błażej janiaczykBłażej Janiaczyk, dotychczas jeżdżący z ekipie Bank BGŻ Team, podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Dariusza Banaszka – BDC MarcPol.

Błażej ostatnie dwa lata spędził w ekipie Zbigniewa Szczepkowskiego – Bank BGŻ Team. Wcześniej reprezentował barwy m.in. CCC Polsat Polkowice i Mróz ActiveJet.

W tym roku 30-letni zawodnik triumfował dwa razy, wygrał “Koronę Kocich Gór” oraz “Wielką Nagrodę Bełchatowa”, ładnie też pojechał w Wyścigu Dookoła Mazowsze, gdzie na każdym etapie plasował się w pierwszej dziesiątce, ostatecznie zajmując ósmą pozycję. W Małopolskim Wyścigu Górskim na pierwszym etapie był trzeci.

A tak o nowym kolarzu BDC MarcPol mówi dyrektor sportowy grupy – Dariusz Banaszek:

Zawsze chciałem mieć Błażeja w swoim zespole. Wielokrotnie mu to mówiłem. Bardzo doświadczony i według mnie kompletny i rasowy kolarz na polskie wyścigi. Przyda się w naszym zgranym już teamie.

Ale Błażej będzie miał też w planie sporo startów za granicą, aby mógł zdobyć odpowiednią ilość punktów do rankingu UCI dla naszej drużyny, które to z kolei dadzą nam przepustkę do Mistrzostwa Świata. Jestem przekonany, że szybko się zaaklimatyzuje i będzie naszą mocną bronią w ekipie”.

Błażejowi życzymy powodzenia!