Wibatech
Kolejną polską ekipą kontynentalną, która w sezonie 2014 będzie się ścigać na polskich i zagranicznych szosach jest Team Wibatech Fuji Żory. 

Polski peleton w tym roku będzie liczył pięć grup zawodowych. W drugiej dywizji nasz kraj będzie reprezentowała drużyna CCC Polsat Polkowice, zaś w trzeciej będą to cztery drużyny: ActiveJet, BDC MarcPol, Mexller oraz Team Wibatech Fuji Żory.

Dziś poznaliśmy skład tej ostatniej, wszyscy kolarze poza Wiktorem Mrożkiem i Krzysztofem Traczem, to nowe twarze w składzie w porównaniu do tego z 2013 roku.

Najbardziej doświadczonym kolarzem będzie Sławomir Kohut, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w jeździe na czas, reprezentant Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Z drużyny Las Vegas Power Energy Drink szeregi Wibatechu zasilił Konrad Kott. W drużynie Wiesława Ciasnochy znalazł się także zwycięzca etapowy Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza – Tobiasz Lis.

Kolarze przesiądą się z rowerów Focus na Fuji, podobnych do tych na których jeździ ekipa NetApp Endura Bartosza Huzarskiego. Komponenty wraz z kołami zapewni firma Oval, osprzęt to Shimano Dura-Ace 11 rzędowy. Ogumienie dostarczy firma CST.

Grupie życzymy powodzenia w sezonie 2014!

Pełny skład Team Wibatech Fuji Żory:

Mateusz Czajkowski, Piotr Jaromin, Sławomir Kohut, Konrad Kott, Tobiasz Lis, Wiktor Mrożek, Wojciech Rowicki, Krzysztof Tracz.