Jonatan BreynePróbka Jonathana Breyne, który wpadł podczas ubiegłorocznego Tour of Taihu Lake na clenbuterolu, także zawiera zabronioną substancję. Jej wartość wynosi 0.000000005 grama na mililitr moczu.

Belg uzyskał pozytywny wynik na chińskiej imprezie. Próbkę pobrano od niego 5 listopada. O tym, że jej wynik jest pozytywny – UCI poinformowała 18 grudnia. Młody kolarz czekał ponad dwa miesiące na analizę próbki B. 

“Wykryto 0,000000005 grama clenbuterolu na mililitr moczu”, powiedział sam zainteresowany dla Het Nieuwsblad . “Z jednej strony jestem niezadowolony, z drugiej strony, ulżyło mi, że w końcu znam wyniki powtórnej analizy. Teraz wszystko jest jasne, a mój prawnik Johnny Maeschalk może zacząć pracować nad dokumentacją”.

Linią obrony Breyne jest fakt, że UCI ostrzegała zawodników startujących w azjatyckich imprezach w temacie zanieczyszczonego mięsa. Były zawodnik Crelan-Euphony zamierza udowodnić, że zabroniona substancja w jego organizmie znalazła się przez zjedzenie zanieczyszczonego posiłku. Na jego korzyść, działa bardzo mała ilość wykrytego clenbuterolu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments