betancurCarlos Betancur (Ag2r La Mondiale) wygrał po raz drugi z rzędu etap Paryż – Nicea i został nowym liderem wyścigu. Drugi był mistrz świata Rui Costa (Lampre – Merida), a trzeci Zdenek Stybar (OPQS).

Szósty etap Paryż – Nicea zapowiadał się bardzo interesująco. Kolarze mieli do pokonania aż 221,5 kilometra z Saint-Saturnin Les-Avignon do Fayence. Po drodze mieli do pokonania cztery górskie premie, a finisz w Fayence także był oznaczony jako premia górska drugiej kategorii.

Po kilku atakach wykrystalizowała się dziesięcioosobowa ucieczka: Stephen Cummings (BMC), Jens Keukeleire (Orica-GreenEdge), Mattia Cattaneo (Lampre), Pim Ligthart (Lott-Belisol), Giovanni Bernaudeau (Europcar), Gregory Rast (Trek Factory Racing), Aleksandr Kuchynski (Katusha), Adrien Petit (Cofidis), Alessandro De Marchi (Cannondale) i Florian Vachon (Bretagne – Seche Environnement). Harcownicy nieźle ze sobą współpracowali, ale peleton prowadzony przez Astanę starał się wszystko kontrolować.

Tuż przed drugą górską premią (Côte des Tuilières, 164 kilometr trasy) z peletonu skontrolowali Sylvain Chavanel (IAM Cycling) i Thomas Voeckler (Europcar), którzy dość szybko dogonili pozostałą dziesiątkę. Dwunastka czując, że duża grupa się zbliża, przyspieszyła swoje tempo. Zmęczenie spowodowało, że na czele mieliśmy tylko czwórkę: Chavanel, Vocekler, de Marchi i Ligthart. Duża grupa 29 kilometrów przed metą traciła już tylko 30 sekund.

Najdłużej na czele ucieczki utrzymał się Chavanel, ale gdy na 24 kilometry przed metą przemknęli obok niego Jose Rodolfo Serpa Perez (Lampre – Merida) i Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale) – także spasował. Nowa dwójka nie dała rady dojechać w takim składzie do szczytu Col de Bourigaille (8,2 km długości; średnie nachylenie 5,9%). Peleton prowadziła Astana, a na kole Nibaliego dzielnie trzymał się Rafał Majka (Tinkoff – Saxo).

3 kilometry przed szczytem Col de Bourigaille (20 kilometrów przed metą) zaatakował Frank Schleck (Trek Factory Racing), za którym pojechał po raz kolejny Vuillermoz oraz Stefan Denifl (IAM Cycling). Prawie u szczytu podjazdu do tej trójki dojechała kolejna: Przemysław Niemiec (Lampre – Merida), Eduardo Sepulvea (Bretagne – Seche Environnement) i Yuri Trofimov (Katusha). Niestety topniejący peleton skasował ten atak 15 kilometrów przed metą.

Kolejnymi śmiałkami byli: Damiano Caruso (Cannondale) i Dries Devenyns (Giant – Shimano), a chwilę później Simon Spilak (Katusha), ale także te akcja nie okazały się decydujące dla losów etapu. Na ostatnim kilometrze po raz kolejny zaatakował Vuillermoz, ale także tym razem się nie udało. Sensacyjnie z grupy liderów odpadł Vincenzo Nibali (Astana).

Ostatnie metry to piękna walką między Carlosem Betancurem (Ag2r La Mondiale) i mistrzem świata Rui Costą (Lampre – Merida). Podobnie jak, także dziś na ostatnich metrach z koła rywalowi wyszedł Kolumbijczyk i wygrał drugi etap z rzędu. Trzecie miejsce dla Zdenka Stybara (Omega Pharma – Quick Step).

Dwunaste miejsce zajął Rafał Majka (Tinkoff – Saxo), Przemek Niemiec był 29.

Pełne wyniki:

1 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ AG2R LA MONDIALE 5:12:11
2 Rui Alberto COSTA LAMPRE – MERIDA 0:00:00
3 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:00:03
4 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:00:03
5 Arthur VICHOT FDJ.FR 0:00:03
6 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:00:07
7 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:00:07
8 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:00:07
9 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:00:07
10 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 0:00:11
11 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:00:11
12 Rafal MAJKA TINKOFF-SAXO 0:00:11
13 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:00:11
14 Jose Joaquin ROJAS GIL MOVISTAR TEAM 0:00:11
15 Jan BAKELANTS OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:00:11
16 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:00:11
17 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:00:11
18 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING 0:00:11
19 Jelle VANENDERT LOTTO-BELISOL 0:00:11
20 José Rodolfo SERPA LAMPRE – MERIDA 0:00:17
21 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 0:00:17
22 Maxime MONFORT LOTTO-BELISOL 0:00:21
23 Brice FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:21
24 Arnold JEANNESSON FDJ.FR 0:00:21
25 Damiano CARUSO CANNONDALE 0:00:25
26 Andre CARDOSO GARMIN – SHARP 0:00:25
27 Alexis VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE 0:00:25
28 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:00:25
29 Przemyslaw NIEMIEC LAMPRE – MERIDA 0:00:28
30 Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 0:00:32
31 George BENNETT CANNONDALE 0:00:34
32 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:35
33 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:40
34 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:00:41
35 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:00:41
36 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:00:45
37 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:01:15
38 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:01:15
39 Tom Jelte SLAGTER GARMIN – SHARP 0:01:34
40 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 0:01:38
41 Mathias FRANK IAM CYCLING 0:01:51
42 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:02:11
43 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 0:02:34
44 Tim WELLENS LOTTO-BELISOL 0:02:55
45 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:03:16
46 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING 0:03:20
47 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:03:24
48 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 0:04:43
49 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:43
50 Simon YATES ORICA GREENEDGE 0:04:43
51 Chris Anker SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:04:43
52 Anthony DELAPLACE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:04:43
53 Sergey CHERNETSKI TEAM KATUSHA 0:04:43
54 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 0:04:43
55 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:04:43
56 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 0:04:43
57 Andy SCHLECK TREK FACTORY RACING 0:05:12
58 Sander ARMEE LOTTO-BELISOL 0:05:15
59 Jérôme PINEAU IAM CYCLING 0:05:46
60 Cedric PINEAU FDJ.FR 0:06:00
61 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:06:08
62 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:06:16
63 Davide VILLELLA CANNONDALE 0:06:16
64 Marco MARCATO CANNONDALE 0:06:16
65 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:16
66 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:06:16
67 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:06:32
68 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:06:34
69 Nelson Felipe SIMOES OLIVEIRA LAMPRE – MERIDA 0:06:49
70 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:06:52
71 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 0:12:22
72 Francesco GAVAZZI ASTANA PRO TEAM 0:12:22
73 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:12:22
74 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:12:22
75 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 0:12:37
76 Christophe LABORIE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:14:05
77 Maarten WYNANTS BELKIN PRO CYCLING 0:14:34
78 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:14:34
79 Aliaksandr KUCHYNSKI TEAM KATUSHA 0:14:34
80 Sylvester SZMYD MOVISTAR TEAM 0:14:34
81 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:14:34
82 Michel KOCH CANNONDALE 0:14:34
83 Steele VON HOFF GARMIN – SHARP 0:14:34
84 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:14:34
85 Cristiano SALERNO CANNONDALE 0:14:34
86 Mathew HAYMAN ORICA GREENEDGE 0:14:34
87 Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 0:14:34
88 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:14:34
89 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:14:34
90 Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 0:14:34
91 Jesus HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:14:34
92 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 0:14:34
93 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:15:16
94 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:16:58
95 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-SHIMANO 0:16:58
96 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:16:58
97 Nikolay TRUSOV TINKOFF-SAXO 0:16:58
98 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:16:58
99 Jos VAN EMDEN BELKIN PRO CYCLING 0:16:58
100 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:16:58
101 Koen DE KORT TEAM GIANT-SHIMANO 0:16:58
102 Karsten KROON TINKOFF-SAXO 0:16:58
103 Danilo HONDO TREK FACTORY RACING 0:16:58
104 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 0:16:58
105 Moreno HOFLAND BELKIN PRO CYCLING 0:16:58
106 Luca WACKERMANN LAMPRE – MERIDA 0:16:58
107 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:16:58
108 Ivan ROVNY TINKOFF-SAXO 0:16:58
109 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:16:58
110 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:16:58
111 José Ivan GUTIERREZ PALACIOS MOVISTAR TEAM 0:16:58
112 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:16:58
113 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:16:58
114 Jetse BOL BELKIN PRO CYCLING 0:16:58
115 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:16:58
116 Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR 0:16:58
117 Mattia CATTANEO LAMPRE – MERIDA 0:16:58
118 Albert TIMMER TEAM GIANT-SHIMANO 0:16:58
119 Bert DE BACKER TEAM GIANT-SHIMANO 0:16:58
120 Tyler FARRAR GARMIN – SHARP 0:16:58
121 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:16:58
122 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR 0:16:58
123 Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:16:58
124 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:16:58
125 Benoît VAUGRENARD FDJ.FR 0:16:58
126 Sébastien CHAVANEL FDJ.FR 0:16:58
127 Fabio FELLINE TREK FACTORY RACING 0:16:58
128 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:16:58
129 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 0:16:58
130 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:16:58
131 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 0:16:58
132 Julien FOUCHARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:16:58
133 Thor HUSHOVD BMC RACING TEAM 0:16:58
134 Edvald BOASSON HAGEN TEAM SKY 0:16:58
135 Anthony GESLIN FDJ.FR 0:16:58
136 Luke ROWE TEAM SKY 0:16:58
137 Geoffrey SOUPE FDJ.FR 0:16:58
138 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 0:16:58
139 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 0:16:58
140 Enrico GASPAROTTO ASTANA PRO TEAM 0:16:58
141 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:16:58
142 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:16:58
143 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:16:58
144 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:16:58
145 Aleksejs SARAMOTINS IAM CYCLING 0:16:58
146 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 0:16:58
147 Nicki SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:16:58
148 Matthew Harley GOSS ORICA GREENEDGE 0:16:58
149 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:16:58
150 Kevin ISTA IAM CYCLING 0:16:58
151 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:16:58
152 Mitchell DOCKER ORICA GREENEDGE 0:16:58
153 Gabriel RASCH TEAM SKY 0:16:58
154 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:16:58
155 John DEGENKOLB TEAM GIANT-SHIMANO 0:16:58
156 Xabier ZANDIO TEAM SKY 0:17:18
157 Christian KNEES TEAM SKY 0:17:18
Marko KUMP TINKOFF-SAXO Abandon
Vladimir ISAYCHEV TEAM KATUSHA Abandon
Simon GERRANS ORICA GREENEDGE Non Partan

Klasyfikacja generalna:
1 Carlos Alberto BETANCUR GOMEZ AG2R LA MONDIALE 27:04:48
2 Geraint THOMAS TEAM SKY 0:00:08
3 Rui Alberto COSTA LAMPRE – MERIDA 0:00:18
4 Zdenek STYBAR OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:00:22
5 Jose Joaquin ROJAS GIL MOVISTAR TEAM 0:00:24
6 Jakob FUGLSANG ASTANA PRO TEAM 0:00:25
7 Arthur VICHOT FDJ.FR 0:00:27
8 Jan BAKELANTS OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:00:29
9 Cyril GAUTIER TEAM EUROPCAR 0:00:31
10 Stephan DENIFL IAM CYCLING 0:00:31
11 Peter VELITS BMC RACING TEAM 0:00:35
12 Simon SPILAK TEAM KATUSHA 0:00:35
13 Sébastien REICHENBACH IAM CYCLING 0:00:35
14 Tony GALLOPIN LOTTO-BELISOL 0:00:37
15 Arnold JEANNESSON FDJ.FR 0:00:45
16 Bob JUNGELS TREK FACTORY RACING 0:00:46
17 Gorka IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 0:00:46
18 Damiano CARUSO CANNONDALE 0:00:49
19 José Rodolfo SERPA LAMPRE – MERIDA 0:00:54
20 Maxime MONFORT LOTTO-BELISOL 0:00:58
21 Wilco KELDERMAN BELKIN PRO CYCLING 0:01:01
22 Andre CARDOSO GARMIN – SHARP 0:01:02
23 Vincenzo NIBALI ASTANA PRO TEAM 0:01:05
24 Brice FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:01:06
25 Dries DEVENYNS TEAM GIANT-SHIMANO 0:01:28
26 Tom Jelte SLAGTER GARMIN – SHARP 0:01:43
27 John GADRET MOVISTAR TEAM 0:01:44
28 Frank SCHLECK TREK FACTORY RACING 0:01:55
29 Eduardo SEPULVEDA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:01:58
30 Jon IZAGUIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM 0:02:02
31 George BENNETT CANNONDALE 0:02:07
32 Przemyslaw NIEMIEC LAMPRE – MERIDA 0:02:12
33 Alexis VUILLERMOZ AG2R LA MONDIALE 0:02:22
34 Tim WELLENS LOTTO-BELISOL 0:03:30
35 Luis Angel MATE MARDONES COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:04:38
36 Rafal MAJKA TINKOFF-SAXO 0:04:45
37 Peter STETINA BMC RACING TEAM 0:05:31
38 Sylvain CHAVANEL IAM CYCLING 0:05:54
39 Romain ZINGLE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:05:59
40 Chris Anker SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:06:40
41 Marco MARCATO CANNONDALE 0:06:46
42 Mikael CHEREL AG2R LA MONDIALE 0:06:58
43 Sebastian LANGEVELD GARMIN – SHARP 0:07:19
44 Jérôme COPPEL COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:07:22
45 Greg VAN AVERMAET BMC RACING TEAM 0:07:25
46 Alex HOWES GARMIN – SHARP 0:08:02
47 Amaël MOINARD BMC RACING TEAM 0:09:22
48 Jérôme PINEAU IAM CYCLING 0:09:48
49 Yury TROFIMOV TEAM KATUSHA 0:09:57
50 Romain BARDET AG2R LA MONDIALE 0:10:16
51 Michael MATTHEWS ORICA GREENEDGE 0:11:47
52 Jelle VANENDERT LOTTO-BELISOL 0:11:55
53 Sander ARMEE LOTTO-BELISOL 0:12:00
54 Fabian WEGMANN GARMIN – SHARP 0:12:21
55 Sergey CHERNETSKI TEAM KATUSHA 0:13:27
56 Mathias FRANK IAM CYCLING 0:13:32
57 Lieuwe WESTRA ASTANA PRO TEAM 0:14:29
58 Jonathan HIVERT BELKIN PRO CYCLING 0:14:59
59 Matthew BUSCHE TREK FACTORY RACING 0:15:00
60 Anthony DELAPLACE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:15:16
61 Bryan COQUARD TEAM EUROPCAR 0:15:43
62 Reinardt JANSE VAN RENSBURG TEAM GIANT-SHIMANO 0:16:24
63 John DEGENKOLB TEAM GIANT-SHIMANO 0:17:04
64 Michel KOCH CANNONDALE 0:17:09
65 Cedric PINEAU FDJ.FR 0:17:12
66 Jens KEUKELEIRE ORICA GREENEDGE 0:17:28
67 David LOPEZ GARCIA TEAM SKY 0:17:28
68 Simon YATES ORICA GREENEDGE 0:17:29
69 Florian VACHON BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:17:46
70 Lars-Peter NORDHAUG BELKIN PRO CYCLING 0:18:26
71 Florian GUILLOU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:18:46
72 Fabio FELLINE TREK FACTORY RACING 0:19:14
73 Armindo FONSECA BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:19:16
74 Francesco GAVAZZI ASTANA PRO TEAM 0:19:24
75 Pim LIGTHART LOTTO-BELISOL 0:21:04
76 Moreno HOFLAND BELKIN PRO CYCLING 0:21:15
77 Tom BOONEN OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:21:32
78 Aliaksandr KUCHYNSKI TEAM KATUSHA 0:21:33
79 Alexei TCATEVICH TEAM KATUSHA 0:22:02
80 Maarten WYNANTS BELKIN PRO CYCLING 0:23:17
81 Mathew HAYMAN ORICA GREENEDGE 0:23:47
82 Julien SIMON COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:24:14
83 Alexander KRISTOFF TEAM KATUSHA 0:24:16
84 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 0:24:17
85 Jérome COUSIN TEAM EUROPCAR 0:24:32
86 Koen DE KORT TEAM GIANT-SHIMANO 0:24:47
87 Davide VILLELLA CANNONDALE 0:24:51
88 Laurent DIDIER TREK FACTORY RACING 0:24:59
89 Alessandro DE MARCHI CANNONDALE 0:25:06
90 Gregory RAST TREK FACTORY RACING 0:25:07
91 Elia FAVILLI LAMPRE – MERIDA 0:25:09
92 Niki TERPSTRA OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:26:21
93 Nelson Felipe SIMOES OLIVEIRA LAMPRE – MERIDA 0:26:23
94 Gert STEEGMANS OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:26:47
95 Imanol ERVITI OLLO MOVISTAR TEAM 0:26:47
96 Cristiano SALERNO CANNONDALE 0:27:24
97 Sylvester SZMYD MOVISTAR TEAM 0:27:24
98 Ramunas NAVARDAUSKAS GARMIN – SHARP 0:27:43
99 Borut BOZIC ASTANA PRO TEAM 0:28:08
100 Christophe LABORIE BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:28:13
101 Andy SCHLECK TREK FACTORY RACING 0:28:34
102 Giovanni BERNAUDEAU TEAM EUROPCAR 0:28:55
103 Alessandro VANOTTI ASTANA PRO TEAM 0:29:19
104 Bryan NAULEAU TEAM EUROPCAR 0:30:10
105 Anthony GESLIN FDJ.FR 0:30:14
106 Sébastien MINARD AG2R LA MONDIALE 0:30:24
107 Mitchell DOCKER ORICA GREENEDGE 0:30:28
108 Benoît VAUGRENARD FDJ.FR 0:30:38
109 Edvald BOASSON HAGEN TEAM SKY 0:31:41
110 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 0:31:48
111 Tyler FARRAR GARMIN – SHARP 0:31:54
112 Romain FEILLU BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 0:31:59
113 Fabio SABATINI CANNONDALE 0:32:02
114 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:32:02
115 Nikolas MAES OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:32:02
116 Enrico GASPAROTTO ASTANA PRO TEAM 0:32:18
117 Danilo HONDO TREK FACTORY RACING 0:32:25
118 Luca WACKERMANN LAMPRE – MERIDA 0:32:40
119 Stijn VANDENBERGH OMEGA PHARMA-QUICK STEP CYCLING TEAM 0:32:43
120 Mattia CATTANEO LAMPRE – MERIDA 0:32:53
121 Valerio AGNOLI ASTANA PRO TEAM 0:33:22
122 Jos VAN EMDEN BELKIN PRO CYCLING 0:33:54
123 Ivan ROVNY TINKOFF-SAXO 0:34:40
124 Stephen CUMMINGS BMC RACING TEAM 0:34:58
125 Vasil KIRYIENKA TEAM SKY 0:36:50
126 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 0:37:25
127 Jesus HERRADA LOPEZ MOVISTAR TEAM 0:37:48
128 Egor SILIN TEAM KATUSHA 0:38:38
129 Steele VON HOFF GARMIN – SHARP 0:38:51
130 Jetse BOL BELKIN PRO CYCLING 0:39:07
131 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 0:39:45
132 Thor HUSHOVD BMC RACING TEAM 0:39:58
133 Adrien PETIT COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:40:30
134 Matthew Harley GOSS ORICA GREENEDGE 0:41:02
135 Nikolay TRUSOV TINKOFF-SAXO 0:41:38
136 Lars Ytting BAK LOTTO-BELISOL 0:41:45
137 Karsten KROON TINKOFF-SAXO 0:41:45
138 Nicki SORENSEN TINKOFF-SAXO 0:41:56
139 Xabier ZANDIO TEAM SKY 0:42:34
140 Albert TIMMER TEAM GIANT-SHIMANO 0:42:59
141 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR 0:43:13
142 José Ivan GUTIERREZ PALACIOS MOVISTAR TEAM 0:43:19
143 Sébastien CHAVANEL FDJ.FR 0:43:20
144 Bert DE BACKER TEAM GIANT-SHIMANO 0:43:48
145 Kevin ISTA IAM CYCLING 0:44:11
146 Taylor PHINNEY BMC RACING TEAM 0:46:34
147 Aleksejs SARAMOTINS IAM CYCLING 0:46:35
148 Thierry HUPOND TEAM GIANT-SHIMANO 0:46:52
149 Ramon SINKELDAM TEAM GIANT-SHIMANO 0:47:59
150 Christian KNEES TEAM SKY 0:48:30
151 Gabriel RASCH TEAM SKY 0:49:33
152 Sébastien HINAULT IAM CYCLING 0:49:41
153 Matteo BONO LAMPRE – MERIDA 0:50:19
154 Luke ROWE TEAM SKY 0:51:48
155 Julien FOUCHARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:53:01
156 Michael ALBASINI ORICA GREENEDGE 0:53:57
157 Geoffrey SOUPE FDJ.FR 1:11:01

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77