Paryż RoubaixTransmisja z najtrudniejszego jednodniowego wyścigu kolarskiego świata, kultowego klasyka,Paryż– Roubaix,uzyskała rekordową oglądalność w Eurosporcie.

Niedzielną, 3,5 godzinną transmisję oglądało średnio 176 tys. widzów. W szczytowym momencie relacji na Eurosport przełączyło się aż 360 tys.fanów kolarstwa.Wynik ten jest lepszy o ponad 15% od zeszłorocznego.

„Choć wyniki oglądalności kolarstwa nie robią, na pierwszy rzut oka, takiego wrażenia jak np. skoków narciarskich, to jednak wyraźnie obserwujemy rosnące zainteresowanie tą dyscypliną w Polsce”– mówi Krzysztof Świergiel, Dyrektor Zarządzający Eurosport Polska–„Zeszłoroczna, rekordowa oglądalność Tour de France, Vuelty oraz tegorocznego Wyścigu Dookoła Kraju Basków, powiązana oczywiście ze świetnymi wynikami polskich sportowców, pozwala przypuszczać, iż tegoroczny sezon może być najlepszy w historii kolarskich transmisji w naszym kanale”.

„Polscy kolarze już od dawna nie mieli tak silnej pozycji w zawodowym peletonie.Michał Kwiatkowski powszechnie uważany jest za jeden z największych talentów światowego kolarstwa,który ma poprowadzić do sukcesów swój zespół Omega Pharma Quick-Step. Rafał Majka coraz częściej dostaje szansę bycia liderem w drużynie Tinkoff-Saxo, której na co dzień przewodzi  największy kolarz ostatnich lat, Alberto Contador” – mówi Radek Jaworski, Dyrektor Działu Komunikacji Eurosport Polska – „Z wielką niecierpliwością czekamy zarówno na najbliższe ardeńskie klasyki jak i na wielkie toury: Giro d’Italia, Tour de France oraz Vueltę, licząc na to, że polscy kolarze dadzą nam w tym roku jeszcze więcej powodów do radości”.

Najważniejsze transmisje kolarskie w Eurosporcie w kwietniu:

20 kwietnia, g. 14.00.  – Amstel Gold Race

23 kwietnia, g. 14.00. – Walońska Strzała

27 kwietnia, g. 14.00. – Liege – Bastogne – Liege

Informacja prasowa

guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
pon3ek
pon3ek

Będzie nas coraz więcej:)

aro303
aro303

Już było kilka obciętych transmisji ważniejszych etapów w tym roku kosztem wyścigów samochodowych, biathlonu (reszty nie pamiętam) i jakoś włodarze Eurosportu mieli to głęboko w d… więc niech się nie podniecają takim wynikiem bo pewnie byłby i tak dużo większy.

zbyszek
zbyszek

Ten wyścig będę naprawdę pamiętał,bo tam atakował jeden Polak-błysnął jak diament.