Peter SaganPeter Sagan (Cannondale) wygrał po finiszu z małej grupki pierwszy etap VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde. Drugie miejsce zajął jego kolega z ekipy, Oscar Gatto.

201 kilometrów mieli do przejechania kolarze podczas inaugurującego etapu VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde. Etap prowadził z De Panne do Zottegem, a główną trudnością było trzynaście krótkich, ale wymagających podjazdów. Listę startową podpisało dwóch Polaków: Maciej Bodnar (Cannondale) i Karol Domagalski (Caja Rural – Seguros RGA).

Pierwszą lotną premię wygrał Gert Steegmans (Omega Pharma – Quick Step), który został pierwszym wirtualnym liderem. Trzecie miejsce zajął Maciej Bodnar. Dopiero po tej premii zawiązała się ucieczka w składzie: Tom Devriendt (Team3M), Bradley Potgieter i Jay Robert Thomson (obaj MTN – Qhubeka), Stijn Steels (Topsport Vlaanderen – Baloise), Tim De Troyer (Wanty – Groupe Gobert), Kevin Peeters (Vastgoedservice – Golden Palace).

Z podzielonego peletonu na 47 kilometrów przed metą atakowali: Pim Ligthart (Lotto Belisol), Mathew Hayman (Orica GreenEDGE) i Jerome Baugnies (Wanty – Groupe Gobert). Na ostatnią pętlę w Zottegem czołowa piątku (odpadł Potgieter) rozpoczynała z przewagą 90 sekund nad peletonem. Trójka Ligthart, Hayman i Baugnies doścignęła pierwszą grupkę 30 kilometrów przed metą.

Każdy podjazd był wykorzystywany do kolejnych ataków. Niestety nie obyło się bez kraks, w których ucierpiał między innymi Frederik Willems (Lotto Belisol). 20 kilometrów przed metą na czele była siódemka w składzie: Guillaume van Keirsbulck (Omega Pharma – Quick Step), Jerome Baugnies (Wanty – Groupe Gobert), Jay Robert Thomson (MTN – Qhubeka), Vincent Jerome (Europcar), Kenneth Vanbilsen (Topsport Vlaanderen – Baloise), Sander Cordeel (Vastgoedservice – Golden Palace) i Mauro Finetto (Neri Sottoli).

Na czele goniącego peletonu było widać zielone koszulki Cannondale. 9 kilometrów przed metą na Eikenmolen z peletonu zaatakował Peter Sagan (Cannondale), a ten atak bardzo podzielił dużą grupę. Wraz z nim pojechali między innymi Oscar Gatto (Cannondale), Gert Steegmans i Niki Terpstra (obaj Omega Pharma – Quick Step). Sagan z kolegami szybko dojechali do pierwszej grupy. Z tyłu próbowali gonić Arnaud Demare (FDJ.fr) i Luke Durbridge (Orica – GreenEDGE).

4 kilometry przed metą zanosiło się na pojedynek Omega – Cannondale. Na finiszowych metrach liczyła się dwójka Cannondale. Pierwszy był Sagan, przed Gatto. Słowak chciał, aby to jego kolega triumfował na etapie, ale foto finisz był nieubłagany. Podium uzupełnił Vanbilsen. Demare stracił 10 sekund, a peleton przyjechał ze stratą 19 sekund.

Peter Sagan został także pierwszym liderem wyścigu. Maciej Bodnar przyjechał w peletonie, a dzięki sekundzie bonifikaty zajmuje szesnaste miejsce w generalce. Karol Domagalski stracił do zwycięzcy ponad siedem minut.

Pełne wyniki:

1 Peter SAGAN Cannondale 4:29:39
2 Oscar GATTO Cannondale 0:00:00
3 Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:00
4 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
5 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
6 Mauro FINETTO Neri Sottoli 0:00:00
7 Vincent JEROME Team Europcar 0:00:00
8 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:00:00
9 Jérome BAUGNIES Wanty-Groupe Gobert 0:00:00
10 Sander CORDEEL Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:00
11 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 0:00:03
12 Arnaud DEMARE FDJ.fr 0:00:11
13 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 0:00:11
14 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:00:19
15 Alexander KRISTOFF Katusha Team 0:00:19
16 Davide CIMOLAI Lampre-Merida 0:00:19
17 Kenny DEHAES Lotto-Belisol Team 0:00:19
18 Kenny Robert VAN HUMMEL Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:19
19 Davide VIGANO Caja Rural – Seguros RGA 0:00:19
20 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 0:00:19
21 Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 0:00:19
22 Frederique ROBERT Wanty-Groupe Gobert 0:00:19
23 Joeri STALLAERT Veranclassic – Doltcini 0:00:19
24 Rafael ANDRIATO Neri Sottoli 0:00:19
25 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:19
26 Alexander PORSEV Katusha Team 0:00:19
27 Daniele COLLI Neri Sottoli 0:00:19
28 Kristijan KOREN Cannondale 0:00:19
29 Marco COLEDAN Bardiani CSF 0:00:19
30 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:19
31 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:00:19
32 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:00:19
33 James VAN LANDSCHOOT Wanty-Groupe Gobert 0:00:19
34 Luis Guillermo MAS BONET Caja Rural – Seguros RGA 0:00:19
35 Youcef REGUIGUI MTN – Qhubeka 0:00:19
36 Martin REIMER MTN – Qhubeka 0:00:19
37 Rob RUIJGH Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:19
38 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:00:19
39 Timothy STEVENS Team 3M 0:00:19
40 Jonas AHLSTRAND Team Giant-Shimano 0:00:19
41 Jaap DE MAN Team 3M 0:00:19
42 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:00:19
43 Kevin HULSMANS Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:19
44 Johan LE BON FDJ.fr 0:00:19
45 Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:19
46 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:00:19
47 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 0:00:19
48 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:00:19
49 Valentin IGLINSKIY Astana Pro Team 0:00:19
50 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:00:19
51 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 0:00:19
52 Johnny HOOGERLAND Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:19
53 Martin VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:00:19
54 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:19
55 Omar FRAILE Caja Rural – Seguros RGA 0:00:19
56 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:00:19
57 Marco BANDIERA Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:19
58 Matthias KRIZEK Cannondale 0:00:19
59 Antonino PARRINELLO Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:19
60 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:19
61 Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:19
62 Fernando GRIJALBA Caja Rural – Seguros RGA 0:00:19
63 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 0:00:19
64 Maximiliano RICHEZE Lampre-Merida 0:00:19
65 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:19
66 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:00:19
67 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:00:19
68 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:19
69 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural – Seguros RGA 0:00:19
70 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 0:00:19
71 Fabio SABATINI Cannondale 0:00:19
72 Patrick FACCHINI Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:19
73 Jackson RODRIGUEZ Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:19
74 Maciej BODNAR Cannondale 0:00:19
75 Jonas VAN GENECHTEN Lotto-Belisol Team 0:00:19
76 David BOUCHER FDJ.fr 0:00:19
77 Daniil FOMINYKH Astana Pro Team 0:00:19
78 Jelle WALLAYS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:19
79 Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 0:00:19
80 Jérôme COUSIN Team Europcar 0:00:19
81 Yohann GENÉ Team Europcar 0:00:19
82 Antoine DUCHESNE Team Europcar 0:00:19
83 Alan MARANGONI Cannondale 0:00:19
84 Sebastiaan POT Team 3M 0:00:19
85 Vegard BREEN Lotto-Belisol Team 0:00:19
86 Pim LIGTHART Lotto-Belisol Team 0:00:19
87 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:00:19
88 Marco CANOLA Bardiani CSF 0:00:19
89 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 0:00:19
90 Jay Robert THOMSON MTN – Qhubeka 0:00:19
91 Paolo COLONNA Bardiani CSF 0:00:19
92 Marco HALLER Katusha Team 0:00:19
93 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:00:19
94 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:00:19
95 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:00:19
96 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:00:19
97 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:19
98 Rüdiger SELIG Katusha Team 0:00:19
99 Andrea ZORDAN Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:32
100 Luca PAOLINI Katusha Team 0:00:32
101 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:00:32
102 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 0:01:00
103 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:01:00
104 Edward KING Cannondale 0:01:00
105 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 0:01:49
106 Nicola TESTI Androni Giocattoli – Venezuela 0:01:49
107 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:01:55
108 Sam LENNERTZ Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:01:55
109 Mickaël DELAGE FDJ.fr 0:02:11
110 Edward THEUNS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:03:38
111 Daniel SUMMERHILL Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:04:14
112 Martijn MAASKANT Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:04:14
113 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:04:14
114 Alexander RYBAKOV Katusha Team 0:04:14
115 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:05:18
116 Roberto DE PATRE Neri Sottoli 0:05:27
117 Filippo FORTIN Bardiani CSF 0:05:27
118 Kurt GEYSEN Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:07:26
119 Joren SEGERS Team 3M 0:07:26
120 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 0:07:26
121 Egidijus JUODVALKIS Team 3M 0:07:26
122 Johann VAN ZYL MTN – Qhubeka 0:07:26
123 Michael VINGERLING Team 3M 0:07:26
124 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:07:26
125 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:07:26
126 Danilo NAPOLITANO Wanty-Groupe Gobert 0:07:26
127 Niccolo BONIFAZIO Lampre-Merida 0:07:26
128 Murillo Antonio FISCHER FDJ.fr 0:07:26
129 William BONNET FDJ.fr 0:07:26
130 Ken HANSON Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:07:26
131 Robert FÖRSTER Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:07:26
132 Jim SOGENZO MTN – Qhubeka 0:07:26
133 Sea Keong LOH Team Giant-Shimano 0:07:26
134 Karol DOMAGALSKI Caja Rural – Seguros RGA 0:07:26
135 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:07:26
136 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:07:26
137 Sébastien ROSSELER Veranclassic – Doltcini 0:08:52
138 Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert 0:08:52
139 Luca DODI Lampre-Merida 0:08:52
140 Luke KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:08:52
141 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:08:52
142 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 0:08:52
143 Giorgio BRAMBILA Veranclassic – Doltcini 0:08:52
144 Kris BOECKMANS Lotto-Belisol Team 0:08:55
145 Kevin PEETERS Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:08:55
146 Andrea DAL COL Neri Sottoli 0:10:34
147 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 0:10:34
148 Ramon CARRETERO Neri Sottoli 0:10:34
149 Nick WYNANTS Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:10:34
150 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 0:10:36
151 Mattia POZZO Neri Sottoli 0:10:36
152 Ferekalsi DEBESAY MTN – Qhubeka 0:10:36
153 Francesco GAVAZZI Astana Pro Team 0:10:36
154 Alphonse VERMOTE Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:10:36
155 Gorik GARDEYN Veranclassic – Doltcini 0:10:36
156 Emiel VERMEULEN Team 3M 0:10:36
157 Sean DE BIE Lotto-Belisol Team 0:10:36
158 Nicola BOEM Bardiani CSF 0:10:36
159 Blaz JARC Team NetApp-Endura 0:10:36
160 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 0:10:36
161 Tom GOOVAERTS Veranclassic – Doltcini 0:10:36
162 Tom DEVRIENDT Team 3M 0:10:36
163 Sascha WEBER Veranclassic – Doltcini 0:10:36
164 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:10:36
165 Bradley POTGIETER MTN – Qhubeka 0:10:36
Frederik WILLEMS Lotto-Belisol Team Abandon
Sam BEWLEY Orica GreenEDGE Abandon
Darijus DZERVUS Veranclassic – Doltcini Abandon
Jimmy ENGOULVENT Team Europcar Non Partant
Mark CAVENDISH Omega Pharma-QuickStep Non Partant

Klasyfikacja generalna:
1 Peter SAGAN Cannondale 4:29:29
2 Oscar GATTO Cannondale 0:00:04
3 Kenneth VAN BILSEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:06
4 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 0:00:07
5 Laurens DE VREESE Wanty-Groupe Gobert 0:00:10
6 Mauro FINETTO Neri Sottoli 0:00:10
7 Vincent JEROME Team Europcar 0:00:10
8 Niki TERPSTRA Omega Pharma-QuickStep 0:00:10
9 Jérome BAUGNIES Wanty-Groupe Gobert 0:00:10
10 Sander CORDEEL Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:10
11 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 0:00:13
12 Arnaud DEMARE FDJ.fr 0:00:21
13 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 0:00:21
14 Stijn STEELS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:23
15 Yves LAMPAERT Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:27
16 Maciej BODNAR Cannondale 0:00:28
17 Marcel KITTEL Team Giant-Shimano 0:00:29
18 Alexander KRISTOFF Katusha Team 0:00:29
19 Davide CIMOLAI Lampre-Merida 0:00:29
20 Kenny DEHAES Lotto-Belisol Team 0:00:29
21 Kenny Robert VAN HUMMEL Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:29
22 Davide VIGANO Caja Rural – Seguros RGA 0:00:29
23 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 0:00:29
24 Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 0:00:29
25 Frederique ROBERT Wanty-Groupe Gobert 0:00:29
26 Joeri STALLAERT Veranclassic – Doltcini 0:00:29
27 Rafael ANDRIATO Neri Sottoli 0:00:29
28 Michael VAN STAEYEN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:29
29 Alexander PORSEV Katusha Team 0:00:29
30 Daniele COLLI Neri Sottoli 0:00:29
31 Kristijan KOREN Cannondale 0:00:29
32 Marco COLEDAN Bardiani CSF 0:00:29
33 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:29
34 Mark RENSHAW Omega Pharma-QuickStep 0:00:29
35 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 0:00:29
36 James VAN LANDSCHOOT Wanty-Groupe Gobert 0:00:29
37 Luis Guillermo MAS BONET Caja Rural – Seguros RGA 0:00:29
38 Youcef REGUIGUI MTN – Qhubeka 0:00:29
39 Martin REIMER MTN – Qhubeka 0:00:29
40 Rob RUIJGH Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:29
41 Jan BARTA Team NetApp-Endura 0:00:29
42 Timothy STEVENS Team 3M 0:00:29
43 Jonas AHLSTRAND Team Giant-Shimano 0:00:29
44 Jaap DE MAN Team 3M 0:00:29
45 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 0:00:29
46 Kevin HULSMANS Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:00:29
47 Johan LE BON FDJ.fr 0:00:29
48 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 0:00:29
49 Dmitriy GRUZDEV Astana Pro Team 0:00:29
50 Tom VEELERS Team Giant-Shimano 0:00:29
51 Valentin IGLINSKIY Astana Pro Team 0:00:29
52 Sonny COLBRELLI Bardiani CSF 0:00:29
53 Jan GHYSELINCK Wanty-Groupe Gobert 0:00:29
54 Johnny HOOGERLAND Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:29
55 Martin VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:00:29
56 Julien VERMOTE Omega Pharma-QuickStep 0:00:29
57 Omar FRAILE Caja Rural – Seguros RGA 0:00:29
58 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 0:00:29
59 Marco BANDIERA Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:29
60 Matthias KRIZEK Cannondale 0:00:29
61 Antonino PARRINELLO Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:29
62 Jarl SALOMEIN Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:29
63 Fernando GRIJALBA Caja Rural – Seguros RGA 0:00:29
64 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 0:00:29
65 Maximiliano RICHEZE Lampre-Merida 0:00:29
66 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:29
67 Tobias LUDVIGSSON Team Giant-Shimano 0:00:29
68 Elia FAVILLI Lampre-Merida 0:00:29
69 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:00:29
70 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR Caja Rural – Seguros RGA 0:00:29
71 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 0:00:29
72 Fabio SABATINI Cannondale 0:00:29
73 Patrick FACCHINI Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:29
74 Jackson RODRIGUEZ Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:29
75 Jonas VAN GENECHTEN Lotto-Belisol Team 0:00:29
76 David BOUCHER FDJ.fr 0:00:29
77 Daniil FOMINYKH Astana Pro Team 0:00:29
78 Jelle WALLAYS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:00:29
79 Ralf MATZKA Team NetApp-Endura 0:00:29
80 Jérôme COUSIN Team Europcar 0:00:29
81 Yohann GENÉ Team Europcar 0:00:29
82 Antoine DUCHESNE Team Europcar 0:00:29
83 Alan MARANGONI Cannondale 0:00:29
84 Sebastiaan POT Team 3M 0:00:29
85 Vegard BREEN Lotto-Belisol Team 0:00:29
86 Pim LIGTHART Lotto-Belisol Team 0:00:29
87 Matthieu LADAGNOUS FDJ.fr 0:00:29
88 Marco CANOLA Bardiani CSF 0:00:29
89 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 0:00:29
90 Jay Robert THOMSON MTN – Qhubeka 0:00:29
91 Paolo COLONNA Bardiani CSF 0:00:29
92 Marco HALLER Katusha Team 0:00:29
93 Svein TUFT Orica GreenEDGE 0:00:29
94 Yannick MARTINEZ Team Europcar 0:00:29
95 Dennis VAN NIEKERK MTN – Qhubeka 0:00:29
96 Bert DE BACKER Team Giant-Shimano 0:00:29
97 Albert TIMMER Team Giant-Shimano 0:00:29
98 Rüdiger SELIG Katusha Team 0:00:29
99 Andrea ZORDAN Androni Giocattoli – Venezuela 0:00:42
100 Luca PAOLINI Katusha Team 0:00:42
101 Sacha MODOLO Lampre-Merida 0:00:42
102 Dmitriy MURAVYEV Astana Pro Team 0:01:10
103 Mathew HAYMAN Orica GreenEDGE 0:01:10
104 Edward KING Cannondale 0:01:10
105 Wouter MOL Veranclassic – Doltcini 0:01:59
106 Nicola TESTI Androni Giocattoli – Venezuela 0:01:59
107 Jens MOURIS Orica GreenEDGE 0:02:05
108 Sam LENNERTZ Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:02:05
109 Mickaël DELAGE FDJ.fr 0:02:21
110 Edward THEUNS Topsport Vlaanderen-Baloise 0:03:48
111 Daniel SUMMERHILL Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:04:24
112 Martijn MAASKANT Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:04:24
113 Nicola RUFFONI Bardiani CSF 0:04:24
114 Alexander RYBAKOV Katusha Team 0:04:24
115 Andrea PALINI Lampre-Merida 0:05:28
116 Roberto DE PATRE Neri Sottoli 0:05:37
117 Filippo FORTIN Bardiani CSF 0:05:37
118 Kurt GEYSEN Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:07:36
119 Joren SEGERS Team 3M 0:07:36
120 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 0:07:36
121 Egidijus JUODVALKIS Team 3M 0:07:36
122 Johann VAN ZYL MTN – Qhubeka 0:07:36
123 Michael VINGERLING Team 3M 0:07:36
124 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:07:36
125 Morgan LAMOISSON Team Europcar 0:07:36
126 Danilo NAPOLITANO Wanty-Groupe Gobert 0:07:36
127 Niccolo BONIFAZIO Lampre-Merida 0:07:36
128 Murillo Antonio FISCHER FDJ.fr 0:07:36
129 William BONNET FDJ.fr 0:07:36
130 Ken HANSON Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:07:36
131 Robert FÖRSTER Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:07:36
132 Jim SOGENZO MTN – Qhubeka 0:07:36
133 Sea Keong LOH Team Giant-Shimano 0:07:36
134 Karol DOMAGALSKI Caja Rural – Seguros RGA 0:07:36
135 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA 0:07:36
136 Pieter VANSPEYBROUCK Topsport Vlaanderen-Baloise 0:07:36
137 Sébastien ROSSELER Veranclassic – Doltcini 0:09:02
138 Kevin VAN MELSEN Wanty-Groupe Gobert 0:09:02
139 Luca DODI Lampre-Merida 0:09:02
140 Luke KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:09:02
141 Tom STAMSNIJDER Team Giant-Shimano 0:09:02
142 Tim DE TROYER Wanty-Groupe Gobert 0:09:02
143 Giorgio BRAMBILA Veranclassic – Doltcini 0:09:02
144 Kevin PEETERS Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:09:03
145 Kris BOECKMANS Lotto-Belisol Team 0:09:05
146 Tom DEVRIENDT Team 3M 0:10:42
147 Andrea DAL COL Neri Sottoli 0:10:44
148 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 0:10:44
149 Ramon CARRETERO Neri Sottoli 0:10:44
150 Nick WYNANTS Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:10:44
151 Francesco CHICCHI Neri Sottoli 0:10:46
152 Mattia POZZO Neri Sottoli 0:10:46
153 Ferekalsi DEBESAY MTN – Qhubeka 0:10:46
154 Francesco GAVAZZI Astana Pro Team 0:10:46
155 Alphonse VERMOTE Vastgoedservice – Golden Palace Continental Team 0:10:46
156 Gorik GARDEYN Veranclassic – Doltcini 0:10:46
157 Emiel VERMEULEN Team 3M 0:10:46
158 Sean DE BIE Lotto-Belisol Team 0:10:46
159 Nicola BOEM Bardiani CSF 0:10:46
160 Blaz JARC Team NetApp-Endura 0:10:46
161 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 0:10:46
162 Tom GOOVAERTS Veranclassic – Doltcini 0:10:46
163 Sascha WEBER Veranclassic – Doltcini 0:10:46
164 Laurent MANGEL FDJ.fr 0:10:46
165 Bradley POTGIETER MTN – Qhubeka 0:10:46

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77