo

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa