quintanaEkipa Movistar podała składy, które wystartują podczas Tour Down Under i Tour de San Luis. W drużynie zadebiutują Juan Jose Lobato, Adriano Malori i Dayer Quintana.

Pierwszym wyścigiem rangi World Tour będzie australijskie Tour Down Under. Na kolarzy czeka sześć etapów, w tym tradycyjna już wspinaczka pod Willunga Hill. Na czele drużyny Movistar stanie Javier Moreno, który w minionym sezonie zajął drugie miejsce we wspomnianym wyścigu. Pomagać mu będą Iván Gutiérrez, Imanol Erviti, Rubén Plaza, José Joaquín Rojas, Giovanni Visconti oraz nowy nabytek ekipy, Juanjo Lobato.

Praktycznie w tym samym czasie w Argentynie zawodnicy będą ścigali się podczas Tour de San Luis. Przyszłoroczna edycja to siedem etapów, w tym aż trzy z górskimi finiszami. Dodatkowo przed kolarzami będzie prawie 20 kilometrowa czasówka. Liderem Movistaru w Argentynie ma być Nairo Quintana, u boku którego zadebiutuje jego brat, Dayer. Sześcioosobowy skład uzupełnia kolejny z debiutantów, Adriano Malori oraz Andrey Amador, Beñat Intxausti i Fran Ventoso.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

Poprzedni artykułRuchy transferowe w ekipach WT: BMC Racing Team
Następny artykułZnamy skład ekipy Mexller na rok 2014!
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments