Cycling: Team OPQS 2014Ekipa Omega Pharma – Quick-Step zabierając do Dubaju Marka Cavendisha i jego głównych rozprowadzających – Alessandro Petacchiego i Marka Renshawa, ma nadzieję, że mistrz Wielkiej Brytanii sięgnie po kilka etapowych zwycięstw.

Dodatkowo w składzie drużynowych mistrzów świata, pojawi się także Tony Martin. Niemiecki specjalista od jazdy na czas, ma szansę jako pierwszy założyć koszulkę lidera nowej imprezy, gdyż już na pierwszym odcinku na zawodników czeka 10 kilometrowa, indywidualna próba walki z czasem.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, bo jedziemy tam po raz pierwszy”, powiedział dyrektor sportowy ekipy – Brian Holm. Kilku naszych zawodników jak Mark Cavendish i Tony Martin, mieli już okazję poznać trochę miasto i nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli ścigać się po tamtejszych szosach. Dodatkowo Mark po raz pierwszy będzie miał do dyspozycji swój najlepszy pociąg w postaci Alessandro Petacchiego i Marka Renshawa”.

„Cavendish i Renshaw mają już na wspólnym koncie kilka triumfów. Teraz, gdy dołożymy do nich weterana jakim jest Petacchi, otworzy się przed nimi wielka szansa na wspaniałe, sprinterskie sukcesy”, kontynuował.

Skład Omega Pharma – Quick Step na pierwszą edycję Dubai Tour (5-8 luty): Julien Vermote, Martin Velits, Alessandro Petacchi, Wout Poels, Mark Renshaw, Nikolas Maes, Mark Cavendish oraz Tony Martin.

 

Foto: OPQS/Tim de Waele

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments