Alberto ContadorAlberto Contador (Tinkoff-Saxo) wygrał czwarty etap Tirreno-Adriatico kończący się na podjeździe Selvarotonda. Michał Kwiatkowski obronił koszulkę lidera!

Czwarty etap Tirreno – Adriatico był najdłuższym odcinkiem w tegorocznej edycji. Kolarze mieli do pokonania 244 kilometry, a start znajdował się w Indicatore. Etap był typowo górzysty, z trzema długimi podjazdami. Najpierw na zawodników czekała Forca di Cerro (9,6 km długości; średnie nachylenie 4,6%) oraz Forca Capistrello (16,4 km długości; średnie nachylenie 6,7%). Na deser finałowa wspinaczka pod Selvarotonda (14 km długości; średnie nachylenie 5,3%).

Po ośmiu kilometrach dzisiejszego etapu wykrystalizowała się ucieczka w składzie: Lloyd Mondory (Ag2r La Mondiale), Alexey Lutsenko (Astana), Filippo Fortin (Bardiani-CSF), Matthias Brandle (IAM Cycling), Alexandre Pichot (Europcar) oraz Maxim Belkov (Katusha). Peleton oczywiście kontrolowała ekipa jadącego w Maglia Azzurra Michała Kwiatkowskiego, czyli Omega Pharma – Quick Step. Po 100. kilometrach szóstka miała już ponad siedem minut przewagi nad dużą grupą.

Chwilę później z imprezy przedwcześnie wycofał się Robert Gesink (Belkin Pro Cycling). Do pracy na czele peletonu włączyła się ekipa Movistar, a na kolejnych podjazdach – ucieczka zaczęła się rozpadać.

55 km przed kreską, na czele pozostali już tylko Mondory, Lutsenko oraz Brandle. Grupa traciła niecałe dwie minuty.

Do finałowego podjazdu, który rozpoczął się na 14 kilometrów przed metą, dojechali tylko Lutsneko i Brandle. Najmłodszy kolarz tej imprezy oraz Austriak, mieli w zapasie już tylko 50 sekund nad zasadniczą grupą, gdzie czujnie kręcił z przodu Michał Kwiatkowski. 3 km dalej, nie było już po nich śladu.

9,5 km przed metą zaatakował Stefano Pirazzi (Bardiani-CSF). Włoch szybko zyskał 25 sekund przewagi. Wkrótce w pogoń za filigranowym kolarzem ruszył Benat Intxausti i Roman Kreuziger. Zawodnicy Movistaru i Tinkoff-Saxo, dojechali do Pirazziego. “Kwiatkowi” pomagał Wouter Poels.

Cztery kilometry przed metą, na czele pozostał Kreuziger. Czech miał 27 sekund przewagi nad grupką mistrza Polski. Na atak zdecydowali się Robert Kiserlovski (Trek) oraz Michele Scarponi (Astana). Obojętnie na rozwój sytuacji, nie mogli patrzeć także Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) i Nairo Quintana (Movistar)

Ataków nie wytrzymał niestety Michał Kwiatkowski. Kolarz Omega Pharma – Quick Step stracił kontakt z najlepszymi, ale walczył o jak najmniejsze straty. Tymczasem na czele osłabł Kreuziger. Czech został doścignięty przez pozostałych atakujących. Na mecie jako pierwszy zameldował się Alberto Contador! Hiszpan pokonał Nairo Quintanę i Daniela Moreno (Katusha).

“Kwiato” pokazał wielkie serce do walki i starał się stracić jak najmniej. Dzięki temu, pozostał liderem Tirreno-Adriatico. “El-Pistolero” traci do niego 16 sekund, a trzeci Nairo Quintana 23 sekundy.

Wyniki:

1. 201 ESP19821206 CONTADOR VELASCO Albert ESP TCS TINKOFF SAXO 6.39’56 0 10
2. 111 COL19900204 QUINTANA ROJAS Nairo G COL MOV MOVISTAR TEAM 6.39’57 0’01 6
3. 176 ESP19810905 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT TEAM KATUSHA 6.40’01 0’05 4
4. 204 CZE19860506 KREUZIGER Roman CZE TCS TINKOFF SAXO 6.40’01 0’05
5. 191 AUS19850130 PORTE Richie AUS SKY TEAM SKY 6.40’01 0’05
6. 11 ITA19790925 SCARPONI Michele ITA AST ASTANA PRO TEAM 6.40’04 0’08
7. 133 POL19900602 KWIATKOWSKI Michal G POL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.40’06 0’10
8. 215 CRO19860809 KISERLOVSKI Robert CRO TFR TREK FACTORY RACING 6.40’07 0’11
9. 91 USA19711023 HORNER Christopher USA LAM LAMPRE – MERIDA 6.40’07 0’11
10. 172 ITA19800815 CARUSO Giampaolo ITA KAT TEAM KATUSHA 6.40’13 0’17
11. 102 BEL19860826 DE CLERCQ Bart BEL LTB LOTTO BELISOL 6.40’13 0’17
12. 1 ITA19821130 POZZOVIVO Domenico ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.40’13 0’17
13. 98 ITA19890715 ULISSI Diego G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.40’21 0’25
14. 57 ITA19901225 MOSER Moreno G ITA CAN CANNONDALE 6.40’21 0’25
15. 212 COL19880730 ARREDONDO MORENO Julia COL TFR TREK FACTORY RACING 6.40’21 0’25
16. 77 USA19881123 TALANSKY Andrew USA GRS GARMIN SHARP 6.40’21 0’25
17. 44 BEL19860608 HERMANS Ben BEL BMC BMC RACING TEAM 6.40’21 0’25
18. 8 FRA19770522 PERAUD Jean Christophe FRA ALM AG2R LA MONDIALE 6.40’21 0’25
19. 195 ESP19840526 NIEVE ITURALDE Mikel ESP SKY TEAM SKY 6.40’21 0’25
20. 34 NED19861126 MOLLEMA Bauke NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 6.40’30 0’34
21. 141 ITA19840430 SANTAROMITA Ivan ITA OGE ORICA GREENEDGE 6.40’30 0’34
22. 131 COL19870126 URAN URAN Rigoberto COL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.40’34 0’38
23. 7 ITA19770925 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.40’36 0’40
24. 46 GER19890825 NERZ Dominik G GER BMC BMC RACING TEAM 6.40’51 0’55
25. 151 FRA19861010 ROLLAND Pierre FRA EUC TEAM EUROPCAR 6.41’03 1’07
26. 67 FRA19880416 GENIEZ Alexandre FRA FDJ FDJ.FR 6.41’04 1’08
27. 51 ITA19771126 BASSO Ivan ITA CAN CANNONDALE 6.41’04 1’08
28. 186 POL19801027 HUZARSKI Bartosz POL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.41’04 1’08
29. 16 EST19870311 KANGERT Tanel EST AST ASTANA PRO TEAM 6.41’08 1’12
30. 144 AUS19860718 CLARKE Simon AUS OGE ORICA GREENEDGE 6.41’20 1’24
31. 166 SWE19910222 LUDVIGSSON Tobias G SWE GIA TEAM GIANT – SHIMANO 6.41’28 1’32
32. 93 ITA19810919 CUNEGO Damiano ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.41’37 1’41
33. 21 ITA19870311 PIRAZZI Stefano ITA BAR BARDIANI CSF 6.41’45 1’49
34. 117 ESP19860320 INTXAUSTI ELORRIAGA Bena ESP MOV MOVISTAR TEAM 6.42’13 2’17
35. 207 IRL19840703 ROCHE Nicholas IRL TCS TINKOFF SAXO 6.42’25 2’29
36. 136 NED19871001 POELS Wouter NED OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.42’47 2’51
37. 213 BEL19790829 DEVOLDER Stijn BEL TFR TREK FACTORY RACING 6.43’32 3’36
38. 142 AUS19910409 DURBRIDGE Luke G AUS OGE ORICA GREENEDGE 6.43’40 3’44
39. 73 USA19890322 KING Benjamin G USA GRS GARMIN SHARP 6.44’25 4’29
40. 112 CRC19860829 AMADOR BIKKAZAKOVA And CRC MOV MOVISTAR TEAM 6.45’18 5’22
41. 155 ITA19870711 MALACARNE Davide ITA EUC TEAM EUROPCAR 6.45’53 5’57
42. 178 ESP19770413 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT TEAM KATUSHA 6.46’26 6’30
43. 6 ITA19840106 MONTAGUTI Matteo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 6.46’40 6’44
44. 13 UKR19830807 GRIVKO Andriy UKR AST ASTANA PRO TEAM 6.46’47 6’51
45. 157 FRA19880101 SICARD Romain FRA EUC TEAM EUROPCAR 6.48’03 8’07
46. 74 IRL19860820 MARTIN Daniel IRL GRS GARMIN SHARP 6.48’10 8’14
47. 45 SUI19830130 MORABITO Steve SUI BMC BMC RACING TEAM 6.48’35 8’39
48. 48 SUI19860929 SCHÄR Michael SUI BMC BMC RACING TEAM 6.48’35 8’39
49. 43 BEL19820705 GILBERT Philippe BEL BMC BMC RACING TEAM 6.48’35 8’39
50. 78 BEL19810204 VAN SUMMEREN Johan BEL GRS GARMIN SHARP 6.48’35 8’39
51. 58 SVK19900126 SAGAN Peter G SVK CAN CANNONDALE 6.48’35 8’39
52. 198 GBR19800428 WIGGINS Bradley GBR SKY TEAM SKY 6.48’35 8’39
53. 23 ITA19891117 BATTAGLIN Enrico G ITA BAR BARDIANI CSF 6.48’35 8’39
54. 196 BLR19820809 SIUTSOU Kanstantsin BLR SKY TEAM SKY 6.48’35 8’39
55. 113 ESP19830302 ANTON HERNANDEZ Igor ESP MOV MOVISTAR TEAM 6.48’35 8’39
56. 41 AUS19770214 EVANS Cadel AUS BMC BMC RACING TEAM 6.48’35 8’39
57. 165 GER19860313 GESCHKE Simon GER GIA TEAM GIANT – SHIMANO 6.48’35 8’39
58. 183 ESP19790314 CAMANO ORTUZAR Iker ESP TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.48’35 8’39
59. 72 NZL19850407 BAUER Jack NZL GRS GARMIN SHARP 6.49’32 9’36
60. 184 ESP19890506 DE LA CRUZ MELGAREJO Da G ESP TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.51’42 11’46
61. 205 POR19800326 MOREIRA PAULINHO Sergio POR TCS TINKOFF SAXO 6.51’42 11’46
62. 95 ITA19800809 MORI Manuele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 6.52’04 12’08
63. 18 KAZ19920907 LUTSENKO Alexey G KAZ AST ASTANA PRO TEAM 6.54’38 14’42 2
64. 81 AUT19891207 BRANDLE Matthias G AUT IAM IAM CYCLING 6.54’55 14’59 6
65. 114 ITA19860613 CAPECCHI Eros ITA MOV MOVISTAR TEAM 6.56’26 16’30
66. 115 ESP19870427 CASTROVIEJO Nicolas Jonat ESP MOV MOVISTAR TEAM 6.56’26 16’30
67. 5 FRA19820426 MONDORY Lloyd FRA ALM AG2R LA MONDIALE 6.58’12 18’16 3
68. 32 NED19901130 GOOS Marc G NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 6.58’12 18’16
69. 148 RSA19841206 IMPEY Daryl RSA OGE ORICA GREENEDGE 6.58’12 18’16
70. 174 RUS19810504 KOLOBNEV Alexandr RUS KAT TEAM KATUSHA 6.58’12 18’16
71. 214 ESP19800205 IRIZAR ARANBURU Markel ESP TFR TREK FACTORY RACING 6.58’12 18’16
72. 206 DEN19850430 MORKOV Michael DEN TCS TINKOFF SAXO 6.58’12 18’16
73. 37 BEL19880728 VANMARCKE Sep BEL BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 6.58’12 18’16
74. 105 BEL19850702 ROELANDTS Jurgen BEL LTB LOTTO BELISOL 6.58’12 18’16
75. 88 SUI19860625 WYSS Marcel SUI IAM IAM CYCLING 6.58’12 18’16
76. 12 SLO19831218 BRAJKOVIC Janez SLO AST ASTANA PRO TEAM 6.58’12 18’16
77. 197 GBR19870525 STANNARD Ian GBR SKY TEAM SKY 6.58’12 18’16
78. 216 UKR19800104 POPOVYCH Yaroslav UKR TFR TREK FACTORY RACING 6.58’12 18’16
79. 82 SUI19780923 ELMIGER Martin SUI IAM IAM CYCLING 6.58’12 18’16
80. 118 ITA19880128 MALORI Adriano ITA MOV MOVISTAR TEAM 6.58’12 18’16
81. 86 SWE19840404 LÖFKVIST Thomas SWE IAM IAM CYCLING 6.58’12 18’16
82. 104 AUS19810511 HANSEN Adam AUS LTB LOTTO BELISOL 6.58’12 18’16
83. 217 NZL19810110 ROULSTON Hayden NZL TFR TREK FACTORY RACING 6.58’12 18’16
84. 55 ITA19801210 LONGO BORGHINI Paolo ITA CAN CANNONDALE 6.58’12 18’16
85. 42 SUI19850826 WYSS Danilo SUI BMC BMC RACING TEAM 6.58’12 18’16
86. 52 POL19850307 BODNAR Maciej POL CAN CANNONDALE 6.58’12 18’16
87. 47 ITA19791030 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 6.58’12 18’16
88. 134 GER19850423 MARTIN Tony GER OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 6.58’12 18’16
89. 35 NED19781203 TANKINK Bram NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 6.58’12 18’16
90. 187 POR19851018 MACHADO Tiago POR TNE TEAM NETAPP – ENDURA 6.58’12 18’16
91. 85 GER19860205 KLUGE Roger GER IAM IAM CYCLING 6.58’12 18’16
92. 53 ITA19850101 GATTO Oscar ITA CAN CANNONDALE 6.58’12 18’16
93. 208 ITA19740514 TOSATTO Matteo ITA TCS TINKOFF SAXO 6.58’12 18’16
94. 15 KAZ19810418 IGLINSKIY Maxim KAZ AST ASTANA PRO TEAM 6.58’12 18’16
95. 83 AUS19840225 HAUSSLER Heinrich AUS IAM IAM CYCLING 6.58’12 18’16
96. 75 GBR19770104 MILLAR David GBR GRS GARMIN SHARP 6.59’08 19’12
97. 211 SUI19810318 CANCELLARA Fabian SUI TFR TREK FACTORY RACING 6.59’08 19’12
98. 177 ITA19770117 PAOLINI Luca ITA KAT TEAM KATUSHA 7.00’08 20’12
99. 54 SLO19861125 KOREN Kristjan SLO CAN CANNONDALE 7.02’32 22’36
100. 56 ITA19840716 MARANGONI Alan ITA CAN CANNONDALE 7.02’32 22’36
101. 124 ITA19900508 SBARAGLI Kristian G ITA MTN MTN – QHUBEKA 7.02’32 22’36
102. 127 ERI19881110 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI MTN MTN – QHUBEKA 7.02’32 22’36
103. 156 FRA19830106 PICHOT Alexandre FRA EUC TEAM EUROPCAR 7.04’42 24’46 1
104. 171 RUS19850109 BELKOV Maxim RUS KAT TEAM KATUSHA 7.04’42 24’46
105. 203 ITA19870312 BOARO Manuele ITA TCS TINKOFF SAXO 7.04’52 24’56
106. 25 ITA19881226 CANOLA Marco ITA BAR BARDIANI CSF 7.10’06 30’10
107. 96 ITA19810910 POZZATO Filippo ITA LAM LAMPRE – MERIDA 7.10’06 30’10
108. 26 ITA19900517 COLBRELLI Sonny G ITA BAR BARDIANI CSF 7.10’06 30’10
109. 126 RSA19860412 THOMSON Jay Robert RSA MTN MTN – QHUBEKA 7.10’06 30’10
110. 68 FRA19861112 OFFREDO Yoann FRA FDJ FDJ.FR 7.10’06 30’10
111. 64 FRA19850806 DELAGE Mickael FRA FDJ FDJ.FR 7.10’06 30’10
112. 63 BEL19800317 BOUCHER David BEL FDJ FDJ.FR 7.10’06 30’10
113. 4 GER19870407 GRETSCH Patrick GER ALM AG2R LA MONDIALE 7.10’06 30’10
114. 38 GER19830417 WAGNER Robert GER BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 7.10’06 30’10
115. 218 NZL19880708 SERGENT Jesse NZL TFR TREK FACTORY RACING 7.10’06 30’10
116. 65 FRA19910826 DEMARE Arnaud G FRA FDJ FDJ.FR 7.10’06 30’10
117. 202 ITA19800924 BENNATI Daniele ITA TCS TINKOFF SAXO 7.10’06 30’10
118. 185 AUS19870927 DEMPSTER Zakkari AUS TNE TEAM NETAPP – ENDURA 7.10’06 30’10
119. 121 GER19860919 CIOLEK Gerald GER MTN MTN – QHUBEKA 7.10’06 30’10
120. 106 GER19820430 SIEBERG Marcel GER LTB LOTTO BELISOL 7.10’06 30’10
121. 193 AUT19810217 EISEL Bernhard AUT SKY TEAM SKY 7.10’06 30’10
122. 84 GER19861031 KLEMME Dominic GER IAM IAM CYCLING 7.10’06 30’10
123. 24 ITA19880822 COLEDAN Marco ITA BAR BARDIANI CSF 7.10’06 30’10
124. 137 AUS19821022 RENSHAW Mark AUS OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 7.10’06 30’10
125. 94 ITA19870619 MODOLO Sacha ITA LAM LAMPRE – MERIDA 7.10’06 30’10
126. 76 BEL19800505 NUYENS Nick BEL GRS GARMIN SHARP 7.10’06 30’10
127. 62 FRA19820625 BONNET William FRA FDJ FDJ.FR 7.10’06 30’10
128. 71 NED19840906 DEKKER Thomas NED GRS GARMIN SHARP 7.10’06 30’10
129. 108 BEL19790908 WILLEMS Frederik BEL LTB LOTTO BELISOL 7.10’06 30’10
130. 101 GER19820716 GREIPEL Andre’ GER LTB LOTTO BELISOL 7.10’06 30’10
131. 163 NED19791227 CURVERS Roy NED GIA TEAM GIANT – SHIMANO 7.10’06 30’10
132. 167 NED19850515 STAMSNIJDER Tom NED GIA TEAM GIANT – SHIMANO 7.10’06 30’10
133. 154 FRA19841126 JEROME Vincent FRA EUC TEAM EUROPCAR 7.10’06 30’10
134. 66 BRA19790616 FISCHER Murilo Antonio BRA FDJ FDJ.FR 7.10’06 30’10
135. 173 RUS19820704 GUSEV Vladimir RUS KAT TEAM KATUSHA 7.10’06 30’10
136. 128 RSA19870213 VENTER Jaco RSA MTN MTN – QHUBEKA 7.10’06 30’10
137. 3 FRA19860820 GAUDIN Damien FRA ALM AG2R LA MONDIALE 7.10’06 30’10
138. 36 NED19771105 TJALLINGII Maarten NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 7.10’06 30’10
139. 158 GER19880723 THURAU Bjorn GER EUC TEAM EUROPCAR 7.10’06 30’10
140. 181 ITA19870803 BENEDETTI Cesare ITA TNE TEAM NETAPP – ENDURA 7.10’06 30’10
141. 164 NED19901111 DUMOULIN Tom G NED GIA TEAM GIANT – SHIMANO 7.10’06 30’10
142. 116 GBR19881003 DOWSETT Alex GBR MOV MOVISTAR TEAM 7.10’06 30’10
143. 33 NED19851226 LEEZER Thomas NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 7.10’06 30’10
144. 175 RUS19840405 KOZONTCHUK Dmitry RUS KAT TEAM KATUSHA 7.10’06 30’10
145. 168 NED19840914 VEELERS Tom NED GIA TEAM GIANT – SHIMANO 7.10’06 30’10
146. 2 ITA19890602 APPOLLONIO Davide G ITA ALM AG2R LA MONDIALE 7.10’06 30’10
147. 194 GBR19890615 KENNAUGH Peter G GBR SKY TEAM SKY 7.10’06 30’10
148. 153 FRA19871101 HUREL Tony FRA EUC TEAM EUROPCAR 7.10’06 30’10
149. 122 LTU19851208 KONOVALOVAS Ignatas LTU MTN MTN – QHUBEKA 7.10’06 30’10
150. 103 BEL19890828 DEBUSSCHERE Jens G BEL LTB LOTTO BELISOL 7.10’06 30’10
151. 161 GER19880511 KITTEL Marcel GER GIA TEAM GIANT – SHIMANO 7.10’06 30’10
152. 22 ITA19890927 BOEM Nicola G ITA BAR BARDIANI CSF 7.10’06 30’10
153. 143 AUS19910817 HEPBURN Michael G AUS OGE ORICA GREENEDGE 7.10’06 30’10
154. 147 CAN19770509 TUFT Svein CAN OGE ORICA GREENEDGE 7.10’06 30’10
155. 145 AUS19880111 MEYER Cameron AUS OGE ORICA GREENEDGE 7.10’06 30’10
156. 92 ITA19890813 CIMOLAI Davide G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 7.10’06 30’10
157. 97 ARG19830307 RICHEZE Axel Maximiliano ARG LAM LAMPRE – MERIDA 7.10’06 30’10
158. 162 GER19911118 ARNDT Nikias G GER GIA TEAM GIANT – SHIMANO 7.10’06 30’10
159. 152 JPN19840922 ARASHIRO Yukiya JPN EUC TEAM EUROPCAR 7.10’06 30’10
160. 188 GER19860326 VOSS Paul GER TNE TEAM NETAPP – ENDURA 7.11’59 32’03
161. 182 IRL19901016 BENNETT Sam G IRL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 7.11’59 32’03
162. 135 ITA19740103 PETACCHI Alessandro ITA OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 7.12’02 32’06
163. 138 ITA19890802 TRENTIN Matteo G ITA OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 7.12’02 32’06
164. 132 GBR19850521 CAVENDISH Mark GBR OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 7.12’02 32’06
165. 146 NED19800312 MOURIS Jens NED OGE ORICA GREENEDGE 7.12’02 32’06
166. 125 GER19870122 STAUFF Andreas GER MTN MTN – QHUBEKA 7.12’22 32’26
167. 28 ITA19890201 FORTIN Filippo G ITA BAR BARDIANI CSF 7.13’26 33’30
168. 87 ITA19890121 PELUCCHI Matteo G ITA IAM IAM CYCLING 7.14’10 34’14
169. 27 ITA19901214 RUFFONI Nicola G ITA BAR BARDIANI CSF 7.14’26 34’30
170. 17 KAZ19860313 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 7.17’53 37’57

Klasyfikacja generalna:
1. 133 POL19900602 KWIATKOWSKI Michal G POL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 16.06’42 0
2. 201 ESP19821206 CONTADOR VELASCO Albert ESP TCS TINKOFF SAXO 16.06’58 0’16
3. 111 COL19900204 QUINTANA ROJAS Nairo G COL MOV MOVISTAR TEAM 16.07’05 0’23
4. 191 AUS19850130 PORTE Richie AUS SKY TEAM SKY 16.07’16 0’34
5. 131 COL19870126 URAN URAN Rigoberto COL OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 16.07’20 0’38
6. 204 CZE19860506 KREUZIGER Roman CZE TCS TINKOFF SAXO 16.07’21 0’39
7. 215 CRO19860809 KISERLOVSKI Robert CRO TFR TREK FACTORY RACING 16.07’31 0’49
8. 57 ITA19901225 MOSER Moreno G ITA CAN CANNONDALE 16.07’43 1’01
9. 195 ESP19840526 NIEVE ITURALDE Mikel ESP SKY TEAM SKY 16.07’44 1’02
10. 212 COL19880730 ARREDONDO MORENO Julia COL TFR TREK FACTORY RACING 16.07’45 1’03
11. 91 USA19711023 HORNER Christopher USA LAM LAMPRE – MERIDA 16.07’48 1’06
12. 176 ESP19810905 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT TEAM KATUSHA 16.07’51 1’09
13. 11 ITA19790925 SCARPONI Michele ITA AST ASTANA PRO TEAM 16.07’54 1’12
14. 34 NED19861126 MOLLEMA Bauke NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 16.07’55 1’13
15. 8 FRA19770522 PERAUD Jean Christophe FRA ALM AG2R LA MONDIALE 16.08’02 1’20
16. 1 ITA19821130 POZZOVIVO Domenico ITA ALM AG2R LA MONDIALE 16.08’02 1’20
17. 44 BEL19860608 HERMANS Ben BEL BMC BMC RACING TEAM 16.08’04 1’22
18. 172 ITA19800815 CARUSO Giampaolo ITA KAT TEAM KATUSHA 16.08’07 1’25
19. 144 AUS19860718 CLARKE Simon AUS OGE ORICA GREENEDGE 16.08’09 1’27
20. 98 ITA19890715 ULISSI Diego G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 16.08’10 1’28
21. 141 ITA19840430 SANTAROMITA Ivan ITA OGE ORICA GREENEDGE 16.08’12 1’30
22. 7 ITA19770925 NOCENTINI Rinaldo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 16.08’15 1’33
23. 77 USA19881123 TALANSKY Andrew USA GRS GARMIN SHARP 16.08’21 1’39
24. 51 ITA19771126 BASSO Ivan ITA CAN CANNONDALE 16.08’26 1’44
25. 46 GER19890825 NERZ Dominik G GER BMC BMC RACING TEAM 16.08’34 1’52
26. 67 FRA19880416 GENIEZ Alexandre FRA FDJ FDJ.FR 16.08’43 2’01
27. 186 POL19801027 HUZARSKI Bartosz POL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 16.08’45 2’03
28. 16 EST19870311 KANGERT Tanel EST AST ASTANA PRO TEAM 16.08’58 2’16
29. 93 ITA19810919 CUNEGO Damiano ITA LAM LAMPRE – MERIDA 16.09’18 2’36
30. 117 ESP19860320 INTXAUSTI ELORRIAGA Bena ESP MOV MOVISTAR TEAM 16.09’27 2’45
31. 151 FRA19861010 ROLLAND Pierre FRA EUC TEAM EUROPCAR 16.09’44 3’02
32. 207 IRL19840703 ROCHE Nicholas IRL TCS TINKOFF SAXO 16.09’45 3’03
33. 21 ITA19870311 PIRAZZI Stefano ITA BAR BARDIANI CSF 16.10’15 3’33
34. 166 SWE19910222 LUDVIGSSON Tobias G SWE GIA TEAM GIANT – SHIMANO 16.10’20 3’38
35. 142 AUS19910409 DURBRIDGE Luke G AUS OGE ORICA GREENEDGE 16.10’47 4’05
36. 112 CRC19860829 AMADOR BIKKAZAKOVA And CRC MOV MOVISTAR TEAM 16.12’32 5’50
37. 73 USA19890322 KING Benjamin G USA GRS GARMIN SHARP 16.12’37 5’55
38. 213 BEL19790829 DEVOLDER Stijn BEL TFR TREK FACTORY RACING 16.14’23 7’41
39. 13 UKR19830807 GRIVKO Andriy UKR AST ASTANA PRO TEAM 16.14’29 7’47
40. 178 ESP19770413 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT TEAM KATUSHA 16.15’03 8’21
41. 6 ITA19840106 MONTAGUTI Matteo ITA ALM AG2R LA MONDIALE 16.15’04 8’22
42. 58 SVK19900126 SAGAN Peter G SVK CAN CANNONDALE 16.15’33 8’51
43. 43 BEL19820705 GILBERT Philippe BEL BMC BMC RACING TEAM 16.16’04 9’22
44. 196 BLR19820809 SIUTSOU Kanstantsin BLR SKY TEAM SKY 16.16’07 9’25
45. 41 AUS19770214 EVANS Cadel AUS BMC BMC RACING TEAM 16.16’10 9’28
46. 198 GBR19800428 WIGGINS Bradley GBR SKY TEAM SKY 16.16’33 9’51
47. 45 SUI19830130 MORABITO Steve SUI BMC BMC RACING TEAM 16.16’35 9’53
48. 74 IRL19860820 MARTIN Daniel IRL GRS GARMIN SHARP 16.16’45 10’03
49. 157 FRA19880101 SICARD Romain FRA EUC TEAM EUROPCAR 16.16’52 10’10
50. 48 SUI19860929 SCHÄR Michael SUI BMC BMC RACING TEAM 16.16’53 10’11
51. 183 ESP19790314 CAMANO ORTUZAR Iker ESP TNE TEAM NETAPP – ENDURA 16.16’56 10’14
52. 72 NZL19850407 BAUER Jack NZL GRS GARMIN SHARP 16.17’32 10’50
53. 113 ESP19830302 ANTON HERNANDEZ Igor ESP MOV MOVISTAR TEAM 16.17’46 11’04
54. 165 GER19860313 GESCHKE Simon GER GIA TEAM GIANT – SHIMANO 16.18’25 11’43
55. 23 ITA19891117 BATTAGLIN Enrico G ITA BAR BARDIANI CSF 16.18’57 12’15
56. 136 NED19871001 POELS Wouter NED OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 16.18’58 12’16
57. 205 POR19800326 MOREIRA PAULINHO Sergio POR TCS TINKOFF SAXO 16.19’19 12’37
58. 102 BEL19860826 DE CLERCQ Bart BEL LTB LOTTO BELISOL 16.19’42 13’00
59. 95 ITA19800809 MORI Manuele ITA LAM LAMPRE – MERIDA 16.19’53 13’11
60. 78 BEL19810204 VAN SUMMEREN Johan BEL GRS GARMIN SHARP 16.21’00 14’18
61. 155 ITA19870711 MALACARNE Davide ITA EUC TEAM EUROPCAR 16.22’23 15’41
62. 81 AUT19891207 BRANDLE Matthias G AUT IAM IAM CYCLING 16.22’47 16’05
63. 114 ITA19860613 CAPECCHI Eros ITA MOV MOVISTAR TEAM 16.23’40 16’58
64. 115 ESP19870427 CASTROVIEJO Nicolas Jonat ESP MOV MOVISTAR TEAM 16.23’49 17’07
65. 134 GER19850423 MARTIN Tony GER OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 16.25’03 18’21
66. 148 RSA19841206 IMPEY Daryl RSA OGE ORICA GREENEDGE 16.25’05 18’23
67. 105 BEL19850702 ROELANDTS Jurgen BEL LTB LOTTO BELISOL 16.25’28 18’46
68. 52 POL19850307 BODNAR Maciej POL CAN CANNONDALE 16.25’34 18’52
69. 35 NED19781203 TANKINK Bram NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 16.25’45 19’03
70. 5 FRA19820426 MONDORY Lloyd FRA ALM AG2R LA MONDIALE 16.25’48 19’06
71. 82 SUI19780923 ELMIGER Martin SUI IAM IAM CYCLING 16.25’50 19’08
72. 86 SWE19840404 LÖFKVIST Thomas SWE IAM IAM CYCLING 16.25’58 19’16
73. 88 SUI19860625 WYSS Marcel SUI IAM IAM CYCLING 16.25’58 19’16
74. 197 GBR19870525 STANNARD Ian GBR SKY TEAM SKY 16.25’59 19’17
75. 118 ITA19880128 MALORI Adriano ITA MOV MOVISTAR TEAM 16.26’01 19’19
76. 12 SLO19831218 BRAJKOVIC Janez SLO AST ASTANA PRO TEAM 16.26’04 19’22
77. 83 AUS19840225 HAUSSLER Heinrich AUS IAM IAM CYCLING 16.26’07 19’25
78. 53 ITA19850101 GATTO Oscar ITA CAN CANNONDALE 16.26’09 19’27
79. 32 NED19901130 GOOS Marc G NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 16.26’13 19’31
80. 104 AUS19810511 HANSEN Adam AUS LTB LOTTO BELISOL 16.26’13 19’31
81. 174 RUS19810504 KOLOBNEV Alexandr RUS KAT TEAM KATUSHA 16.26’14 19’32
82. 214 ESP19800205 IRIZAR ARANBURU Markel ESP TFR TREK FACTORY RACING 16.26’19 19’37
83. 216 UKR19800104 POPOVYCH Yaroslav UKR TFR TREK FACTORY RACING 16.26’21 19’39
84. 42 SUI19850826 WYSS Danilo SUI BMC BMC RACING TEAM 16.26’30 19’48
85. 47 ITA19791030 QUINZIATO Manuel ITA BMC BMC RACING TEAM 16.26’30 19’48
86. 187 POR19851018 MACHADO Tiago POR TNE TEAM NETAPP – ENDURA 16.26’33 19’51
87. 15 KAZ19810418 IGLINSKIY Maxim KAZ AST ASTANA PRO TEAM 16.26’37 19’55
88. 211 SUI19810318 CANCELLARA Fabian SUI TFR TREK FACTORY RACING 16.26’52 20’10
89. 85 GER19860205 KLUGE Roger GER IAM IAM CYCLING 16.26’59 20’17
90. 184 ESP19890506 DE LA CRUZ MELGAREJO Da G ESP TNE TEAM NETAPP – ENDURA 16.27’25 20’43
91. 37 BEL19880728 VANMARCKE Sep BEL BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 16.27’48 21’06
92. 208 ITA19740514 TOSATTO Matteo ITA TCS TINKOFF SAXO 16.27’53 21’11
93. 217 NZL19810110 ROULSTON Hayden NZL TFR TREK FACTORY RACING 16.27’55 21’13
94. 177 ITA19770117 PAOLINI Luca ITA KAT TEAM KATUSHA 16.28’45 22’03
95. 206 DEN19850430 MORKOV Michael DEN TCS TINKOFF SAXO 16.29’20 22’38
96. 75 GBR19770104 MILLAR David GBR GRS GARMIN SHARP 16.29’29 22’47
97. 55 ITA19801210 LONGO BORGHINI Paolo ITA CAN CANNONDALE 16.29’48 23’06
98. 18 KAZ19920907 LUTSENKO Alexey G KAZ AST ASTANA PRO TEAM 16.29’50 23’08
99. 54 SLO19861125 KOREN Kristjan SLO CAN CANNONDALE 16.29’54 23’12
100. 56 ITA19840716 MARANGONI Alan ITA CAN CANNONDALE 16.30’29 23’47
101. 124 ITA19900508 SBARAGLI Kristian G ITA MTN MTN – QHUBEKA 16.31’18 24’36
102. 171 RUS19850109 BELKOV Maxim RUS KAT TEAM KATUSHA 16.33’19 26’37
103. 156 FRA19830106 PICHOT Alexandre FRA EUC TEAM EUROPCAR 16.33’43 27’01
104. 203 ITA19870312 BOARO Manuele ITA TCS TINKOFF SAXO 16.34’12 27’30
105. 127 ERI19881110 TEKLEHAIMANOT Daniel ERI MTN MTN – QHUBEKA 16.35’36 28’54
106. 101 GER19820716 GREIPEL Andre’ GER LTB LOTTO BELISOL 16.37’12 30’30
107. 202 ITA19800924 BENNATI Daniele ITA TCS TINKOFF SAXO 16.37’12 30’30
108. 145 AUS19880111 MEYER Cameron AUS OGE ORICA GREENEDGE 16.37’13 30’31
109. 65 FRA19910826 DEMARE Arnaud G FRA FDJ FDJ.FR 16.37’31 30’49
110. 68 FRA19861112 OFFREDO Yoann FRA FDJ FDJ.FR 16.37’37 30’55
111. 147 CAN19770509 TUFT Svein CAN OGE ORICA GREENEDGE 16.37’48 31’06
112. 94 ITA19870619 MODOLO Sacha ITA LAM LAMPRE – MERIDA 16.37’51 31’09
113. 194 GBR19890615 KENNAUGH Peter G GBR SKY TEAM SKY 16.38’04 31’22
114. 106 GER19820430 SIEBERG Marcel GER LTB LOTTO BELISOL 16.38’05 31’23
115. 173 RUS19820704 GUSEV Vladimir RUS KAT TEAM KATUSHA 16.38’08 31’26
116. 218 NZL19880708 SERGENT Jesse NZL TFR TREK FACTORY RACING 16.38’13 31’31
117. 36 NED19771105 TJALLINGII Maarten NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 16.38’14 31’32
118. 185 AUS19870927 DEMPSTER Zakkari AUS TNE TEAM NETAPP – ENDURA 16.38’17 31’35
119. 26 ITA19900517 COLBRELLI Sonny G ITA BAR BARDIANI CSF 16.38’19 31’37
120. 64 FRA19850806 DELAGE Mickael FRA FDJ FDJ.FR 16.38’20 31’38
121. 63 BEL19800317 BOUCHER David BEL FDJ FDJ.FR 16.38’20 31’38
122. 96 ITA19810910 POZZATO Filippo ITA LAM LAMPRE – MERIDA 16.38’21 31’39
123. 84 GER19861031 KLEMME Dominic GER IAM IAM CYCLING 16.38’27 31’45
124. 2 ITA19890602 APPOLLONIO Davide G ITA ALM AG2R LA MONDIALE 16.38’30 31’48
125. 175 RUS19840405 KOZONTCHUK Dmitry RUS KAT TEAM KATUSHA 16.38’30 31’48
126. 164 NED19901111 DUMOULIN Tom G NED GIA TEAM GIANT – SHIMANO 16.38’32 31’50
127. 76 BEL19800505 NUYENS Nick BEL GRS GARMIN SHARP 16.38’37 31’55
128. 71 NED19840906 DEKKER Thomas NED GRS GARMIN SHARP 16.38’41 31’59
129. 62 FRA19820625 BONNET William FRA FDJ FDJ.FR 16.38’53 32’11
130. 152 JPN19840922 ARASHIRO Yukiya JPN EUC TEAM EUROPCAR 16.38’55 32’13
131. 128 RSA19870213 VENTER Jaco RSA MTN MTN – QHUBEKA 16.38’56 32’14
132. 122 LTU19851208 KONOVALOVAS Ignatas LTU MTN MTN – QHUBEKA 16.38’56 32’14
133. 121 GER19860919 CIOLEK Gerald GER MTN MTN – QHUBEKA 16.38’56 32’14
134. 154 FRA19841126 JEROME Vincent FRA EUC TEAM EUROPCAR 16.39’08 32’26
135. 153 FRA19871101 HUREL Tony FRA EUC TEAM EUROPCAR 16.39’13 32’31
136. 143 AUS19910817 HEPBURN Michael G AUS OGE ORICA GREENEDGE 16.39’13 32’31
137. 132 GBR19850521 CAVENDISH Mark GBR OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 16.39’33 32’51
138. 38 GER19830417 WAGNER Robert GER BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 16.39’39 32’57
139. 168 NED19840914 VEELERS Tom NED GIA TEAM GIANT – SHIMANO 16.39’47 33’05
140. 103 BEL19890828 DEBUSSCHERE Jens G BEL LTB LOTTO BELISOL 16.39’50 33’08
141. 137 AUS19821022 RENSHAW Mark AUS OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 16.40’03 33’21
142. 24 ITA19880822 COLEDAN Marco ITA BAR BARDIANI CSF 16.40’19 33’37
143. 182 IRL19901016 BENNETT Sam G IRL TNE TEAM NETAPP – ENDURA 16.40’23 33’41
144. 4 GER19870407 GRETSCH Patrick GER ALM AG2R LA MONDIALE 16.40’26 33’44
145. 135 ITA19740103 PETACCHI Alessandro ITA OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 16.40’33 33’51
146. 162 GER19911118 ARNDT Nikias G GER GIA TEAM GIANT – SHIMANO 16.40’49 34’07
147. 66 BRA19790616 FISCHER Murilo Antonio BRA FDJ FDJ.FR 16.41’06 34’24
148. 163 NED19791227 CURVERS Roy NED GIA TEAM GIANT – SHIMANO 16.41’17 34’35
149. 92 ITA19890813 CIMOLAI Davide G ITA LAM LAMPRE – MERIDA 16.41’28 34’46
150. 3 FRA19860820 GAUDIN Damien FRA ALM AG2R LA MONDIALE 16.41’29 34’47
151. 188 GER19860326 VOSS Paul GER TNE TEAM NETAPP – ENDURA 16.41’48 35’06
152. 158 GER19880723 THURAU Bjorn GER EUC TEAM EUROPCAR 16.41’50 35’08
153. 28 ITA19890201 FORTIN Filippo G ITA BAR BARDIANI CSF 16.42’14 35’32
154. 138 ITA19890802 TRENTIN Matteo G ITA OPQ OMEGA PHARMA – QUICK-STEP 16.42’14 35’32
155. 193 AUT19810217 EISEL Bernhard AUT SKY TEAM SKY 16.43’23 36’41
156. 27 ITA19901214 RUFFONI Nicola G ITA BAR BARDIANI CSF 16.43’58 37’16
157. 108 BEL19790908 WILLEMS Frederik BEL LTB LOTTO BELISOL 16.44’54 38’12
158. 181 ITA19870803 BENEDETTI Cesare ITA TNE TEAM NETAPP – ENDURA 16.45’23 38’41
159. 25 ITA19881226 CANOLA Marco ITA BAR BARDIANI CSF 16.45’50 39’08
160. 116 GBR19881003 DOWSETT Alex GBR MOV MOVISTAR TEAM 16.46’10 39’28
161. 87 ITA19890121 PELUCCHI Matteo G ITA IAM IAM CYCLING 16.46’34 39’52
162. 146 NED19800312 MOURIS Jens NED OGE ORICA GREENEDGE 16.46’42 40’00
163. 97 ARG19830307 RICHEZE Axel Maximiliano ARG LAM LAMPRE – MERIDA 16.46’51 40’09
164. 161 GER19880511 KITTEL Marcel GER GIA TEAM GIANT – SHIMANO 16.46’53 40’11
165. 22 ITA19890927 BOEM Nicola G ITA BAR BARDIANI CSF 16.47’13 40’31
166. 126 RSA19860412 THOMSON Jay Robert RSA MTN MTN – QHUBEKA 16.47’21 40’39
167. 125 GER19870122 STAUFF Andreas GER MTN MTN – QHUBEKA 16.50’02 43’20
168. 167 NED19850515 STAMSNIJDER Tom NED GIA TEAM GIANT – SHIMANO 16.51’19 44’37
169. 33 NED19851226 LEEZER Thomas NED BEL BELKIN-PRO CYCLING TEAM 16.54’41 47’59
170. 17 KAZ19860313 GRUZDEV Dmitriy KAZ AST ASTANA PRO TEAM 17.01’16 54’34

 

Foto: bettiniphoto.net