Sander HelvenUdaną próbą ucieczki zakończył się pierwszy etap Etoile de Bessèges. Belg Sander Helven (Topsport Vlaanderen-Baloise) okazał się najszybszy z grupki harcowników. Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) zajął 27. miejsce.

We Francji rozpoczęła się dziś pierwsza, europejska etapówka – Etoile de Bessèges (2.1 UCI). Na starcie do 154 kilometrowego etapu z Bellegarde do Beaucaire, stanęła ekipa CCC Polsat Polkowice oraz Karol Domagalski (Caja Rural-RGA). Trasa była pofałdowana. Znajdowały się na niej dwie premie górskie drugiej kategorii. W końcówce czekały krótkie rundy.

Na 10 kilometrze zawiązała się ucieczka dnia. Znaleźli się w niej: Benoît Jarrier (Bretagne-Séché Environnement), Laurens De Vreese (Wanty-Groupe Gobert), Michael Goolaerts (Vérandas Willems), Sander Helven (Topsport Vlaanderen-Baloise), Boris Dron (Wallonie-Bruxelles) oraz Marcus Christie (An Post-ChainReaction). W najkorzystniejszym dla siebie momencie, czołówka zyskała 8 minut i 45 sekund przewagi. Było to na 114 kilometrów przed metą.

Pogoda kolarzy nie rozpieszczała. Na całej trasie było pochmurno, a kilkukrotnie na peleton spadał deszcz. 50 kilometrów przed metą różnica stopniała do 5 minut i 30 sekund, a zasadnicza grupa podzieliła się na dwie części.

Pogoń za harcownikami rozpoczęła się wyraźnie za późno.  10 kilometrów przed kreską, strata pościgu za czołówką wynosiła półtorej minuty! Bardzo mocne tempo dyktowały ekipy FDJ.fr, Europcar i Lotto-Belisol, ale przewaga szóstki była zbyt duża.

Sprint po zwycięstwo etapowe wygrał więc niespełna 24-letni Sander Helven. Belg pokonał Laurensa De Vreese oraz Benoît Jarriera i został tym samym pierwszym liderem wyścigu. Finisz z peletonu po siódme miejsce wygrał John Degenkolb (Giant-Shimano).

Najlepszy z Polaków – Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) był 27.

Wyniki:

1 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL les 154.4 km en 3h27’02” (moy. 44.75 km/h) (b : 12”)
2 DE VREESE Laurens Wanty – Groupe Gobert BEL 03h27’02” (b : 7”)
3 JARRIER Benoît Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’02” (b : 7”)
4 DRON Boris Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’02”
5 * GOOLAERTS Michael Verandas Willems BEL 03h27’02”
6 * CHRISTIE Marcus An Post – Chain Reaction IRL 03h27’06” 04”
7 DEGENKOLB John Team Giant-Shimano GER 03h27’24” 22”
8 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ”
9 HUTAROVICH Yauheni AG2R la Mondiale BLR 03h27’24” ”
10 VANBILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ”
11 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL 03h27’24” ”
12 SISKEVICIUS Evaldas Team La Pomme Marseille 13 LTU 03h27’24” ”
13 DRUCKER Jean-Pierre Wanty – Groupe Gobert LUX 03h27’24” ”
14 * BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 03h27’24” ”
15 VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL 03h27’24” ”
16 STENUIT Robin Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ”
17 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol NED 03h27’24” ”
18 * CORBEL Erwan Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’24” ”
19 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA 03h27’24” ”
20 * YATSEVICH Kirill Itera Katusha RUS 03h27’24” ”
21 KORETZKY Clément Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’24” ”
22 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ”
23 * WILSON Jack An Post – Chain Reaction IRL 03h27’24” ”
24 FEILLU Romain Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’24” ”
25 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA 03h27’24” ”
26 * COQUARD Bryan Team Europcar FRA 03h27’24” ”
27 PATERSKI Maciej CCC Polsat Polkowice POL 03h27’24” ”
28 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA 03h27’24” ”
29 * GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ”
30 LABORIE Christophe Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’24” ”
31 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Colombia COL 03h27’24” ”
32 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST 03h27’24” ”
33 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert NED 03h27’24” ”
34 GALLOPIN Tony Lotto Belisol FRA 03h27’24” ”
35 AHLSTRAND Jonas Team Giant-Shimano SWE 03h27’24” ”
36 GONCALVEZ Domingos Team La Pomme Marseille 13 POR 03h27’24” ”
37 * PESTIAUX Loïc Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ”
38 VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 03h27’24” ”
39 MONTFORT Maxime Lotto Belisol BEL 03h27’24” ”
40 * LUDVIGSSON Tobias Team Giant-Shimano SWE 03h27’24” ”
41 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédit FRA 03h27’24” ”
42 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ”
43 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Colombia COL 03h27’24” ”
44 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ”
45 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ”
46 LAENGEN Vegard Stake Bretagne Séché Environnement NOR 03h27’24” ”
47 KERN Julian AG2R la Mondiale GER 03h27’24” ”
48 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA 03h27’24” ”
49 * LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ”
50 DE WINTER Walt Verandas Willems BEL 03h27’24” ”
51 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL 03h27’24” ”
52 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA 03h27’24” ”
53 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA 03h27’24” ”
54 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice POL 03h27’24” ”
55 GONCALVEZ José Team La Pomme Marseille 13 POR 03h27’24” ”
56 TAARAMAE Rein Cofidis Solutions Crédit EST 03h27’24” ”
57 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA 03h27’24” ”
58 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA 03h27’24” ”
59 GHYSELINCK JAN Wanty – Groupe Gobert BEL 03h27’24” ”
60 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol BEL 03h27’24” ”
61 * YSSAAD Yannis Bigmat – Auber 93 FRA 03h27’24” ”
62 BILBAO Peio Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ”
63 CHAVANEL Sébastien FDJ.fr FRA 03h27’24” ”
64 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ITA 03h27’24” ”
65 PICHON Laurent FDJ.fr FRA 03h27’24” ”
66 BREEN Vegard Lotto Belisol NOR 03h27’24” ”
67 * DE BIE Sean Lotto Belisol BEL 03h27’24” ”
68 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA 03h27’24” ”
69 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ”
70 * THEUNS Edward Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ”
71 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST 03h27’24” ”
72 CURVERS Roy Team Giant-Shimano NED 03h27’24” ”
73 QUINTERO Carlos-Julian Colombia COL 03h27’24” ”
74 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA 03h27’24” ”
75 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA 03h27’24” ”
76 GENE Yohann Team Europcar FRA 03h27’24” ”
77 ROY Jérémy FDJ.fr FRA 03h27’24” ”
78 MC NALLY Mark An Post – Chain Reaction GBR 03h27’24” ”
79 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL 03h27’24” ”
80 VICHOT Arthur FDJ.fr FRA 03h27’24” ”
81 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h27’24” ”
82 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA 03h27’24” ”
83 ARROYO DURAN David Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ”
84 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 03h27’24” ”
85 FROLOV Igor Itera Katusha RUS 03h27’24” ”
86 * MULLEN Ryan An Post – Chain Reaction IRL 03h27’24” ”
87 AMORISON Frédéric Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ”
88 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 03h27’24” ”
89 SICARD Romain Team Europcar FRA 03h27’24” ”
90 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF ITA 03h27’24” ”
91 LEUKEMANS Björn Wanty – Groupe Gobert BEL 03h27’24” ”
92 GESLIN Anthony FDJ.fr FRA 03h27’24” ”
93 * FERNANDEZ Ruben Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ”
94 * DIAZ CARDENAS Adwar Fabian Colombia COL 03h27’24” ”
95 VANDEN BAK Laurent An Post – Chain Reaction BEL 03h27’24” ”
96 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ”
97 * PAILLOT Yoann Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h27’24” ”
98 DEVENYNS Dries Team Giant-Shimano BEL 03h27’24” ”
99 PANTANO Jarlinson Colombia COL 03h27’24” ”
100 ROSTOLLAN Thomas Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h27’24” ”
101 VANENDERT Dennis Lotto Belisol BEL 03h27’24” ”
102 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL 03h27’24” ”
103 * DASSONVILLE Flavien Bigmat – Auber 93 FRA 03h27’24” ”
104 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 03h27’24” ”
105 PAGANI Angelo Bardiani CSF ITA 03h27’24” ”
106 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA 03h27’24” ”
107 BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA 03h27’24” ”
108 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA 03h27’24” ”
109 * DUNNE Conor An Post – Chain Reaction IRL 03h27’24” ”
110 DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA POL 03h27’24” ”
111 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 03h27’24” ”
112 TIMMER Albert Team Giant-Shimano NED 03h27’24” ”
113 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA 03h27’24” ”
114 BOUHANNI Nacer FDJ.fr FRA 03h27’24” ”
115 * FRANSSEN Woute An Post – Chain Reaction BEL 03h28’16” 01’14”
116 VIMPERE Théo Bigmat – Auber 93 FRA 03h28’37” 01’35”
117 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 03h28’51” 01’49”
118 STAMSNIJDER Tom Team Giant-Shimano NED 03h29’09” 02’07”
119 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA 03h29’11” 02’09”
120 VAUGRENARD Benoit FDJ.fr FRA 03h29’11” ”
121 * KATYRIN Roman Itera Katusha RUS 03h30’55” 03’53”
122 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h32’25” 05’23”
123 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA 03h32’25” ”
124 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Colombia COL 03h33’04” 06’02”
125 * GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 03h33’16” 06’14”
126 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA 03h35’33” 08’31”
127 * VALLE Boris Lotto Belisol BEL 03h35’33” ”
128 CLAYES Kévin An Post – Chain Reaction BEL 03h35’33” ”
129 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA 03h35’33” ”
130 LE BOULCH Dimitri Bigmat – Auber 93 FRA 03h35’33” ”
131 KOSYAKOV Dmitriy Itera Katusha RUS 03h35’33” ”
132 * AKIMOV Mikhail Itera Katusha RUS 03h35’33” ”
133 LE MONTAGNIER Benjamin Bretagne Séché Environnement FRA 03h35’33” ”
134 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA 03h35’33” ”
135 KADRI Blel AG2R la Mondiale FRA 03h35’33” ”
136 HAGA Chad Team Giant-Shimano USA 03h35’33” ”
137 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA 03h35’33” ”
138 DE IESO Donato Bardiani CSF ITA 03h35’33” ”
139 * BESCOND Jérémy Cofidis Solutions Crédit FRA 03h35’33” ”
140 FEILLU Brice Bretagne Séché Environnement FRA 03h35’33” ”
141 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice POL 03h35’33” ”
142 RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS 03h35’33” ”
143 IGNATIEV Dmitry Itera Katusha RUS 03h35’33” ”
144 VANLANDSCHOOT James Wanty – Groupe Gobert BEL 03h35’33” ”
145 MARAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice POL 03h35’33” ”
146 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA 03h35’33” ”
147 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice BLR 03h35’33” ”
148 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice POL 03h35’33” ”
149 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice POL 03h35’33” ”
150 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h35’33” ”
151 * MOTTET Florent Wallonie – Bruxelles BEL 03h35’33” ”
152 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles BEL 03h35’33” ”
153 * MANNAERTS Jelle Verandas Willems BEL 03h35’33” ”
154 PAREDES HERNANDEZ Jonathan Felipe Colombia COL 03h35’33” ”
155 LARGO QUINTERO Luis Albert Colombia COL 03h35’33” ”
156 JULES Justin Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h43’14” 16’12”

Nie wystartował :  
BILLE Gaëtan  Verandas Willems

Wycofani :  
VERHELST Louis Cofidis Solutions Crédit
KREDER Michel Wanty – Groupe Gobert

Klasyfikacja generalna :
1 HELVEN Sander Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h26’50”
2 DE VREESE Laurens Wanty – Groupe Gobert BEL 03h26’55” 05”
3 JARRIER Benoît Bretagne Séché Environnement FRA 03h26’55” ‘
4 DRON Boris Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’02” 12”
5 * GOOLAERTS Michael Verandas Willems BEL 03h27’02” ‘
6 * CHRISTIE Marcus An Post – Chain Reaction IRL 03h27’06” 16”
7 DEGENKOLB John Team Giant-Shimano GER 03h27’24” 34”
8 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ‘
9 HUTAROVICH Yauheni AG2R la Mondiale BLR 03h27’24” ‘
10 VANBILSEN Kenneth Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ‘
11 DUPONT Timothy Roubaix Lille Métropole BEL 03h27’24” ‘
12 SISKEVICIUS Evaldas Team La Pomme Marseille 13 LTU 03h27’24” ‘
13 DRUCKER Jean-Pierre Wanty – Groupe Gobert LUX 03h27’24” ‘
14 * BARBIER Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 03h27’24” ‘
15 VEREECKEN Nicolas Verandas Willems BEL 03h27’24” ‘
16 STENUIT Robin Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ‘
17 VAN DER SANDE Tosh Lotto Belisol NED 03h27’24” ‘
18 * CORBEL Erwan Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’24” ‘
19 COLBRELLI Sonny Bardiani CSF ITA 03h27’24” ‘
20 * YATSEVICH Kirill Itera Katusha RUS 03h27’24” ‘
21 KORETZKY Clément Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’24” ‘
22 LIETAER Eliot Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ‘
23 * WILSON Jack An Post – Chain Reaction IRL 03h27’24” ‘
24 FEILLU Romain Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’24” ‘
25 DUVAL Julien Roubaix Lille Métropole FRA 03h27’24” ‘
26 * COQUARD Bryan Team Europcar FRA 03h27’24” ‘
27 PATERSKI Maciej CCC Polsat Polkowice POL 03h27’24” ‘  
28 ENGOULVENT Jimmy Team Europcar FRA 03h27’24” ‘
29 * GRIJALBA Fernando Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ‘
30 LABORIE Christophe Bretagne Séché Environnement FRA 03h27’24” ‘
31 ROMERO CORREDOR Jeffry Johan Colombia COL 03h27’24” ‘
32 JAKIN Alo Bigmat – Auber 93 EST 03h27’24” ‘
33 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert NED 03h27’24” ‘
34 GALLOPIN Tony Lotto Belisol FRA 03h27’24” ‘
35 AHLSTRAND Jonas Team Giant-Shimano SWE 03h27’24” ‘
36 GONCALVEZ Domingos Team La Pomme Marseille 13 POR 03h27’24” ‘
37 * PESTIAUX Loïc Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ‘
38 VANDYCK Niels Verandas Willems BEL 03h27’24” ‘
39 MONTFORT Maxime Lotto Belisol BEL 03h27’24” ‘
40 * LUDVIGSSON Tobias Team Giant-Shimano SWE 03h27’24” ‘
41 FOUCHARD Julien Cofidis Solutions Crédit FRA 03h27’24” ‘
42 STEELS Stijn Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ‘
43 TORRES AGUDELO Rodolfo Andres Colombia COL 03h27’24” ‘
44 MADRAZO RUIZ Angel Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ‘
45 DEMOITIE Antoine Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ‘
46 LAENGEN Vegard Stake Bretagne Séché Environnement NOR 03h27’24” ‘
47 KERN Julian AG2R la Mondiale GER 03h27’24” ‘
48 NAULEAU Bryan Team Europcar FRA 03h27’24” ‘
49 * LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ‘
50 DE WINTER Walt Verandas Willems BEL 03h27’24” ‘
51 PARDINI Olivier Verandas Willems BEL 03h27’24” ‘
52 DUMOULIN Samuel AG2R la Mondiale FRA 03h27’24” ‘
53 PAÏANI Jean-Lou Roubaix Lille Métropole FRA 03h27’24” ‘
54 OWSIAN Lukasz CCC Polsat Polkowice POL 03h27’24” ‘  
55 GONCALVEZ José Team La Pomme Marseille 13 POR 03h27’24” ‘
56 TAARAMAE Rein Cofidis Solutions Crédit EST 03h27’24” ‘
57 COPPEL Jérôme Cofidis Solutions Crédit FRA 03h27’24” ‘
58 BOUET Maxime AG2R la Mondiale FRA 03h27’24” ‘
59 GHYSELINCK JAN Wanty – Groupe Gobert BEL 03h27’24” ‘
60 DE CLERCQ Bart Lotto Belisol BEL 03h27’24” ‘
61 * YSSAAD Yannis Bigmat – Auber 93 FRA 03h27’24” ‘
62 BILBAO Peio Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ‘
63 CHAVANEL Sébastien FDJ.fr FRA 03h27’24” ‘
64 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ITA 03h27’24” ‘  
65 PICHON Laurent FDJ.fr FRA 03h27’24” ‘
66 BREEN Vegard Lotto Belisol NOR 03h27’24” ‘
67 * DE BIE Sean Lotto Belisol BEL 03h27’24” ‘
68 PIRAZZI Stefano Bardiani CSF ITA 03h27’24” ‘
69 DELFOSSE Sébastien Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ‘
70 * THEUNS Edward Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h27’24” ‘
71 JOEAAR Gert Cofidis Solutions Crédit EST 03h27’24” ‘
72 CURVERS Roy Team Giant-Shimano NED 03h27’24” ‘
73 QUINTERO Carlos-Julian Colombia COL 03h27’24” ‘
74 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédit FRA 03h27’24” ‘
75 DOMONT Axel AG2R la Mondiale FRA 03h27’24” ‘
76 GENE Yohann Team Europcar FRA 03h27’24” ‘
77 ROY Jérémy FDJ.fr FRA 03h27’24” ‘
78 MC NALLY Mark An Post – Chain Reaction GBR 03h27’24” ‘
79 VEUCHELEN Frederik Wanty – Groupe Gobert BEL 03h27’24” ‘
80 VICHOT Arthur FDJ.fr FRA 03h27’24” ‘
81 DI GREGORIO Rémi Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h27’24” ‘
82 TRONET Steven Bigmat – Auber 93 FRA 03h27’24” ‘
83 ARROYO DURAN David Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ‘
84 PLANCKAERT Baptiste Roubaix Lille Métropole BEL 03h27’24” ‘
85 FROLOV Igor Itera Katusha RUS 03h27’24” ‘
86 * MULLEN Ryan An Post – Chain Reaction IRL 03h27’24” ‘
87 AMORISON Frédéric Wallonie – Bruxelles BEL 03h27’24” ‘
88 DUPONT Hubert AG2R la Mondiale FRA 03h27’24” ‘
89 SICARD Romain Team Europcar FRA 03h27’24” ‘
90 ZARDINI Edoardo Bardiani CSF ITA 03h27’24” ‘
91 LEUKEMANS Björn Wanty – Groupe Gobert BEL 03h27’24” ‘
92 GESLIN Anthony FDJ.fr FRA 03h27’24” ‘
93 * FERNANDEZ Ruben Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ‘
94 * DIAZ CARDENAS Adwar Fabian Colombia COL 03h27’24” ‘
95 VANDEN BAK Laurent An Post – Chain Reaction BEL 03h27’24” ‘
96 FRAILE MATARRANZA Omar Caja Rural – Seguros RGA ESP 03h27’24” ‘
97 * PAILLOT Yoann Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h27’24” ‘
98 DEVENYNS Dries Team Giant-Shimano BEL 03h27’24” ‘
99 PANTANO Jarlinson Colombia COL 03h27’24” ‘
100 ROSTOLLAN Thomas Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h27’24” ‘
101 VANENDERT Dennis Lotto Belisol BEL 03h27’24” ‘
102 WAUTERS Willem Verandas Willems BEL 03h27’24” ‘
103 * DASSONVILLE Flavien Bigmat – Auber 93 FRA 03h27’24” ‘
104 FERRARI BARCELO Fabricio Caja Rural – Seguros RGA URU 03h27’24” ‘
105 PAGANI Angelo Bardiani CSF ITA 03h27’24” ‘
106 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédit FRA 03h27’24” ‘
107 BARBIN Enrico Bardiani CSF ITA 03h27’24” ‘
108 PINEAU Cédric FDJ.fr FRA 03h27’24” ‘
109 * DUNNE Conor An Post – Chain Reaction IRL 03h27’24” ‘
110 DOMAGALSKI Karol Caja Rural – Seguros RGA POL 03h27’24” ‘
111 KOWALSKI Rudy Roubaix Lille Métropole FRA 03h27’24” ‘
112 TIMMER Albert Team Giant-Shimano NED 03h27’24” ‘
113 COUSIN Jérôme Team Europcar FRA 03h27’24” ‘
114 BOUHANNI Nacer FDJ.fr FRA 03h27’24” ‘
115 * FRANSSEN Woute An Post – Chain Reaction BEL 03h28’16” 01’26”
116 VIMPERE Théo Bigmat – Auber 93 FRA 03h28’37” 01’47”
117 NIKOLAEV Sergey Itera Katusha RUS 03h28’51” 02’01”
118 STAMSNIJDER Tom Team Giant-Shimano NED 03h29’09” 02’19”
119 VERMEULEN Franck Roubaix Lille Métropole FRA 03h29’11” 02’21”
120 VAUGRENARD Benoit FDJ.fr FRA 03h29’11” ‘
121 * KATYRIN Roman Itera Katusha RUS 03h30’55” 04’05”
122 VAN OVERBERGHE Arthur Topsport Vlaanderen – Baloise BEL 03h32’25” 05’35”
123 BONGIORNO Francesco-Manuel Bardiani CSF ITA 03h32’25” ‘
124 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Colombia COL 03h33’04” 06’14”
125 * GUILLEMOIS Romain Team Europcar FRA 03h33’16” 06’26”
126 ROSSETTO Stéphane Bigmat – Auber 93 FRA 03h35’33” 08’43”
127 * VALLE Boris Lotto Belisol BEL 03h35’33” ‘
128 CLAYES Kévin An Post – Chain Reaction BEL 03h35’33” ‘
129 PILLON Romain Roubaix Lille Métropole FRA 03h35’33” ‘
130 LE BOULCH Dimitri Bigmat – Auber 93 FRA 03h35’33” ‘
131 KOSYAKOV Dmitriy Itera Katusha RUS 03h35’33” ‘
132 * AKIMOV Mikhail Itera Katusha RUS 03h35’33” ‘
133 LE MONTAGNIER Benjamin Bretagne Séché Environnement FRA 03h35’33” ‘
134 GAUTIER Cyril Team Europcar FRA 03h35’33” ‘
135 KADRI Blel AG2R la Mondiale FRA 03h35’33” ‘
136 HAGA Chad Team Giant-Shimano USA 03h35’33” ‘
137 VUILLERMOZ Aléxis AG2R la Mondiale FRA 03h35’33” ‘
138 DE IESO Donato Bardiani CSF ITA 03h35’33” ‘
139 * BESCOND Jérémy Cofidis Solutions Crédit FRA 03h35’33” ‘
140 FEILLU Brice Bretagne Séché Environnement FRA 03h35’33” ‘
141 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice POL 03h35’33” ‘  
142 RAZUMOV Maxim Itera Katusha RUS 03h35’33” ‘
143 IGNATIEV Dmitry Itera Katusha RUS 03h35’33” ‘
144 VANLANDSCHOOT James Wanty – Groupe Gobert BEL 03h35’33” ‘
145 MARAJKO Jacek CCC Polsat Polkowice POL 03h35’33” ‘  
146 BRUN Frédéric Bigmat – Auber 93 FRA 03h35’33” ‘
147 SAMOILAU Branislau CCC Polsat Polkowice BLR 03h35’33” ‘  
148 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice POL 03h35’33” ‘  
149 HONKISZ Adrian CCC Polsat Polkowice POL 03h35’33” ‘  
150 GIRAUD Benjamin Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h35’33” ‘
151 * MOTTET Florent Wallonie – Bruxelles BEL 03h35’33” ‘
152 CHEVALIER Olivier Wallonie – Bruxelles BEL 03h35’33” ‘
153 * MANNAERTS Jelle Verandas Willems BEL 03h35’33” ‘
154 PAREDES HERNANDEZ Jonathan Felipe Colombia COL 03h35’33” ‘
155 LARGO QUINTERO Luis Albert Colombia COL 03h35’33” ‘
156 JULES Justin Team La Pomme Marseille 13 FRA 03h43’14” 16’24”

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa