moser saganPeter Sagan i Moreno Moser będą liderami ekipy Cannondale na Strade Bianche. Będą oni chcieli powtórzyć ubiegłoroczny sukces, kiedy zajęli dwa pierwsze miejsca w tym wyścigu.

W składzie Cannondale awizowanej na Strade Bianche nie mogło zabraknąć dwóch bohaterów edycji 2013. Moreno Moser dzięki atakowi na ostatnim szutrowym odcinku tego wyścigu został zwycięzcą toskańskiego klasyku, a Peter Sagan zajął drugie miejsce na podium. Strade Bianche jest jednym z poważniejszych celów Cannondale na ten sezon, a pomóc w odniesieniu dobrego wyniku mają między innymi Oscar Gatto i Maciej Bondar.

Mocno zmotywowany na tą imprezę jest Peter Sagan: “Dla mnie Strade Bianche to pierwszy sprawdzian po ciężkich treningach i dwóch miesiącach startów. Bardzo lubię ten wyścig, mimo że nie ma na nim odcinków brukowanych. Jednak biały szuter powoduje, że jest on bardzo nieprzewidywalny i ekscytujący. W roku ubiegłym wraz z Moreno Moserem pokazaliśmy prawdziwy wyścig zespołowy. Teraz będzie trudniej, ale spróbujemy powtórzyć ten sukces.”

Także Moreno Moser liczy na powtórkę z ubiegłego roku: “Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę ponownie wystąpić na tym wyścigu. Dzięki temu mogę sobie przypomnieć mój najlepszy moment w dotychczasowej karierze. Podoba mi się ten wyścig, ponieważ jest unikalny. Występ w Omanie potwierdził, że moja forma systematycznie rośnie. Myślę, że jestem na dobrej drodze, by po raz kolejny zakosztować smaku zwycięstwa.”

Skład Cannondale na Strade Bianche:

1.MOSER Moreno
2.BETTIOL Alberto
3.BODNAR Maciej
4.GATTO Oscar
5.KOREN Kristjan
6.KRIZEK Matthias
7.MARANGONI Alan
8.SAGAN Peter

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga @ArekWaluga77

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments