Las VegasDrużyna Mexller zastąpi w przyszłym roku ekipę Las Vegas Power Energy Drink. W jej składzie znalazło się czterech nowych zawodników.

Ekipa Mexller będzie zarejestrowana w UCI w trzeciej dywizji. Dotychczasowego sponsora, firmę Las Vegas Power Energy Drink zastąpi polski producent rowerów – firma Mexller.

“Będziemy istnieć kolejny sezon dzięki nowemu sponsorowi – Arturowi Nowakowi z firmy Mexller. Nastały trudne czasy dla kolarstwa, ale udało nam się dopiąć budżet i z optymizmem patrzymy w przyszłość” – powiedział nam dyrektor sportowy Andrzej Domin.Mexller

“Nasza dyscyplina jest bardzo mało promowana w dużych mediach, w mediach publicznych. Jeśli tam nie będzie widać polskiego peletonu, nie zdobędziemy poważnych sponsorów. Dodatkowo, Polski Związek Kolarski nie robi nic, aby tę sytuację zmienić. Według mnie całe środowisko kolarskie: PZKol, dyrektorzy grup zawodowych, organizatorzy wyścigów powinni usiąść i obrać wspólną strategię działania dla promocji kolarstwa w mediach.

Póki co w Polsce pokazywany jest wyścig Tour de Pologne i wszystkim kolarstwo w Polsce kolarzy się w tym wydarzeniem. Pan Czesław Lang robi wspaniałą robotę, ale mamy imprezy szosowe na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, m.in. “Grody”, “Solidarkę” czy Mistrzostwa Polski. Te wyścigi trzeba pokazywać w mediach. Bez tego kolarstwo nie przetrwa” – dodał szef ekipy Mexller.

Większość składu grupy Mexller na rok 2014 stanowią kolarze dotychczas ścigający się w Las Vegas: Jarosław Rębiewski, Adam Wadecki, Artur Detko, Kamil Zieliński, Wojciech Halejak, Kornel Sójka, Piotr Wojciechowski.

Do grupy dołączy czterech nowych zawodników. Pierwszym z nich będzie Mariusz Witecki, który dwa ostatnie sezony spędził w nieistniejącej już grupie Bank BGŻ Team. W barwach BGŻ w 2012 roku wygrał Wyścig Solidarności i Olimpijczyków.

Drugim nowym kolarzem będzie tegoroczny Mistrz Polski do lat 23 w przełajach – Bartosz Pilis, który dotychczas reprezentował barwy klubu Błękitni Mexller Koziegłowy.

Kolejnym nabytkiem będzie Patryk Kostecki, który ścigał się w barwach Olimpijczyka Szczekociny, zdolny, utalentowany zawodnik, reprezentant Polski, specjalizujący się w przełajach. Zobaczymy jak poradzi sobie na szosie.

Ostatnim kolarzem, który dołączy do grupy Mexller będzie Tobiasz Pawlak (KTK Kalisz), tegoroczny Wice Mistrz Polski juniorów w jeździe na czas.  Tobiasz wygrał w tym roku etap w Wyścigu o Puchar Prezydenta Grudziądza, ostatecznie kończąc zmagania w tym mocno obsadzonym wyścigu na ósmej pozycji.

Ekipie życzymy powodzenia!

Skład drużyny Mexller na rok 2014:

Jarosław Rębiewski, Adam Wadecki, Artur Detko, Kamil Zieliński, Wojciech Halejak, Kornel Sójka, Piotr Wojciechowski, Mariusz Witecki, Bartosz Pilis, Patryk Kostecki oraz Tobiasz Pawlak.