Vuelta a EspanaGłówny dyrektor Vuelta a Espana – Javier Guillén, opowiedział dziennikarzom swoją wizję dotyczącą przyszłości hiszpańskiej imprezy.

Obecnie ostatni w kalendarzu z Wielkich Tourów, organizowany jest przez firmę Unipublic, która niedługo w całości stanie się częścią ASO – czyli głównego udziałowca Tour de France. Guillén zauważył, że w ostatnich sezonach Vuelta staje się coraz mniej atrakcyjna dla kolarzy i ma coraz słabszą obsadę. Dlatego Hiszpan, chciały wprowadzić kilka innowacji w tej imprezie.

Ludzie odpowiedzialni za trasę wyścigu planują, by etapy były krótkie z dynamicznymi, ciekawymi końcówkami. W planach, jest także dołożenie trzeciego dnia przerwy. Ta debata jest bardzo potrzebna“, powiedział Guillén. “Widzę, że trzeci dzień przerwy może wnieść dużo pozytywów, jeśli mamy jakieś duże transfery. Tak będzie np. w Giro d`Italia, które startuje z Irlandii”, dodał.

Hiszpanie nie wykluczają także skrócenia czasu trwania rywalizacji, do dwóch tygodni. “Jeśli to miałoby oznaczać, że możemy liczyć na udział Froome`a, Contadora i Rodrigueza, to taki zabieg będzie mile widziany”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa