Tomasz KiendyśTomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice jest pierwszym liderem Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym w elicie mężczyzn. Zawdzięcza to zwycięstwu w I eliminacji, w „Boxmet Dzierżoniów 2014”.

Zawodnik polkowickiej grupy zgromadził w Dzierżoniowie najwięcej punktów i w kryterium zajął pierwsze miejsce. Premiowane jest ono 15 punktami do klasyfikacji MP. Łukasz Bodnar (ActiveJet), który w inaugurującym sezon wyścigu ulicznym był drugi, ma obecnie 10 punktów, a Leszek Pluciński (BDC MarcPol) plasuje się na trzeciej pozycji z dorobkiem 7 punktów. Jako, że w kryterium nie punktował żaden zawodnik z kategorii U23, klasyfikacja ta nie jest na razie prowadzona.

Mistrzostwa Polski w Kryterium Ulicznym – klasyfikacja po I edycji (Dzierżoniów) – elita mężczyzn

Wśród juniorów pierwsze miejsce zajmuje Alan Banaszek (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), który wygrał w Dzierżoniowie z 26 punktów na koncie. Za nim sklasyfikowani są Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy) i Remigiusz Gil (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Mistrzostwa Polski w Kryterium Ulicznym – klasyfikacja po I edycji (Dzierżoniów) – junior

Liderką nie tylko w elicie kobiet, ale także w klasyfikacji zawodniczek poniżej 23 roku życia jest Łucja Pietrzak (UKS Koźminianka Koźminek). Mistrzyni Europy juniorek w omnium triumfowała na Dolnym Śląsku w kategorii Kobiety Open, wyprzedzając Paulinę Brzeźną-Bentkowską (TKK Pacific Toruń) oraz Litwinkę Daiva Tuslaite. W klasyfikacji Mistrzostw Polski elity 19-letnia zawodniczka wyprzedza swoją bardziej doświadczoną koleżankę z toruńskiej ekipy. Ponieważ w rankingu nie są uwzględniane zawodniczki spoza Polski, trzecią lokatę zajmuje Katarzyna Wilkos (również TKK Pacific Toruń), z 5 punktami (punkty Tuslaite za trzecie miejsce „przepadają”). Wilkos sklasyfikowana jest też w kategorii U23, na drugiej pozycji, za Pietrzak.

Mistrzostwa Polski w Kryterium Ulicznym – klasyfikacja po I edycji (Dzierżoniów) – elita kobiet

Mistrzostwa Polski w Kryterium Ulicznym – klasyfikacja po I edycji (Dzierżoniów) – kobiety U23

W wyścigu w Dzierżoniowie, w kategorii Open żadnej polskiej juniorce nie udało się „zmieścić” w pierwszej, punktowanej, ósemce, więc klasyfikacja w tej kategorii nie jest jeszcze prowadzona.

Źródło: PZKol

Poprzedni artykułKryteria kwalifikacji do reprezentacji Polski na szosowe ME i MŚ 2014
Następny artykułKarpacki Wyścig Kurierów z wizytą w Centrum Olimpijskim
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments