antonIgor Anton wreszcie znalazł ekipę na przyszły sezon. Bask został nowym zawodnikiem ekipy Movistar i spędzi tam najbliższe dwa lata.

Ostatnie miesiące Igor Anton spędził na poszukiwaniu nowego pracodawcy, po rozpadzie Euskaltel – Euskadi. Długo był kojarzony z Omegą, ale wtedy na „scenę” wszedł Fernando Alonso. Kierowca Formuły 1 chciał uratować hiszpański Euskaltel, ale ostatecznie wycofał się z tego pomysłu. Później zainteresowane Antonem były Colombia i Wanty Groupe Gobert.

Na szczęście dla Baska, znalazł on zatrudnienie w ekipie World Tour. Anton jest znany z bardzo dobrej jazdy w górach. Ma na swym koncie cztery etapowe łupy z Vuelty i jeden z Giro d’Italia. W ostatnim sezonie zaliczył dwa Wielkie Toury – zajął 23 miejsce w Tour de France i 20 pozycję na Vuelta a Espana. Najlepszy wynik osiągnął na Gran Premio Miguel Indurain, gdzie pokonał go tylko Simon Spilak. To już dziewiąte wzmocnienie ekipy Eusebio Unze. Wcześniej kontrakty z Movistarem podpisali: John Gadret (Ag2r-La Mondiale), Gorka Izagirre (Euskaltel-Euskadi), Jon Izagirre (Euskaltel-Euskadi), Juan José Lobato (Euskaltel-Euskadi), Adriano Malori (Lampre-Merida), Alex Marque (OFM-Quinta da Lixa), Dayer Quintana (Lizarte), Jasha Sütterlin (Thüringer Energie).

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments