Alberto ContadorAlberto Contador dobrze rozpoczął sezon podczas Volta ao Algarve. Hiszpan wygrał królewski odcinek tej imprezy, a w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce – tuż za Michałem Kwiatkowskim.

Kilka godzin po imponującym zwycięstwie Chrisa Froome`a na szczycie Green Mountain podczas Tour of Oman – Contador pierwszy zameldował się na Alto do Malhao, odnosząc pierwszy triumf od ponad roku! Wówczas wygrał etap na Tour de San Luis 2013. Portugalska góra wyraźnie leży liderowi Tinkoff-Saxo, gdyż zwyciężał tam już w 2010 roku.

„To prawda, że miałem już kilka dobrych wyników na tym podjeździe”, powiedział Hiszpan dla L’Equipe po swoim zwycięstwie .„Tak naprawdę, to bardziej koncentrowałem się na wygranie tego etapu, niż walkę o klasyfikację generalną. Wiedziałem, że na mecie będą małe różnice i trudno będzie odrobić straty”, dodał.

 „Jestem szczęśliwy, ponieważ zespół ciężko pracował na tym odcinku, a mi udało się wykończyć ich robotę. Moja forma poprawia się z dnia na dzień. Praca którą wykonałem tej zimy, zaczyna przynosić owoce”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments